www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komputer z PRFON (4240 - wyświetleń)
- Autor Roman9966 Dodany 2013-02-13 16:16
witam mam stopień niepełnosprawności umiarkowany i czy moge sie starać o komputer. Albo chcę chodzić do szkoły muzycznej ale nie stać mnie na instrument czy też coś takiego oferują. I czy patrzą na dochody?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-13 16:42
komputer teoretycznie istnieją dwie możliwości - o każdą nalezy dowiadywać siewe własnym powiecie (PFRON powinien przkeazać środki do powiatów w okolicach marca-kwietnia)
1. w ramach likwidacji barier w komunikowaniu sie powiaty potrafiły dawać komputery
2. okreslone osoby kwalifukujące sie do programu "Aktywny samorząd - treśc programu znajduje sie tu:
http://www.pfron.org.pl/portal/pl/355/1644/

co do insrumentu to wątpię
Nadrzędny Autor Olka0404 Dodany 2013-02-26 15:06
Ja mogę powiedzieć jak to jest w praktyce. Też mam stopień niepełnosprawności umiarkowany.  Swego czasu (kilka miesięcy temu też pisałam w tej sprawie maila do PFRONu) Dostałam dość obszerną odpowiedź na pytania. Można ubiegać się o dofinansowanie o komputer bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności (kiedyś było tylko dla określonych grup i rodzajów) to jest tzw. Znoszenie barier w komunikacji. Dofinansowują do 80% ceny zakupu sprzętu. Nie wiem jak jest teraz, bo część z tego wciągnięto pod Aktywny Samorząd (wcześniej można było ubiegać się o specjalistyczny sprzęt do komputera, ale teraz coś się zmieniło) Można też ubiegać się o dotacje II stopnia w AS, jeśli jesteś studentem lub robisz szkołę policealną. Radzę też udać się do PCPRU, pod któego rejon należy Twoja miejscowość, myślę że tam z powodzeniem udzielą bardziej szczegółowej informacji w tej materii.   
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komputer z PRFON (4240 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill