www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZDJĘCIA (Strona 2) (262602 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-21 23:41
To już lepiej przyślij scan - będzie lepsza jakość :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-24 21:20
No nie koledzy, tak nie wygramy tego meczu ;-) .Walduś z piłką leci lewą strona, dryblując . Waldek, nie wszystkich kiwaj :ja z Tadkiem i Rogal, bo Nutka bez koszulki biega .A może mi się to tylko wydaje....  Rogal ma trudności w strzelaniu bramki, ale taka to już jego budowa,  co strzeli to piłka zawraca ;-) .... lecę teraz do zdjęć, bo oglądam Gladiatora il coś 2wkleję Pozdrawiam . 
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-21 23:45
Dobranoc wszystkim!
Aha! Walduś, nie budź nas o 2-ej w nocy swoimi postami. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-22 01:32
Obiecuje , źe o drugiej nie będę was budził :-);-)
przepraszam ma pan zegarek?
Która godzina ?
Mam nadzieje że to nie druga, bo obiecałem :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-22 11:43
mam problem z opisem zdjęć, ale się staram :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-22 12:10
Udało się :-) . Jestem jednak super men i proszę nie klikaj ;-) jak nie jesteż zainteresowana/y zdjęciami . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-22 13:50
Fajne zdjęcia.
Słyszałem o tym miejscu, gdzie butelki toczą się pod górę. Podobno i samochody też (?).
Jak to naprawdę jest? Widziałeś to osobiście? A jeśli tak - to jak to wytłumaczyć?
Czekam na dalsze zdjęcia :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-22 14:04
Nie mogę znaleźć zdjęć, ale...wiecie rozumiecie ...lubię artystyczny nieporządek ;-)). Gora Żar ma zbiornik wody usytuowany na szczycie, który to ma za zadanie wspomóc w energię elektryczną - w czasie gdy na nią jest największe zapotrzebowanie - w ciągu dnia  . Woda w godzinach gdzie ta energia jest mniej potrzebna i tańsza tłoczona jest do zbiornika- basenu na szczycie góry . Spuszczana zaś korytarzem gdzie zainstalowano turbiny wodne do Soły w czasie większych potrzeb na energię znaczy się w godz pracy - dzień . Pewnie muszę poszperać w kompie za zdjęciami z góry Żar . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-23 08:30
Fajnie się oglądało. Byłam tam tak objazdowo, też w krótkim czasie. Amalian, na końcu ta martwa natura z nożem oddaje zmęczenie? Na nic już nie było siły? Nawiasem też niedawno kupiłam takie kolorowe noże i są super! Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-23 08:22
Amalian coś mi sie zdaje,ze ta wycieczka bardzo wykończyła,portfel tez,skoro został tylko suchy chleb.:-))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-23 11:54 Zmieniony 2013-04-23 12:01
Byłem zmęczony i miałem problem z robieniem zdjęć, bo rączki już były zmęczone, ale ' ten typ tak ma' :-( . Dzisiaj jestem już w " nie ciekawym stanie", asle nadal marzę i myślę o podróżach :-) .Suchy chleb to tylko pozostałość po: tutaj proszxę nie klikać ;-). Proszę do KUCHNI :-). Sorry proszę"klikać' w temacie; Co mnie wkurza ;-)- bo kuchni nie umiałem znaleźć ;-)))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-23 00:26
Amalian nie przejmuj się , doceniam ja doceniają inni twoje starania. Uda się.
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-04-23 09:22
[usunięte]
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-23 10:28
Handlujesz tymi notesami że tak je reklamujesz :-)?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-23 10:54
Zgadłeś. To są nowe trendy w reklamie, a dodatkowo bezpłatne.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-23 13:02
Ale orszulka ma coś z tego (mam nadzieje)  bo inaczej jaki to miałoby sens umieszczenie go tutaj?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-23 16:21
Tak, tak ludzie teraz zarabiają. A firmy mniej płacą za reklamę. Poza tym kryptoreklama, jesli jest inteligentna bardziej przekonuje potencjalnych nabywców niż baner i dociera do czytelników. Sami wiemy, że wyskakujące okienka się blokuje, albo klika zamknij bez czytania, prawda?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-23 12:05
Jestem 'oszczędny' wiec mam żonę ;-) . Ona to przypomniała mi, że owszem mamy zdjęcia z góry Żar, ale robione innym aparatem, chyba analogowym Zenit....Pamiętam, kupiłem go...Ale to były czasy :-))).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-23 12:39
Orszulko,
jesteś tu na forum od ok. 2 miesięcy, napisałaś 12 postów i w każdym coś reklamujesz.
Czy to nie przesada?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-29 12:57
Ja również lubię posiedzieć przy Żubrzeposiedź i Ty ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-16 13:36
A ja - na dzisiaj wolę siąść przy komputerze i przypomnieć sobie wczorajszy dzień . Pojechaliśmy do Rud, bo była msza dożynkowa i chcieliśmy w niej uczestniczyć . Jeden spokojny dzień na Śląsku to dożynki ;-))) ...Zobaczcie zresztą sami https://plus.google.com/u/0/photos?hl=pl&pid=5923975183679881330&oid=109661737893725054646
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-09-16 13:59
Nie można zobaczyć. :-(
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-16 18:05
Faktycznie nie można. Wymagają zalogowania?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-09-16 19:29
prawosławna katedra Cypryjskiego Kościoła PrawosławnegoNikozja była następnym miastem do jakiego chciałem pojechać, zobaczyć . Do Pafos jechaliśmy wąską i krętą drogą od autostradą . Pierwszym miejscem jaki trzeba było zobaczyć to pałac prezydencki nawiązujący do rządów Makariosa i oczywiście  prawosławna katedra Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego .: https://plus.google.com/u/0/photos/109661737893725054646/albums/5923186447657638449?hl=pl&authkey=CJjSlNrLnKTKRQ
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-26 00:58
Temat się rozrasta , tylko nie przybywa zdjęć. Moźe gaduła walduś zbyt zagaduje temat?
Ale ok. Nie wstawię tu komentarza gdy nie bedzie wcześniej zdjęcia.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-26 09:08
Tadek,odezwij się,mam do Ciebie fotograficzne zadanie,nie proste!;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-26 10:52

>Tadek,odezwij się,mam do Ciebie fotograficzne zadanie,nie proste!


Valkirio,
jestem na forum więc możesz podrzucić mi ten trudny temat.
Oby nie chodziło Ci o zdjęcia z pochodu 1-majowego starą trasą przez Plac Defilad i ulicę Marszałkowską bo brakuje już odważnych na Trybunę Honorową :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-26 13:27
No dobra, dobra a kolega Walduś nie ma telefona (Boże , co to się porobiło- telefonem zdjęcia robić- koniec świata ;-))żeby pstryknąć zdjęcie . No to ja coś wkleję ;-) .to kliknij
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-26 13:30
udało się... Oj Iota, Iota już myślałem że nie ruszę tego bez Twoich rad . Odezwij się dziewczyno, bo jesteś tutaj potrzebna . No, chyba, że jesetś w Kołobrzegu i wypoczywasxz:) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 14:01
Udało się, udało. Te ludziki z kapsli tak mi się podobały, że kupiłam. W Kołobrzegu też byłam wtedy, gdy była zamknięta plaża, ale za kilka dni ją wtedy otwarli, w czerwcu. 
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-04-26 14:30
Przez chwile myślałam,ze ci kasplarze to nasi piłkarze,ale maja jakies piki,wiec pewnie wojsko.Ciekawe jakby wyglądała husaria.:-)))
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-26 14:39
Tadek,jesteś warszawiakiem z krwi i kości,postaw się w roli np szczecinianina,który przyjeżdża do Warszawy,zobaczyc co tylko możliwe w ciągu 12 godzin.Swoją przygodę zaczyna wysiadając z pociągu na Dworcu Centralnym 8 rano,wyjeżdża o 20,dalej niech zadziała Twoja wyobraźnia.Dodam,żebyś nie miał zbyt łatwo,ze ów nazwijmy go Zbigniew Petarda,ma w kieszeni 50 zł i garść drobnych,w sumie niecałą stówke.:-)Bilet powrotny juz kupił.Oprowadź Zbigniewa fotograficznie,wziąwszy pod uwage stan jego konta(bilety wstępu....).Do dzieła.:-))
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-04-26 19:40
Amalian , aż chce się tam byc i patrzec , patrzec :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-26 21:35
Val, właściwie to nie wiem co Ci odpowiedzieć. Ostrzegałaś, że zadanie będzie trudne ale nie napisałaś, że nierealne do spełnienia.
Po pierwsze - nie wiem co to znaczy 8 rano bo dla mnie to jest bardzo wczesne rano a i Warszawa dopiero się budzi :-)
Więc rozpoczynanie zwiedzania tak wcześnie nie ma sensu. Gdyby to przesunąć od południa do północy to co innego bo i muzea już otworzą a wieczorem można zaznać wielu wrażeń.
Znajdź Zbyszkowi inne połączenie to pogadamy. :-)
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-26 21:49
Tadziu napisz jaśniej, ciemnośc mię ogarneła. O jakie wrażenia chodzi? Jesli niegrzeczne, to się nie martw, dam rozgrzeszenie:)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-26 22:04
Bona, nic dziwnego, że ciemność Cię ogarnęła bo mówimy o porze nocnej :-)
A jeśli chodzi o "wrażenia" to myślałem raczej o teatrze czy restauracji a jeśli by zabrakło kasy to chociaż fontanna
http://wawcity.pl/article.php?id=3413
Nic niegrzecznego nie miałem na myśli ale za rozgrzeszenie z góry dziękuję :-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-26 22:10
Nocne zwierzę jestem. Kiedy Wy śpicie i śnicie ja jak głupia rozmyslam .
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-27 22:39 Zmieniony 2013-04-27 22:42
Obiecałam kilka zdjęc.Kiedyś duzo podróżowałam.To zdjęcia z USA. Mąż z córką.

<a href=http://zapodaj.net/8ccb1f78feaf5.jpg.html>tata z córką.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/700f9c160a8fe.jpg.html>delfin.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/700f9c160a8fe.jpg.html>delfin.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/e19b23e7e35c4.jpg.html>pingwiny.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/b59a5fbcc00b5.jpg.html>żółw.JPG</a>

Zabawa córki z delfinem:

http://zapodaj.net/ed3ad85664f04.jpg.html

Resztę poprawię.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-27 22:48
Bona, ale nie umiem otworzyć :-((.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 12:18
Ja też nie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 00:55
Ładna dziewczynka. Włosy ma jak mama? A te pingwiny tak na stałe uwięzione w jakimś ZOO ?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-28 11:45
Walduś, to Aquapark. Pingwiny są podobno rozmnażane w nim.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 18:48
Dużo ich. Rodzinka sympatyczna. :-) Wpisałam cudzysłów do adresu  i się otwierały
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-29 01:01
Pewnie jak lody Mewa albo przez pączkowanie ?
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-04-28 22:51
Tadek,krakowskim targiem niech będzie samo południe.:-))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-29 11:02
TEN PETARDA TO JAKIS BIDNY RENCISTA PEWNIKIEM,ALE PROJEKT FAJNY.:-)))))))MOZE DOŁACZĄ SIE INNI NP KRAKOWIANIE,GDANSZCZANIE CZY MIESZKANCY WYPIERDKOWA MAŁEGO,KAZDY MOZE ZROBIC COS DLA ZBINA PETRADY,ZEBY CHŁOP WIEDZIAŁ GDZIE JEST FAJNIE I TANIO.WALDUS TEZ SIE DOŁĄCZ.:-)))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-30 23:59 Zmieniony 2013-05-01 00:16
Valkirio, pytanie nie do mnie, ale...

Ja bym Zbyszkowi Petardzie poleciła Muzeum Powstania Warszawskiego, ze względu na to że to jedno z tych muzeów, które mają zupełnie inne podejście do wykonywania ekspozycji. Ogólne to jest muzeum, którym z eksponatami się coś robi, a nie tylko ogląda przez szybę. Dostosowane dla niepełnosprawnych, bilet normalny 14 złotych. Zarezerwować sobie ze 3h na spokojne zwiedzanie. Gdyby ktoś sugerował mi taki grafik (od 8:00 do 20:00) to właśnie Muzeum można by ustawić na początku, bo ma wczesne godziny otwarcia. Można założyć, że czas do południa ma się w tym momencie zajęty.

Zależnie od preferencji imć Petardy można oczywiście wpaść do parku w Łazienkach Królewskich (za darmo) albo przejść się od ronda De Gaulle'a (to z palmą) na Stare Miasto (ewentualnie, zależnie od budżetu, z obiadem w trakcie - to się może wydawać mało intuicyjne, ale akurat tam pracuję, więc tam znam knajpy i każdego znajomego pewnie zabrałabym do Wikinga na Nowym Świecie). Innym klasycznym punktem jest Grób Nieznanego Żołnierza. Ewentualnie Pałac w Wilanowie. Tyle, że ja bym raczej nikgo nie brała do Łazienek i do Wilanowa jednocześnie - za dużo ogrodów, mnie by się zaczęło zlewać w jedno. :-)

Za 25 złotych (bilet normalny) można też dostać się do bardzo fajnego Centrum Nauki Kopernik, na Wybrzeżu Kościuszkowskim. Zaleta jest taka, że - o ile CNK przypasuje komuś w gust, można tam spokojnie spędzić pół dnia. Wada jest taka, że właściwie nie zwiedza się w ten sposób Warszawy. :-)

Ewentualnie o tej porze roku zachęcałabym także do wizyty na dachu Biblioteki UW (gdybym ja miała wybierać to zamiast Łazienek Królewskich - też jest zielono, a ogród na dachu to jednak rzecz bardziej egzotyczna). Za darmo.

W sytuacji, w której przyjazd i odjazd jest z Centralnego, pewnie nie proponowałabym wycieczek po innych częściach miasta, bo dojazd zacznie zżerać sporo czasu.

Gdybym to ja miała zabierać kogoś podobnego do siebie na wycieczkę po Warszawie, trasa mogłaby wyglądać tak:

Dworzec Centralny --> Muzeum Powstania Warszawskiego --> CNK --> dach BUW --> Stare Miasto / Nowy Świat (ew. Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza) --> Dworzec Centralny.

Koszt, z założeniem że pan Petarda nie załapuje się na bilety ulgowe:

Dobowy bilet ZTM dla 1 strefy: 15 zł
Bilet wstępu do muzeum: 14 zł
Bilet wstępu do CNK: 25 zł

Bez zdjęć... bo musiałabym mieć wolne, żeby biegać po Warszawie i je robić. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-01 05:46 Zmieniony 2013-05-01 05:57
Iota napisała:Dostosowane dla niepełnosprawnych, bilet normalny 14 złotych. Zarezerwować sobie ze 3h na spokojne zwiedzanie. Gdyby ktoś sugerował mi taki grafik (od 8:00 do 20:00) to właśnie Muzeum można by ustawić na początku, bo ma wczesne godziny otwarcia. Można założyć, że czas do południa ma się w tym momencie zajęty.

Na korki dobry jest korkociąg, ale na korki komunikacyjne pewnie będzie wygodniejszy pojazd, który wymaga od innych użytkowników drogi więcej uwagi . A już na warszawskie szczególnie, bo tych roztargnionych , zagonionych, nieumalowanych jest szczególnie dużo ;-)). Zbyszek potrzebuje pojazdu bez koguta i różnych innych świecidełek jak np. pojazdy uprzywilejowane w USA . Trzy godziny dla pokazania Warszawy to plan napięty, ale możliwy do realizacji tylko takim pojazdem-kliknij...a i z biletami wstępu nie będzie problemu ;-))) . Pozdrawiam :-) .ps.Nie umiem już spać, podobno jestem meteo czy innym patą, więc 'klikam' :-).
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-01 09:04
Przez tą inną patę trafisz jako eksponat do tego muzeum;)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-01 10:36
Zbigniew P. jest wielce ukontentowany z tak poprowadzonej wycieczki i każe kłaniać sie w pas,co niniejszym czynie.:-)Załuje,tylko,ze PKiN mu się nie trafił,ale ogród pewnie  ciekawszy.
Jeśli w dalszym ciągu są chętni przewodnicy po stolicy,czeka na propozycje.:-))
Amalian,tym pojazdem,żadne krawężniki i bariery nie straszne.:-))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZDJĘCIA (Strona 2) (262602 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill