www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wybór wózka aktywnego (5139 - wyświetleń)
- Autor Gienek Dodany 2013-03-12 17:34
Jestem w trakcie wyboru wózka aktywnego dla Mateuszka 9 lat . Może byście państwo mi doradzili jakiej firmy żeby póżniej nie było problemów z częściami itp żeby się sprawdził w użyciu. Potrzebuje aktywnego, lekkiego wózka aby mogł się samodzielnie poruszać w drodze do szkoły i w szkole, jest mądrym, ambitnym chlopcem,chce się uczyć, teraz jezdzi pozyczonym wozkiem ale ile tak mozna, jak długo? Sporo dobrego usłyszałem o tej firmie http://www.rehaform.pl/wozki_inwalidzkie_aktywne.html , pare osob mi ja polecalo sam nie wiem jestem troche zdesorientowany , bo normalne ze chcialbym dla swojego dziecka wszystko co najlepsze ,ale tez i rozsadnie wydac pieniazki , wiadomo tych nigdy za wiele , no i zeby ten wozek troche posluzyl tzn starczyl na pare lat ,dziekiuje za kazda dobra rade
Nadrzędny - Autor rysiek22 Dodany 2013-03-13 22:01
Witaj

to raczej zrozumiale ze kazdy dla swojego dziecka by nieba przychylil a w dodatku chorego, fajnie ze syn mimo wszystko chce sie uczyc i stara sie akceptowac swoja niepelnosprawnosc jak widze.
Zanim sie podejmie decyzje o zakupie moze byc cos jeszcze napisal czy synek szybko sie meczy , jaki dystans jest w stanie pokonac , po jakim terenie bedzie sie najczesciej poruszal, w jakim stopniu szkola jest przystosowana do wozkow, wtedy mozna cos wiecej powiedziec czy doradzic
Nadrzędny - Autor Gienek Dodany 2013-03-19 16:32
Do szkoły na szczescie jest niedaleko , na drugiej ulicy . Mieszkamy w domku jednorodzinnym podjazd jest piaszczysty ale utwardzony , sama dorga do szkoły to asfald ale cztery krawezniki po drodze nie za wysokie ale jednak są. Sama szkoła stara sie nadąrzać i jest niezle przystosowana do naukl dzieci niepełnosprawnych, nie wszystko jest idealne do niektorych miejsc trzeba dojechac okrezna droga ale to juz nie bedzie taki problem. Nie ma co narzekac widzialem inne szkoly nawet porzadnego podjazdu nie mialy, mysle ze ten wozek co ogladalem bedzie chyba dobrym rozwiazaniem?
Nadrzędny - Autor rysiek22 Dodany 2013-03-21 12:22
Najlepiej zeby przedstawiciel przyjechal z jakims wozkiem i zrobił probe, pokaz. Ze strony ktora tu podales ciekawa propozycja wydaje sie http://www.rehaform.pl/wozek_inwalidzki_aktywny_quickie_life_sunrise_medical.html duza zaleta jest wyska konfiguralnosc wiec latwo go dopasujesz do potrzeb dziecka w dobrej cenie chyba  okolo 4500zł. Budowa krzyzakowa co ulatwia jego przechowywanie i transport i wbrew niektorym opinią wytrzymaly i jak wiekszosc wozkow aktywnych lekko sie toczy, zakladamy waskie opony i dzieki temu mamy mniejszy opor i jeszcze łatwiejsza jazde. nie ma luzów , wytrzymale łozyska rzadko sie je wymienia w innych modelach roznie bywa. Tak jak mowilem na poczatku najlepiej posadzic, dopasowac wymiar zeby zapewnic najlepszy komfort , no i nalezy pamietac o delikatnym luzie miedzy nogami a boczkami . to jest potrzebne na zime, kiedy sie grubiej ubieramy.
Nadrzędny - Autor Gienek Dodany 2013-03-25 18:00
Witam

No dzisiaj sie zmobilizowalem i zadzwonilem do firmy co podales w temacie , umowilem sie  maja przyjechac z tym i z innym modelem jeszcze zeby syn mogl sobie usiasc i przymierzyc sie , fajniepodejscie do klienta . Pozniej bede tez dzwonil po innych firmach mam nadzieje ze tak samo milo podejda do sytuacji, dobrze ze wspomniales o tym luzie bede mial to na uwadze niby wiosna sie juz zbiliza ale przeciez wozek nie tylko na jeden sezon. a to jak sie toczy i jak sie zachowuje w terenie przekonamy sie niedlugo , jakby ktos wiedzialby na co jeszcze mam zwrocic uwage  na pewno bede wdzieczny za kazda rade
Nadrzędny - Autor rysiek22 Dodany 2013-03-29 14:53
Gienek fajnie ze w koncu zrobiles krok do przodu ale nie musisz sie skupiac tylko na tym modelu, widzialem w sieci kilka innych tez ciekawych ofert. O tutaj masz wózek Quickie Xenon jeden z lzejszych jak nie najlzejszy wózek składany na swiecie , co prawda tez jest zbudowany na krzyzaku ale dzieki swej orginalnej konstrukcji ramy nosnej, ktora jest oparta na owalu jest bardzo wytrzymaly, utrzyma nawet osobe ważaca 125 kg. Skoro twoj syn ma jezdzic nim do szkoly i po drodze jak pisales sa krawezniki i inne przeszkody nie musisz sie matrwic wozek napewno to wytrzyma , a jakbys sie chcial z cala rodzina wybrac na wycieczke czy wakacje po zlozeniu , a jest to bardzo proste zmiesci sie w kazdym przecietnym bagazniku. A jeszcze jedno pomimo ze to wozek krzyzakowy wyglada jednak jak aktywny, wiec chlopakowi bedzie sie podobal mozesz do nich zadzwonic niech tez zrobia pokaz nic na tym nie stracisz.
Nadrzędny Autor Gienek Dodany 2013-04-04 20:36
No wiem wiem widze wlasnie ze sporo tego jest , pokazalem synowi kazdy mu sie podoba, kazdy chcialby miec jak to dziecko no ja to rozumiem ale kilku nie moze miec  i trzeba bedzie cos wybrac w koncu mam nadzieje ze jak przedstawiciel jeden czy moze i inni przyjada i zrobia pokaz jak syn usiadzie to moze jakos sie przekaona bardziej do ktoregos z nich , bo jak narazie trudno mi cos wiecej powiedziec kazdy w jakims stopniu spelnia wszystkie prawie warunki, a moze w miedzyczasie pojawi sie cos nowego jeszcze moze ktos zaproponuje jakies inne rozwiazanie .zobaczymy jak cos sie zmieni napisze
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wybór wózka aktywnego (5139 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill