www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Aparat słuchowy dla dziecka (4632 - wyświetleń)
- Autor justyna213 Dodany 2013-05-04 19:47
Witajcie, u mojego syna wykryto głęboki  niedosłuch.
Byliśmy na badaniach w CZD. Lekarz zasugerował nam aparat phonak typu cros. W związku z tym, że jesteśmy kompletnie "zieloni" w tej kwestii oddaliśmy się w ręce pana Andrzeja, protetyka sluchu z CZD. Ma on na dole swój "sklepik". Chwilowo mamy aparat wypożyczony do 20 maja. Teraz musimy zacząć załatwiać formalności i przyznam szczerze że nie wiem co robić.Mamy wypisane już od lekarza formularze do NFZ i PCPR.
Jak wygląda taka procedura? Syn ma orzeczenie o niepełnosprawności ze względu na duże niedowidzenie (-15) ale czy to wystarczy (symbol przyczyny niepełnosprawności 04-O)? Czy muszę mieć orzeczenie ze względu na słuch?
Nie wiem czy powinnam teraz złozyć wniosek i stawać na komisję ds orzeczenia o niepelnosprawności.
Lekarz powiedział nam,że powinien wystarczyć punkt 5 w orzeczeniu: konieczność zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze oraz pomoce techniczne ułatwiające funkcjonowanie. Orzeczenie mam ważne do 10.2014.
Bardzo proszę podpowiedzcie co robić.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-05-06 07:52
Jeśli chodzi o NFZ to orzeczenie o niepełnosprawności nie jest do niczego potrzebne.
Proponuje skontaktować się instytucją która w Pani powiecie przekazuje środki PFRON .
Dawno nie spotkałem się z wymaganiem by przyczyna niepełnosprawności z orzeczenia była powiązana z konkretnym sprzętem. – ale powiaty bywają różne.
Nadrzędny Autor bifocal Dodany 2013-05-06 08:01
Powinniście złożyć wniosek ds orzeczenie o stopniu niepełnosprawności z prośbą o dopisanie kodu niepełnosprawności "słuch" na orzeczeniu i syn będzie ponownie wezwany na komisję lekarską bo takie są wymogi bo miałem do czynienia z taką sytuację.
Uzupełnić zaświadczenie lekarskie od lekarza specjalisty otolaryngolog i dołączyć do wniosku zanim przyślą list termin na komisję lekarską.
Albo proponuję inaczej złożyć wniosek i na tym zaświadczeniu lekarskim i lekarz specjalista w tym otolaryngolog i okulista wpisze na jednym zaświadczenie lekarskie pierwsze główne schorzenie oraz współistniejące schorzenie i od nowa starać o stopniu niepełnosprawności i po badaniu komisji lekarskiej będzie miał przyznany dwa kody niepełnosprawności "słuch i wzrok".
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-05-15 20:26
witam
zgadzam się z tym ze powtórna komisja jest wskazana dotacja z NFZ to 560 zl plus chyba 50 za wkładkę douszną Mops też może pomóc w przypadku niskich dochodów.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Mokka Dodany 2014-12-09 12:44
Czy od zeszłego roku zmieniło się coś w wysokości pomocy jaka można uzyskać w przypadku wszczepienia implantu? Tutaj wszczepiałam implanty słuchowe (http://www.medicus.com.pl/implanty-sluchowe-1) i jestem bardzo zadowolona ale nie wiem czy mogę liczyć na jakieś dofiansowanie?
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2014-12-13 22:19
Mokka ale to ciekawe co piszesz? Nic mi nie wiadomo o jakichś opłatach wnoszonych przy wszczepianiu implantów no chyba że prywatnie wszczepiano. Wszczepy finansuje NFZ w całości? Czekam tu na odpowiedź. Bardzo mnie twoje pytanie zainteresowało. Co do aparatów słuchowych NFZ daje 1000.- ale z tego nie więcej niż 70% dostaniesz, wkładka douszna kosztuje 50.- i jest w całości dofinansowana.
Informacje sprawdzone na 100%
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Aparat słuchowy dla dziecka (4632 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill