www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Idealny temat na te forum. Sukces polskich ... (Strona 4) (79320 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-27 16:43

>Sądzę , że zycie bez  hobby, to imitacja zycia. Zyjąc z takim nastawieniem dla siebie, łatwiej zyc ci dla innych.

Dawno nie przeczytałem tak pięknie i tak prawdziwie napisanego zdania na temat ludzkich pasji .
Choć na chwilkę odzyskuje się wiarę w człowieka. 
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-28 18:56
Tym razem wszystko się udało, a że nikt nie zginął to nawet się o tym nie mówi .

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13821639,Akcja_ratunkowa_na_Baltyku__Estonski_szyper_doznal.html?lokale=lodz#BoxWiadTxt
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-29 22:45
Nautek,nawet rozmowa na szczycie czasem kiepsko wychodzi,brak,rzekłabym nici porozumienia.:-)
http://fakty.interia.pl/news-bijatyka-na-mount-everescie,nId,962015
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 22:59
Pewnie dlatego, że na szczycie jest mało miejsca a wysoko . Lęk wysokości daje nieźle zakręcony obraz a ci który go nie mają popijają ;-) .
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-04-30 10:05
Nawet zwykłe mordobicie, to w/g Ministerstwa savoir-vivre. jak pieknie i taktownie wytłumaczone:)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-30 12:40
OTO JEDEN Z KOMENTARZY:
"Proponuje powolac komisje z pierwszym sledczym IV RP, "maciaszkiem", na czele. On napewno wykryje, ze to premiet malego panstewka europejskiego "ciemnogrodem" zwanym, pobil biednego nepalczyka. Aha, biednego nepalczyka pochowac na Wawelu, w asyscie czarnego klanu i prawdziwych patriotow pisowej nacji. :-)), :-))."
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-26 11:44
Kolejne straty wśród polskich "himalaistów".
Jeśli nie ma się doświadczenia i wyobraźni w temacie góry, to powinno się zostać na etapie zdobywamy Śnieżkę.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-26 13:45
a może wystarczy Łysą Górę ?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-26 15:37
Ta  Łysa jest zarerezerwowana dla wiedźm i czarownic ;-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-09-26 13:54 Zmieniony 2013-09-26 13:59
CIOŁKU MYSLISZ ZE ONI IDAC W GORY NIE ZDAJA SOBIE SPRAWY ZE MOGA NIE WROCIC?MAJA TO CZEGO WIELU TU NIE MA TZN PASJE.NA SNIEZCE TEZ LUDZIE GINĘLI.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-26 19:33
ostatniej zimy zginęło dwoje młodych chodząc po Bieszczadach bo ich zawiało w zaspie, tak więc góry nie muszą być wysokie żeby w nich zginąć
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-09-27 21:39
To prawda zycie z pasjami czy hobby jest o wiele ciekawsze dla jednych to bedzie zbieranie guzikow dla innych łazenie po gorach z tym ze zbieractwo raczej moze mniec mniejsze skutki katastrofalne ale jedno i drugie jest pasja i nie mozna ganic tych ktorzy skrobia sie na Elbrus czy Sniezke tak jak nie mozna smiach sie z guzikow czy kapsli.
Tak trolka zginac mozna wszedzie,spasc z kazdej gorki, nie wrocic ze Śnieżnych Kotłów,zabic sie wypadajac z pierwszego pietra.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-09-28 13:01
wiem o tym i nie potępiam ludzi z pasją, bardzo ich szanuję bo pasje i hobby też nas wzbogacają i wzmacniają
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 22:07
Hej! Kibice!
Czy ktoś ogląda męczarnie Legii? Czy ja sam mam brać to na siebie? :-)
Do poziomu gry dostosowali się sprawozdawcy a więc męki podwójne. :-)
Zastanawiam się, kiedy wprowadzimy wynagradzanie za osiągnięte wyniki a nie za obecność w pracy.
Jeśli kogoś interesuje to do przerwy jest 0:0 transmisja w TVN turbo.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-07 22:22 Zmieniony 2013-11-07 22:29
Tadziu, nie oglądaj, bo ZUS ci rentę odbierze ;-) . Nie dbasz o swoje zdrowie ;-) . Nasza piłka- w wydaniu krajowym -nożna jeszcze nie osiągnęła dna i nie ma co oglądać . Narażasz swoje zdrowie , szczególnie psychiczne na rozregulowanie, co może doprowadzić do rozregulowania całkowitego  .:-) .Pozdrawiam i miłych snów ...może o naszej drużynie z czasów pana Kazimierza ;-) .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 22:43
Zaraz, zaraz! Zmasowany atak iiiiii .?.? taaaaak .. legionista .... w pierwszej połowie z 3 metrów nie trafił do bramki a teraz ... no proszę strzelił gola!!! Szkoda, że do własnej bramki 0:1 :-) :-) :-)
Dobrze, że nie zdążyłem wysłać ..... 0:2
na pociechę informuję, że u Turków gra jeden Polak .... a więc bilans ... :-) :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 23:07
Oglaądałem na canale+ relacja z z czterech spotkań jak kiedyś w audycji radiowej z naszch czasów. Nawet było ciekawie . Przynajmniej dużo bramek :-)
Pokazali i nie wiało nudą ;-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 23:18
Nie brałem pakietu Canal+ bo Grand Prix na żużlu też nie jest atrakcyjne a tylko dla tego sportu warto było dokupić C+.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 23:07
Wytrzymałem do końca meczu i to jest mój osobisty sukces a Legia .... no cóż to zapewne klątwa nad nimi ciąży:
HGW zbudowała im stadion, no może nie całkowicie ale wydała z kasy miasta 500 milionów, to był dług spłacony ITI za wspieranie PO no więc po co się męczyć skoro i tak wszystko spada im z nieba.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-11-07 23:35
Zaraz tam zbudowała... Patrzyła na ręce budowniczym jak dobry gospodarz . O ile sobie przypominam to Jarek przyśpieszył wybory, żeby nie nie było na niego, że stadionu nie ma . Z przyspieszeń to tylko to mu wyszło ;-) .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-24 17:26
I jest sukces polskich skoczków! Czterech w pierwszej dziesiątce a wygrał Biegun.
Szkoda, że sędziowie na siłę chieli to zepsuć. Ale wszysto się dobrze skonczyło :-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-24 17:41
To co się dziś działo przez sędziów jest oburzające. Komuś widocznie się nie podobało , że mało znany młody polski zawodnik wygrywa z najlepszymi. Najbardziej lubiłam oglądać skoki kiedy jeszcze nie dodawano lub odejmowano punktów za wiatr itd. Wtedy od razu było widać kto wygrywa. Dalej skoczył to wygrał. A wiatr? Miał szczęcie to trafił na dobry. Pamiętam te emocje z dawnych lat. Teraz to już tylko nerwy. Zawodnik skacze 140 i przegrywa z krótszym skokiem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-24 18:23
Tak, ja też pamiętam nastrój skoków sprzed lat. Konkursy były tylko w dzień i musiał być naturalny śnieg.
Jak się udawało Polakowi być w dziesiątce to był sukces ale to jeszcze przed Małyszem.
Pamiętam Mistrzostwa Świata w Zakopanem (chyba 1963 r.) Antoni Łaciak srebro na średniej skoczni.
Później Fortuna, Józef Przybyła .... ale mi się zebrało na wspomnienia :-)  teraz nie pamiętam czegoś sprzed kilku dni :-) :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-11-24 18:56
znaczy się zapomniało się o Bobaku ? :-)
też był taki
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-24 22:31
A tak, Bobak, był taki skoczek Stanisław mu było :-)  więc nie tak najgorzej z tą pamięcią :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-11-30 22:50 Zmieniony 2013-11-30 22:53
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-01 09:40
Miłość do gór za wszelka cenę. Do tego miejsce, gdzie mogą zagrozić dodatkowo terroryści. Za co? Za cenę bycia pierwszymi zdobywcami? Czy cena jaka grozi za to, nie jest zbyt wielka?
Oby wrócili szczęśliwi, obojętnie, czy cel zdobędą, czy nie.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-08 16:55

>Miłość do gór za wszelka cenę.

miłość zawsze jest głucha i ślepa

>Za cenę bycia pierwszymi zdobywcami?

nie chodzi o bycie pierwszym, dużo by o tym pisać. 

http://off.sport.pl/off/1,111379,15056920,Simone_Moro__Zimowy_himalaizm_to_loteria__Mamy_10.html#Cuk
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-12-08 17:02
To jest wyróżnienie dla Niego, po tym wszystkim co przeszedł !!

http://www.sport.pl/Rajd/1,131935,15092235,Robert_Kubica_osobowoscia_roku_FIA_.html#Cuk
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-12-08 17:52
Trudno to zrozumieć, gdy góry się kocha z bezpiecznego szlaku. Kalkulacja musi być racjonalna, a tam jest chyba więcej zdania się na szczęście, pomimo niewątpliwych umiejętności. No, ale cóż....niech się powiedzie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-20 23:30
Tak malo mamy sukcesow, to trzeba sie radowac sukcesami na Uniwersjadzie. 10 złotychl i 10 srebrnych.
Do tego 3 brazowe. Czyli sukces drugie miejsce za Rosja :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-01-27 12:02
Dla tych co mają góry w sobie ,dla nie "górali"tyż .
świetny artykuł/wywiad.

http://off.sport.pl/off/1,111379,15322216,Marcin_Tomaszewski__Droga_jest_wazniejsza_niz_szczyt.html#Cuk
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2014-01-28 10:55
Fajny temat.:-)A wjechałes na te podtematy takie wyszczegolnione?
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-01-28 15:20
tak, oczywiście ,wszystkie tego typu wydarzenia śledzę na bieżąco :-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-06 23:08
Podziwiam, rozumiem emocje, ale to potencjalne ryzyko jest trudne do akceptowania. Na szali jest życie!
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-06 23:18

>Na szali jest życie!

ile razy przechodzisz przez jezdnię , idziesz poboczem itp- zobacz ile osób ginie codziennie- to jest dopiero ryzyko
to gdzie umierać jeśli nie w huku dział ,nie zęby skał ,nie morskie dno , to co w łóżku, na wózku ?? feeeee
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-07 09:13
Nauta, ryzyko jest wszędzie, ale tam suma niebezpieczeństw przewyższa wszystko. Piękno gór można odczuwać w samotności, w pustce, ale niekoniecznie zimą na ośmiotysięczniku szukać guza. Ja wiem, że oni są przygotowani, że tamto, że owamto, ale jak widzę te mrówki włażące  z mozołem na potężne góry, to ...doświadczam uczuć grozy. Zawsze coś odmrożone, zawsze jakieś kłopoty. A w sumie jednak loteria na autostradzie do nieba.
p.s. I nie feee...bo kiedy się wypełnia czas, miejsce jest do pewnego stopnia obojętne, ważniejsze są inne aspekty. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-07 12:06

>Dano ci życie, które jest tylko opowieścią. Ale to już twoja sprawa, jak ty ją opowiesz i czy umrzesz pełen dni.
>p.s. I nie feee...bo kiedy się wypełnia czas, miejsce jest do pewnego stopnia obojętne

A jednak dla mnie FEEE (i pewnie dla wielu też), i nie mnie oceniać jak wypełniasz swój cas (czy kto inny),bo dla jednych "mrówek" jest to włażenie z mozołem na potężne góry, dla innych- wiatr niosący pianę z fal morski czuć na twarzy (lub to i to na zmianę) , dla innych pędzić 330 czy 500km na godzinę po zamkniętej pętli , dla innych wstać , śniadanie , sprzątanie, obiad , kolacja , jakieś święta i tak przez 365 dni w roku jest nie mniej ważnym wypełniaczem jak dla tych szukających guza .Ale to dzięki tym od guza chodzimy po ziemi ,i jesteśmy gdzie jesteśmy i pewnikiem każdy byt w jednakim stopniu jest potrzebny i konieczny i nie nam to oceniać .
Bo w końcu życie to tylko umieranie i trza je czymś wypełnić.

Cóż mi z lat życia, jeśli mają płynąć;
ciche, jednakie w bladych dni szeregu.
Wolę jak piorun uderzyć i zginąć-
ale o gwiazdy zawadzić w swym biegu.
Wolę uczucia, które w swojej głębi,
na proch mnie zetrą, na popiół przepalą.
Niźli spokojny słodki byt gołębi,
że słońcem u proga i błękitną dalą ...........

http://www.youtube.com/watch?v=lo87RPkAQT0 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-07 12:29

> i nie mnie oceniać jak wypełniasz swój cas (czy kto inny),

Nie to miałam na myśli. Myślałam o Ostatecznym wypełnieniu się dni. Kiedy się wypełnia czas w takim znaczeniu to... itd.
A jak już o codziennym wypełnianiu czasu. Bez pasji nie da rady, choć właśnie dla kogoś pasją mogą być porządki, polerowanie sreber itp.;-) Nie można oceniać, ale jednak słabością człowieka jest zawsze ocena innych w mniejszym lub większym stopniu, ale to już nie temat sportowy.:-)
ps. I nie bądź taki orzeł ;-) cichość dnia jest czasem taka piękna.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2014-02-07 14:46
;-) :-) :-)

> I nie bądź taki orzeł ;-) cichość dnia jest czasem taka piękna.

teraz już żem pełzacz
ale kto wie ?/zostały jeszcze ryczące 40/ ;-)))))))
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2014-02-07 14:17
Nauta nie zrozumie potrzeby wspinaczki kto nigdy nie wszedł na szczyt nie poznał tej przestrzeni,tego zapychajacego płuca wiatru tej siły.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-07 14:33

> tego zapychajacego płuca wiatru tej siły. <

by w kolejce gondolowej - z Kasprowego- chwycić za uchwyt skórzany i nie wypuścić go aż w Kuźnicach . Jak ten góral trzymający kurczowo uchwyt w gondoli . Turysta mieszkający przy trasie w-zet ;-) zapytał się z zaciekawieniem górala; dlaczego tak kurczowo trzyma się tego uchwytu .Na co rzecze góral:Łońskiego roku, jak denko w gondoli odpadło to tylko ja się uratowałem ;-) . Pamiętam, jak opowiadałem ten żart w gondoli z Kasprowego do Kuźnic -wszystkie uchwyty były zajęte ;-)))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-07 12:52

> ile razy przechodzisz przez jezdnię <

Z trzech rzeczy na " P "- z młodych lat, pozostało mi tylklo Przechodzenie Po Pasach ...;( . Z ociupinką adrenaliny ...na czerwonym świetle ;-) . Pozdrawiam wszystkich zdobywających szczyty swoich możli8wości ruchowych, intelektualnych ...bo dwa razy dwa jest sze... pięć ;-) . Pozdrawiam i już jest lepiej bo było nieciekawie .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-07 12:47

>Podziwiam, rozumiem emocje, ale to potencjalne ryzyko jest trudne do akceptowania. Na szali jest życie!<

Nasi chłopcy nie mają problemu w szczytowaniu ;-) . Są honorni i się nie przykrywają cz. usprawiedliwiają złymi warunkami . Na szczycie mają opcję all w schodzeniu . Pakistańczycy wypożyczą helikopter ;-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-07 13:46
Nic nie słychać jak im idzie, czy tylko ja nie słyszę?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-07 14:24
pewnie już schodzą . A wiemy, że schodzenie może być trudne .  Pamiętam nasze schodzenie z Czerwonych Wierchów(5h) do Doliny- chyba Kościeliskiej. Nogi tego nie wytrzymywały i były zmęczone . Na rozgrzane do czerwoności stopy najlepszy był strumyk górski . Teraz już bym tam nawet wózkiem nie wjechał i pozostały tylko wspomnienia .
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2014-02-07 14:55
Kajakarza zatrzymała pogoda , nie miał łączności przez 47 dni i nie było wiadomo , czy na wodzie , czy pod , do hameryki zostało mu około 1000km (około czterech tygodni) , poza tym OK
Gdyby nie pogoda byłby tydzień od celu

Górale w drodze

>Jest dobrze... Jest moc! W czwartek idziemy bezpośrednio do jedynki... Potem do dwójki na 6200m, sobota trójka na 6900m, niedziela czwórka na 7400m pod kopułą. W poniedziałek możemy atakować jeśli forma będzie ok, jak nie to wtorek - ma być idealna pogoda. Trzymajcie zatem kciuki! Joł.” - pisał w e-mailu do Portalu Górskiego Tomasz Mackiewicz.

Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-27 17:11

> Dla tych co mają góry w sobie ,dla nie "górali"tyż .świetny artykuł/wywiad.

Nauta
zapewne z niepokojem śledzisz losy kolejnej wyprawy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Idealny temat na te forum. Sukces polskich ... (Strona 4) (79320 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona