www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / jak traktują nieprłnosprawnych w pcpr w Kępnie (5557 - wyświetleń)
- Autor henryk70 Dodany 2013-05-10 12:11
jestem niepełnosprawnym o znacznym stopniu { I grupa} jestem po udarze,nigdy nie korzystałem z pomocy PCPR  zrobiłem wniosek do pcpr o dofinansowanie  do turnusu rehabilitacyjnego i już po m-c dostalem pisemna odpowiedz odmowna  i z pisma tego wynika ze jestem za stary {70 l.} i jeszcze w jednym z zdan wpisanym w tym pismie jest, ze mam sobie radzic "s a m ".
wiec sie pytam ? do czego zostal powolany "PCPR" i komu przyznawane sa takie dotacje,i jakie warunki musza byc spelnione inni dostają corocznie a mnie z takimi schorzeniami odrzucono !!!! a tyle się mówi o pomocy!!  a biuro to mieści się w Kępnie a pismo podpisała pani mag.i napewno jest zdrowa a jak mówią ...zdrowy choremu nigdy nie uwierzy - henryk70    
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-05-15 09:46
Na odpowiedż tego typu, należy napisać zażalenie do dyrekcji owego PCPR, a jak to nie pomoże to wyżej. Radziłabym skserowć otrzymaną odpowiedź i dodać jako załącznik z zapytaniem jaki przepis zabrania "staremu niepełnosprawnemu człowiekowi" wyjazdu do sanatorim i dlaczego nie kwalifikuje się do refundacji? Jak i to nie pomoże to do NSA. Ze względu na treść otrzymanej odmowy nie odpuściłabym. Pracownikom socjalnym wydaje się, że mogą traktować ludzi jak im się podoba, tymbardziej w małych miejscowościach. Nic bardziej mylnego, wszystkich obowiązują przepisy i powinni się do nich zastosować.
Nadrzędny - Autor zagoplanka Dodany 2013-05-15 11:50
Niestety takie traktowanie osób niepełnosprawnych jest nie tylko w Kępnie. Cudem  i szczęściem jest uzyskanie dotacji  do czegokolwiek.To smutne tym bardziej, że tyle się mówi o rzekomej pomocy. Prawda jest taka że chorzy z małych miast i wsi mają mniejsze szanse na dostęp nie tylko do dofinansowania  rehabilitacji ale innych form pomocy. Czasem myślę,ze to zdrowi budują przed nami bariery których my nie jesteśmy w stanie pokonać. Prawo i przepisy swoje a rzeczywistość swoje.
Nadrzędny - Autor henryk70 Dodany 2013-05-15 20:05
z tego co się dowiedziałem to od decyzji PCPR nie mozna pisac odwolan./ mimo wszystko po takim potraktowaniu mnie odechcialo mi sie prosic o jakikolwiek pomoc i tak mnie dosyc moja choroba przgnębia.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-05-16 08:31
na decyzji powinna być umieszczona informacja co do odwołania, poza tym zawsze można spróbować
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-16 16:24
henryk70 napisał:

>z tego co się dowiedziałem to od decyzji PCPR nie mozna pisac odwolan./ mimo wszystko po takim potraktowaniu mnie odechcialo mi sie prosic o jakikolwiek pomoc i tak mnie dosyc moja choroba przgnębia.>


To pana próbują zbić z tropu. Bo odwołania im nie są na rękę. Oczywiście, że takie odwołanie nic nie da, proszę od razu pisać do wyższych instancji.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-05-16 16:58
Niemożliwe, aby nie było można się odwoływać, papier przyjmie wszystko.W odwolaniu powolałabym się na dyskryminację ze wzglęgu na wiek, koniecznie ksero odpowiedzi z PCPRu, ewentualnie poproszenie o kontrolę wniosków przyznawania dopat do sanatorium. W takich mniejszych niejscowościach ludzie mają wielu znajomych, którym chętnie rozdają publiczne pieniądze, nawet jak nie bardzo im się należą, tzn. w pierwszej kolejnośći. Tak więc, warto byłby tę sprawę pchnąć dalej, oni tam właśnie liczą na to, że nic z tym nie zrobisz, a następni Tobie podobni też odejdą z kwitkiem. Skończyły się czasy, kiedy to urzędnicy robili dokladnie to co im się podobała, jednak ci zasiedzieli jeszcze do końca o tym nie wiedzą.Naprawdę warto się odwołać, albo chociaż donieść o nieprawidłowości przyznawania dopłat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / jak traktują nieprłnosprawnych w pcpr w Kępnie (5557 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill