www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZDJĘCIA (Strona 3) (262833 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-05-01 13:43 Zmieniony 2013-05-01 14:19

> Załuje,tylko,ze PKiN mu się nie trafił,ale ogród pewnie  ciekawszy.


PKiN jest na tyle blisko, że w tej części spacerowej wycieczki można go uwzględnić. To właściwie rzut beretem od dworca centralnego. Nie mam wyczucia jak szybko imć Petarda chodzi, względnie czy woli po mieście chodzić czy jeździć do punktów charakterystycznych (ja na przykład wolę zobaczyć mniej, ale na własnych nogach, bo lepiej mi się wtedy pamięta i mam lepsze wyczucie atmosfery miasta), dlatego mu tam za dużo nie wstawiałam. Ale prawdopodobnie da radę taką trasę zrobić:

Trasa w Google Map

Zaznaczone punkty to:
A - CNK; B - BUW; C- Kampus główny Uniwersytetu (bardzo, bardzo elegancki - jak już jesteśmy tak blisko, to go sugeruję), D - plac Piłsudskiego; E - Stare Miasto; F - rondo de Gaule'a; G - PKiN; H - dworzec centralny.

Google twierdzi, że całą tę trasę, bez zwiedzania, można pokonać na piechotę w około półtorej godziny. Przy czym ja sugerowałabym komunikację miejską między F i G (nic szczególnego na tym odcinku nie ma).

EDIT: Jeśli kogoś to kręci, może sobie tę trasę "przejść" przy pomocy Google Street View - zaraz nad skalą mapy jest taki pomarańczowy ludzik. Przeciągnąć i postawić na dowolnej ulicy... :-)

[i przy okazji - jeżeli ktoś zawędruje pod PKiN, a ma bakcyla historycznego to zahaczyłabym o pomnik Janusza Korczaka i posiedziała tam z pięć minut - chyba nie ma pomnika, który tak by mi się wrył w pamięć, może oprócz śladu po murze Getta Warszawskiego przy Smyku]
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-01 14:49
No proszę! A nie mówiłem, że Iota jest niezastąpiona. Ja też korzystam z Google Map ale zrobić na niej trasę wg własnego planu to już dla mnie za wysokie progi.
Kilka fotek na początek wycieczki
http://pokazywarka.pl/bn35ad/
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-01 14:53
Tadek,to są naprawde świeże zdjęcia!!!A myślałam,że...................no to jestem pod wrażeniem.:-D
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-01 15:00

>Tadek,to są naprawde świeże zdjęcia!!!A myślałam,że...................no to jestem pod wrażeniem


Valkirio, może czasem przesadzam z wygłupami ale do "zadania" podchodzę poważnie.
CDN..... :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-05-01 15:08

> ale zrobić na niej trasę wg własnego planu to już dla mnie za wysokie progi.


1. W wyszukiwarce serwisu Google Maps wpisujemy punkt startowy wycieczki - Google wstawia znacznik A
2. Klikamy na znaczniku A i wybieramy "wskazówki dojazdu" - Google udostępni pole na znacznik B
3. [jeżeli trzeba, przesuwamy pierwszy punkt wycieczki na pole A]
4. Teraz będziemy używać mapy, bo tak wygodniej się planuje - znajdujemy punkt docelowy (np. BUW) - klikamy na tym miejscu na mapie prawym przyciskiem i wybieramy "wyznacz trasę do tego miejsca"
5. Zmieniamy trasę na "pieszo" (przycisk z ludzikiem nad listą zaznaczonych miejsc)
6. Jeżeli chcemy, przesuwamy znaczniki (kliknąć, przytrzymać, przeciągnąć) - na przykład mnie Google niezbyt fartownie wyznacza trasę między BUW i CNK więc go trochę przesuwam, żeby lepiej odzwierciedlał trasę do pokonania na piechotę
7. Znajdujemy kolejny punkt docelowy (np. kampus UW), klikamy prawym przyciskiem i wybieramy "Dodaj cel podróży" - Google wstawia znacznik C
8. Krok 7 powtarzamy do uzyskania właściwego rezultatu.

Google będzie cały czas obliczał możliwe trasy (długość, czas), ale ja mu za bardzo w tej sprawie nie wierzę. :-)

W każdej chwili możemy zmusić Google żeby trasę pomiędzy którymiś punktami wyznaczył po konkretnej ulicy. W tym celu ustawiamy kursor na odcinku aktualnej trasy i przeciągamy go tam, gdzie chcemy, żeby biegła nowa trasa (np. jeżeli chcemy między BUW a UW przedostać się nie Wiślaną, a Lipową)

Tylko po co to komu? :-)

A komentarze do zdjęć są fenomenalne.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-01 17:51
Super "instrukcja obsługi" dziękuję, kiedyś spróbuję sam.

>np. jeżeli chcemy między BUW a UW przedostać się nie Wiślaną, a Lipową
>Tylko po co to komu? :-)


dla mnie Wiślana ważniejsza od Lipowej :-)
http://pokazywarka.pl/jgoof9/
Szkoda, że nie było jeszcze Biblioteki a szczególnie Hulalkula ale wagary nad samą Wisłą też miały swój urok :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-05-01 19:02 Zmieniony 2013-05-01 19:26
I jeszcze mała zmiana trasy, bo na śmierć zapomniałam o nadwiślańskiej Syrence (jakoś mnie ten symbol nie rusza).

Trasa numer 2

Teraz na mapie okolice pomnika Syreny są oznaczone literą A (początek wycieczki). Wszystko inne przesunęło się o jedną literkę. Dodatkowo nastąpiły zmiany trasy z Placu Piłsudzkiego na Stare Miasto (przez Plac Teatralny, żeby było trochę ciekawiej) i od ronda de Gaulle'a do PKiN (Alejami Jerozolimskimi, bo tam jest pomnik murów getta - nie ciągnęłabym nikogo na siłę, ale gdyby komuś się chciało chodzić po ścisłym centrum na piechotę - zamiast jechać komunikacją - to warto może zahaczyć).

Miłych spacerów wszystkim. Nie odpowiadam za wrażenia wynikające z obrania takiej trasy. :-)

(Oczywiście jest kilka innych miejsc, które warto zobaczyć, ale średnio wpasowują się w plan takiej wycieczki - np. pomnik Umshugsplatz na Stawkach. Jest też kilka miejsc do których warto wpaść na dni otwarte, np. NBP (ja kiedyś mam ochotę zahaczyć o Filtry Lindley'a)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-03 01:10
A gdzie wisłostrada, służewiec i stadion z pływalnią dla zniecierpliwionych ?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-05-09 12:47

> A gdzie wisłostrada,


Nie wiem co konkretnie chcesz oglądać na wisłostradzie. Pewnie się mylę (skoro Cię ona interesuje) ale dla mnie to po porostu droga szybkiego ruchu.

> służewiec


Służewca nie ma, bo to zupełnie nie ta część miasta. Ale każdy może sobie dodać do trasy - nie ma przeciwwskazań.

> stadion z pływalnią dla zniecierpliwionych ?


Przyznam, że obiekty sportowe to dla mnie rzadko miejsca warte oglądania (co zrobić, taki gust). SN w ogóle mnie nie wzrusza i jeszcze tam nie byłam, więc bardzo trudno mi ocenić jak by się wpasowywał w plan wycieczki według specyfikacji Valkirii. Ale znowu, każdy może sobie dołożyć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-09 13:21
Wszystkie zwiedzania to chodzenie i chodzenie, a gdzie jedzenie? Franek P. ma setkę w kieszeni, a przecież nie przyjedzie sam. Musi damie swego serca obiad postawić, kawę, tramwaj, autobus, kwiatka kupić? Chyba, ze z Krakowa centuś jest.:-)))))) Ups...albo sknera z Poznania, hihihi:)))))))
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-05-09 14:00
Osobiście jak zwiedzam lubię odłożyć na jeden posiłek na trasie dziennie (i jakoś tak dziwnie wychodzi, że bardzo często bardzo dobrze te "popasy" pamiętam), ale gdybym miała wybierać między biletem wstępu a obiadem, wybrałabym bilet wstępu i zrobiła kanapki. Proszę więc składać zażalenia do ewentualnej damy serca pana Petardy, że ma inne priorytety.

Tak na poważnie to tam u góry jest gdzieś napisane:

a) że w kosztorys wliczam bilet (który można kupić praktycznie wszędzie. :-)
b) że w tej części wycieczki gdzie jest przejście przez ulicę Nowy Świat zasugerowałabym fajne miejsce na obiad/wczesną kolację
c) jak mu cokolwiek zostanie, to nie ma problemu - w centrum "kawiarniów jak mrówków"
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-09 15:02
Kiedyś z kolegami urządziliśmy sobie zjazd w Gdańsku. Jeden uparł się aby zobaczyć morze. Był z Bieszczad . Kupiliśmy mu kilka widokówek z plaży i dalej  świetowaliśmy zjazd przy kieliszeczku. Bo co tam morze i plaża : dla nas dużo wody i kupa piachu . ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-01 11:29
Będę nudny i powtórzę:
Na Iotę zawsze można liczyć.
Nawet w zadaniu dla mnie już mnie częściowo wyręczyła, dziękuję!
Wezmę pod uwagę wszelkie wskazówki dotyczące trasy.
Już zbieram "dokumentację fotograficzną"
W poniedziałek byłem pod Uniwersytetem i poszukiwałem lwów pilnujących wejścia do bramy ale "przeniosły się" pod Pałac Prezydencki ale czy tam zaryczą (?) Wątpię! :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-01 12:52

> Wezmę pod uwagę wszelkie wskazówki dotyczące trasy.Już zbieram "dokumentację fotograficzną


I to jest TO . Niekoniecznie musimy ruszać się z miejsca aby być goszczonym przez kogoś z forum i być oprowadzonym po interesujących miejscach. A fotki to takie wisienki na torcie. Tadeusz poczekamy cierpliwie na Twoje wisienki :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-01 14:29
Tak,przyjemny spacer po Warszawie z miłą Przedwodniczką,a przyobiecana przechadzka fotograficzna dopełni całości.:-)Przypomniałam sobie stare czasy.

Waldek,a moze w ten sposob pospacerujesz ze Zbigniewem po Poznaniu,jakby co lubi Lecha.;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-09 13:22
Valkiria, oni pewnie by usiedli w ogródku kawiarnianym przy piwie i by zapomnieli o zwiedzaniu.:-))))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-13 11:37
I CO GDZIE TEN POZNAN W OBRAZKACH?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-30 22:59 Zmieniony 2013-04-30 23:01
Korekta zdjęć bony:

tata z córką
delfin
pingwiny
żółw
Zabawa córki z delfinem

I tutaj wyjaśnienie czemu nie działało (klik)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-30 23:08
Dzięki :-)))))))))))))) Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-30 23:18
I klik do poprawki bo nie zadziałał ;-) ;-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-30 23:21
Klik nie, ale wszystko inne tak a najważniejsze, że Iota zadziałała :-) .
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-30 23:34 Zmieniony 2013-04-30 23:40

> bo nie zadziałał


Zapomniałam go uzupełnić. Zatem (klik)

Ogólnie - znaczniki/tagi <a href> stosuje się wtedy, kiedy strona używa czystego kodu HTML. To forum używa czego innego - jak pokazano na obrazku.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-30 23:40
Dzięki za wyjaśnienie
Tak mi się zdawało
źe  klikowi czegoś brakowalo ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-01 05:49
Iota napisała:Zapomniałam go uzupełnić. Zatem (klik)

hucz mi tam hucz a ja wiem swoje . Zabrakło Ci czerwonego tuszu ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-01 08:57
Amalian w tej obserwacji
Masz stoprocent racji.
Moj czerwony tusz zmienił sie po roku nieużywania w czarny :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-30 23:19
Na Iotę zawsze można liczyć.
Pozdrawiam. :-)

P.S.
Wolę zdjęcia oglądać przez Pokazywarkę.
Wszystkie można oglądać po kolei i nie ma reklam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-30 23:22
Chłopaki m,iłych snów :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-30 23:26
Cześć, śpij "szybko", żebyś wstał przed żubrem a nie odwrotnie :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-01 06:14
Już nie śpię i wchodzę w dzień;pogodny i silny . A u nas ci padało i jest wietrznie i szaro-buro. Pogoda nie na grilla i dobrze, bo nie lubię grillowania . Pamiętam wyjazd nad Wisłę;gdzieś za Skoczowem . Wybraliśmy się tam w piękną słoneczną pogodę z rana- było pusto i spokojnie . Za dwie godziny już nie było tak pusto a spokojnie wcale . I te dymy z grilli . Przed tym nie dało się uciec . Uwędzeni i zniesmaczeni przyjechaliśmy do domu i przyrzekliśmy sobie, że nigdy więcej takich wyjazdów . Teraz mamy działkę i grilla, ale tylko dla gości . Podobno jutro ma być pogoda grillowa, więc dzisiaj zrobię dobrą pizzę . W sam raz na grylla :-).    
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-05-01 10:41
Też sie ciesze,że pogoda raczej nie nakłania do zadym balkonów,podwórek......Jeszcze pół biedy gdy grilluje sie karkowke,warzywko,ale gdy wyciągane jest coś z samego dna zamrażarki i kosztowało 5 zł za kilo a przy połozeniu na ruszt wydaje zapaszek palonego plastiku to....niech żyje pizza ,fasolka po bretońsku i ew,ptyś!:-)))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-30 23:42

> Na Iotę zawsze można liczyć.


Proszę się nie przyzwyczajać. :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-30 23:47
Ktoś tu musi czarną robotę odwalać ;-)
padło na Ciebie i
niech tak nadal trwa
Iota władcą poradnika .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-01 11:05

>Proszę się nie przyzwyczajać


A przysłowie mówi, że:
"Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka"
Czyż można sprzeciwiać się naturze? :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-01 21:42 Zmieniony 2013-05-01 21:54
Ale wycieczka ...i to wszystko można zobaczyć swoim tempem i bez biletów stępu :-).To ja wkleję zdjęcia z wycieczki do Krakowa. Co prawda z ubiegłego roku, ale dają słowo nic się nie zmieniło ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-01 22:13 Zmieniony 2013-05-01 22:36
Już wgrywam zdjęcia i przepraszam za brak opisu . Są to zdjęcia raczej ludzi...No dobra jest tam kilka budowli, ale tylko Kosciół Mariacki i Sukiennice jestem w stanie opisać . Wy pewnie3 również, więc . Prawie połowa krakowian dorabia po pracy a żeby uniknąć płacenia podatków to charakteryzuje się nie do poznaki ;-)))  . Zobaczcie zresztą samikliknij Zdjęcia możan komentować .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-01 22:58
Zobaczyłam, dzięki bardzo. Do Krakowa mam duży sentyment, "może to ten deszcz" ......
http://www.youtube.com/watch?v=qKV3KATvl74
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-02 14:49
:-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-03 09:44
Kraków bardzo lubie,chociaz dawno tam nie byłam,Amalian dzieki za podróż sentymentalną.:-))Ale gdzie Bracka?Moze w koncu przestało na niej padac.;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-03 20:55
Ale gdzie Bracka?Moze w koncu przestało na niej padac.;-)<

a wiesz, że nie  Leje jak cebra a Grzesiu nie umie wyjść z kamienicy bez kapoka ;-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-03 22:00
Dobrze, że mnie tam nie było, bo byłbym przemoknięty do suchej nitki... a w domu mam telewizor, komputer, sucho i ciepło, mam też browarka... Siedzę sobie w swoim wygodnym fotelu, popycham się smakołykami i popijam browarkiem... A wy mokrzy, zziębnięci, głodni...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-02 18:33
Dzisiaj była "szklana pogoda" więc swoją wyprawę po czekoladowego orła przerwałem na Saskiej Kępie, wypiłem kawę Na Francuskiej z Agnieszką Osiecką i wróciłem do domu. kilka zdjęć
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-03 01:15
Tadeusz,  o to pewnie po tej kawie spać nie możesz?
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-03 09:45
Tadeusz masz  schody z kamienia?;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-03 20:59
Na bezsenność dobre jest wcześniejsze wstawanie dzień wcześniej ;-) .
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-03 23:08
Albo ciężko, lub intensywnie popracować cały dzień...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-04 23:00
Nie wiedziałem jak uczcić Twoje Święto Drogi Solenizancie.
No i postanowiłem, że pojadę na pokaz multimedialny na fontannach, zrobię zdjęcia i zadedykuję Tobie.
Fontanny na cześć Waldka
Ale cóż, zdjęcia wyszły raczej kiepsko a Ty jesteś Waldek Niekiepski więc prezent nie udał się.
Tak czy inaczej, życzę Ci zdrowia, sukcesów na niwie literacko - forumowej i jeszcze raz ..... szóstki w totka
P.S.
Rozumiem, że Twoja dłuższa nieobecność spowodowana jest przygotowaniami do przyjęcia gości bo mam nadzieję, że nie tylko ja wybieram się na grilla do Ciebie.
Pozdrawiam,
Tadeusz :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-06 22:55
Tadeusz byłeś szybszy niż wskazówka na zegarze . Wstrzeliłeś sie nim dzień się zaczął. Goście się rozjechali to bedzie trochę więcej czasu dla forum. Co mnie brdzo cueszy że dla Was.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-03 22:47
To jeszcze parę fotek z Krakowa kliknij, alb...;-) . A u nas pada i pada . Jutro wybywamy do innego dużego miasta, byle by pogoda dopisała . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-04 16:59
Miałeś szczęście do pogody. Równo miesiąc temu (04.04.) wracając z Zakopanego byliśmy w tych samych miejscach ale było zimno. Ten "krakowiak" z poprzedniej sesji zdjęć też stał w tym miejscu ale wtedy rozgrzewał się małpeczką (200 ml.)
Życzę miłych wrażeń z dzisiejszej wycieczki. :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-05 09:53
Pewnie się na fotografii nie znam,tym bardziej tej w wykonaniu mistrza,ale cos mi sie zdaje,ze np Tadeo lub Amalian tez mogliby byc takimi mistrzami.Chociaz przyznaje,ze pokazane w artykule "dzieła"są udane i ciekawe:http://sztukatulka.pl/index.php/2013/04/18/fotorealizm-millsa/.:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZDJĘCIA (Strona 3) (262833 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill