www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Porozmawiajmy o sobie, o własnym postrzeganiu innych (Strona 3) (38962 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-14 15:06

>TERAZ WIDAC NAWET TO ZE BEZ KUL


Po co Mu kule jak ma takie laski obok :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-14 15:11
Nie napisałem, że poruszam się na wózku, ani o kulach, po prostu chodzę coraz gorzej, kiedyś będę na wózku, staram się jednak maksymalnie opóźniać ten fakt...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-14 17:40
Rozumiem że te schodki na werande to pełne przystosowanie dla ON ?
:-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-14 18:49
:-):-):-) PEWNIKIEM WINDA NA WERANDE PROWADZI.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-14 18:53 Zmieniony 2013-05-14 18:57
Jeśli chodzi o ośrodek "Skowronek" w Głuchołazach, to jest on w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych, lecz nie miejscowość... Winda też jest...  Na zdjęciach pokazana jest reprezentatywna część budynku...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-15 07:34
Chyba "reprezentacyjna":-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-15 07:48
reprezentacyjna to jest jednostka WP we stolicy na żwirkach, istnieje w ramach nadwiślańskiej jednostki WP czy jak jej tam
:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-15 08:21
• reprezentacyjny to taki, którego można bez wstydu pokazywać; okazały
• reprezentatywny to in. typowy; taki, który ma cechy charakterystyczne dla jakiejś grupy a. zbioru

A więc pokazano co? Reprezentacyjne fragmenty budynku, a resztę schowano na przykład.:-)))))
Jednocześnie te fragmenty są reprezentatywne dla grupy, czy wszystkich  budynków przystosowanych dla niepełnosprawnych.
Myślę, że wybranie słowa, zależy od kontekstu, czyli tego, co autor chciał opowiedzieć. Jesli tylko o tym budynku to pokazał reprezentacyjne części, a jeśli ogólnie referat o barierach to mamy reprezentatywne fragmenty.
Jak Wam się podoba to pogodzenie wody z ogniem? ;-)))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-15 09:56
Czyli reprezentacyjno-reprezentatywna:)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-15 10:04
No widzisz, jaki twórca z Ciebie.:-)
W zdaniu "Na zdjęciach pokazana jest reprezentatywna część budynku... " użyłabym  reprezentacyjna część budynku.
Szkoda, że easynderki nie mamy na co dzień. Myślę często jak tam im jest i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-15 11:43
rogalik napisał/a:

>Chyba "reprezentacyjna":-)>


Ooo, jakiś ty domyślny... :-)
Nadrzędny Autor Sabinamł75 Dodany 2020-11-05 01:02
A to czasem jest przesada, ale nie dajmy się zwariować. Ja sama często noszę body wyszczuplające o https://www.karko.pl/pl/c/Body/100
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-16 16:04
Umiemy śmiać sie z siebie?;-)
 
Niemowa - osoba o wzmożonej werbalizacji ruchowej

Głuchy - zorientowany wizualnie, czytający z ruchu warg

Niewidomy - ślepy, zorientowany słuchowo,osoba o orientacji kontaktowej
widzący daktyloskopijnie, optycznie ciemniejszy, fotonowo niereceptywny

Inwalida Na Wózku - sprawny inaczej, korzystający z indywidualnego,kołowego środka transportu o napędzie ręcznym

Murzyn Inwalida Na Wózku - sprawny inaczej osobnik o wzmożonej pigmentacji skóry, korzystający z indywidualnego kołowego środka transportu o napędzie ręcznym

Jąkała - Osoba z samopowtarzalną dysfunkcją płynności artykulacji

Karzeł - kurdupel, osoba o obniżonym środku ciężkości, osoba z krótszym czasem wędrówki impulsów nerwowych, wertykalnie zdegradowany

Grubas - osoba obdarzona alternatywną budową ciała, osoba nielimitowana wagowo

Staruszek - długo żyjący, osoba geriatrycznie zaawansowana, rozszerzony w czwartym wymiarze

Chory psychicznie - wariat, percepcyjnie odmienny

Mańkut - optycznie odwrotny

Narkoman - chemicznie zdegradowany

Łysy - aerodynamicznie wydajniejszy

Alkoholik - nawalony, przestrzennie zagubiony

Szczerbaty - osoba o zwiększonej wydajności oddechowej

Zezowaty - podwójnie perceptywny
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-16 17:59
to j jestem TRÓJNÓG chyba bo chodzę z jedną kulą
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-16 22:21
a ja, głuchy muzyk....  :-) dwukołowy... bo chodzić nie umiem daleko, a jeździć rowerem i motorowerem jeszcze potrafię ;-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-17 08:37
no cóż ponoć niejaki Ludwik van Bethoven był całkiem głuchy jak próbował ukończyć 9 symfonię
co do rowery to też potrafię jeździć ale nie próbuję bo nie powinnam z uwagi na dolegliwości
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-17 13:29
Rower mi to daje, że jeszcze potrafię jako tako chodzić, bo podczas jazdy rowerem, w moim przypadku, pracuje całe ciało, a także powoduje większą pewność siebie... To samo się dzieje w przypadku jazdy motorowerem, mam jeszcze starego typu motorower, z pedałami, w razie braku, paliwa w drodze, mogę do-pedałować, aby dojechać do celu...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-17 13:37
mam jeszcze starego typu motorower, z pedałami, w razie braku, paliwa w drodze, mogę do-pedałować, aby dojechać do celu... <

Pamiętam, to był Komar :-) . Ja miałem wątpliwą przyjemność jeżdżenia nimi na bagażniku- z tyłu  jako pasażer  . Kolega nas nim woził po bezdrożach . Jak już nie umiałem wysiedzieć i d...a bolała, to przytykałem palcem rurkę pod siodełkiem kierowcy, co powodowało, że silnik zaczynał prychać, kichać i zwalniał . Pozdrawiam :-) . Lecę do kuchni ...coś zjeść :-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-17 13:52
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Porozmawiajmy o sobie, o własnym postrzeganiu innych (Strona 3) (38962 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill