www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / wygrac z ZUSem (Strona 2) (61554 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-16 21:19
REA pewnie masz rację, ja odnoszę się tylko do tego, że skoro Kundzia starała się i otrzymała jakieś świadczenia, to widocznie jej się należały.Nie bardzo kapuję o co chodzi z tymi 7 dniami, dla mnie sprawa z rejestracją w PUP była jasna. Po otrzymaniu orzeczenia od komisji lekarskiej złożyłam sprzeciw do Sądu Pracy i poszłam się zarejestrować do PUP.Babka w urzędzie powiedziała mi, że owszem na zarejestrowanie się po utracie pracy, renty itp jest czas 6 mies, ale zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia ( w naszym przypadku orzeczenie komisji, że nie jest się niezdolnym do pracy) jest ważne tylko miesiąc.Jeśli w przeciągu tego miesiąca(od daty wystawienia orzeczenia) nie zarejestrowałabym się w PUP to nie przepadłaby mi możliwość rejestracji, ale musiałabym się postarać od lekarza medycyny pracy o zaświadczenie o stanie zdrowia i możliwości podjęcia zatrudnienia.A jak wiadomo w przypadku osób starających się o rentę takiego zaświadczenia żaden lekarz nie wystawi(zwłaszcza takim osobom, które walczą o rentę sądownie).A brak takiego zaświadczenia równa się brak zasiłku dla bezrobotnych. W taki sposób poinformowała mnie pani z PUP, ale być może coś pokręciłam(jeśli tak, to nieświadomie), z resztą co urząd, to inaczej tłumaczą. Jeżeli ktoś ma inne informacje, to bardzo proszę poprawcie mnie, bo nie chcę nikogo wprowadzać w błąd...:-) Powiedziała mi jeszcze, że sama rejestracja niczym nie grozi, bo wszyscy tak robią żeby mieć przynajmniej ubezpieczenie, ale podjęcie oferowanej pracy już może być w sądzie źle widziane, a niepodjęcie grozi wyrejestrowaniem z PUP. Mnie na szczęście to nie grozi, wszyscy boją się żółtaczki jak samego diabła i omijają mnie szerokim łukiem:)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 22:05
Samą mnie to zastanawia, nie ze względu na mnie bo jak to się mówi u mnie to już "pozamiatane" ale dla wiedzy która może sie przydać wielu osobom

Jeżeli 22 maja 2012 komisja orzekła brak całkowitej niezdolości do pracy, 23 maja ZUS wydał decyzję odmowną w sprawie renty (nie ważne że te dwa pisma doszły po ponad 2 tyg, ale policzmy daty wydania bo zazwyczaj tym się kierują instystucje), a 18 czerwca się zarejestrowałam w PUP, to nie minęło tych 30 dni o których wy piszecie, zatem wg tego nie spóźniłam się. Ale pani u mnie w PUP mówi 7 dni od wygaśnięcia renty.
Teraz nie wiem:
czy co region w Polsce to inne przepisy (bo wiem że jest różnica w długości zasiłku dla bezrobotnych zależna od wysokości bezrobocia),
czy renta socjalna inaczej się kwalifikuje,
czy po prostu u mnie w PUP pracują urzędnicy, którzy sie pomylili.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2012-11-16 23:50
Wyjaśniam "sens" tych magicznych siedmiu dni:
Zgodnie z art. 71. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy.

O zasiłek dla bezrobotnych można ubiegać się min. po utracie prawa do pobierania renty z tytułu niezdolności do pracy lub służby, renty szkoleniowej.
Renta socjalna nie jest rentą z tytułu niezdolności do pracy.
.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-17 00:06
To chyba wszystko się wyjaśniło :-)
dziękuję bardzo
Nadrzędny Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-17 09:01
Ja również jestem usatysfakcjonowana odpowiedzią, dzięki :-)
Nadrzędny Autor lemor Dodany 2012-11-28 00:38
Pokazałem bezprawie panujące w ZUS w Nowym Sączu 05-05-2010 minęło 2,5 roku i cały czas ZUS robi zemstę na mnie że pokazałem nieprawidłowości, jednocześnie umywając ręce i tuszując nieprawidłowości. Sprawa znalazła finał w sądzie 29-11-2012 druga rozprawa przeciwko ZUS (czy ZUS oznacza o s Z U S t w o )
https://www.youtube.com/watch?v=Iw89B8DwNpI&list=PLA25767A0F2D8A66E&feature=plcp
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 21:33
Ty czegoś nie rozumiesz, nie mam pretensji że nie mam prawa do zasiłku bo nie zdążyłam na czas, bo mnie nawet ten zasiłek nie interesował i nawet o nim nie wiedziałam.

Wspomniałam o tych 7 dniach bo tak mnie poinformowano w PUP i nigdy nie miałam o to pretensji, że wyszło tak czy inaczej. Mogłabym na upartego się odwoływać gdy otrzymałam decyzję odmowną bo znam i takich, ale skoro mi powiedziano 7 dni - takie przepisy są to nie będe się wygłupiać z odwoływaniem tym bardziej że mi zależało TYLKO na tym aby dostać zaświadczenie o ubep aby mnie przyjęli do szpitala na badaniania na które czekałam kilka miesięcy, potem PUP był mi nie potrzebny
pisałam o tym wiele razy ale przecież tobie nie chce się czytać, wolisz obrażać kolejne osoby
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-17 15:23
Nie chce mi się szukać aby skopiować, ale wcześniej pisałaś jakieś pretensje, że "przeczytałaś na tym forum i dlatego..."
Kundzia ja i nikt inny nie musi czytać dokładnie, ani interesować się jego sprawami. Wypadało by jednak abyś Ty sama wiedziała co pisałaś wcześniej, nie kręciła i nie naginała wszystkiego. Uważam, że piszesz sporo nieprawdy w swoich postach :-(
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-17 17:29

>"przeczytałaś na tym forum i dlatego..."


przeczytałam ze ZUS dowie się że jestem zarejestrowana i że przez to moje szanse w Sądzie zmaleją i dlatego się wyrejetrowałam z PUP, bez jakich kolwiek pretensji bo i o co?
Ja pamiętam dobrze co pisałam, zresztą bez problemu można odszukać swoje posty jak i innych osób
Nadrzędny - Autor doris233 Dodany 2012-11-26 12:44
Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem i z góry przepraszam za błędy.

Proszę o pomoc
Długa batalia wniosek o rentę z 2010.
W końcu wygrałam z zusem. Sad okręgowy przyznał mi rentę do końca 2011. Zus odwołał się Sąd apelacyjny przyznał mi rację (wyrok z września 2012)
Wypłacono do końca 2011.
Z ostrożności złożyłam w marcu 2012 wniosek o nową rentę.
Czy Sąd nie powinien przyznać renty do czasu rozstrzygnięcia (wrzesień 2012)?
Teraz rozpatrywany jest wniosek z marca. Lekarz orzecznik uznał, że nie jestem niezdolna. Złożyłam sprzeciw i dostałam decyzję odmowną (bez orzeczenia komisji lekarskiej). W uzasadnieniu piszą, że " zgodnie z art 61 ustawy jesli prawo do renty ustało z powodu ustąpienia  podlega przywróceniu, jeżeli w ciągu 18 miesięcy od ustania ponownie stał się niezdolny.

Co z tym zrobić? Przecież dopiero dostałam wyrok za 2011
Czy mogą wydać decyzje bez orzeczenia komisji lekarskiej (przecież złożyłam sprzeciw)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-28 16:29
Przeczytaj uważnie pouczenie i uzasadnienie oraz Ustawę. Zlicz miesiące.
Co Sąd powinien i co logiczne nie ma nic wspólnego z procedurami.
Tutaj piszą ludzie, którzy mają czas i szperają w necie ale nie są praktykami, inni nie mają czasu zajmować się szczegółowo sprawami prawnymi na odległość.
Moim zdaniem zasadna będzie rozmowa z prawnikiem.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 21:18
Dziękuję Małgorzato :*
Nadrzędny - Autor lemor Dodany 2012-11-28 00:38
Pokazałem bezprawie panujące w ZUS w Nowym Sączu 05-05-2010 minęło 2,5 roku i cały czas ZUS robi zemstę na mnie że pokazałem nieprawidłowości, jednocześnie umywając ręce i tuszując nieprawidłowości. Sprawa znalazła finał w sądzie 29-11-2012 druga rozprawa przeciwko ZUS (czy ZUS oznacza o s Z U S t w o )
https://www.youtube.com/watch?v=Iw89B8DwNpI&list=PLA25767A0F2D8A66E&feature=plcp
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-28 08:09
Brawo, Panie Leszku! Więcej takich odważnych i ZUS oraz jego urzędnicy przestaną być pierwsi po bogu.Chyba wezmę z Pana przykład i na kolejne wizyty u orzeczników będę zabierała z sobą dyktafon, aż żałuję, że nie miałam tego podczas badania u biegłego sądowego.Byłoby czego posłuchać, zamiast merytorycznie i profesjonalnie podejść do badania, przez cały czas wizyty krzyczał(dosłownie), że on mnie badał nie będzie, bo jak zrzucę kilka kilogramów to od razu wyzdrowieję.Tak mniej więcej to wyglądało. Rozumiem, że nie muszę mu się podobać, ale to nie był ani dietetyk, ani gastrolog, ani nic z tej branży tylko lekarz od chorób zakaźnych i w tym kierunku powinien robić wywiad, a nie skreślić mnie zaraz na wstępie z powodu nadwagi, niezbyt z resztą dużej....ech, życie....
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-28 16:16
To jest właśnie zwykłe chamstwo lekarzy niedocenionych i bezkarnych od lat. Nic nie usprawiedliwia zachowania takiego jak do Leszka czy Ciebie. Szczerze nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem.
P. Leszek mógł sprowokować lek., który pewnie nigdy nie spotkał się z odp. pacjenta, jednak lek. obowiązuje więcej niż chorego człeka z ulicy.
To co pow. do Ciebie Małgosiu to zwykły cham i ja pewnie odp. bym mu odpowiednio.

Słyszałam, że na oponowanie pacjenta lekarz odpowiedział: "proszę nie podważać moich kompetencji" i to jest w normie.
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-12-04 21:12
Witam! Koniec moi drodzy mojej drogi przez mękę :-( Wszyscy biegli jednogłośnie orzekli, że jestem okazem zdrowia, a tym samym nie jestem niezdolna do pracy....:-( Przynajmniej w spokoju i bez tego nerwowego oczekiwania będę się pomalutku przygotowywać do świąt.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-12-05 17:18
Małgorzatko bardzo mi przykro,
czy możesz się niezgodzić z opinią biegłych i prosić o innych, czy w ogóle jest sens odwoływania się wyzej?
Zorientuj się po jakim czasie możesz na nowo stanąć w ZUS, zwłaszcza jeżeli pogorszy się stan zdrowia.
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-12-05 21:03
W moim przypadku nie ma sensu.Adwokat zachował się bardzo przyzwoicie, latał z moimi papierami do różnych zaprzyjaźnionych lekarzy, aktywna żółtaczka i marskość wątroby to za mało, aby dostać rentę.Współistniejące choroby, wynikające z obecności wirusa HCV są nieistotne, można je leczyć.Co prawda, najpierw trzeba się pozbyć przyczyny dodatkowych chorób
(czyli owego wirusa), a że jest to niemożliwe(dwa razy przechodziłam bezskuteczną kurację antywirusową)nikogo nie obchodzi. W przyszłym roku podejmę kolejną terapię antywirusową i wtedy znowu będę starała sie o rentę. Leczenie i jego skutki są okropne, tak jak chemioterapia, tylko, że na ,,sucho,, bez kroplówek(w moim przypadku 6 tabletek dziennie i jeden zastrzyk na tydzień, który sama sobie robię). Łysa głowa( włosy wypadają tak jak przy ,,chemii,,) gorączka do 40 st.bóle stawów i kości, to tylko niektóre skutki uboczne terapii. I tak przez 48 tygodni. Chyba, że leczenie po 3 mies nie da żadnych rezultatów( sprawdzają poziom wiremii, czyli ilość wirusa) jeśli nie spada to dziękują i przerywają terapię. No i po tym zostaje tylko przeszczep, czwartego leczenia nie będzie......
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-12-06 00:54
Bardzo współczuję. Przechodzisz męki a i tak to nie wiele daje. Mam tylko nadzieję że tym razem ta terapia zadziała i oby skutków ubocznych było jak najmniej.
Życzę ci aby wszystko dobrze się ułożyło, aby zdrowie się poprawiło i nie trzeba było się martwić przeszczepem i skutkami ubocznymi terapii. Pozdrawiam serdecznie :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-06 17:08
Małgorzato napisałaś "aktywna żółtaczka" - czy możesz zarażać?
Kto teraz w tych Sądach orzeka? :-(
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-12-06 17:59
Tak, mogę zarażać, jednak taką żółtaczką jak moja można się zarazić tylko bezpośrednio przez kontakt z krwią, dużo szybciej można się zarazić żółtaczką typu B, ale też całkowicie można się z niej wyleczyć, natomiast wyleczyć się z żółtaczki typu C udaje się tylko niewielu osobom.Przeważnie konsekwencją tej choroby jest marskość wątroby a nierzadko rak wątroby. Trudno będzie znaleźć jakąś pracę, bo kto zatrudni takiego zarażonego?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-06 18:31
Niestety masz rację, ale tym pewnie sugerował się ZUS, że tylko przez krew. Co z Człowiekiem i czy ma siłę iść do pracy to już nikogo nie obchodzi :-(
Dużo zależy też czy Sędzia.... i jaki człowiek. Sędzia kobieta czy facet?
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-12-06 19:20
Witam wlasnie dzis bylem w sadzie na mojej sprawie w sprawie renty i sprawe wygralem A co do Twojej wypowiedzi REA to mysle ze obojetnie kto bedzie sedzia czy kobieta czy facet ,poprostu w uzasadnieniu WYROKU czyta ze zostal on wydany na podstawie opinii BIEGLYCH SADOWYCH po to ich powolal Takze sedzia nie wplywu na wyrok jesli BIEGLI SADOWI jednoznacznie stwierdzili NIEZDOLNOSC DO PRACY -przynajmniej u mnie tak bylo Pelnomocnik ZUS bo tez byl na sprawie nie wnosil zadnych zastrzezen co do opinii bieglych jak i wyroku sadu To tyle co do mojej MOJEJ WALKI Z ZUSem-niedlugo to bylo od wrzesnia -grudnia
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-12-06 20:32
Gratuluję i cieszę się że tobie się udało  i w tak krótkim czasie :-)

Masz rację, Sąd wydaje wyrok na podstawie opinii biegłych. Jedynie co, to strona może się nie zgodzić z taką opinią i wnioskować o innego boegłego - tutaj jest jedyny wpływ sędziego na to czy przychyli sie czy nie i ew jak to uzasadni.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-12-06 20:39

>Co z Człowiekiem i czy ma siłę iść do pracy to już nikogo nie obchodzi


masz rację, niestety wielu orzeczników i biegłych to nie obchodzi :-(

żółtaczka to strach, choć nie dla każdego bo ryzyko zakażenia innych jest niewielkie przy zachowaniu środków ostrożności,
ale osoba zakażona WZW typu C z chorą wątrobą (marskością) i innymi chorobami wynikającymi z choroby podstawowej na logikę nie jest wstanie pracować, przynajmniej gdy dolegliwości chorobowe się nasilają.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-28 10:53
wkleił Pan kilkakrotnie treść, odpowiedzi udzielam na tej stronie :http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=6529
Nadrzędny - Autor gienia55 Dodany 2012-12-28 06:22
Może i mnie się uda wygrać w sądzie z z Zus-m 10 stycznia 2013,ale to jest "państwo w państwie"bo już nawet biegłych likwidują,chociaż badali i pisali opinie za darmo.Taki sąd to też  najwyższa pólka Zus-u,bo i tam mają duży wpływ na wydawane decyzje na korzyść Zus.Ja to jeszcze mam awaryjne wyjście,bo złożyłam w Zus-ie wniosek o świadczenie przedemerytalne,a na razie tylko zasiłek w urzędzie pracy na czas rozstrzygnięcia sporu.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-12-29 13:00
Witam gienia55 Sad to sad wcale nie musi byc za ZUSem jesli masz mocne dowody ze jestes naprawde chora , a co do bieglych sadowych to oni wcale nie pisali darmowych opinii ja dostalem wycene z sadu ile biegli wzieli za te opinie takze nie jest to tak zupelnie darmowe Natomiast co do Twojej sprawy sadowej w styczniu to zycze Ci pozytywnego wyroku dla Ciebie Mnie sie powiodlo na moja korzysc Zycze powodzenia
Nadrzędny - Autor bartosz1979 Dodany 2013-01-09 16:26
witam ja juz sadze sie z zusem 5 rok,chociaz jestem juz po tylu bieglych ktorzy mi przyznali calkowita niezdolnosc do pracy to i tak jeszcze wyrok sadu nie zapadl,wiec postanowilem wystapic do ostaniej juz chyba mozliwej instancji w polsce,ktora wyda orzeczenie,wiem ze ono sie nie zmieni ale zusowi zalezy zeby to chyba instutuacja od ktorej pobieram teraz rente,[renta wojskowa bez zwiazku ze sluzba,a walcze o zwiazek ze sluzba]bo jak narazie jestem na czesciowej niezdolnosci do pracy,jestem pk komisji teraz czekam tylko na opinie bieglych z ostaniego badania,ale jestem na tyle spokojny ze wiem ze sie nic nie zmieni,dokumentacja lekarska skalda sie z 1500 stron od 2000 roku,plus wszystkie renty od samego poczatku.mialem calkowita niezdolnosc ale zus jak to zus,na ostatniej komisji pani mi powiedziala ze nie moze mi dac byla tak bardzo mila ze juz jak chodze na komisje to wszystko poprostu nagrywam na dyktafon,moja pani mecenaz to sie wogole z tego smieje ,ale jak nie 1 instancja to 2 jak nie 2 to sad najwyzszy a jak nie sad najwyszszy to poprostu strashburg i tak polubilem poprostu instytucje sad,zaluje tylkom ze tak rzadko pozdrawiam wszystkichjak ma ktos jakies pytania na temat renty wojskowej jestem w stanie pomoc wytlumaczyc juz w to tak weszlem ze nie ma juz dla mnie zadnych nie wiadomych w tym temacie
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-10 15:52
Praktyka czyni mistrza :-)
Pozdrawiam, powodzenia.
Nadrzędny - Autor gienia55 Dodany 2013-01-11 04:53
Dzięki jk1 za życzenia,które mi się przydały wczoraj wygrałam w sądzie z Zus-m.Życzę także wszystkim powodzenia,tym co walczą z Zus-m.
Jest to długa droga,te wszystkie komisje a przy tym duży stres,który może wykończyć każdego,a Zus liczy na to,że ludzie zrezygnują z dalszej
walki.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2013-01-11 19:51
To gratuluje wygranej gienia55 tylko szkoda ze tylko na rok ale dobre i to zaraz bedzie nastepna rente Mnie przyznano na dwa lata takze jeszcze trocze czasu jest do nastepnej komisji Zycze powodzenia w dalszych sprawach zwiazanych z ZUSem
Nadrzędny Autor gienia55 Dodany 2013-01-12 06:43
Dzięki jk1 ,chciałam im tylko udowodnić,że mam rację oraz że będą musieli mi za cały okres oddać kasę z odsetkami.Zus nie zna moich ostatnich badań z których korzystali tylko biegli i dlatego wystawili pozytywną opinię. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor bartosz1979 Dodany 2013-01-14 22:09
a dziekuje REA,rowniez pozdrawiam i powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / wygrac z ZUSem (Strona 2) (61554 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill