www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / zamknac lokal wlasciciela ukarac za dyskryminacje (8921 - wyświetleń)
- Autor zanikowiec Dodany 2007-04-05 11:22 Zmieniony 2007-04-05 12:03
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/18442 karygodne
Nadrzędny Autor zento Dodany 2007-04-05 12:05
a ja bym wystapil o odszkodowanie od tego pacana i to duze.
Dostalby nauczke palant
Nadrzędny Autor Megi Dodany 2007-04-05 17:49
No cóż...tyle się pisze i tyle sie mówi o integracji, urząda sie kampanie, jakies swieta....to wszystko na pokaz chyba, żeby ci "normalni) czyt. klami i zawiasy, mieli czyste sumienie, ze cos dla niepełnosprawnych robią. Niby mamy już normalne życie, a tak naprawde wciąż musimy o te normalne życie walczyć, o normalne wejscie do lokalu....
Nadrzędny Autor tawior Dodany 2007-04-06 14:01
Karygodne.
Właściciel lokalu powinien przeprosić i zapłacić odszkodowanie.
tawior
Nadrzędny Autor Nadia Dodany 2007-04-06 16:53
Ręce opadają...i brak słów
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2007-04-06 22:51
A ja w lekko absurdalnym tonie:
"Musimy dbać o wszystkich klientów. To tak jak z parkingami: nie wszystkie miejsca są dla niepełnosprawnych, tylko kilka, prawda?" - jasne. Tylko nigdzie nie jest napisane, że ze "sprawnego" miejsca nie wolno mi korzystać. "Wszak Równość musi być przede wszystkim (...)". Ech, żeby się pan szanowny choć mniej kuriozalnie tłumaczył... Powiedzieć wprost, że "nie dla ON" jakoś nie wypada?
Nadrzędny Autor Olka-j Dodany 2007-04-10 18:06
jestem w ciężkim szoku... często chodzimy z moim chłopakiem- tetraplegikiem- do klubów, ale jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z takim traktowaniem- wręcz odwrotnie: niejednokrotnie oferowano nam pomoc. naprawdę, nie miałam pojęcia, że niektórzy ludzie mogą być jeszcze tak zacofani i tak beszczelni. osobiście nigdy bym nie zostawiła takiej sytuacji bez echa... i to długiego i głośnego
Nadrzędny Autor Agusia Dodany 2007-04-11 15:42
Szok, chce mi sie plakac............
Nadrzędny - Autor Asia.Mi Dodany 2007-04-11 19:36
Jak przeczytałam ten artykuł to normalnie "zwaliło" mnie z nóg. Jak tak można postępować? Chodzę w różne miejsca i na szczęście nie spotkałam się nigdy z taką sytuacją i mam nadzieję, ze nigdy się nie znajdę w takiej sytuacji. Sama poruszam się na wózku i wiem co to znaczy. To jest dyskryminacja osób niepełnosprawnych!!!
Takie osoby trzeba "tępić", my niepełnosprawni nie dajmy się, bo jak raz odpuścimy to wejdą nam na głowę
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-04-12 10:08
Witam
Ja rowniez sie zapoznalem z tekstem i faktycznie jest to godnie oburzenia. Ja uczynil bym wszystko aby ten ktory tak postapil nigdy wiecej nie mial odwagi tego robic.
Co do miejsc gdzie moga przebywac ON. Mysle ze wszedzie maja prawo. Nie ma ustawy ktora by twierdzila ze tu nie wolno ON a tam wolno. Kazdy objekt w dzisiejszym czasie winien byc dostosowany dla ON bo takie sa wymogi logiki i ludzkiego podejscia do rzeczy ludzkich. Podzial na miejsca dozwolone i nie dozwolone przypomina mi czasy miejsc dla bialych i czarnych z chistorii. Wspolczuje Pani ktora doswiadczyla takiego traktowania i glowa do gory.
Ten kto tak postapil jest zwyklym bydlakiem.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor puniek Dodany 2007-04-13 09:54
Jestem oburzony takim postępowaniem,ale czego można oczekiwać od jakiegoś osiłka,skoro obydwaj panowie Giertych;nie wiem świadomie czy nie rzucają rasistowskimi tekstami i najchętniej pozbyliby się żydów z naszego społeczeństwa.Więc wydaje mi się że krytykę należy zacząć od tych którzy mają dawać przykład a następnie nawiązywać do takich palantów jak ten zlokalu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-04-15 21:37
Niestety takie mamy społeczeństwo.To co zrobił właściciel lokalu jest godne potępienia. Jednak spotykamy się nie tylko z tym.Tu zacytuję słowa pewnej mamusi niosącej dziecko.Dodam,że słowa te były skierowane pod moim adresem,a dziecko mialo około 2 latek Cyt:"zobacz jaka mała k..... idzie. Poczułam się obrzydliwie.Tak jestem niska bo mam tylko 1.30 a po wypadku i kłopoty z nogami,ale jestem porządna,a nie kakaś tam....... . To tylko jeden przykład.Czytając o Anicie wcale się nie zdziwiłam bo w pewnym pensjonacie odmówiono mi zarezerwowanego pokoju jednoosobowego z powodu kalectwa.Inna właścicielka wcale nie przyjęła rezerwacji.W obu przypadkach pomógł mi taksówkarz znaleźć miłą kwaterę.Jest mi tylko przykro że w XXI w.jesteśmy bardziej dyskryminowani bo bardziej ruchliwi i ciekawi życia.Ja bardzo lubię podróże,ale teraz coraz mnie wyjeżdżam właśnie z powodu schodów i braku tolerancji,a poruszam się o własnych siłach i bez kul.Czy zdrowym tak bardzo przeszkadzamy???
Nadrzędny Autor zento Dodany 2007-04-15 22:06
A ja jestem ciekaw jak ta historia sie skonczy,bo mam nadzieje ze jakis ciag daleszy bedzie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / zamknac lokal wlasciciela ukarac za dyskryminacje (8921 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill