www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Idealny temat na te forum. Sukces polskich ... (Strona 2) (79491 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-03-06 19:03
Dopóki zdrowie pozwala trzeba żyć pełnią. Tak, masz rację. :-)
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-03-06 19:16
Norbi,nie wszystko mozna przeliczac na łóżka,strzykawki czy krawężniki.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-06 19:17
Norbi chyba żartujesz? Kasa fakt jest potrzebna , pamiętam taką wiadomość , że z polski wysłano koce dla bezdomnych w Nowym Jorku. To była chyba bardziej "zmarnowana "kasa. A o pieniądze na wyprawę na pewno musieli się starać sami zainteresowani.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-03-06 19:22
Analogią do tego,są setki prób,doświadczen,zmarnowanego materiału,az w koncu wynaleziono taki czy inny lek,prototyp "ośki"lub innego wichajstra,wtedy tez mozna powiedziec po co to robic,po co czas,pieniądze jesli nie ma sie pewnosci,ze to ma sens.Ano ma.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-06 19:24
norbi z kąt się biorą takie dupki jak ty, przecież to co wypisujesz przyprawia o mdłości a pięści się same zaciskają żeby złamać ci szczękę.
Ta prawdopodobnie zginęło dwoje wspaniałych ludzi , a taki dupek wyciąga łapy po ich pieniądze. Co ty myślisz że kto finansuje taką wyprawę.
Tyrają po kilka lat żeby zrealizować swoje marzenia , część dostają od sponsorów za prawa autorskie , reklamy, nie siedzą całą dobę przy kompie jęcząc, narzekając, wypisując głupoty i ciągle jakieś roszczenia. Dupku napisz do MON-u niech ci dadzą , zamiast kupować kolejny śmigłowiec , tony amunicji etc,  a ty się obłowisz a jak co ci zostanie to dasz innym. Nie jeden oddał by wiele ,żeby być na ICH  miejscu , ale ktoś taki jak ty nie pojmie tego.  .Przynosisz wstyd nam prawdziwym mężczyzną. Brzydzę się tobą
Przepraszam jeśli kogoś (poza ty palantem) uraziłem
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-03-06 20:25
Rozumiem, że są potrzeby, że trzeba pomagać i tak dalej. Ale ludzie codziennie piją piwo, palą fajki... A ciśnienia dostają jak ktoś rozdysponowuje większe pieniądze.  Nie jest ważne czy tysiąc osób zmarnuje po pięć złoty na tydzień w rok, czy jedna osoba wyda na coś 260 tysięcy - kasa i matematyka jest taka sama.

Wisi mi czy oni sami to uzbierali, czy znaleźli sponsorów, czy jeszcze coś innego. Jakby ukradli to bym była zbulwersowana. A tak? Szkoda ludzi, nie ich pieniędzy.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-06 20:30
Nauta uważam że przesadziłeś. I to bardzo. Powinieneś bardziej ważyć słowa. A Norbiemu należą się przeprosiny z Twojej strony.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-07 00:04
Walduś a kiedy ty przeprosiłes Sylwka i innych?Nauta wie jaki to jest nadludzki wysiłek wejsc tam o tej porze roku,ja wchodziłem na szczyty Alp i Pirenejow latem a myslałem ze ducha wyzione,wchodziłem za WŁASNE pieniadze,tak jak oni,nic nikomu nie zawdzieczajac ale wkurzyłbym sie gdyby jakis pazdzierz rzucił taka sugestie jak Norbus.Facet nie ma pojecia o czym gada a pierdzieli jak potłuczony,to chyba on powinien przeprosic,i wcale nie nas,a bliskich,znajomych tych Chłopaków,taternikow,himalaistów ktorzy robią wiecej dla innych niz sie zdaje.Przeciez 365 dni w roku nie maja rakow na nogach,czesto to GOPRowcy i ludzie roznych branż.
Norbus powinienes bardziej ważyć słowa.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-07 00:15
Walduś, nie chodzi o przeprosiny, bo tego nie żądam... Jak na mnie, uważam takie włażenie na niedostępne wierzchołki najwyższych gór tak samo jak zabawa w rosyjską ruletkę, ba, nawet za większą głupotę, ponieważ w tak wysokich górach w razie jakiegoś nieszczęścia nikt nie może pomóc...Zostaje się tam na zawsze...
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-07 00:18
a ten ciołek swoje,wszyscy mowia pieprzysz głupoty i jak grochem o sciane.Norbus to jest twoje powiedzenie-Jakiego mnie Panie Boze stworzyłes,z takim sie męcz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-07 01:14 Zmieniony 2013-03-07 01:20
Jestem takim, jakim jestem, a życie nauczyło mnie szanować życie, obojętnie czy zdrowy,  sprawny, czy leżący.... Ja te stany przeżyłem, za małego chłopca byłem sparaliżowany od najmniejszego paluszka u nogi  po ostatni włos na głowie. Około 10 -tego roku życie paraliż ustąpił na tyle, że po intensywnej rehabilitacji stanąłem na nogi, dzięki czemu, mogłem ukończyć edukację, iść do pracy, paraliż ten ustąpił, lecz nie wszędzie, mam dotychczas nie zbyt sprawne ręce, złą wymowę, słaby słuch i wzrok, choć chodzę sam o własnych siłach, to mam duże problemy z chodzeniem na większe odległości...  To nie koniec moich wzmagań, ponieważ około 8 lat temu byłem na badaniu tomografem i wiele innych, te badania wykazały, że oprócz mojej dotychczasowej niesprawności, jestem chory na SM, to oznacza, że w przeciągu paru do parunastu lat znowu mnie czeka, najpierw wózek, potem łóżko, a jeszcze później bycie rośliną... Dopóki chodzę i jako tako potrafię być nie zależny od drugiej osoby w podstawowych życiowych sprawach, to sobie przysiągłszy, będę starał się, jak tylko będę umiał robił wszystko, aby walczyć z barierami nie tylko tymi budowlanymi a także w nas samych... Dlatego podchodzę do sportów omawianych tu i teraz bardzo sceptycznie... Bo wiem co to jest być na krawędzi życia i śmierci, doświadczyłem, i nadal doświadczam tego, co znaczy bycie osobą niepełnosprawną, ba, a nawet bycie rośliną...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-07 08:38
Norbi, to, że Ty , ja, czy inni jesteśmy osobami niepełnosprawnymi nie oznacza, że sprawni też mają się umartwiać. Na nic się zda wyliczanie własnych chorób. Tu wszyscy, a przynajmniej wielu z nas mogło by podobną listę chorób wymienić. Nie będziemy się licytować , kto ma ich więcej. KAżdy z nas realizuje się tak jak mu na to zdrowie pozwala. Młodzi i sprawni niech mają swoje piękne pasje, bo kiedyś każdy człowiek musi zwolnić i wtedy pozostaje żal i zgorzknienie, że zamiast żyć, to czas trwoniło się przed kompem. Nawet my niepełnosprawni kiedy byliśmy młodsi i sił było więcej realizowaliśmy się w tym co nas pociągało , pasjonowało. Przynajmniej ja tak robiłam, a wiem z tego co piszesz, że Ty też , bo Twoją pasją była i jest muzyka. Niech każdy idzie własną drogą zgodnie ze swoimi zamiłowaniami. Dzięki tym co ryzykują i wchodzą tam wysoko w góry, my również zyskujemy. Powiesz co? Choćby to, że ja niepełnosprawna mogę zobaczyć przepiękne miejsca dzięki ich zdjęciom, mogę godzinami słuchać takich opowieści i przenieść się w wyobraźni w niedostępne dla mnie regiony. Nie gań ludzi za to co kochają. Podziwiaj. :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-03-07 13:37 Zmieniony 2013-03-07 13:57
NORBUS NIE WMAWIAJ SE CHOROB KTORYCH NIE MASZ,SM NIE MASZ A TYM OBRAZASZ SMOWCOW,MOZE WYPOWIE SIE KTOS CHORY,TY NIE JESTES,NIE OBRAZAJ ICH BO TO NIE ROSLINKI A CZESTO LUDZIE PRACUJACY NAWET NA WOZKACH CZY O KULACH,MAJACY DOWCIP I CHEC ZYCIA.TO PO PIERWSZE.
PO DRUGIE ODNIOSE SIE DO TWOJEJ WCZORAJSZEJ BŁAZENADY,SŁUSZNIE NAUTA CI NAGADAŁ I MAŁO NIE WPIERGGGLIŁ BO SAMA BYM CIE KAPCIEM PIEPRZŁA.LEPIEJ SRAJ ZA STOGOŁA,DUPE RABARBEROWYM LISCIEM WYCIERAJ-ZAOSZCZEDZISZ NA WODZIE I PAPIERZE,A JEDZ KORZONKI I ROBALE W KONCU PO CO ŁADOWAC TYM STRASZNYM BOGACOCYM SIE SKLEPIKARZOM JAK TO WSZYSTKO CO TRAWISZ TO GÓ...O A KOSZTY SĄ.ZASTANOW SIE CHŁOPIE!!!!!!

P.S.TWOJ ZYCIORYS JEST DO WGLADU W MUZYCE WIEC NIE MUSISZ STEKAC.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-03-07 17:12 Zmieniony 2013-03-07 17:15
Nooo wreszcie, pisz Staruszka, dzięki Twoim wpisom się pośmieję :-) mimo powagi syt.
Chociaż widzę, że w innych wątkach "uczycielki" wróciły (nie dot. Lidian :-) )

O kurcze, nie zauważyłam, że w tym też nauczają :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-09 02:22
To ty, staruszko jesteś lepsza od lekarzy... Skoro sądzisz, że nie mam SM, a może też powiesz że te osoby nie mają  SM,

http://www.unorbiego.cba.pl/news.php?readmore=1075
http://www.unorbiego.cba.pl/news.php?readmore=1034
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRR2mFfk4oBzkpqTbmu7yafX4ynoQw03HrTtPE3hN6_zLMJu-LoYg
może im to samo powiesz, że niech sobie nie wmawiają chorób, których wg ciebie nie mają???
Większej głupoty nie mogłaś palnąć???  
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-03-09 10:48
KOPNIĘTY JESTES CZY BERESZCZATY NA JEDNO OKO?GDZIE NAPISAŁAM O KIMS INNYM NIZ TOBIE?MOJ POST TYLKO DO CIEBIE I TWOJEJ RZEKOMEJ PRZYPADŁOSCI BYŁ SKIEROWANY.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-09 15:11
To ja wiem, tylko, jak zwykle, Ty nie rozumiesz mojej intencji, staruszko...
Widzę, że tobie przydałaby się kuracja z kaftanem....
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-07 13:47
Nie tylko możemy korzystac ze zdjęć i opowiadań,ale tez później z przetartych szlaków.To dzięki tym zapaleńcom,mozemy jako niepełnosprawni zdobywac szczyty,krańce ziemi,podwodne krainy,latac....a to przeciez nie jest bez znaczenia,bo kazdy ma jakieś pasje.Dla tych Chłopakow to góry,ala Ciebie Norbi-gra na gitarze,dzięki temu życie jest pełniejsze.

A swoją drogą,jakie życie jest nieprzewidywalne.Wielka radość i duma,zamieniła sie praktycznie po kilkunastu metrach w tragedie.:-(
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-07 15:20
zdjęcia to fakt i te pejzaże, ale przetarte szlaki ? raczej nie będziemy się tam wdrapywać z nudów, ale nie uważam ze to niepotrzebne, dodam że nie można nikogo przymuszać do płącenia na rzecz niepełnosprawnych, owszem należą nam się pieniądze i może trochę więcej niż zdrowym, ale na taki rzeczy idą finanse z innej puli
a ja jestem dumna mimo wszystko byli tam na szczycie i zostały nam tylko dwa szczyty: K2 i Nanga Parbat
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-07 17:09
Nie dysponuje dzisiaj czasem,zapytam tylko Norbusia jakiego typu masz SM,ze wykazał tomograł,mozesz grac,50km przejedziesz na rowerze,wprawnie piszesz na komputerze,grasz,tańczysz,śpiewasz...?Czekam na odpowiedz,bardzo mnie zainteresował twoj rodzaj SM i chyba innych SMowców?
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-07 17:29
easy , nie ma możliwości zdiagnozowania SM za pomocą tomografu, takie zdjęcia można zrobić tylko przy użyciu rezonansu magnetycznego.
Tomograf nie pokaże zmian demielinizacyjnych  ani w mózgu , ani w rdzeniu.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-07 17:34
Tak z mojej obserwacji - czytania to Norbi jest złakniony pochwał, bycia kimś ważnym i duuuużo zmyśla na swój temat z graniem też jest no... tak jak słychać było :-(
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-07 17:35
to by wskazywało na jakieś kompleksy ?
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-08 07:41
Nauta przyjacielu ja to wiem,myślalem tylko ze Norbuś ma nowa nie odkryta forme SM i cos na ten temat powie,ale widac nic nie powie.:-)))))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-09 02:50 Zmieniony 2013-03-09 03:12
Rzutowo - re-misyjna odmiana SM
W tym moim typie SM występują nieprzewidywalne zaostrzenia choroby, podczas których pojawiają się co raz to nowe objawy albo zaostrzają się już występujące symptomy... Zaostrzający się stan choroby, trwa przez kilka dni lub miesięcy, po czym, następuje  częściowa remisja choroby tzw. ustąpienie objawów i choroba nie daje o sobie znać. Taka remisja choroby może trwać kilka miesięcy lub lat... W częstotliwość występowania około 20% - 30%
Jest to choroba, która objawia się w przybliżonym wieku od 20 - 30 lat, są jednak dalekie odchyły od tej normy. u mnie zdiagnozowano np. w wieku 42 lat, czyli 8 lat temu...
Najgorsze objawy tej choroby  wg. mnie to światłowstręt... Pogarszająca się wymowa i zanik czucia w rękach i nogach... Oprócz tego mam jeszcze inne niesprawności, związane z rdzeniowym zapaleniem opon mózgowych, które przechodziłem gdy miałem 1,5 roczku leżałem w Wa-wskiej akademii medycznej w 1963 roku...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-07 16:56

> To dzięki tym zapaleńcom,mozemy jako niepełnosprawni zdobywac szczyty,krańce ziemi,podwodne krainy,latac....a to przeciez nie jest bez znaczenia,bo kazdy ma jakieś pasje.Dla tych Chłopakow to góry,ala Ciebie Norbi-gra na gitarze,dzięki temu życie jest pełniejsze.

I tak uważam nalezy przekonywac innych, a nie wyzywać od dupkow, ciołkow i chcieć łamać szczęki.
Zginęli wspaniali, odważni ludzie, świadomi ryzyka. Majestat śmierci wysoko w górach, a tu młócka jak w zwykłej karczmie po pijaku????

Norbi, świata wg siebie nie zmienisz, musisz dać prawo innym do życia wg własnych pomysłów i pasji.
Niepełnosprawność to tylko jedna strona, a Życie ma ich jeszcze wiele, wiele...
Podczas, gdy niepełnosprawni walczą o równe prawa, Ty chciałbyś, aby byli pępkiem świata? Nie będziemy, tak jak nie będą w centrum uwagi głodujący na świecie, poniewierani przez los. To jest Ziemia, nie niebo.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-07 17:28
wszystko jest ważne
i życie codzienne i pasje
podzielili smutny los Jerzego Kukuczki czy  Wandy Rutkiewicz
myślę że wszyscy we czworo spotakają się w niebie dla himalaistów polskich
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-07 20:21
To nie było wyzywanie , tylko stwierdzenie faktu.
Co do szczęki , to gdybym miał go w zasięgu ręki tak by się stało.
Takie jest moje zdanie , i możesz się z nim zgadzać lub nie.
Co do Twoich metod przekonywania, to i owszem.
Z tym tylko że do co nie których jednostek mój sposób jest bardziej przekonywujący.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-08 07:42
kości czasem trzeba porachowac jak inna metoda nie skutkuje w przypadku dorosłego chłopa.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-08 08:21
Jeszcze siedze i licze,Nauta obliczyłes z jaka prędkością szli?mi wychodzi jakas kosmicznie mała suma,zaledwie kilkanascie krokow na godzine. Zlokalizowano Ich.http://wiadomosci.onet.pl/kraj/hajzer-lokalizacja-zaginionych-himalaistow-jest-ni,1,5439065,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-08 09:38
Tak mam pierwsze podliczenia, i tu dopiero widać jak zaj........ trudna ta górka. Podchodzili od obozu szturmowego do pod  szczytu z prędkością około o,5 m na minutę (tj około 50 cm na minutę). Z chodząc się "uwineli" , pierwsza dwójka 447 m pokonała w czasie: pierwszy w 8godzin , drugi w 9,5 godziny. Natomiast Ci którzy zaginęli , odcinek od pod szczytu do pierwszej szczeliny ti127 m pokonali w prawie 8 gadzin i tam się urwał kontakt o 6,30. Wracali nocą bez poręczówek. Śledziłem całą dobę miałem włączonego kompa na bezpośredni okienku i na fecebooku gdzie był przekaz ten sam co w okienku bezpośredni tylko dochodziły komentarze .
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-08 09:54
Góra to nie ścieżka pośdród łąki,no i te warunki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-08 12:43
Jestem tu nieco odcięta od świata, ale w radiu słyszałam, że brat zaginionego krytykował wspinaczkę jako taką, że popełniono wiele błędów, jak zrozumiałam w przelocie, organizacyjnych. Tak mi żal tych ludzi...i wszystkich innych, których góry zabrały...
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-08 12:50
Ciasteczko , wiem o tym , nie chcę o tym pisać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-08 12:57
Trochę szkoda, bo jeśli tak jest, to trzeba o tym mówić i nagłaśniać, by się poprawiło. a jeśli przez tego brata przemawiają emocje to należy też jakoś  zrozumieć.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-08 13:00
przepraszam , ale nie chcę teraz o tym mówić/ pisać  , poczekajmy.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-03-08 13:03
Rozumiem.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-21 23:01
Palantem nazywać publicznie kogoś, to moralne poniżenie, lecz cały czas milczałem, a teraz ci napiszę, że za groźbę uszkodzenia ciała idzie się do pierdla i to na długo, więc uważaj abyś tam nie został zaproszony... A przed tobą jestem pan Norbert, to jest moje prawdziwe imię...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-09-17 13:09

> Mimo wszystko mam nadzieje , że coś się jeszcze wydarzy niesamowitego . <

Co ??? Pewnie drugi Mont Everest ... Nie !!! ja tego nie chcę . Pozdrawi8am :-)
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-07 09:54 Zmieniony 2013-03-07 09:56
wczoraj, nie mogłam dopisać (przyczyny osobiste ważny telefon, wizyta, wyłączyłam komputer.
Wieńcząc moje pisanie. Góry, zima, nie muszą być to Himalaje, dla niektórych adrenalina.  Zawsze trzeba przewidzieć, ale czy chcą? sS zafascynowani tego typu pasją.  Nie pytają się, co się stanie w przypadku inwalidztwa -czy będzie sponsor na opiekę leczenie "roślinki" , czy  będzie darmowa opiekunka- członek rodziny który zajmie się ich niepełnosprawnością w róznym wydaniu. Nie pytają jak bliscy zniosą ich śmierć .
I to ważne, słowa GOPR-owców, trudniejsze jest  zejście góry.

Zostawiam link, w którym dotyczy mniejszych gór, jednak artykuł dużo mówi:
http://www.gory.info/artyk.php?id=195
http://www.cotg.pttk.pl/bezpiecz/01_jonak.pdf
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-08 10:47 Zmieniony 2013-03-08 10:50
WaldusNieKiepski

> A o pieniądze na wyprawę na pewno musieli się starać sami zainteresowani.

Patronat honorowy objął  Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Wyprawa wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sponsorem generalnym programu i wyprawy jest PKN Orlen S.A
Napisałam jest słowo finansowana, wyprawa nie zakończona, z powodu śmierci koszty wzrosną. Dotychczasowe wyprawy również nie były ze środków własnych uczestników.

do nauta
A swoją drogą nauta szybki jesteś do bicia. Gdyby siedział blisko Ciebie.... i to co wyraziłeś o biciu...
Szkoda by było Norbiego, że go pobiłeś, szczękę mu rozwaliłeś, ale nie szkoda by mi Ciebie było, gdyby Norbert podał Cię  do Sądu za pobicie niepełnosprawnego. NA podstawie przeczytanych faktów Wpisy w  tym wątku)  w sumie całkowitej  Norbert w Sądzie by wygrał.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-03-08 10:52
"gdyby Norbert podał Cię  do Sądu za pobicie niepełnosprawnego".
No i sami się stygmatyzujemy. Bije się osobę, a nie niepełnosprawnego.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-08 11:02 Zmieniony 2013-03-08 11:20
ja nie jestem P.Pawłowski,  który dla potrzeb , nie wiadomo jakich ????zmienił nazwę :"osoba z niepełnosprawnością"
Jest przyjęte że jestem niepełnosprawny. Jestem chory, jestem kulawy, upośledzony,  jestem niepełnosprawny.
Noszę okulary - a nie jestem osobą z okularami
Od zawsze mówiono, osoba niewidoma - nie mówiono osoba ze ślepotą
osoba głucha - nie mówiono osoba z głuchotą
osoba starsza a nie osoba ze starością

Jestem zdrowy - nie mówi się osoba ze zdrowiem

jestem sportowcem - nie mówi się osoba ze sportem

Norbert w Sądzie tylko się pojawi, przejdzie kilka kroków, wypowie kilka słów. Dla Sądu to wystarczy. Nie potrzebne będzie orzeczenie i inne dokumenty.
I nie zmieni to faktu, że nauta również jest niepełnosprawny, nie umniejszyłoby jego winy.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-03-08 11:27
Tylko jesli juz tak gdybać,w przypadku Nauty Sąd wziąłby pod uwage tzw okolicznosci łagodzące,a wtedy wyrok nie jest jednoznaczny.Więc jesli moge cos sugerowac Wysokiemy Sądowi(czyt.Julka) to radziłabym zapoznac sie ze wszystkimi aktami sprawy.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-03-08 11:27
To o czym piszesz nie mam nic do tego o czym ja napisałem.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-08 11:23 Zmieniony 2013-03-08 11:25
Julka ,jutro Ci odpowiem na te bzdety, dzisiaj święto.

Sponsor przyszedł i mówi - chłopcy weidzcie na jakąś górkę , tu macie kasę - ministerstwo- hahahahahahhhhhhhhha
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-08 11:46
Jula chociaz dzisiaj masz swieto to ci powiem zes zwyczajnie zgorzkniała kobieta(miało byc babon),nie znasz sie a sie wypowiadasz.Nikt jak zyje i sie wspinam nie finansował wypraw  chyba ze znalazło sie sponsora.Nie dziw sie naucie ze tak wyparował bo jest alpinista i rozumie co tam ludzie przezywaja a taki Norbercik wyleci ni z gruchy ni z pietruchy.A ty kobiecinko zawsze sie musisz kogos przyczepic?Kiedys lidka była na tapecie,teraz Nauta w miedzyczasie jeszcze ktos,ciesz sie ze swojego swieta i daj zyc ludziom.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-03-08 12:00
julka , będziesz mnie musiała reanimować bo ze śmiechu się zatchnę i kolki dostanę .
Nie udzielenie pomocy zagrożone jest karą od pół roku do lat pięciu, tym bardziej żeś sprawczynią.
hahahahahahaaaaahahahahhahhhhaaha
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-08 12:04 Zmieniony 2013-03-08 13:04
Waldek :

>A o pieniądze na wyprawę na pewno musieli się starać sami zainteresowani.

easyrider, nauta, Waldek
dlatego dałam odpowiedź, ze nie za swoje wyprawa się odbyła. Nie jest ukryte kto zapłacił za wyprawę. czytacie Internet, śledzicie wiadomości to róbcie to dokładnie.
http://www.msport.gov.pl/aktualnosci/2891-Minister-Joanna-Mucha-spotkala-sie-z-himalaistami?retpag=/aktualnosci/aktualnosci/p237/2/

http://pza.org.pl/news.acs?id=1804219
http://www.wprost.pl/ar/391132/Wyprawa-na-Broad-Peak-Tryumf-i-tragedia/
cytat z wprost, kto ze złości do mnie  nie będzie chciał otworzyć linku:

>Z czternastu  8-tysięczników 12 zostało zdobytych również zimą  z czego 10 wejść dokonali Polacy. Arturowi Hajzerowi udało mu się skrzyknąć grupę młodych utalentowanych wspinaczy, pozyskać sponsorów m.in. Orlen i zdobyć finansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do 2015 roku zaplanowali, że zdobędą to, co zostało do zdobycia zimą.Ostatnie dwa cele to K2 i Nanga Parbat. "

i ten fragment z artykułu wprost:

>"Ale już Tomasz Kowalski nie miał na koncie żadnych wejść na najwyższe góry świata.

Kowalski zgłaszał swoje problemy w trakcie do kierownika wyprawy, a Wielicki je zlekceważył.
Cały artykuł pod linkiem.

link kolejny,  plan Himalaje 2010-2015, a to znaczy, że dużo wcześniej było wiadomo o finansach  :
http://polskihimalaizmzimowy.pl/pages/prezentacja/zalozenia-programu-artykul-w-taterniku-22010.php
cytuje z artykułu:

>" Skąd pieniądze? Zanosi się na to, że 60 proc. pochodzić będzie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (jesteśmy na etapie rozmów), 40 proc. od sponsorów i uczestników. Na realizację pierwszego etapu potrzebne jest wsparcie z ministerstwa w wysokości 440 tys. zł  (cały koszt to 733 tys. zł), a na cały projekt – ok. 2 mln zł (cały koszt 3,3 mln zł) w ciągu 5 lat.

W sprawie Norbiego.
Można było powiedzieć co ma się do powiedzenia Norbiemu, bez wyrywania się do bicia.
Hmmm, piszcie sobie co chcecie i dziś, linczujecie mnie, że nie pasuje jak padło tutaj" do waszej paczki".

Wyrywny nauta dzisiaj mnie oszczędzi (bo co? 8 marca) , ale jutro pobije słowem lub gestem.

Valkiria, nie broń dlatego że z forum polubiłaś nautę. A w życiu osobiście po sąsiedzku go znasz?
Jakie okoliczności łagodzące, wpisy na forum w tym wątku są dowodami w sprawie. Wyrywny  niech trzyma ręce daleko od bicia chorych.

Edit godz 13:26: dodałam jeszcze jeden link, numer 1, o finansowaniu wyprawy (aplikacja)
godz 14:03 : dodałam link o założeniach programowych finansowania Himalaje 2010-2015 
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-08 12:15 Zmieniony 2013-03-08 12:18
Jula a niby znajomosc sprawy,moze samych himalaistow to nie okolicznosci łagodzace? To czytaja wszyscy i Val,i Lidka i Tadek i Walduś wszyscy kto chce i umie czytac,caaaaaaała "nasza paczka" nie trzeba znac sie na zywca,mozna gdy sie mysli,wyczytac i pojac.Chociazby tyle,czytaj dalej sobie pudelka i interie tam sie prawdy dowiesz,powodzenia.Aaa widziałem-kopiuj wklej i edytuj,myslisz ze ile taka wyprawa kosztuje?I myslisz ze ile forsy dostali??Zastanow sie kobieto!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Idealny temat na te forum. Sukces polskich ... (Strona 2) (79491 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona