www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji lekarza orzecznika ZUS (25742 - wyświetleń)
- Autor erikson67 Dodany 2007-04-15 22:44
Od kilku lat jestem niepełnosprawny o umiarkowanym stopniu stwierdzona dyskopatia ,astma oskrzeli i epilepsja pobieram zasiłek stały z MGOPiS Ok.40Zł.W marcu starałem się o rentę lekarz orzecznik uznał że jestem zdolny do pracy. W orzeczeniu podane jest iż decyzje została podjęta po bezpośrednim badaniu analiza dokumentacji medycznej  przekreślona czyli wyniki badań specjalistycznych szpitalne wypisy i całą dokumentacja medyczną mogę wyrzucić do kosza. Teraz mam nie kuleć,nie tracić przytomności po ataku padaczki i nie dusić się w czasie ataku astmy ..Ba nie będzie musiało przyjeżdżać pogotowie aby podać mi tlen kiedy atak się zaostrzy i zawiedzie inhalator.Teraz każdy pracodawca przyjmie mnie do pracy ...Bardzo bym chciał żeby tak było ,ale autosugestia podarowana mi przez lekarza orzecznika nie zadziałała.Proszę jeśli ktoś wie jak napisać odwołanie od decyzji lekarza orzecznika bo ja nie mam zielonego pojęcia z góry dziękuje.erikson67@wp.pl
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2007-04-16 10:34
Piszesz odwołanie w dwóch egz.
Imie i Nazwisko                                                      Miejscowość data
adres
nr renty jeśli wcześniej miałeś                                 
                                                                           Sąd Okręgowy
                                                                           Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
                                                                           w.........
         Odwołuję się od orzeczenia lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w .... z dn. ...... nr.........
Odwołanie motywuję niezgodnością orzeczenia ze stanem faktycznym mojego zdrowia.

                                                                          Podpis

Krótko i na temat. Wysyłasz do ZUS.Czekasz na termin badania przez biegłych sądowych. Jeśli byłeś na badaniu w powiatowym zespole ds orzekania o niepełnosprawności wysyłasz pismo do wojewódzkiego zespołu w ciagu 14 dni od otrzymania decyzji (w nagłowku zmień adresata). Gdyby to nie pomogło możesz się odwołać do Sądu Pracy i US i to jest najwyższa instancja.
                                                                           

                                                                   
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-04-16 15:00
Ja również odwoływałam się od decyzji ZUS, sprawa trafiłą do sądu okręgowego, badali mnie 4 biegli sądowi. Decyzja była na moją korzyść. Po 7 miesięcznej walce ZUS musiał "mnie spłacić", jestem w trakcie kończenia pisma o spłatę odsetek.
Nadrzędny Autor erikson67 Dodany 2007-04-16 19:40
Dzięki
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji lekarza orzecznika ZUS (25742 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill