www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / aparaty sluchowe (3652 - wyświetleń)
- Autor agat Dodany 2013-01-29 11:10
Witam, Stwierdzono u mnie obustronny ubytek sluchu. Jestem przerazona ta informacja. Lekarz polecił mi noszenie aparatów sluchowych i to dwóch. Nie wiem co mam robic???? Z tego co sie zdazyłam zorientowac ceny aparatów sluchowych sa jakies kosmiczne. Zakup dwoch to wydatek dobrych kliku tysiecy złotych. WIem ze zdrowie jest najwazniejsze i ze musze kupic te aparaty, by móc zyc latwiej na codzien. moze ktos z was zna jakies dobre aparaty, dobre punkty, w których moalabym kupic dla siebie niezbedne mi urzadzenia. bardzo dziekuje za jakąkolwiek wskazówke.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-01-29 11:35
Nie wiem, czy ktoś zechce odpowiedzieć tutaj (czy akurat pojawi się niesdołyszący forumowicz), więc na wszelki wypadek: istnieje internetowa społeczność osób z wadą słuchu. Przesyłam linka do działu forum Sprzęty i akcesoria dla niesłyszących: aparaty słuchowe, baterie, implanty, budziki (klik). [spokojnie - dla niesłyszących dlatego, że większość uczestników tego forum jest zdaje się akurat niesłysząca]

Po drugie, na zakup aparatu słuchowego można uzyskać dofinansowanie. Podstawowe informacje  na ten temat możesz znaleźć np. tutaj (klik).

Serdecznie pozdrawiam
Nadrzędny Autor roxy Dodany 2013-05-31 11:17
Witam, Spookojnie na aparat sluchowy mozesz otrzymać dofinansowanie z NFZ oraz PFRON (tylko dla niepełnosprawnych), ścieżka wprawdzie czasem jest trochę skomplikowana, ale do pokonania. Jedyna powazniejesza przeszkoda przy refundacji może być czas oczekiwania na potwierdzenie wniosku. duzo zalezy od oddziału NFZ i województwa. W niektórych miastach są kolejki po refundacje, w innych potwierdzają wnioski na bieżąco.
Drugim sposobem na tańszy aparat jest poszukanie punktu, który oferuje rabaty, owszem tylko na sprzęt nierefundowany. Ja na przykład kupuje w geersie, mozesz sprawdzic, maja dobre ceny.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / aparaty sluchowe (3652 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill