www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Już wiem !!! (6447 - wyświetleń)
- Autor bramkarz33 Dodany 2013-04-19 09:26
Osoby które jada do sanatorium, i maja Orzeczenie o niepełnosprawności,przysługuję zniżka PKS,  po okazaniu orzeczenia oraz skierowania do sanatorium.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-19 11:56
A dlaczego muszę pokazywać skierowanie??Z PKP mogę kursować korzystając z ulgi pokazując legitymację umożliwiajacą zakup biletu ulgowego . Wcale bym się nie zdziwił jakby sadzali ON w przyczepie .Jeżdżą jeszcze PKS-y z przyczepami?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-19 13:23
Amalina, może na przykład dlatego, że zniżka przysługuje NA KURS np. DO SANATORIUM PO OKAZANIU SKIEROWANIA...? A skąd sprawdzający ma wiedzieć na podstawie legitymacji gdzie i po co się udajesz...? Jeny, sami sobie nie ułatwiacie...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-19 14:33
A to jak bym chciał odwiedzić rodzinę, to co ??? Nie uzyskam zniżki?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-04-19 21:28
Ano, może tak być.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-19 18:44

>Jeżdżą jeszcze PKS-y z przyczepami?


Jeżdżą, ale przyczepy odjeżdżają dużo później :-)
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-04-21 11:13
Żaden przewoźnik w spisie ulg  nie ma ulgi "na skierowanie". Uprawnienia dotyczą osób niepołnosprawnych, nie celu podróży. Skąd takie informacje?
Nadrzędny Autor nova Dodany 2013-04-21 13:50
Z doświadczenia: za darmo jest np.komunikacja miejska i tu nikt nie pyta gdzie i po co jadę, ale wsiadając do zwykłego autobusu, przemieszczając się z jednego miasta do drugiego kierowca zawsze wołał zaświadczenie od lekarza że jadę do miasta X np. na badania lub na wizytę do lekarza. I jest to rzeczywiście zapisane.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Już wiem !!! (6447 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill