www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc przy urzadzaniu mieszkania (6228 - wyświetleń)
- Autor Michal Dodany 2006-05-12 12:25
Witam
Jestem w trakcie zakupu mieszkania, posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności, mam problemy z poruszaniem się. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania wsparcia finansowego na przystosowanie mieszkania do mojej niepełnosprawności jeżeli tak to gdzie pownienem się udać, czy sa szanse na uzyskanie takiej pomocy?
Pzdr.
Michał
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-05-12 13:08 Zmieniony 2006-05-12 13:13
Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się ośrodki na likwidację barier architektonicznych w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie:http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3740 Likwidacja barier urbanistyczno-architektonicznych w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej to wszelkie prace adaptacyjne, budowlano - instalacyjne zgodne z prawem budowlanym zmierzające do prawidłowego ukształtowania pomieszczeń mieszkalnych w tym pomieszczeń sanitarnych wraz z ich wyposażeniem i dogodnym dojściem do mieszkania. Zwykle jednak środki nie są przyznawane na lokale nowe, które zgodnie z prawem budowlanym powinny być dostosowane  do potrzeb osób niepełnosprawnych.Wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej wynosi do 80% wartości realizowanego zadania, z tym, że nie może przekraczać kwoty 35.000,00 zł
O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, w tym małoletnie, jeżeli uzyskały:
a.  orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, a rodzaj niepełnosprawności wymaga likwidacji barier
b.  zgodę właściciela budynku mieszkalnego
Wnioski o udzielenie dofinansowania osobie fizycznej należy składać w PCPR do dnia 15 grudnia roku poprzedzającego realizację.
Informacje szczególowe można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-13 11:02
Dokładnie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc przy urzadzaniu mieszkania (6228 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill