www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Pionizator jaki mam wybrać? (9875 - wyświetleń)
- Autor Aga86 Dodany 2013-03-05 21:17
Witam mam mały problem ponieważ musze wybrać pionizator dla mojej 5 letniej Zosi i nie mam pojęcia jak sie do tego podejsc, bo ja sama niewiem jaki wybrać model moze ktoś kto juz posiada taki sprzęt pomoże mi w wyborze pionizatora który bedzie i stosunkowo ładny ,praktyczny ,wygodny... chodzi mi o to żeby było łatwo Zosi w nim ustawić, napewno powinien mieć jakiś stoliczek ( mogłybysmy np sie bawic lub układać klocki w czasie w którym by stała) i żeby nie był za bardzo cieżki.
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2013-03-06 20:49
witam, nie wiem jak wyglada twoja sytuacja finansowa, czy bedziesz starala sie o jakies dofinansowanie czy bierzesz za gotowke. Moja znajoma kupowała pionizator i nie musiała dokładać ani złotówki z własnej kieszeni, otrzymała dofinansowanie z NFZ i PCPR.
Dowiedz się o dofinansowaniach w swoim mops i pcpr albo zadzwoń do takiego sklepu, tam Ci pomogą. Bo wszystko zależy od modelu pionizatora. Są takie, które mieszczą się w danej kwocie a inne nie. PCPR-y dawały i jeszcze dają, ale coraz częściej mniej. Wiec sie dowiedz chyba ze masz juz cos załatwione wtedy to zostaje wybrac odpowiedni model.
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2013-03-07 09:35
przy doborze pionizatora powinien pomóc rehabilitant, który z dzieckiem ćwiczy. Mu korzystaliśmy z 2 pionizatorów, najpierw papuga z Noela potem gazelle z R82.
Ten drugi był strzałem w dziesiątkę. Kupiłam używany na allegro za 450 pln, możliwość ustawień i indywidualnego dostosowania do dziecka jest rewelacyjna.
Teraz na allegro jest rozmiar 2 (zielony), dla Twojego maluszka wielkościowo pasowała by raczej 1 (żółty). Nowego sie raczej nie opłaca kupować - koszt ok 10 000.

http://allegro.pl/pionizator-gazelle-okazja-stan-idealny-i3063085459.html

Nie wiem czy jest ładny ??, na pewno funkcjonalny

maka
Nadrzędny - Autor Aga86 Dodany 2013-03-11 11:36
No nic posluchalam sie waszej rady jestem umowiona na wizyte u rehabilitanta , zobaczymy co mi powie, przegladalam wasze propozycje niby wszystko ok i powinno spełniac swoja role , ale jak juz zaczelam to poczekam na opinie fachowca i dopiero bede myslala co dalej , dzieki za sugestie a moze ktos innym w miedzyczasie cos nowego napisze
Nadrzędny Autor rysiek22 Dodany 2013-03-14 10:59
Czesc AGA
Jak juz bedziesz po wizycie i juz bedziesz wiedziala co lekarze mowia na ten temat , i jakies wstepne wytyczne . na co zwracac uwage przy wyborze pionizatora, to napisz a wtedy cos na pewno szybciej sie ci doradzi czy wybierze jakis konkretny model
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2013-03-14 16:06
Hey
Zanim podejmiesz jakąs decyzje obejrzyj sobie ten filmik http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UR6-op0TvVk
Przedstawia możliwości pionizatora "Bantam" ,zaletą tego pionizatora jest to ze posiada mozliwosc uzytkowania go w pozycji poziomej . W przypadku niektorych dzieci jest to bardzo wazne. Ciekawa rzecz, bo dzieki tej opcji twoja córka nie tylko cwiczy w pozycji siedzacej lub stojacej ale moze sobie rowniez odpoczac w bez odpinania zmieniajac tylko pozycje na leząca lub połlezaca. Jest to produkt amerykanski wykonany z dobrych materiałow.
Bardzo proste sterowanie, w wersji podstawowej pozycje zmieniasz recznie dzieki tłokowi sprezynowo-gazowemu ale jeżeli dokupisz  do niego tłok hydrauliczny lub   elektyczny bedzie jeszcze łatwiej. Sporo dodatkow wiec pionizer łatwo dopasujesz do swojej coreczki i sama z czasem zobaczysz ze Zosia bedzie sama chciala coraz wiecej przebywac w pozycji stojacej.
Nadrzędny - Autor Aga86 Dodany 2013-03-15 14:56 Zmieniony 2013-03-15 14:59
A i jeszcze jedna wazna rzecz bo zapomnialam moze polecicie jakis dobry wózek , bo ja czesto z Zosia jezdze na turnusy rehabilitacyjne a jak nie ma przedziału bagażowego lub rowerowego w pociągu to jest dość spory kłopot bo mam stary wózek jest dosc zwrotny tylko niestety za ciężki na takie wyjazdy. Chciałabym cos lżejszego i coś co bedzie się łatwiej składało.
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2013-03-19 08:59
A jakie potrzeby ma Zosia??
Potrzebuje wózka "dojazdowego", czy potrafi sama siedzieć, czy kontroluje głowę, czy ma jakieś problemy z kręgosłupem, stawami biodrowymi....
W czym jeździ teraz???

chętnie pomogę, ale musisz coś więcej napisać o potrzebach córki
maka
Nadrzędny Autor ka.mon Dodany 2013-03-19 12:14
z tymi pociagami to rzeczywiscie jest problem... wozek co prawda wybralam lekki (Quickie Helium) ale moj brat juz nie jest dzieciaczkiem i czasami jest problem z szerokoscia wozka. eh to nasze pkp :/
Nadrzędny - Autor Aga86 Dodany 2013-03-20 11:04
Jaki wózek dla Zosi, po prostu zeby wyjśc z nia na spacer, isc do lekarza i tak jak pisalam jak wyjezdzam z nia pociagiem , zeby byl zwrotny , lekki no i latwo sie skladal bo to i nieraz trzeba wsiasc do samochodu wiec zeby jak najmniej miejsca zajmował. Zosia siedzi sama głowke trzyma stabilnie, sciaga ja troche w lewo no i ta spastycznosc nozek. Zastanawiałam sie nad jakimis pelotami zeby zachowac wieksze bezpieczenstwo. A wracajac do pionizatora obejrzałam ten film co pokazal kolega wyzej mowie o tym "Bantam" nie wiem co do konca zaleci lekarz ale wydaje mi sie ze bylby odpowiedni dla mojej córki.
Nadrzędny - Autor jarek09 Dodany 2013-03-26 19:39
Po przeczytaniu twoich postow aga86 jezeli chodzi o kwestie pionizatora to wedlug twojego opisu naprawde dobrym rozwiazaniem wydaje sie ten bantam, Nie wiem co ci lekarz zaleci dla corki ale bez jego diagnozy tez polecilbym ci ten model, spełnia wszystkie twoje zalozenia co do wyboru i pod wzgledem rehabilitacyjnym co chyba jest najwazniejsze ale i estetycznym . Zobaczymy co ci doradzi specjalista...
Nadrzędny - Autor Aga86 Dodany 2013-04-03 17:10
Witam no powiem zabiliscie mi klina z tymi wszystkimi pionizatorami a tak wogole ta nasza sluzba zdrowia i inne podobne im instytucje, ile trzeba czekac na jakas wizyte, kiedy ja sie umowilam i pożal sie boże jeszcze nic, albo ja mam tylko takie szczescie a moze u wszystkich tak jest nie wiem. Ale wracaja c o tematu pionizatorow , czytam te wszystklie opisy, ogladam filmiki, porownuje je  i nadal nie mam zadnego modelu , ktory bym tak kupiła od reki , kazdy ma swoje wady i zalety jak widze , troche sie zamotalam w tym wszystkim, mam tylko nadzieje ze lekarz naprawde mnie jakos rozsadnie pokieruje no i moze ktoras z propozycji i rad bedzie na tyle przekonujaca, to naprawde mni ulzy no i jeszcze ten wozek naprawde mam trudny wybor.
Nadrzędny Autor ka.mon Dodany 2013-04-09 12:38
zglos sie do jakiejs firmy ktora robi pokazy w domu przywioza Ci ze dwa, trzy takie sprzety zobaczysz na zywo moze bedzie Ci latwiej to ocenic ;-) poogladasz podotykasz :-) oni Ci cos podpowiedza przy okazji
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Pionizator jaki mam wybrać? (9875 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill