www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / reset xp-eka (15876 - wyświetleń)
- Autor trolla Dodany 2013-01-23 17:53
na starym pc mam xp, niedawno zainstalowaliśmy internet z upc, niestety nie zdążyłam ściągnąć antywirka na pc i zainfekował się tym śmiesznym wiruskiem podszytym pod policję. Oczywiście zaczęłam szybką akcję polegająca na zresetowaniu i włączeniu systemu awaryjengo, niestety nic nie wychodzi, po wybraniu obcji "włącz w trybie awaryjnym" wyskakuje to samo.
Może ktoś ma pomysł bo nie stać mnie na informatyka a przecież na postarunek czy na komendę nie dostarczę swojego kompa.
Może ktoś pomoże, mieszkam w Warszawie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-23 18:02
? Spróbuj ściągnąć z sieci jakiś darmowy program anty wirusowy. Powinien sobie dać radę w takim policwiruskiem ;-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 11:26
wszystko fajnie ale nie mogę podłączyć się do netu a jak prosiłam o pomoc znajomych z laptopami lub notbookami to wszyscy się pietrają i nie pomogą przeskanować mojego kompa i jestem uziemiona
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-24 11:32
To faktycznie kłopot.  Oni sie boją o swój sprzęt.  czy brak im czasu?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 11:59
myślę że się boją o sprzęt, ale generalnie jest to tzw nabieranie wody w usta, nic dzięki, w czytelni koło domu mam net za free, a czsem wpadam do sąsiadów
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-24 12:05
Postaraj sie wejść na strony które tu podał Nachbar. Moze wtedy jakaś dyskietka włożona do Twojego sprzętu wystarczy.  Dasz radę :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-28 02:42
Trolla...
Napisz, czy ci pomogły nasze porady...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-24 14:21
Trola, ja się kierowałem tym, że, jak napisałaś w pierwszym poście...

>zainstalowaliśmy internet z upc>


Więc na tej podstawie dałem ci ten link: skaner on-line mks_vir...kliknij...I opisałem go: Informujemy, że dzięki wykorzystywanej technologii ActiveX skaner on-line mks_vir jest dostępny pod jedną z najbardziej popularnych przeglądarek: Microsoft Internet Explorer.
Pozdrawiam... :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-23 18:19 Zmieniony 2013-01-23 18:23
http://www.maxkomputery.pl/komputerowy-newsletter/blokada-komputera-przez-policj-trojan.html
Tu masz jak usunąć blokadę komputera. Jest kilka metod. Może będzie konieczne będzie pobranie na innym komputerze programu  antywirusowego  Combofix.
http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/07/weelsof---wirus-podszywajacy-sie-pod-policje,2.aspx#content
A tu informacje z Komputera Świat.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-23 23:47
Zapraszam do wątku Komputery, systemy operacyjne i zastosowania... kliknij tu...  Jeśli chcesz "odwirusować" komputer, a masz Microsoft Windows XP, to wejdź na stronkę skaner on-line mks_vir...kliknij tu...Informujemy, że dzięki wykorzystywanej technologii ActiveX skaner on-line mks_vir jest dostępny pod jedną z najbardziej popularnych przeglądarek: Microsoft Internet Explorer.
Pozdrawiam... :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-24 14:50 Zmieniony 2013-01-24 15:09

> zainfekował się tym śmiesznym wiruskiem podszytym pod policję.


Chodzi o to: http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/07/weelsof---wirus-podszywajacy-sie-pod-policje.aspx ?

Bez pomocy kogoś na miejscu, kto wie co robi, się nie obejdzie.

1. Znajomi wcale nie muszą ryzykować swoich laptopów. Jeżeli twój komputer posiada gniazdo USB, można ściągnąć dobry program (w tym wypadku nie zwykłego antywirusa a program anty-spyware [osobiście używam kombinacji AVG Internet Security + Ad-Aware Pro, kiedyś natomiast pomógł mi w ciężkiej sytuacji TrojanHunter]). Instalujesz na nośniku USB (do tego najlepszy byłby któryś program w wersji "portable" czyli przenośnej) i aktualizujesz (z "czystego" komputera), a potem odpinasz USB i podpinasz do zainfekowanego. Być może program sobie poradzi. Metodą tego samego typu jest użycie płyty CD jako nośnika (o tym w linku podanym przez Nachbara)

2. Drugu zestaw metod jest bardziej zaawansowany: czyszczenie rejestru Windows (rejestr to taka "ukryta" część systemu dzięki której programy działają - poprzez kasowanie rzeczy ręcznie w rejestrze można je usunąć "na zawsze"). Istnieją programy skanujące rejestr i pozwalające usunąć konkretne jego elementy, np. OTL. Są fora internetowe, na których uczynni ludzie analizują wyniki podawane przez OTL i podpowiadają, które elementy należy usunąć (np. tutaj). Ale i tak jest to robota dla kogoś, kto przynajmniej rozumie jak działa rejestr Windowsa. Skasowanie nie tego co trzeba może się skończyć zapaścią systemu operacyjnego. Programy do analizy rejestru same w sobie nie są programami antywirusowymi - rolę "antywirusa" pełni tu użytkownik, ręcznie kasując groźne pliki.

3. Ostatnim, najbardziej drastycznym, rozwiązaniem jest po prostu sformatowanie komputera (czyli całkowite usunięcie wszystkich danych z dysku twardego). Wirus oczywiście nie ma wtedy żadnych szans, ale wszystkie programy trzeba instalować od nowa, a jeżeli na komputerze było cokolwiek, co nie ma kopii zapasowej (zdjęcia, dokumenty itd.) to niestety idzie w niebyt.

4. Osobiście raczej nie bawiłabym się we wpisywanie kodu odblokowującego - pojęcia nie mam czy, na przykład, grzecznie odinstalowujący się wirus w rzeczywistości nie siedzi cały czas w systemie w stanie uśpionym.

We wszystkich wariantach pomoc kogoś kto się na tym zna jest, w mojej ocenie, absolutnie niezbędna
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-28 17:36
Tak dla wszystkich, którzy mogą mieć w przyszłości podobny problem. tylko post Ioty zawiera fakty i prawdę, tylko tak jak napisała można się tego pozbyć. Wiem na przykładzie z życia kolegi.

Pocieszenia kiepskiego W. i "porady" norbiego są błędne i  nic nie wnoszą.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-28 17:45
Rea, twój komentarz jest zbędny w tym miejscu, gdy pytanie padło do Trolla a nie do Ciebie... Każda porada w tym wątku prowadzi do tego samego efektu, gdyż w komputerze jest bardzo dużo możliwości, a każdy z nas i nawet Iota, opisał taki sposób jaki komuś się udało pokonać ten opisywany problem przez Trolla... :-p
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2013-01-29 00:03
witam, rea, tak sie czytam i czytam te forum i dochodze do jednego wniosku, ze na tym forum sa ludzie ktorzy patrza, jak tylko zaszkodzic ON a Ty pasujesz jak ulal do tych, co lubia i to za wszelka cena zaszkodzic, socjopaci tak robia najczesciej, socjopaci widza tylko swoj czubek nosa i ciagle szukaja jakies dziury w moscie. Pytam, co ci to daje, ze ty tak okladasz tu niektorych, masz za  to placone? Nie wstyd ci?
Teraz odniosze sie do pozostalego tematu. No, wiec Nachbar, Norbi, WaldusNieKiepski a takze Iota, wszyscy maja racje, tak jak Norbi napisal że drog do danej czynnosci na komputerze jest bardzo wiele, wiec tu wszyscy maja racje oprocz ciebie rea. Sprobowalem wszystkich tu podawanych przykladow podanych przez wszystkich tu, co dali porady i kazda z nich byla skuteczna. Juz nie wytrzymalem, i nie umialem zniesc tej presji jaka wywierasz na niektorych uzytkownikach rea. Mowia tak, ze jak sie gnebi drugiego czlowieka, to taka sama cene zaplacisz tez.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-29 00:18 Zmieniony 2013-01-29 00:25

> Sprobowalem wszystkich tu podawanych przykladow podanych przez wszystkich tu, co dali porady


Willi,

Chcę się upewnić że dobrze rozumiem. Naprawdę chciałeś powiedzieć że osobiście przetestowałeś kolejno wszystkie metody i wszystkie zadziałały?
Żeby spróbować wszystkich podanych metod musiałbyś:

a) Mieć dostęp do kilku kolejnych zainfekowanych komputerów i celowo stosować kolejo metody, w tym niektóre coraz bardziej czasochłonne (bo skanowanie jest łatwiejsze niż format dysku i wgrywanie wszystkiego od zera) ALBO
b) Zainfekować jeden komputer wielokrotnie i wielokrotnie przeprowadzać "leczenie"

A jeżeli wypróbowałeś naprawdę wszystkie metody tutaj podane, w tym metodę całkowitego formatowania dysku, to musiałbyś właściwie "dla zabawy" pokasować sobie mnóstwo danych. Tak dla sportu.

Cały spór o to kto ma rację mnie guzik z pętelką obchodzi, ale  to mnie zaintrygowało (bo liczy się wyłącznie co zadziałało u osoby, która zadała pytanie). Możesz mi to wyjaśnić? W jakich okolicznościach ktoś ma po pierwsze możliwość, a po drugie potrzebę testowania kilku różnych metod usuwania tej samej infekcji jak wie, że jedna metoda działa (bo którąś jedną już sprawdził i poszło)?
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2013-01-29 00:24 Zmieniony 2013-01-29 00:30
Tak Iota mialem tego wirusa w 3 komputerach co udawal policjanta, i testowalem i wszystkie, takze twoja porada byla skuteczna. Chodzi o to ze kazda czynnosc chocby ta najprosciejsza mozna to wykonac conajmniej na trzy sposoby.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-29 00:26
Wszystkie na trzech komputerach? Po co, jak już wiedziałeś że jakaś działa? Hobby takie?

I chcesz powiedzieć, że dla zabawy formatowałeś dysk?
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2013-01-29 00:32 Zmieniony 2013-01-29 00:35
chcialem wyprobowac ktora jest najskuteczniejsza, nie dysk a partycje sformatowalem bo mam kilka systemow w jednym kompie, tak dla zabawy jestem testerem, mam probne wydania windowsa i linuxa.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-29 00:38
Czy Ty Willi jesteś tym kolegą Rea ? Ona pisze bzdury i fantazjuje, a TY?
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2013-01-29 00:47
Ja nie jestem tu nikogo kolega ale moge byc kolega tylko nie od rei bo socjopatow unikam jak ognia.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-01-29 00:39
Skoro tak twierdzisz, wierzę na słowo.

Pomysł, że ktoś dla zabawy testuje pięć/sześć różnych metod (bo tak mi wychodzi z pamięci w tym wątku) na trzech komputerach jest dla mnie powiedzmy egzotyczny, ale to już nie mój interes.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-29 00:33
Witam. wili powiedzmy , ze Ci wierzę. Z jednym zastrzezeniem. Ja nie podawałem zadnego sposobu. Powiedzialem tylko aby skorzystala ze sposobu Nachbara bo wtedy jużjego porada tu była..pozdrawiam.

przy okazji do Ioty . Bede miał do Ciebie prośbę. Techniczna czywiście.  Zapytam jutro w poradach.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2013-01-29 00:37 Zmieniony 2013-01-29 00:41
sposob pozbycia wirusa moze tez byc   sformatowanie. No nie? Tylko wtedy traci sie wszystkie dane na dysku. Waldek  a ty zacheciales do tego co Nachbar napisal, jesli sie nie myle. Czyli to jest  forma  porady.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-29 00:51 Zmieniony 2013-01-29 00:59
Faktycznie polecalem jego radę.  Byla oparta o wiedze specjalistów z Komputer świat. Dla mnie to wystarczajacy argument
. A moja wiedza w czasie pisania była zerowa na temat tego wirusa :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-29 00:42 Zmieniony 2013-01-29 00:47

> Bede miał do Ciebie prośbę. Techniczna czywiście.


Mieć prośbę zawsze możesz. Ale nie obiecuję że jutro mnie zastaniesz (ostrzegam na wszelki wypadek). Ani że umiem odpowiedzieć (w końcu nie jestem informatykiem). Ale jakby co masz tu jak widać kolegę, którego też możesz zapytać. [edit: żeby nie był nieporozumień - "kolegę" w sensie "innego forumowicza"]
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-29 00:47
Zadam pytanie ogolnie :-) Chetnie pocztam rady kilku ekspertów.:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-29 00:50

> Chetnie pocztam rady kilku ekspertów.:-)


Nie jestem ekspertem.

Nie mam wykształcenia kierunkowego ani kliku lat w zawodzie technik informatyk.
Nawet to że uczę studentów podstaw posługiwania się PeCetem (tak wyszło) nie robi ze mnie eksperta. Tylko trochę wyszkolonego laika.

Więc wychodzi, że moje rady możesz ignorować. :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-29 00:52 Zmieniony 2013-01-29 00:55
;-) dobrze wstawie ci ignora. przed zadaniem pytania :-) wyszkolona laiczko .
pozdro od nie wyszkolonego laika
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / reset xp-eka (15876 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill