www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny a zmiana stopnia niepełnosprawności (7033 - wyświetleń)
- Autor elcidx Dodany 2013-03-12 21:03
Witam serdecznie,
Przez ostatnie kilka lat, miałem orzekany umiarkowany stopień niepełnosprawności ze względu na HCV I HBV, dzisiaj byłem na komisji i dowiedziałem się, że prawdopodobnie stopień ten zostanie mi obniżony.
Nie ukrywam, że zależało by mi na posiadaniu stopnia umiarkowanego ze względu na ten zasiłek, obecnie jestem bezrobotny jak i na możliwość podjęcia pracy jako osoba z umiarkowanym, bez stopnia szanse na znalezienie pracy w mojej okolicy są beznadziejne. I pozostaje chyba tylko emigracja :-( Z tego co się orientuję to z niskim stopniem nie otrzymam zasiłku pielęgnacyjnego?
Stopień po raz pierwszy uzyskałem przed 21 rokiem życia jeśli ma to jakieś znaczenie.

Czy ktoś z Państwa czytających ten wpis odwoływał się kiedyś od decyzji o przyznaniu stopnia?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-03-13 09:20
W sytuacji obniżenia stopnia niepełnosprawności zawsze warto się odwołać. Szczególnie, jeśli od czasu poprzedniego orzeczenia nie nastąpiła znacząca zmiana w stanie zdrowia, wykształceniu czy sytuacji zawodowej osoby. Zawsze warto walczyć o swoje.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-03-18 09:45
A powiedzcie mi czy gdy miałem amputowane lewe podudzie i prawe śrudstopie, poruszam się narazie na wózku inwalidzkim i przez rok czasu miałem znaczny stopień niepełnosprawności, a teraz po roku dostałem stopień umiarkowany na okres 5 lat. Ale nie odwołałem się od tej decyzji ponieważ myslałem wtedy że to mi nic nie da. Teraz wiem że się myliłem, i gdybym w tej chwili złozył papiery o przywrócenie mi tej znacznej to czy mam jakiekolwiek szanse że ją otrzymam ? dzieki i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-03-18 09:48
jesli pogorszyl Ci sie stan zdrowia to masz szanse
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-03-18 10:05
ja wiem czy się pogorszył raczej nie jest tak samo jak było , bez zmian. I nie wiem czy sie mi to powiedzie
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-03-18 13:45
Tak jak pisze małgorzata1980 – po uprawomocnieniu się decyzji po nowe orzeczenie można wystąpić gdy nastąpi zmiana stanu zdrowia. Jeśli się nie odwołujemy to znaczy że akceptujemy i zgadzamy się z decyzją. 
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-03-18 19:40
wyłacznie jakby pogorszył ci sie stan zdorowia, pogorszenie albo doszłaby inna choroba jeszcze

i pobierając zasiłek stały, MOPS policzyłbyby ciżasiłek piel jako dochód
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-03-18 19:43
ale mam umiarkowany stopień a on jest bez prawa do pilęgnacyjnego.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-03-18 19:46
to jak to, poruszasz sie na wozku i nie dali Ci niezdolnosci do samodzielnej egzystencji?
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-03-18 19:48
Przebywam w Osrodku dla osób najuboższych i samotnych typu Monar, ale poruszam sie na wózku dopiero za miesiąc odbiore proteze i zaczne nauke chodzenia
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-03-18 19:55
ale gdybyś miał znaczny to i tak zasiłek stały, pomniejszyliby ci o zasiłek pielęgnacyjny,.
ja mam pielęgnacyjny, pomimo że mam stopień umiarkowany ale tylko dlatego że zachorowałam przed 21 rż
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-03-18 19:59
tak no juz tak miałem . rok czasu miałem znaczny a teraz zmniejszyli mi na umiarkowany bo mój stan zdrowai rokuje poprawe takie miałem uzasadnienie. Ale zrobilem błąd że sie nie odwołałem pipa zemnie. To widzisz masz inną sytuacje jak zachorowałaś już dawno
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny a zmiana stopnia niepełnosprawności (7033 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill