www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 2) (1260943 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lamek Dodany 2010-06-20 11:08
Coz mi n/bylo dane przebywac w sanatoriach czy podobnych osrodkach -bo jako epileptyk jestem potencjalnym problemem dla personelu medycznego,takie uzasadnienia otrzymywalem gdy lekarze prowadzacy wysylali mi wnioski,pytam wiec w jakim celu jest tam ten personel...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-06-20 12:09
musisz szukać ośrodków które mają w statusie między innymi epilepsje a wtedy pojedziesz napewno
wiem że są takie ośrodki
Nadrzędny Autor dorka2 Dodany 2011-01-20 21:51
Witam wszystkich. Mam serdeczną prosbę, moja mama choruje na zespół parkinsonowski, potrzebuję rehabilitacji (wyjazd z opiekunem) do sprawdzonego ośrodka, sanatoruim, czy moge na Was liczyć w celu jakiś podpowiedzi? 
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-22 15:28
Połczyn Zdrój 30.03.2005-19.042005r. Zakład Lecznictwa Uzrowiskowego budynek "GRYF" C

    >    Połczyn Zdrój 30.03.2005-19.042005r. Zakład Lecznictwa Uzrowiskowego budynek "GRYF" C
    >Połczyn Zdrój 30.03.2005-19.042005r. Zakład Lecznictwa Uzrowiskowego budynek "GRYF" C
Nadrzędny Autor porters Dodany 2011-03-30 10:08
omijajcie ludzie ten polczyn tą dziure zatechniety klimat, zli lekarze, ginekolodzy klecza po kontuzjach kolan itd, fatalne warunki podhale. Zenada i klimat malaryczny., reumatyczny wilgoc.to najgorsze g i dreptanie tez na zabiegi po tym zimmnie (wodne zabigi
). ponadto polczyn to straszna dziura
)
Nadrzędny - Autor martynamma Dodany 2010-10-07 09:30
Kochana Pani Ellu sanatorium które mi Pani poleciła a mianowicie "KORAL Live" posiada bardzo ciekawą ofertę która spełniłaby moje wymagania bardzo, tylko czy ktoś już tam był i ma z nim jakieś doświadczenie? Czy rzeczywiście jest tak wspaniałe jak piszą na ich stronie? jeśli ktoś wie coś więcej o sanatorium uzdrowiskowym "KORAL Live" w Kołobrzegu bardzo proszę o informacje.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-07 11:27
Proszę nie tytułować mnie. Tu na forum jesteśmy sobie równi. Tak sanatorium nie odbiega od stronki jaką podałam. Będąc w Kołobrzegu specjalnie zaglądam do wielu ośrodków by móc pomóc innym
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor martynamma Dodany 2011-05-05 08:53
Witam wszystkich a w szczegulności Elle :-) polecone przez panią sanatorium "koral live"  w kołobrzegu spisało się znakomicie. Tata wrócił wypoczęty zrelaksowany i "młodszy" hihi. Obsługa przemiła ,zabiegi super ,jedzenie świetne, sanatorium blisko morza, lekarze pielęgniarki ludzie wszyscy przemili uprzejmi i pomocni. Zaznaczam że to był taty pierwszy pobyt w jakim kolwiek sanatorium więc był problem żeby go zaciągnąć tam ale jak już pojechał to myśli o następnym wyjeździe tym razem dłuższym. pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-05 18:09
Wiedziałam martynko bo tam są starsi ludzie a domowa atmosfera. Cieszę się że chociaż tak mogłam pomóc.
Pozdrawiam cieplutko :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-01-08 20:00
Czesc.Jezeli moge cos jeszcze doradzic w sprawie turnusow rehabilitacyjnych,to warto umowic sie na taki wyjazd z grupa znajomych niepelnosprawnych,bo na takich turnusach przewaznie sa ludzie starsi(chociaz to nie regula).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-08 22:07
Dobrosia..Już to zauważyłam,ale nie wiem jak to się załatwia.Na Ostatnich dwóch wyjazdówkach byłam wyobcowana bo babcie smaliły cholewki do dziadków i odwrotnie.Zamiast coś zwiedzać to po lokalach uganiali się jak nastolatki. Jak możesz to doradź.Odczytam już jutro bo padam dziś.

Cieplutko pozdrawiam i Dobrej nocki życzę.Ella
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2008-01-09 09:18
Trzeba się z tym liczyć, na każdym turnusie lub sanatorium przebywają sami kawalerowie i laski po dwadzieścia kilka lat... do setki. Pomimo swojej 40-stki, czułem się jak osesek. Rodzynki wiekowe się trafiają, sporadycznie. Dobry pobyt=dobre zabiegi+towarzystwo na tych samych falach.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-01-09 10:13
Witam.Ja mam I grupe,przysluguje mi opiekun na taki wyjazd,korzystam wiec z tego,ale mam tez niepelnosprawna kolezanke mieszkajaca w innym wojewodztwie,jak dostajemy dofinansowania to razem wybieramy miejscowosc,osrodek i ten sam termin wyjazdu oczywiscie.W grupie jest fajnie,mozna przyjemnie spedzic czas po zabiegach,gdzies pojsc i takie tam.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-09 12:32
Sam już nie wiem co wybrać... W Międzyzdrojach, Świnoujściu, Międzywodziu, Dźwirzynie, Kołobrzegu już byłem... Hmm... może Ustka? Ale czy w październiku nie zanudzę się tam na śmierć? A może Krynica Zdrój w górach... W tej miejscowości bywał Kiepura a sama lokalizacja i zabudowa jest malownicza... Zastanawiam się tez nad Cieplicami....
:-))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-09 16:37
Janku tu już musisz sam zadecydować czy chcesz poszaleć czy sie podleczyć...ale również możesz załapać i na jedno i drugie...
pozdrowionka Ella
Nadrzędny - Autor pkapp Dodany 2008-02-07 23:34
Jeśli myślisz o górach to Krynice polecam na jeśień jest przepiękna.Właśnie wróciłem z turnusu z krynicy znajomi polecili mi otwarty w zeszłym roku po generalnym remoncie budynek Lwigród - poprostu bomba !!!!
Piękne pokoiki jedzenie pycha zabiegi na miejscu i to obiekt z duszą - jeśli krynica to polecam ten budynek.
Acha tutaj mam strone ich z ulotki www.hotel-lwigrod.pl
Popatrz sobie
Pzdr
Nadrzędny Autor martas Dodany 2011-05-05 13:33
Byłam w Lwigrodzie 2 lata temu. Ładny ale jeśli chodzi o przystosowanie dla osób z poruszaniem się masakra. Budynek był już po generalnym remoncie, oddzielne drzwi dla wózków ale do windy 4 schodki marmurowe które jeszcze są non stop pastowane, ślisko jak diabli. Dałam radę o kulach ale męczyłam się, przy  wannach np na zabiegi barierek zero żeby się przytrzymać czy wciągnąć. na piętro  jest platforma przy schodowa , do której klucz jest na recepcji i za każdym razem maraton. Plusy, pokoje rzeczywiście duże i miła obsługa a miejsce faktycznie piękne, jest co zwiedzać
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-01-23 14:43
Kurde ! Pewnie wyjdzie ,że się chwalę ,ale : Krynica jest fajna ,ale jeżeli masz kłopot z chodzeniem możesz nie zauważyć tych malowniczych krajobrazów . Ze względu ,że górska ,to i poruszać się tam lepiej w okolicach centralnej pijalni a jak masz trochę więcej szczęścia to trafisz na koncerty . Sam nie wspominam Krynicy za szczęśliwy pobyt ,ze względu na kwatery .
Ale ,może warto ... Cieplice miło wspominam . Park Zdrojowy i Uzdrowiskowy z wszędobylskimi i oswojonymi wiewiórkami . Było fajnie . Zdziwiony byłem jednym ,mianowicie brakiem kwater prywatnych do wynajęcia . W pijalni wód mineralnych oferują tylko cztery wody - Krynica o wiele więcej . Za to te wiewiórki :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-09 16:34
Witaj Dobrosia!!!!!!
No to dzięki za podpowiedź. Też się spiknę z koleżanką i to z tego samego miasta.Zawsze to weselej we dwie........i obie mamy I grupę....
cieplutko pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-09 16:59
To może i ja się z Wami wybiore? ;-)) Niestety ja chce pojechać w październiku... Nie wiem jeszcze gdzie... ale z pewnością pojadę na jesieni...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-09 17:13 Zmieniony 2008-01-09 17:19
Janku my dopiero składamy paiery ale chcemy jechać latem. Ciepło słoneczko to i natura przyjaźniejsza.My też jeszcze nie wiemy gdzie i czy nas dofinansują? Teraz sobie tylko tak rozmawiamy.......
DZIĘKUJEMY CI LEGRAD ZA ZAŁOŻENIE TEGO TEMATU To właśnie tu możemy wspólnie sobie pomóc i objaśnić bez szukania pomocy gdzie indziej....:-) A tyle można sobie przekazać tą drogą... i oby tak dalej to sami się zrzeszymy i utworzymy grupę turnusu rehabilitacyjnego....

Cieplutko wszystkich pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2008-01-10 14:36
Potrzeba chwili, jeżeli ktoś wybiera się do Ciechocinka służę informacją (4 pobyty). Ostatni raz IX-X 2007.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-10 16:13
Dzięki. Jak co to zapytam ale tak naprawdę to wolę góry albo morze.A Ciechocinek jako miasto poznałam z wypadów z Aleksandrowa Kujawskiego.To zaledwie 10min drogi pociągem....

Cieplutko pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2009-09-03 17:46
Witam setnie sie ubawilem czytając wypowiedzi w sprawie santorium dobrosi elli . prosze mi powiedzieć jak to sie zalatwia wspólne wyjazdy i to z roznych miejscowośc "chetnie skorzystam " z takich informacji. Szanowna Pani"ella" obieżyświat gdzie ona nie była co się nazwiedzala , a ostatnio czytam że starsi schorowani ludzie jej na turnusie przeszkadzają ! wstyd. U nas w krakowie parę miesięcy temu opisali jedną (podano z imienia w prasie )ele studentkę , inwalidke ktora zwiedzala świat i to bardzo intensywnie. Ja czekam w krakowie na sanatorium już dwa lata pomóżcie mi dostać ten turnus a będę Was wychwalał że oprócz dużego chwalipiectwa to jeszcze coś komuś załatwicie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-03 18:29
Wołodia a co Ty za bzdury wypisujesz? Ja z dobrosią? O rany Ty się naucz nie tylko czytać ale pisać na ostatniej stronie a nie w środku wątku. Chcesz pojeździć w celach leczniczych? Poproś by ktoś Cię przejechał. Zasmakujesz "wspaniałych wyjazdów". A poza tym co Cię to obchodzi skąd i gdzie i dokąd jadę a także za ile. Nie widziałam byś się gdzieś przedstawił. Kulturą nie grzeszysz więc odpuść sobie postami do mnie.

CO DO SCHOROWANYCH I BIEDNYCH STARUSZKÓW MAM ODDZIELNE ZDANIE BO TAK KOCHLIWEGO NARODKU JAK NASI STARUSZKOWIE TO NIE WIDZIAŁAM.
NIE JESTEM TĄ ELĄ STUDENTKĄ I NIE JESTEM Z KRAKOWA. ALE TEŻ CZEKAM DWA LATA NA SANATORIUM ZAŚ JAK ZAŁATWIA SIĘ TURNUSY SAM SOBIE POMÓŻ. TRZEBA BYŁO NIE KPIĆ A POCZYTAĆ ILE LAT JESTEM ON.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 18:49
NIECH IDZIE DO PROBOSZCZA PO POMOC
ON WSZYSTKO MOZE I POMOZE
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-03 18:58
CZAPKAA5 MASZ RACJĘ. TO DOBRY POMYSŁ.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-09-03 19:09
Odpowiedż dla Wołodii.   Najprawdopodobniej jest taka możliwość ,ale nie sanatorium ,tylko turnusy rehabilitacyjne uzyskane z PCPR.Każdy mający przyznaną dotacje sam wybiera turnus,a więc istnieje możliwość koordynacji pobytu z koleżanką.Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-03 19:21
Eligiusz jesteś super i masz rację ale arogantom nigdy nie pomagam. Wołodia jest tu od 2007 r.Powinien być z postami na bieżąco. Jakby poczytał te parę postów zorientowałby się że my tylko między sobą wymieniamy poglądy a nie umawiamy się.
Nadrzędny - Autor Grazyna Laszczak Dodany 2010-03-11 11:35
Obecnie NFZ nie wysyła osób niepełnosprawnych do sanatorium chyba,że potraficie samodzielnie zakładać prezerwatywy.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-11 13:11
co ma prezerwatywa do sanatorium ?
Nadrzędny Autor martas Dodany 2011-04-19 13:13 Zmieniony 2011-04-19 13:17
W dalszym ciągu nie wiem co mają do tego prezerwatywy ale jednego jestem pewna. NFZ wysyła do sanatorium i naprawdę warto jechać . chyba ze ktoś chce tylko zaszaleć i szuka dziury w całym. Mnie wysłał do Buska Zdroju.  Wniosek mi wypisywał lekarz kiedy wychodziłam ze szpitala z oddziału rehabilitacji. Wypełnił 1 marca 2011 a termin mam już na 11czerwiec-9 lipiec 2011 czyli doczekałam się dość szybko. Loterią jest termin i ośrodek, mimo że lekarz skierował mnie nad morze NFZ dał Busko Zdrój. Nie można przesunąć terminu poszpitalnego sanatorium ale za to płaci się tylko "za powietrze". Skalkulowałam że mam 28 dni sanatorium za 110 zł . Takie sanatorium poszpitalne można składać co 2 lata. Można też złożyć zwykły wniosek od lekarza rodzinnego o sanatorium uzdrowiskowe ale wtedy dopłaca się też jakąś część za pobyt.

A propos, może ktoś był w Busku Zdroju w ośrodku Włókniarz lub wybiera się tam w terminie 11czerwiec -9 lipiec 2011?   MaM MPD więc choruję od urodzenia. na pewno lepiej się opłaca jechać z NFZ, mniej się dopłaca niż z PCPR, wiecej zabiegów i pobyt dłuższy bo min 21 dni.    I ta niespodzianka, gdzie mnie rzucą:)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-01-09 18:10
Jezeli w gory,to jesienia jest tam pieknie.Uwielbiam gory jesienia(i nie tylko).Nad morzem nie ma co robic jesienia.Chyba,ze chodzi Ci o cene,to faktycznie,poza sezonem jest taniej.Pozdrawiam Cie.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-01-09 21:59
Ja z Fundacją Ducha z Torunia jeżdżę na rajdy konno-kajakowe :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-23 17:26
wziełam wniosek na turnus rechabilitacyjny chce w poniedziałek iść do lekarza 1 kontaktu by mi go wypełnił i będę czekała na decyzje o dofinansowaniu
chciałabym byście napisali mi gdzie warto by było pojechać
pozdrawiam i z góry dziękuje za sugestie
Nadrzędny Autor szczekosz Dodany 2009-04-03 22:30
Chcialbym opowiedziec o jednym Sanatorium w ktorym bylem w tym roku a mianowicie o Starym Domu Zdrojowym w Krynicy Gorskiej.
Jezeli ktos ma slabe nerwy to nie radze tam sie wybierac gdzyz kierownictwo tego sanatorium w osobie pani dyrektor toleruje pijanstwo na duza skale bo bywalem juz w roznych sanatoriach i rozne rzeczy widzialem ale czegos podobnego jak w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy Gorskiej jeszcze nie widzialem.
Burdy w srodku nocy zdarzaly sie wcale nie tak rzadko i nic, doslownie nic - Dyrektorka mimo ze wiedziala o tym wszystkim to udawala ze nic nie wie bo tak jej lepiej ale czy pozostalym kuracjuszom bylo z tym fajnie? Raczej niezabardzo.
Na wieczorku pozegnalnym kilku facetow chwalilo sie ze tak sie im jakos ulozylo ze nie bylo dnia w calym turnusie by onie byli trzezwi i to byla prawda niestety a co najgorsze to to ze wsrod tych pijaczkow wcale nie brakowalo kobiet.
Wsrod tych co to nie mieli ochoty trzezwiec niestety byli rozwniez i chorzy na cukrzyce ktorym panie pielegniarki robily zastrzyki insulinowe bo oni po wieczorku tanecznym zakrapianym mocnymi trunkami, nie byli w stanie sobie sami tych zastrzykow robic - taki to byl fajny ten Stary Dom Zdrojowy.Powiedzialem sobie NIGDY WIECEJ tego sanatorium.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-01-23 22:23
Na co ty?! Turnusy konno-kajakowe ??? Toż to ponad siły . Żeby  tak z koniem na kajaku ,pływać ;-)) . Zabił bym za taką rehabilitację ,przecież nie będę Szwarcem od Negera ;-) . Pozdrawiam cieplutko :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-01-23 22:26
To zapytanie  do postu okularnicy . Tylko nie wiem dlaczego mój post został wklejony nie pod jej postem :-( .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-24 10:24
jak będzie chciała to odpis znajdzie nie łam się amalianku :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-10 16:29
Witaj Dobrosia!!!
Nad morzem jesienią czy zimą jest tak samo cudownie jak i latem.Jest tylko jedno ale...zależy gdzie się wybierzesz tj do jakiej miejscowości i na kogo tam trafisz. Spacery wzdłuż promenady czy plażą omijając przypływ fal jest cudowny i leczniczy dla tarczycy czy naszych płuc. Pomijając wartości lecznicze,a podziwiając uroki nie tylko fal morskich ale i wybrzeża jest często tak wspaniały i kuszący,że następnego dnia znów wybierasz się na spacer nie patrząc na towarzystwo.Samotne spacery właśnie umacniają człowieka z morzem,plażą,rejsami,zapachem traw morskich itp. Tego się nie da opisać tak samo jak nie da się porównać wspaniałych widoków gór w zachodzącym słońcu czy uciążliwych dla naszych nóg wspinaczki po górach często podpierając się rękoma.Zarówno tu jak i tam można przebierać w sezonowych obniżkach cen.
Zaś gdzie pojedziemy? to jeśli z NFZ to oni narzucą bo lekarz może tylko sugerować.Natomiast z PFRON sami wybieramy.Jak się uda latem pojadę hm marzyłam o Helu,ale Ty zachęciłaś Cieplice. I to jest już twardy orzech do zgryzienia tu czy tam??? Bym chciała i tu i tu ale skąd kasy tyleeeeeeeee.

Pozdrawiam cieplutko Ella
Nadrzędny Autor kryswey Dodany 2009-02-11 17:21
morze jest przepiękne poza sezonem. najgorzej jest latem
Wiem co mówię , mieszkałam 16 lat w Międzyzdrojach
Horror to czerwiec - sierpień
Czy widziałaś plażę za rzuconą taflami lodu " jak bałagan na budowie z wielkiej płyty"
a lbo wiosną po sztormie gdy w słonku błyszczą pyłki ( raczej drobiny) bursztynu
plaż wygląda "och, trudno opisać"
albo pioruny  uderzające w fale, a trąba powierzna wędrująca po morzu
MORZE JEST SUPER
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-01-10 18:41
Czesc ELLA.Masz racje,wszystkie zakatki Polski maja swoje uroki,pory roku rowniez.W zaszlym roku bylam latem nad morzem,w Miedzywodziu.Nie wiem jak w innych sanatoriach,ale tam gdzie mieszkalam byl slaby wybor w zabiegach,sprzataczke widzialam jak nastepnego dnia gotuje rosol(trzeba przyznac ze lepsza z niej kucharka niz sprzataczka),a chlopak ktory pierwszego dnia byl ksiegowym i przyjmowal ode mnie pieniadze kilka dni pozniej okazal sie przewodnikiem wycieczki.Budynek zmienil wlasciciela i jest w trakcie remontu,wiec do tej pory moze cos sie zmienilo.Turnus byl niedrogi i jezeli ktos potraktuje ten wyjazd czysto turystycznie,to Miedzywodzie jest idealnym miejscem na wypoczynek.Ladna plaza,trzy zejscia do niej prowadza ,w tym jedno dla osob na wozkach,miejscowosc nieduza,ja krotkodystansowiec wszedzie doszlam,jest dobry dojazd do Dziwnowa,skad odplywaja statki wycieczkowe.Ja mieszkalam w Perle,w Rzemieslniku sa lepsze warunki,dodatkowo mozna wypozyczyc rower.Tylko raz bylam nad morzem.W tym roku nie wiem gdzie pojade,jeszcze sie nie zastanawialam.Pozdrawiam,pa.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-10 19:10
Witaj Dobrosia
Jak wyżej pisałam nie wiem też gdzie wybiorę.Zaniosłam wniosek ale powiedzieli bym złożyła jeszcze jeden bo ten z data może się przeterminować.Nie wiedzą kiedy będzie komisja rozpatrywać wnioski a ten ma datę.W sumie zgłupiałam dokładnie bo nie wiem o co chodzi. Oni liczą nie od daty złożenia wniosku a od wystawienia.A wystawiony był teraz. Pozostaje pomarzyć nad morze czy w góry??? Poczytaj gdzie ja byłam i mniej więcej dowiesz się gdzie było naprawdę fajnie. Też jestem krótkodystansowiec i na plaży nie leżałam (2007 Kołobrzeg MSWiA z NFZ i dopłacałam około 450.-) Było cudownie włącznie z obsługą i jedzeniem(czyt.żarciem) Uff nie dla mnie ta ilość.miasto piękne,rejsy i spacerki też. Bym znów tak pojechała.........Prawdę mówiąc bardziej cenię sobie płaski teren,ale góry też kuszą.....      http://www.mswia-kolobrzeg.sanatoria.com.pl/        Podrzucam Ci stronkę. Nie weź się tak za bardzo na lep reklamy bo pokoje mimo tego co opisałam są dość ubogie jak na MSWiA ale było super.    Acha Perła w Ustce też jest super ale tam kiedyś byłam na wczasach ale dawno temu....

Cieplutko pozdrawiam Ella

Obejrzę jeszcze sobie Dziwnów i Międzywodzie.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-10 19:33
Dobrosiu:-) Ja w 2006 roku na jesieni byłem w Międzywodziu w Rzemieślniku. Czasem rehabilitant, recepcjonistka i "młode" kucharki zabierały nas do Relaxu... Tam był lepszy lokal na spotkanie przy kawie.. no i internet. Mile wspominam pobyt w tej miejscowości... choć na jesieni wygląda troche ponuro... Widok wzburzonego Bałtyku w słoneczny wietrzny dzień rekompensuje wszystkie niedogodności! Dowiedziałem się, że na wiosne oddadzą do użytku nowy obiekt w Sopocie... więc jeśli okaże się, że mają umowe z PFRON to pojade do Sopotu... Nigdy tam nie byłem a Sopot to podobno miast z duszą no i w jesienne szare dni można pospacerować nie tylko po plaży...
Nadrzędny Autor Madziunia Dodany 2008-01-25 11:30
Witajcie!
Dobrosia pisałała o przysługującym opiekunie dla ON z I grupą, więc mam pytanie, ile mniej więcej PFRON dopłaca do owego opiekuna?
Nadrzędny Autor kryswey Dodany 2009-02-11 17:22
A W KTÓRY OŚRODKU, JEŚLI NIE TAJEMNICA
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-01-10 21:23
Ellu,faktycznie reklama sanatorium w Kolobrzegu robi wrazenie,ale jak to mowia,reklama potrafi zdzialac cuda,rzeczywistosc zawsze jest inna.Warunki dla mnie nie sa najwazniejsze,ale plaski teren tak,i nie zebym Cie namawiala,ale Cieplice,choc to gory sa plasko polozone.To dziwne,ze nie przyjeli Ci wniosku,ja w zeszlym roku o tej porze skladalam i nie bylo problemu,choc potwierdzenie o przyznaniu dostalam dopiero w marcu.Moze zasady sie zmienily?Ja jeszcze nic nie zalatwialam.Janjaneczku,Sopot jest piekny,bylam tam przejazdem,jest gdzie wyjsc,tylko ludzi masa(bylam w wakacje,moze dlatego).Nudzic sie nie bedziesz,bo jest co zwiedzac.Pozdrawiam,pa.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-11 17:05
Witaj janku!!!
Co do Sopotu to Dobrosia ma rację.Moc wrażeń w zwiedzaniu i rozrywce oby tylko nogi wytrzymały to i 24 godz.Ci zabraknie.Znam Sopot bardzo dobrze,wolę jednak mniejsze kurorty z cieplejszą atmosferą miasta.

Pozdrawiam Cieplutko Ella
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-11 17:10
Witaj Dobrosia!!! Jak składałam wniosek w 2005 r.też nie było problemu.Za to teraz mają dziwne pomysły.Moja lekarka się wścieknie.Ciekawe czy wystawi jeszcze jeden? Bo tego mi nie zwrócili a przyjeli informując o ponownym złożeniu w lutym....Dziwnie mi to pachnie.... Tylko gdzie dowiedzieć się prawdy??? A może tu na forum jest ktoś kto zna tegoroczne przepisy.W grudniu mówili bym złożyła w styczniu teraz w lutym...
Powiem Wam szczerze że jestem już tym zmęczona.Mało że mam trudności z chodzeniem to jeszcze mam pod niezłą górkę.Uffffff.

Pozdrawiam cieplutko Ella
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 18:15
Ja jestem z gornego śląska i też coś wspominali abym za tydzień "dla pewności" sobie do nich przedzwonił... Nie wspomnę już o tym, że pełnosprawne dziewczyny w PCPR nie znają podstawowych informacji a przecież od tego tam są!!
Zapraszam Was też do dyskusji nad innym wątkiem, który ustanowiłem o ile dobrze pamiętam w rubryce Praca. Chodzi o dzisiejszy artykuł opublikowany w Gazecie Prawnej Wygląda na to, że rządzący wszystkich rencistów wrzucili do jednego worka a pan Guza porównuje nawet rencistów do pijaczków wiejskich... Zgroza!!! Ja renty nie pobieram ale takie artykuły ze strony osób, które powinny bronić niepełnosprawnych są zwyczajną zdradą.
Jeśli chodzi o Sopot to już wiem, że nie pojadę. Obdzwoniłem wszystkie ośrodki i niestety NFZ wykupił do końca roku miejsca. Chyba zdecyduję się na Krynicę "Górską" na południu Polski... Miasto podobno ma duszę... jest urokliwe a kiedyś bywał tam Kiepura:-) Pozdrawiam Was gorąco!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 2) (1260943 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill