www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 9) (1260870 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-09-22 12:48
Witajcie!Straszna cisza nastała.
Byłam w sanatorium Marconi w Busku Zdrój.Był to turnus rehabilitacyjny i tak ja miałam znośne warunki bytowe jak i też wyżywienie.Gorzej było z tymi z NFZ pokoje dla nich tylko 3 osobowe/jedynki dla pełnopłatnych a dwójki dla małżeństw./Te 3 są albo z łazienką lub bez.Wyżywienie nie za dobre.Porcje bardzo okrojone a o warzywach już nie wspomnę.Baza zabiegowa w miarę choć na niektóre zabiegi trzeba było wychodzić z budynku na zewnątrz.Kąpiele siarkowe w budynku obiekt przystosowany dla osób na wózkach.To tyle jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem
Nadrzędny - Autor beksa Dodany 2009-09-22 18:32
a masz może jakieś informację nt.sanatorium RAFAŁ w Busku bo mam tam skierowanie i ciekawa jestem jakie warunki tam są, na stronie wygląda OK, informacji telefonicznej w recepcji udzielają skąpej, pokoje dla tych z NFZ 2 osobowe, ale łażienki nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych np. na wózkach czy po amputacjach, powiedziano mi że przystosoanie dla ON polega na tym że sa podjazy i co z tego że ja wjadę do obiektu jak sama się nie umyję, bo w łazience nie "głupiego" krzesełka, chyba zrezygnuję z tego turnusu, jak coś wiesz to napisz będę wdzięczna
Nadrzędny Autor Anka 5 Dodany 2009-09-23 11:15
Witaj!Jeśli chodzi o san Rafał to nie wiem jak jest w łazienkach czy są dostosowane do ON ale za to wiem że jest pięknie położone i odnowione na wyżywienie nie narzekali kuracjusze i przykro mi ale to wszystko co wiem.Natomiast Marconi ma łazienki i pokoje przystosowane dla ON.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-23 14:36
Beksa nie rezygnuj z sanatorium. Trzy tygodnie to nie wieczność, ale weż ze sobą malutki ręczniczek by jak my to nazywaliśmy myć się szmatkami. Wyobraź sobie 8 tygodni w gipsie ale za to masz łazienkę dla ON i gips do pół biodra. Nie wykąpiesz się ale umyjesz właśnie ręczniczkiem zmoczonym pod bierzącą wodą. Naprawdę na wszystko znajdziesz sposób tylko trzeba pomyśleć jak sobie ulżyć. Do tych celów są też i chusteczki już wilgotne pakowane po 20-30 szt w sprzedaży. Zanim zrezygnujesz zastanów się ile stracisz na rehabilitacji by bardziej się usamodzielnić i wzmocnić. Pamiętaj kontakty z ludźmi dokształacają :-)))
Jak wrócisz koniecznie opisz tak jak to zrobiła ANKA 5

Aniu dzięki za ten opis.... napisz jaki dojazd jest z dworca. Tu chodzi mi o Taxi
Nadrzędny Autor Anka 5 Dodany 2009-09-24 05:37
Jeśli chodzi o dworzec to jako taki jest w Busku do Zdroju jest dość daleko ale zależy z jakiej miejscowości się jedzie są tzw"buliki"które zatrzymują się w Zdroju a tam już gorzej z Taxi
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-24 17:26
Dzięki Ci Aniu w takim razie Busko odpada całkowicie . Nie dla mnie miasto z trudnościami dojazdowymi.
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-09-25 05:34
Dlaczego,było bardzo dużo osób poruszających się na wózkach.W Busku na tym niby dworcu są taksówki,ale i tak warto tam jechac ze względu na siarkę.Na sanatorium w Busku czeka się znacznie dłużej niż na inne.Jedź warto
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-25 17:15
Aniu zamiast do Buska wolę nad morze..... :-))))))) Dzięki za polecanie tej miejscowości. Poczekamy aż coś napisze nam beksa :-)
Nadrzędny - Autor dolores53 Dodany 2009-10-12 08:27
Witam! Wróciłam z ośrodka ze Sarbinowa.Z turnusu jestem zadowolona,jedynie pogoda nie dopisała,chociaż sztorm nad morzem ma swoje dobre strony. Był to turnus rehabilitacyjno-wczasowy we Flisaku.Zabiegi 3 dziennie + gimnastyka w sali na życzenie i poranna nad morzem .Zabiegi też można było sobie wybrać. Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-12 14:11
Dolores fajnie że sie odezwałaś. Napisz więcej ? O pokojach łazienkach wyżywieniu i podejściu personelu do kuracjuszy. bardzo Cię proszę :-)
Nadrzędny - Autor dolores53 Dodany 2009-10-16 15:30
Pokoje dobrze wyposażone z telewizorem i lodówka bez dodatkowych opłat.Łazienki z natryskiem i ciepła wodą na okrągło.Już nam grzali,więc było ciepło.Personel miły,wyżywienie dobre i wystarczająco. Każdy pokój z balkonem.Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-16 17:53
Dziękuję Ci Dolores. Mam nadzieję że opieka też była ok.

Acha a dojazd do Sarbinowa np z Warszawy? Tak pytam bo i tak zawsze sprawdzam dokładnie rozkład jazdy PKS i tylko PKS :-)
Nadrzędny - Autor dolores53 Dodany 2009-10-17 15:29
Witam! Lekarz przyjmował raz na poczatek a póżniej w razie potrzeby.Pielęgniarka była w dzień,pózniej albo była ,albo pod nr. telefonu.Dojazd to do Koszalina póżniej busikiem.W sezonie wakacyjnym dojazd lepszy.Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-17 15:46 Zmieniony 2009-10-17 15:52
Dziękuję Ci Dolores :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor Atinka Dodany 2009-11-30 19:06
Witam chciałabym w przyszłym roku wyjechać na turnus rehabilitacyjny,proszę aby ktoś podał mi ciekawe miejsca ,ponieważ mieszkam nad morzem ten region nie interesuje mnie chciałabym zmienić również klimat,góry niziny.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-30 19:09
polecam dom uzdrowienia chorych  głogów
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-30 19:33
Atinka to naprawdę nie trudno. Krynica Górska ma moc sanatorii. Busko Zdrój też. Przejrzyj ten wątek dokładnie a znajdziesz moc innych ciekawych i mniej ciekawych miejsc nad morzem. Wklejam całą stronke byś sama sobie wyszukała niziny czy góry. Powodzenia. Mam nadzieję że bedziesz wiedziała jak się po tej stronce poruszać. Jak co jestem w kawiarence :-)

http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/index.php/bank_wm
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-30 20:05
FAKT ELU KTO SZUKA ZNAJDUJE
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-30 20:18
:-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-30 20:25
:-)
Nadrzędny - Autor Atinka Dodany 2009-12-01 19:56
Dziękuję Ella ,zapoznam się z tym co mi wkleiłaś :-).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-01 20:31
Atinka jak już na coś się zdecydujesz zadzwoń do nich i upewnij się że napewno nic sie nie zmieniło przynajmniej na gorsze. Pytaj zawsze o wszystko nawet o drobiazgi.
Powodzenia
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-12-03 09:48
Witam!Polecam ośrodek Marzenie w Zakopanym.Warunki bytowe bardzo dobre nie drogo ,dobre zabiegi i 2 wycieczki w cenie.
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-03 11:01
a możesz podać strone ośrodka ? szukałam ale nie znalazłam
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-12-03 16:06
Witam! tez nie znalazłam ale szczegółowo opisany jest na stronie www.marzenie-zakopane.pl
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-03 16:10
DZIĘKUJE TO JEST WŁAŚNIE STRONA
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Atinka Dodany 2009-12-03 18:35
Dziękuję bardzo ciekawa oferta Anka5 :-)w Zakopanem.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-03 18:40
mam tylko pytanie czy tam są prowadzone ćwiczenia bierne bo na stronie o tym informacji brak
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-12-04 14:23
Trudno mi to mi  powiedzieć najlepiej zadzwoń
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-04 15:38
OK
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-04 16:31
Podaję drugą stronkę i.... i jestem ciut niezadowolona z tych informacji jak i galerii która jest na samym dole stronki. Nie ma nic o winadach itp a leczą ruch hmmm chyba bym na taki wyajazd nie zdecydowała się. Coś tu jest ukrytego..... http://www.kcotr.pl/?id=karta&region=gory&pokaz=65#
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-04 16:37
już wcześniej zaglądałam na podobną dziękuje
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-12-04 17:17
Windy są ale nie we wszystkich budynkach
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-04 17:36
ja też znalazłam kinezyterapie:)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-04 17:54
Aniu a te wycieczki i wogóle to skoro tam już byłaś wiesz jak może poruszać się wózkowicz czy o kulach łokciowych. Sama rehabilitacja ok doczytałam choć wolałabym więcej wiedzieć. Ruch, słuch dla takich potrzeba większej uwagi. Jaki jest personel do ON, jak rozkładane są zabiegi posiłki itp. Napisz ciut więcej na temat tego ośrodka. Wiem mogę zadzwonić. Ale skoro byłaś napisz swoje wrażenie. Wiem że przyjmują z dofinansowania PFRON. Jak traktuje się innych nie pełnopłatnych?
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-12-05 06:06
dużo pytań postaram sie odpowiedzieć ja byłam tam jakieś 1,5 roku temu i tak wycieczki np do Morskiego Oka wjeżdżaliśmy prawie do Morskiego Oka oni mieli zezwolenie na wjazd dla ON.Były 2 osoby na wózkach i sobie radziły.Personel był bardzo miły.Poza tym była na tym turnusie grupa osób poruszających się na wózkach i dla nich były zorganizowane inne wycieczki.Na moim turnusie były tylko osoby z dofinansowanie więc nie powiem Ci o traktowaniu bo wszyscy byliśmy traktowani tak samo.Jak jedziesz na wycieczkę to zabiegi przepadają i nie ma zmiłuj się ,że coś można było załatwić.Były 2 wieczorki z poczęstunkiem i bawiliśmy się wszyscy.Dużo też zależy od osób które są na turnusie.Nie jestem wózkowiczem,jest mi zdecydowanie łatwiej .wspominam bardzo dobrze.Acha była też dla wózkowiczów zorganizowana wycieczka po Zakopanym.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-05 16:51
Aniu też nie jestem na wóżku. Chodzę o kulach łokciowych. Pytałam ogólnie bo w zasadzie jadę na równi z wózkowiczami. Odpowiedziałaś wyczerpująco. dziękuję. W 2010 mam szlaban na góry ale pewnie kiedyś mi się uda znów po nich pochodzić chociaż na 4 nogach. Wszędzie tak jest że albo wycieczka albo zabiegi. Z zabiegów nigdy nie musiałam rezygnować bo wycieczki nam robili w niedziele lub soboty o ile soboty były wolne od zabiegów.
Cieplutko pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-05 17:34
JA JAK BYŁAM NA TURNUSIE TO WYCIECZKI BYŁY PO ZABIEGACH
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-05 18:31
Bo na ogół tak jest że wycieczki nie kolidują się z zabiegami. :-)
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2009-12-06 06:29
Jeszcze co do wycieczek to niestety w Marzeniu były w również w dni powszednie i ok godz 9 był wyjazd.Tak było do doliny Kościeliskiej,Chochołowskiej i Morskiego Oka.Były tez wycieczki w niedziele.Pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-06 10:45
LICZY SIĘ KASA NIE KURACJUSZE JAKBY MIELI ODROBINE DOBREJ WOLI DOSTOSOWALI BY SIĘ DO ZABIEGÓW
Nadrzędny Autor robert_kowalski Dodany 2011-12-09 20:30
Witajcie, czy ktoś był w Wieńcu  ośrodek Hutnik koło Włocławka . proszę o opinię. .
Nadrzędny - Autor Atinka Dodany 2009-12-23 15:17
Mam pytanie czy ktoś z Was był w Szczawnicy czy to ciekawe uzdrowisko?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-23 18:10
Atinka byłam w Szczawnicy przejazdem. Piękna okolica ale co do sanatorii nie mam pojęcia o nich.
Nadrzędny Autor Anka 5 Dodany 2009-12-25 06:31
Witam wszystkich w Świąteczny poranek!Życzę przede wszystkim dużo zdrówka,szczęścia i samych dobrych pobytów na rehabilitacji.
Nadrzędny - Autor Aga29 Dodany 2010-01-12 18:59
witam, czy ktoś może cokolwiek powiedzieć o Szpitalu Uzdrowiskowym "Krystyna" w Busku-Zdroju, konkretnie chodzi mi o oddział neurologii,
będę wdzięczna za opinię
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-12 19:11 Zmieniony 2010-01-12 19:14
Chyba nikt nie pisał bo nie znalazłam nic.

Tu wklejam tylko stronkę (otwórz tu)
Nadrzędny - Autor Aga29 Dodany 2010-01-13 17:36
dziękuję, też nic nie znalazłam na forum o tym uzdrowisku ale zapytałam bo jestem tu nowa i mogłam coś przeoczyć, bo nie bardzo wiem "co i jak"
no ale może do 23.01 ktoś coś napisze, a jak nie to jakoś przeżyję te 21 dni
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-13 17:40
BĄDŹ DOBREJ MYŚLI
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-13 17:48
Aga da się wszystko przeżyć. Sprawdź w komputerze dokładny dojazd o ile jedziesz środkiem transportu lokomocji państwowej. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 9) (1260870 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill