www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 9) (1290524 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-08-07 20:22
O JEZUSIE NAZAREŃSKI.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 11:12
Niech będzie pochwalony.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 11:12

> Nie wypytuj Wiatru, dlaczego znajdujesz się tam, gdzie jesteś. Nawet, jeśli zostałeś przykryty warstwą 
> cementu, rób wszystko, abyś mógł zapuścić korzenie i żyć. Masz jakieś przeznaczenie.


Piękne motto. Innymi słowy, każdy musi przerobić lekcję. Jedną lub więcej, czyli przerobić sytuację, nauczyć się, odczuć na własnej skórze coś, czego nie rozumieliśmy może wcześniej.
Niektórzy mówią, że co dajemy to wraca, ale z innej strony. To co dobre i mniej dobre właśnie dla naszej nauki i przerobienia.   Planu tego "programu nauczania życia" nie znamy.
Tworząc relacje z ludźmi raz my jesteśmy nauczycielami, raz ktoś dla nas. Byłabym skłonna przypuszczać, że nie ma przypadkowości w relacjach, ani w cechach ludzi jakich poznajemy.
Jakby los ważył i mierzył wszystko, i zawsze dawał zresztą nie więcej niż potrafimy znieść, choć czasem ostro przygina do ziemi.
Trochę pofilozofowałam, na bazie tego opowiadania.
Samo opowiadanie zawiera  pewne błędy, bo nasiona lwiej paszczy chyba nie fruwają jak mlecze, a ktoś smutny i załamany nie zaciska pięści. Depresja nie powoduje tez wybuchu złości i chęci niszczenia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-08 11:52
To również może dotyczyć naszej niepełnosprawności. Nie pytajmy dlaczego my, nie narzekajmy na los, Boga i innych ludzi. Szanujmy życie jakie mamy i nauczmy się żyć z naszymi przypadłościami. Nawet w tak trudnych sytuacjach życiowych możemy znaleźć piękno. W jakimś celu nas tu na ten piękny świat powołano.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 11:56
No właśnie, szczególnie może niepełnosprawności, bo wtedy najbardziej może nam przykro...Często chciałoby się wyżej podskoczyć (przenośnia) a tu poczucie bezsilności i wtedy dopiero potrzebna jest siła ducha, by się pogodzić i wybierać inne drogi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-08 12:08
Jak człowiek jest młody, to i niepełnosprawność inaczej wygląda. Wiem to z własnego doświadczenia , bo od dziecka jestem ON. Gorzej jest teraz z tymi "podskokami", teraz kiedy niepełnosprawność "spotkała się" z dolegliwościami pani 50+. Nieraz i w "dołek" się wpadnie, ale trzeba się szybko brać w garść i iść dalej. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 12:15
Na przykład upały, tylko ten aspekt weźmy. Zawsze je uwielbiałam i właściwie nawet się tym chwaliłam, nie bacząc na opinie starszych ..teraz długie upały mnie meczą, a od dwóch dni się nawet z wentylatorem przeprosiłam.:-) Zmieniła się optyka. :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-08-08 12:30
I wraca stara prawda: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :-)))))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-08-13 09:53
Tak se ;-)))) : Droga wycieczko - z Afryki . Pani Iota i pani w-zetka oprowadzą państwa po mieście samochodami i proszę pod żadnym pozorem nie wychodzić z samochodu .Tutaj nie Lwy czy węże wam zagrażają ale cywilizacja . Wszystko jest pod kontrolą "wielkiego brata ".W tym świecie węża nosi się w kieszeni n.p. Tadzio pisze, że niejaka pani Osiecka zawsze pija kawę, ale ... ;-) . Co panie Kunta??/Aaaa . Sikamy w miejscach do tego przeznaczonych . Na sawannie można pod krzaczkiem ale w ubikacji . Jest takie oznaczenie na drzwiach:trójkącik i kółko .Ja również miałem z tym problem i kilka razy trafiłem do damskiej ;-) .Choroba mnie z tego uzdrowiła;)- wózkowicze mają- jak mają - inne kabiny . Pozdrawiam i znikam, bo temperatury mamy nieznośne :-). To byłem ja wasze echo, echo, echo ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-12 09:21
Witam wszystkich serdecznie. :-))))))))))
Zrobiło się przyjemnie, bo już nie ma upału. Tylko czy urlopowicze są z tego zadowoleni.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-12 09:56
Są, pozdrawiam i do ...'zaś'.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-16 08:52
UWAGA, UWAGA. Wszystkim sympatycznym forumowiczom z Warszawy Waldek przesyła pozdrowienia. Właśnie przez Wisłę się przeprawia.:-)) Tadeusz pewnie widzisz pociągi? Szukaj kto w oknie macha marynarką  do Ciebie.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-16 18:03
Szkoda, że wcześniej nie poinformowałaś mnie o tej zaszczytnej wizycie Waldka w stolicy.
Gdybym wiedział to przygotowałbym komitet powitalny a tak to może gdzieś mijaliśmy się i nic nie wiedzieliśmy a ja właśnie wróciłem "z miasta" i dowiedziałem się o tym.
Szkoda :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-16 18:59
Jeśli jechałeś pociągiem przez Warszawę, to może jechaliście w jednym przedziale ;-) :-) :-)  Nic straconego, może wejdzie, jeśli będzie miał zasięg. Jakby co, to następne machanko z okna będzie w niedzielę.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-16 20:35
Rzadko jeżdżę pociągiem przez Warszawę, szczególnie teraz, kiedy trwa remont tzw. linii średnicowej czyli dokładnie przez Centrum miasta.
Jak rozumiem Waldek tylko "przeleciał" przez Warszawę. Czyżby pojechał do "Przyjaciół Moskali"? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-16 21:41

> Jak rozumiem Waldek tylko "przeleciał" przez Warszawę.


Pendolino jeszcze nie jeździ.:-) Co do reszty, sam opowie, czy tam, czy po medal, czy na bankiet.:-)
W każdym razie pozdrowienia  przekazałam, a teraz poluję na komara.Trzy razy mi uciekł spod packi.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-08-17 14:59
no właśnie jak to przeczytałam to było już za późno żebym pomachała chusteczką :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-19 10:31
W wątku "miłe słowa" pewnie większości miło by było poczytać o tym co nam się w danym dniu udało, jakie "góry" pokonaliśmy, jakie trudy dnia codziennego ON zostały przezwyciężone. Nieraz jest to coś co dla sprawnych będzie drobiazgiem, a dla nas ON wielkim osiągnięciem. Piszmy o tym, bo to motywuje innych do niepoddawania się, do walki o godne życie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-19 13:38
posprzątałam trochę w mieszkaniu, pozmywałam naczynia, wyprałam ręcznie trochę ubrań dziecka, prześwietliłam pomidory na balkonie, zrobiłam sałatkę do obiadu, zrobiłam żarełko dla psów.
że niby nic takiego ? no nie bardzo bo cieśń nadgarstka utrudnia mi nawet utrzymanie przedmiotów w dłoni a wizyta u lekarza dopiero w listopadzie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-19 14:35
Tak Trolla, dla nas ON codzienne "zwykłe" prace domowe stają się nieraz nie lada wyzwaniem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-19 17:19
Dlatego trzeba mieć w domu kobietę:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-19 17:32
A Ty nic sam w domu nie robisz? Z tego co pisałeś na forum Twoja niepełnosprawność nie przeszkadza Ci w pracach domowych. Co miałeś na myśli mówiąc , że "trzeba mieć w domu kobietę"?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-19 19:48
Sprzatam. Jednsk glownie zajmuje sie zarabianiem
Pieniedzy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-19 19:56
To też trzeba umieć. :-)

A w sprawie Twojej wypowiedzi o kobiecie. Czy tylko do sprzątania jest Ci potrzebna? Jeśli tak, to chyba dobrze jej płacisz. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-20 04:14
Nigdzie nie napisalem ze tylko do tego. Zbieram sie do Szczawnicy. Polsku Bus nie bedsie czekal;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-08-20 07:18 Zmieniony 2013-08-20 07:21
Pewnie że nie, ale troszkę to tak zabrzmiało i odezwał się dzwoneczek alarmowy w moim uchu. :-)
Miłego wypoczynku w Szczawnicy. :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-06 08:59
Witam Was i serdecznie pozdrawiam. Mam nadzieję, że wypoczęci, po wakacjach nie będziemy sobie szczędzić miłych słów. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-06 09:18
Witaj, a nie dalej jak wczoraj po wyłączeniu kompa pomyślałam o Tobie.:-)  A dziś wspominałam sobie Sonkę, Bonę i Valkirię.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-06 09:24
Mam nadzieję, że te myśli były pozytywne. :-)))))))))))) Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-06 09:27
No tak, zastanawiałam się, co robisz, że milczysz.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-09-06 09:33
Czas wakacji, to wiadomo, wypoczynek i rozrywka. :-))))))))))))))))) Teraz czas wracać do codzienności. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-09-06 12:40
Miło mi W-zetko:-)
Ja też pozdrawiam i dodam...uwielbiam Cię czytać :-)
Pozdrowienia dla wszystkich, Lidziu - witaj po powrocie :-)

I kończę, bo muszę już :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-06 14:28
Tak? A gdzie równowaga, jeśli milczysz? Będziemy Ci za karę reglamentować czytanie.:-)
Pozdrówka.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-06 15:48
Tak Wuzetko, niech tylko uśmieszki ogląda. :-))))))))))) Witaj Sonka.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-09-07 14:23 Zmieniony 2013-09-07 14:25
Okrutne jesteście. :-) Ja nie mam czasu, na nic...im starsza, tym mniej go mam, a powinno być odwrotnie :-)
Zero wyrozumiałości macie dla mnie :-)
Nie spodziewałam się tego po Was, oj nie :-)

I to w wątku Miłe słowa? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-09-07 16:17
Czas ma to do siebie, że i tak płynie nam między palcami, więc lepiej niech płynie przyjemnie.:-)
A poważnie tak to pewnie jest, że w miarę jak mamy coraz więcej wolności, więcej zadań sami  sobie wyznaczamy.
Czasem zazdroszczę tym, co siedzą i się nudzą.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-09-09 16:24
Miłych słów nigdy za wiele więc je mówmy przyjaciele. :-))))))))))) Życzę wszystkim miłego wieczoru. :-)))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-09-10 07:15
Wrzucam ten link tutaj, bo chcę w miłych słowach życzyć wszystkim duuuuuużo zdrowia, abyśmy nie musieli się leczyć i doczekać tego co opisywana osoba.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pacjentka-dostala-termin-operacji-na-12-pazdziernika-2022-roku,wid,15969099,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-11 11:01
Pozdrawiam wszystkich słonecznie. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-09-11 11:45
A ja pozdrawiam z zapłakanego miejsca :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-09-11 11:53
a w Warszawie jakoś mgliście i nieciekawie brrr...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-11 17:49
Czytałam to co dziś napisaliście na forum. A było m.i. to:

> chciał zmusić ludzi do r o z m ó w, a nie do pisania sloganów. Tymi watkami chciał chyba pokazać jakie to bezsensowne, a nie przewidział, że ktoś to potraktuje na serio??? Tak to sobie tłumaczę.  <


Zadam w związku z tym pytanie. Po co zmuszać kogokolwiek do rozmów i tematów, które nam się podobają? Pozwólmy innym być sobą. Zaakceptujmy naszą różnorodność. Wypowiedzi każdego z nas mogą się nie spodobać, ale jeśli istnieje tu choć jedna osoba, której dzięki możliwości netowego kontaktu z nami będzie miło, to jest ok. Każdy z nas reprezentuje inny poziom, ale jeśli ktoś czuje się lepszy od innych, to problem tkwi w nim samym. Szanujmy się i piszmy, każdy tak jak lubi. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego wieczoru. :-))))))))))))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-09-11 18:27
LIDZIA CO TO DA TO TŁUMACZENIE ILE JUZ BYŁO PIANY BITEJ NA TEN TEMAT?ALE NIEEEEE SA TACY KTORZY KROWY CHCA UCZYC LATAC A ŻABY ŻEGNAC NIE ROZUMIEJA ZE TO NIC NIE DA.KAZDY MA PRAWO DO INNOSCI.W ROZRYWCE TEZ JEDEN LUBI ROCKA INNY MARSZE ZAŁOBNE.
OD ZAWSZE TEZ BYŁO TAK ZE JESLI KOGOS NA SIŁE ULEPSZAC TO WCZESNIEJ SIE TOTO SPIEPSZY NIZ ULEPSZY.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-09-11 18:32
Zmusić w wirtualnym świecie do niczego nie można, powinnam chyba napisać, że chciał zmobilizować.
Co do pozwolenia bycia sobą powinno to działać w obydwie strony.
Tymczasem tak jak w świecie realnym jako społeczeństwo bardziej lubimy się dzielić, skupiać w grupach, obozach, obozikach, partiach itp., tak i  tu widać sympatie i ...mniejsze sympatie, mówiąc oględnie.:-)
Poziom rozmówcy mierzy się tym, że z każdym potrafi rozmawiać do czasu, aż się nie przekona, że ktoś go ma w nosie lub nieco niżej. Wtedy zaczynają się schody, albo  dołki, podkopy i wykopki, bo niechęć rodzi niechęć, agresja agresję. Są oczywiście wyjątki i mamy wtedy miłość bez wzajemności, agresję jako patologię i inne kwiatki z kolcami, co piszę  oczywiście  na żywioł i z lekkim żartem, a nie  z aspiracjami diagnozowania kogokolwiek..:-) 
Pozdrówka.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-11 18:57
Lidian sram na twoje głupoty, ale jest mi miło. Powinnaś mi podziękować że to napisałem bo inaczej będzie mi mniej miło.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-11 19:09
Waldek, nie wyrażaj się. Napisz to ładniej.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-11 19:24
Oj Wuzetko. Ubranie tego w ładniejsze słowa dalej pozostanie kupą g.. i brakiem szacunku. Ty o tym doskonale wiesz. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-11 19:26
Jeszcze raz witam Cię w słoneczny dzień Lidian.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-09-11 19:28
Rzeczywiście ładny dzień mamy tej nocy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-11 19:15
Waldi To w jaki sposób wyrażasz się na forum również świadczy o Twoim szacunku do innych, a raczej o jego braku (jak widać).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 9) (1290524 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill