www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy mam ulge na przejazdy MPK Kraków? (15582 - wyświetleń)
- Autor raval Dodany 2013-02-27 17:21
Dzień dobry,
czy posiadając legitymacje emeryta rencisty (zielona plastikowa)  mogę korzystać z ulgowych przejazdów tramwajami w Krakowie? nie posiadam decyzji o przyznaniu renty (zgubiłem) mam tylko legitymacje czy wystarczy aby płacić połowe biletu ?
z góry dziękuję za odpowiedz
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-02-27 18:05
tak, właśnie ta legitymacja jest konieczna do okazania kontrolelowi gdy posiadasz ulgowy bilet, do darmowych przejazdów musisz już mieć inne dokumenty
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-02-28 03:30
Witaj!W wyciągu z przepisów MPK Kraków dotyczących ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej jest napisane ,że emeryci mają prawo do przejazdów ulgowych a podstawą uprawnienia będzie legitymacja emeryta z dokumentem potwierdzającym tożsamość pasażera lub prawomocna decyzja o przyznaniu świadczeń emerytalnych.Dodatkowo osoby które ukończyły 70 rok życia mają prawo do przejazdów bezpłatnych na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek i tożsamość pasażera.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor raval Dodany 2013-02-28 15:11
Dziękuję za obie odpowiedzi,ja nie jestem emerytem tylko rencistą i nie wiem czy mogę korzystac z ulgi 50% ?czy tylko dla emerytów jest ta ulga ?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-28 15:44
http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/uprawnienia/
emerytem Pan nie jest
a di ulgi jako osoba niezdolna do pracy trzeba mieć orzeczenie o niezdolności do pracy bądź legitymacje osoby z umiarkowanym stopniem.  Proszę wyrobić wtórnik orzeczenia ZUS i nie będzie problemu bądź wyrobić orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (i na podstawie jego legitymacje)
Nadrzędny - Autor erin Dodany 2013-03-02 13:59
Ja mam pytanie apropo tych plastikowych legitymacji rencisty to jak je zdobyć,gdzie się zgłaszać? Ja mam właśnie odwrotnie,dużo zaświadczeń,ale brak tej nowej legitki)
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-03-03 10:29
trzeba miec rente i zus sam ja wysyla
Nadrzędny Autor AnetaO Dodany 2013-03-08 14:35
Dołączę się do pytania ponieważ mam troszke podobne,czy podczas oczekiwania na wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej :stopień znaczny: można jezdzić na podstawie wydanego orzeczenia ? .
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-08 16:04
legitymacje uprawniające do zniżek wydaje też związek emerytów i rencistów, trzeba fotkę stosowne dokumenty i chyba 25zł
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy mam ulge na przejazdy MPK Kraków? (15582 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill