www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co moze Administrator (moderator) TEGO forum ? (65338 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor walpoz Dodany 2012-12-14 22:30
Jeśli zwykły program pocztowy potrafi wyróżnić Adres IP to chyba moderatorzy na tym forum też to mogą.
Czy nie można zablokować tworzenia wielu osobowości na jednym forum?
Kiedyś znajoma jeszcze na forach "x" prowadziła bardzo ożywioną i inteligentna rozmowę z siedmioma osobami. Na koniec dnia okazało się ze Te siedem to było jedna osoba. A tworzyła nowe aby moja znajoma kontynuowała rozmowę :-) Bo tak jej się dobrze z nią rozmawiało.

Na pocztę dostałem takie info :

>Formularz kontaktowy
>Przypominamy, że rozsyłanie SPAMu jest karalne, a Twój adres IP 194.xxxxxxxx(podali właściwy) zostanie przesłany z treścią wiadomości.
>Wpisz swój adres email*
>Wpisz treść wiadomości*
>Przepisz kod z obrazka*   


>Dane kontaktowe   
>517 xxxxxxx
>Przeczytaj zasady bezpieczeństwa.
>Zgłoś naruszenie lub poleć innym to ogłoszenie.



Pewnie można Tylko Administracji na tym nie zależy. Wręcz odwrotnie. Chętnie by do tego zachęcili :-)

I tu zostawię pytania do Ioty

Administracja zna Nasze IP?
Jak sadzisz.
Czy uczestnicy forum mogą domagać się likwidacji wielu osobowości  jednego użytkownika(chociaż zablokowania)?.
Czy stale będą się zasłaniać, że z jednego kompa może korzystać wiele osób?
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-14 22:38
JESTES OSIOŁ I TYLE  NAWET NIE ZAUWAZYŁES ZE SAM SE ODPOWIEDZIAŁES.Z JEDNEGO KOMPA MAZE KORZYSTAC WIELE OSOB!!!!!!!!!!A CO JESLI TO NP SANATORIUM Z DOSTEPEM DO NETA?PRZECIEZ TAM JEST KOPM ZAJETY CAŁY CZAS!SAMOTNOSC CIE MECZY CZY JAK,A MOZE TY I VALKIRIA ALBO BARBARA TO JEDNO?NIE VALKIRIA!TY I BARBARA TO JEDNO,TAKIE SAME BEZSENSY PIEPRZYCIE.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-12-14 22:45 Zmieniony 2012-12-14 22:48
Myslisz,ze jest jakis sens takiej czystki?Jezeli ktos bardzo bedzie chciał miec wiele twarzy,znajdzie na to sposob.
nie jestem Iota,ale Administracja zna IP.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-14 22:56
Właściwie sensu takiej czystki nie ma.
Może to fajne taki "doktor Hayd czy  Dzekil ". Mnie to nie bawi.
Bo dla mnie ma to jakiś ukryty podtekst, ukryty cel. Nie jestem zwolennikiem tego typu zagrywek.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-15 16:45

>Z JEDNEGO KOMPA MAZE KORZYSTAC WIELE OSOB!!!!!!!!!<


Już widzę te tłumy, jak czekają w kolejce do komputera, a każda ma inny login i hasło. Później następuje to najlepsze. Jedna pisze post, a druga zaraz siada do kompa, aby na niego odpowiedzieć.

>Bo dla mnie ma to jakiś ukryty podtekst, ukryty cel. Nie jestem zwolennikiem tego typu zagrywek.<


Nie zastanawiałem się nad tym kto jest kto i w ilu występuje postaciach. Niektórzy wierzą w politeizm, więc dlaczego coś takiego nie może mieć miejsca na Forum.
A poważnie, jeżeli takie zaburzenia dysocjacyjne ma kilka osób na Forum i nie przeszkadza to Administratorom, to widocznie wolą "sztuczny tłok", czyli cenią sobie ilość, a nie jakość. Większe liczby ładniej wyglądają w statystykach i może właśnie o to chodzi.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-15 18:22 Zmieniony 2012-12-15 18:49

>Już widzę te tłumy, jak czekają w kolejce do komputera, a każda ma inny login i hasło. Później następuje to najlepsze. Jedna pisze post, a >druga zaraz siada do kompa, aby na niego odpowiedzieć.


I na dodatek udają że się nie znają ;-)

>Większe liczby ładniej wyglądają w statystykach i może właśnie o to chodzi.


Zapewne oglądalność w przypadku tej Administracji ma wielkie znaczenie i jak TO podnosi Integracje ON ;-)

ps.
robimy u nich za  darmową reklamę dla nich ?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-15 21:51
Sanatorium, komp i użytkownicy.
Korzystałam z takiego kompa i wiem, że klucz od kompa dostaje się z rejestracji. Wiem też że rejestracja wie ile czasu który z nas siedział przy kompie.
Jest tylko małe ale:
Chyba nie po to tam jadę by siedzieć przed kompem. Jednak prawdą jest że wielu to lubi zamiast spaceru, wykorzystać wolny czas na komp. Czyli wiadomo kto gdzie i ile siedział a także kiedy się kto logował czy rejestrował. Wiem bo pytałam.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-16 08:34
ELLA W DOBRYCH SANATORIACH DOSTEP DO NETA JEST STALE,TAK JAK W INNYCH OSRODKACH .
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-16 17:28
WIEM STARUSZKO. ZNAM WŁAŚNIE TE DOBRE. NIESTETY MUSZĄ PILNOWAĆ BO NIE NADĄŻALIBY REPEROWAĆ :-)
SAMEMU TEŻ MOŻNA SPRAWDZIĆ KTO BYŁ WCZEŚNIEJ ZAGLĄDAJĄC DO HISTORII.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-16 19:45

>Sanatorium, komp i użytkownicy.<


Nie sądzę, aby w jednym sanatorium zebrało się kilku uczestników tego Forum i dopowiadali sobie na posty.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-16 20:02
Właśnie, zabrakło...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-12-18 15:45 Zmieniony 2012-12-18 16:21
Nie jestem informatykiem (i dlatego nie mnie powinieneś pytać), ale z tego co wiem:

> Administracja zna Nasze IP?


Zewnętrzne raczej tak. Raz w życiu pytałam o kogoś i dostałam odpowiedź.

I tu się zaczyna zabawa. Bo niektórzy z nas mają tzw. IP publiczne (czyli mamy tylko numer zewnętrzny), a niektórzy zapewne (do całkiem niedawna, np. ja) IP prywatne. Polega to na tym, że dostaje się DWA takie numery. Jeden prowadzi do adresu operatora (np. sieć UPC), a drugi do twojego komputera. To tak, jakbyś list opakował w dwie koperty - na pierwszej jest miasto i adres ulicy oraz bloku, na drugiej mieszkania. Listy otwiera dozorca (operator sieci) i przesyła je do adresatów (komputerów w sieci).

Trzecią komplikacją jest to, że jeden numer IP przypisany może być do większej liczby komputerów (bo to np. kawiarenka internatowa, sieć w firmie, albo w domu gdzie jest podpięty więcej niż jeden komputer). W tym momencie każdy sprzęt w domu ma swoje IP, wszystkie schodzą się w tzw. routerze, który ma własne IP, i za pomocą tego IP komunikuje się ze światem.

Na dodatek to dostawca decyduje czy Twoje IP będzie stałe czy dynamiczne - dynamiczne IP zmieniają się co jakiś czas.

Generalnie IP identyfikuje częściowo (2 różne IP, w mniej więcej podobnym czasie, sugerują, że mamy do czynienia z dwoma różnymi osobami, identyczny numer IP nie dowodzi, ponad wszelką wątpliwość, że to ta sama osoba, chociaż na to wstępnie wskazuje). Numerem który identyfikuje komputer (nigdy użytkownika), z tego co wiem, bezbłędnie, jest MAC - numer seryjny karty sieciowej (każda karta ma swój MAC). Ale nie mam pojęcia czy ktokolwiek sprawdza MAC.

> Czy uczestnicy forum mogą domagać się likwidacji wielu osobowości  jednego użytkownika (chociaż zablokowania)?.


Domagać to się można i jednorożca na biegunach.

Moje podejście do for internetowych jest, było i pewnie będzie takie - jak coś nie jest moje (nie jestem adminem), a jednocześnie nie płacę za dostęp, to jestem gościem. Mogę prosić, mogę sugerować, mogę obiecać że za darmo pomogę zmienić (jeśli akurat mam odpowiednie umiejętności). Natomiast domaganie się jest bez sensu. Bo jaką masz kartę przetargową? Że sobie pójdziesz?

To jest zresztą powód dla którego do wszelkich tematów o "zmianach" w Internecie zawsze podchodzę z dystansem. Bo zmian trzeba nie tylko chcieć. Trzeba się do nich dokładać. Czasem trzeba nawet zapłacić za nie własnymi pieniędzmi, wykupić adres i miejsce na serwerze, nauczyć się stawiać strony/fora i spędzać czas na administrowaniu. Jeśli kogoś na to stać (albo ma takie dojścia do ekipy, że może np. zostać adminem) i akurat na to chce mu się "wydawać czas" to ja w zmiany uwierzę. Inaczej to tylko pustosłowie.

> Czy stale będą się zasłaniać, że z jednego kompa może korzystać wiele osób?


Mają prawo. Ich forum, ich sprawa.

Istnieją logiczne powody, żeby dopuszczać to samo IP (patrz wyżej). Wykluczanie po IP wiąże się z pracą administratora (ktoś to musi robić) i w przypadku IP tzw. "prywatnego" istnieje ryzyko, że zablokuje się dostęp osobom niewinnym. W czasach kiedy miałam IP prywatne bywało tak, że odkrywałam że mam zakaz wstępu na stronę internetową, na której w życiu wcześniej nie byłam. Bo ktoś kto miał ten sam "pierwszy" adres, narobił dymu.

Z tych względów na większości for to jednak rzadkość (w sensie nawet jeśli jest używane, to jako szczególny środek karny). Po forum takim jak to (gdzie administracja prawie nie uczestniczy), ja bym się nie spodziewała ostrej polityki moderacyjnej.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-18 16:43
Jestem administratorem, na różnych forach, stronach i portalach i napiszę, że Iota ma w tym wypadku rację... Jestem administratorem, lecz z tą różnicą, że raczej wiem kto co pisze, i staram się uczestniczyć w dyskusjach na forach jeżeli czas mi na to pozwala... A tu administratorzy mają w ciemnym zakątku ciała to co się dzieje na tym forum...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-18 20:51
Sorry jeśli określiłem Ciebie jako informatyka :-) A generalnie, sprawy(trudności) komputerowe nie sprawiają Ci większego kłopotu :-)
Dlatego sądzę ze zapytałem właściwą osobę.

>W tym momencie każdy sprzęt w domu ma swoje IP, wszystkie schodzą się w tzw. routerze, który ma własne IP, i za pomocą tego IP >komunikuje się ze światem.


Ok. Rozumiem że administrator   w i e   że z "tego" adresu pisze więcej osób. Ja przyjmuję wersję ,że on Administrator 'przyjmuje wersje' że to kafejka internetowa ;-)

>Moje podejście do for internetowych jest, było i pewnie będzie takie - jak coś nie jest moje (nie jestem adminem), a jednocześnie nie płacę za >dostęp, to jestem gościem. Mogę prosić, mogę sugerować, mogę obiecać że za darmo pomogę zmienić (jeśli akurat mam odpowiednie >umiejętności). Natomiast domaganie się jest bez sensu. Bo jaką masz kartę przetargową? Że sobie pójdziesz?


Że sobie pójdę :-)))) pewnie takie oświadczenie przyjęto by z radością.
Moje propozycje zmiany nie sięgały tak daleko . Ale faktycznie . Sposób wymiany jak i treść zniechęcały mnie do wchodzenia.
Wybaczcie .
Zapraszam kogoś na kawę ktoś się pojawia i ....dupa. Żadnego mlaskania, dodawania cukru,soli pieprzu. Zero dyskusji. Przy kawie !!! to chore.
A tłumaczenie że to jedyny kontakt kogoś ze światem??? Potrafię napisać "a" potrafię napisać "b". I co jeśli to osoba leżąca , stale, bez możliwości wyruszania gdziekolwiek TO wystarczy jej że ktoś posiedzi z nią ?
Ps
do Lidian
Lidian nie siadaj do kawy jeśli nawet nie masz zamiaru spróbowania ,"wzięcia" jednego łyku!

Na zakończenie wpisu dodam że wcale nie chcę takiej polityki " ostrego moderowania" .
Ale uśmiech administratora choćby z okazji Świąt byłby na miejscu.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-12-18 22:20

> Sorry jeśli określiłem Ciebie jako informatyka :-)


Nie określiłeś. Ja podkreślam, że nie jestem specjalistą. Cośtam wiem, ale bez przesady.

>  Rozumiem że administrator   w i e   że z "tego" adresu pisze więcej osób.


Najwyżej może podejrzewać. Wie, że więcej jest logowań, na różnych pseudonimach. Ale ile z tego wychodzi osób, to już trzeba zgadywać (czy to Ania i Hania mieszkają razem i mają jedno IP, czy to jest hotspot na uczelni, grupa klientów kawiarenki czy to jest jedna osoba, robiąca "dym").

Co istotne, TYLKO dysponowanie numerem IP jest dla mnie (osobiście) jakimkolwiek sensownym syngałem, że mam do czynienia z tą samą osobą. W Internecie przyjmuję zasadę, że z każdym pseudonimem wchodzę w takie relacje, jakby to był kolejny człowiek. Bo w przeciwnym wypadku można wpaść w paranoję/marnować czas na prowadzenie śledztw, albo wymieniać się deklaracjami kto jest sztuczny, a kto prawdziwy. Mnie to nie rajcuje. Ale, znów - sądząc po burzliwej historii tego forum - tropienie wirtualnych "spisków" to dość popularne hobby. Czego kompletnie nie rozumiem.

Generalnie, gdybym była administratorem czegokolwiek (forum internetowego chyba za żadne pieniądze bym nie wzięła pod opiekę, chyba że nie miałabym za co zapłacić rachunków) to to, że ktoś nadużywa IP byłoby najprawdopodobniej wyłapać po datach logowania i stylu pisania.
Teoretycznie zawsze można oczywiście stworzyć sobie forum, które np. wymaga zgody administratora na założenie konta z tego samego IP (i odkręcać jak coś się popsuje). Ale to nie tutaj.

> Ale uśmiech administratora choćby z okazji Świąt byłby na miejscu.


Powodzenia z jego zdobyciem. Administracja nie odzywała się przy bardzo dużych zadymach, w historii tej strony. Raczej wątpię, że teraz zacznie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-19 02:06
To, że pisałem kiedyś bardziej uporczywie o barierach i różnych ważnych sprawach to zostałem uznany jako wróg tego forum, miałem wtedy nich 62norbi, zbanowano mnie za to, że nie dawałem się zbijać z tematu owych barier i dlatego nie mam dobrego zdania o tym forum bo wszyscy tutejsi klakierzy forumowi byli jak jeden mąż w ramię w ramię mi z każdego wątku robili śmietnik... Choć mnie dwa razy zbanowano, za prawdę, to nadal jestem, i choćby mnie trzeci raz zbanowano, to i tak powrócę i dalej będę pisał o barierach i przekrętach... Ja nie zmieniłem swojego nicku, aby ukryć swoją tożsamość jak to robi tu parę osób, ja byłem zmuszony aby zmienić mój nick... Zmieniłem go w taki sposób aby wszyscy wiedzieli że to ja jestem...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-19 10:47
To oznacza ze banowany jest nick nie osoba :-) i nie ma to nic wspólnego z adresem IP.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-19 13:11
Z tego co wiem, jako administrator innych for i stron internetowych, że można banować na różne sposoby, więc można banować nicka, na IP, można także nakładać bana automatycznego, tzn. na jakieś wulgaryzmy i przekleństwa, jak i także można nakładać ban czasowy i na IP i na nicka można wyrzucać, dany nick z forum bądź ze strony... Można także ingerować w posty, kasować, poprawiać... Jednym słowem administrator to druga osoba po założycielu (właścicielu)... Jedynie to co administrator nie może, to zbanować, wyrzucić założyciela...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 00:01
To możesz powiedzieć że masz szczęście. Bana dostaje nick. Tylko chciałbym wiedzieć kiedy. Na prośbę współużytkowników?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-20 10:10
BANA NIE DOSTAJA NICKI TYLO UZYTKOWNIKI.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 11:05
Nie prawda. Ban jest na nicka. Co potwierdza przykład norbiego.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-20 11:49
CI CO DOSTALI BANA NIE PISZA,A NIE REJESTRUJA SIE PIEC RAZY.NORBUS REJESTROWAŁ SIE CO NAJMNIEJ TRZY.TAKI GIEROJ
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 11:56
Możliwe że tak było. Ale to potwierdza tylko to że nie człowiek dostaje bana tylko nick(ewent. adres mailowy) :-)
Ale nadal nie wiem za co (jaki jest powód)  bana?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-20 14:00
Tu dostaje się bana za to, że prawdę najczęściej piszą, a ci co piszą wulgaryzmy, używają niecenzurowanych słów, też, tylko w mniejszym stopniu...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-20 11:56
A mówi, że forum niefajne. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-20 14:49
BANA DOSTAJE TEN CZYJE POSTY SA ZGŁASZANE PRZEZ INNYCH UZYTKOWNIKOW.SPRAWDZONE.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-20 15:10
Za to dostałaś bana u nas, pamiętasz??? Za obraźliwe słowa wobec innych użytkowników... Staruszko...
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-20 20:51
ZNOWU KŁAMIESZ.NIE PISAŁAM OBRAZLIWYCH SŁOW TYLKO PRAWDE O TWOJEJ DWULICOWOSCI DLATEGO DOSTAŁAM BANA.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-18 23:04
Co może administrator Forum? Administrator może zaproponować np: temat do rozmów :-)
Co proponuje integracja?
Proszę to propozycja Integracji

>Z FORUM
>- Boli mnie kręgosłup w części lędźwiowej i promieniuje na biodro i pachwinę. Jak z nim walczyć? Brałam masaże i laser, następna tura >zabiegów 24 sierpnia, ale czy jest sens? Puściło na trochę i znowu się wróciło. >>
>- Aby się do tego ustosunkować,podaj swój wiek.Bo też miałem problemy, ale leczenie i efekty uzależnione są od "zużycia" kręgosłupa ,a to >jest różne-odpowiednie do wieku. >>


z odpowiedni linkami :-)))

Znacie temat i autorów?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-19 02:13
Ja ich nie znam, widocznie ktoś, co jest na płatnym etacie wymyśla takie posty, dla zamydlenia inny mniej spostrzegawczych użytkowników tego forum...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-19 10:45
Norbi znasz ich Tylko że faktycznie post jest super "aktualny" (wybrany i proponowany na stronie głównej Integracji ) pewnie za czasów Twojego pierwszego nicka.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-19 13:16 Zmieniony 2012-12-19 13:23
To tak, że stare nicki, posty zostają bo chcą się pochwalić ilu mają użytkowników.... A w rzeczywistości, to tylko są fikcyjni, lub co, raz się zarejestrowali i nawet nie napisali ani jednego posta... Pamiętam takiego użytkownika na samym początku, co mi i nie tylko mi dokuczał, też został zbanowany a jego nick i posty jeszcze do dziś są na tym forum, a ten nick to między innymi szczerbaty, został zbanowany kilkakrotnie, i o dziwo, nie mnie bronili wszyscy a jego...
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-12-19 13:37
Nie chce byc złośliwa,ale....Norbi czy ty sie przypadkiem nie uskarżasz?Przeciez oboje wiemy,ze nie ma takiego forum(duzego),na ktorym by co rusz likwidowali uzytkownikow nieaktywnych,robi sie to co jakis czas,a bywa ze wcale.To po pierwsze.Po drugie,twoje nicki (np czapka5)sa do dzisiaj łacznie z postami,ktore pisałes.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-19 14:25 Zmieniony 2012-12-19 14:29
tu nie chodzi o tych nie aktywnych, bo z tym problemem borykają się prawie wszystkie fora, moje także... Jednak, kiedy administrator jest na płatnym etacie, to jego obowiązkiem jest dbanie o forum/stronę... A tu widzę, że administracja się nie wywiązuje ze swoich obowiązków.... A ten nick czapka5 został także zbanowany, jak się orientuję...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-19 17:36
Walpoz.......
Twoje zabiegi mające na celu "uleczenie" Forum, albo nie wiem, jak to jeszcze nazwać, jak na razie polegają na tym, że:

- ludzie odchodzą, bo nie mają ochoty na Twoje "naprawianie", odchodzą, bo chcesz ich na siłę zmienić, dokształcić...
- czytają tylko, bo nie wiedzą, czy w ogóle jeszcze mogą coś napisać " w Twoim stylu",
- Forum umiera....a miało pączkować....
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 00:08
Chyba czegoś nie zrozumiałaś. Pączkuj.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-20 01:34
Właśnie... walpoz ... odchodzą a tak naprawdę dalej są...  hahahaha...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 09:41
Może jak będę miał chwile czasu to postaram się odtworzyć listę TYCH FAJNYCH LUDZI KTÓRZY PRZESTALI PISAĆ.
Tylko gdzie ja wbije gwóźdź w "swój płot" skoro (według l) same w nim gwoździe ;(
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-20 10:23
NIE ZAPOMNIJ O MNIE!!!!
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 11:07
Skoro przestałaś pisać to na pewno nie zapomnę :-) Będę pamiętał do końca świata i jeden rok dłużej
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-20 11:49
JA MYSLE.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-20 14:05
Owsianko... też bardzo ładnie pisał, Zygmunt, Mariola,  Werbena, ci odeszli z tego forum, dlatego że zawiedli się....
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-12-20 16:35
"Na zachodzie bez zmian" :-(
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 19:02 Zmieniony 2012-12-20 19:19
Norbi zmotywowałeś mnie !. Niewiele to mi zajęło bo z pewnością lista jest niepełna (może powinienem w alfabetycznej kolejności podać). Myślę że uzupełnicie ją szybko? Z tych co wspominasz trafiłem tylko na Werbenę.

EwMaEla
WERBENA
renatawanke
Olenka
amalian
freya
Grazyna
katarzyna123
Thule
edikielce
wilkolak
eliska
czapka5
Koko-zieloneoko
bluengel
kropka
poczta12
Bogusia853
eligiusz
easyrider ?
Paula-Nikta
Bogdan_8
Horti
Szczepan
Milutka
Zygmunt
Boginka
yoa80
vikki87
iwona3
Willi
x04
gruszka
godunow
balanga
belmondo
Malwa
TadeuszP
i oczywiście  ;-) staruszka123? pamiętałem.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-20 19:04
Lista Wildsteina ?
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 19:06
Zaginionych ON
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-20 19:09 Zmieniony 2012-12-20 19:13
To są ludzie, którzy naprawdę rzeczowo pisali... a ich już nie ma... Najlepsza była Werbena, Owsianko, Zygmunt, Eligiusz, Mariola, Nachbar, Zygmunt i wiele jeszcze innych...
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-20 19:19
Znalazłem przy okazji bardzo ładny wątek, z Zygmuntem :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-20 19:53
Norbi a o sobie nie wspomnisz? Przecież Czapka to Ty. :-)))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co moze Administrator (moderator) TEGO forum ? (65338 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill