www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Potrzebna pomoc przy wyborze wózka. (5077 - wyświetleń)
- Autor magi-1985 Dodany 2013-06-27 10:18
Witam, Jakiś czas temu uległam wypadkowi i niestety jak to się mówi jestem skazana na wózek. Od pewnego czasu przegladam forum i czytam posty próbując podjąć decyzje jaki wózek mam wybrać . Na obecna chwilę poruszam sie zwykłym z wypożyczalni. Jestem osobą małą i drobną wiec raczej potrzebuje coś lekkiego. Z tego co można znależć w internecie i na forum widzę że możliwości jest sporo, ale znajomi namawiają mnie na wózek aktywny Quickie Helium. Troszkę o nim poczytałam i widzę że ma sporo zalet , jest leciutki, na mocnej ramie z owalnych rurek zwiekszających wytrzymałość, jest łatwy w transporcie, wiele opcji regulacji wiec łatwo go dopasować dla siebie, bardzo ładna przejrzysta konstrukcja dająca ciekawy efekt wizualny. Jestem kobieta więc wygląd też ma troche znaczenie. Widzę ze ma sporo zalet i chyba byłby ciekawym rozwiązaniem dla mnie , chyba że ktoś może polecic mi coś innego.
Nadrzędny - Autor ddk Dodany 2013-06-28 13:13
Witaj
Zanim dokonasz decyzji o zakupie wózka, zapoznaj się z tym tematem na forum: http://www.tetraplegik.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=11121 dziewczyna, która założyła tam temat ma w zasadzie identyczny dylemat. Wspominają tam również o obozie FAR http://www.far.org.pl/ gdzie na czas pobytu udostępniają wózek. Po takim obozie myślę, że już sama byś miała pogląd jaki wózek jest Ci potrzebny.
Powodzenia
Nadrzędny - Autor magi-1985 Dodany 2013-07-22 09:08
No wiem widziałam ale troszke za daleko na moje możliwości , znajomy pojechał troche mi niusów przywiozł ale to nie to samo jakby bylo sie samemu. Może jednak ktoś cos podpowie
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-07-22 12:27
Magi, niestety, tylko podpowiedź przedmówcy ma sens - nie da się kupić wózka, szczególnie aktywnego (a zakładam, że o taki chodzi) "przez internet", bez "szycia na miarę". Skoro jesteś kobietą, młodą i mającą jeszcze tyle ciekawych rzeczy do zrobienia w życiu przed sobą, nie kupuj kota w worku.
Nigdzie nie jest dla Ciebie za daleko - zadzwoń do FAR, porozmawiaj szczerze, wybierz turnus dla siebie i zobaczysz, jak Ci się wszystko rozjaśni. Każdy inny wybór będzie tylko stratą czasu, bo co człowiek to inne potrzeby i możliwości.
Poza tym nie wiemy: ile chcesz wydać, co chcesz i możesz na tym wózku robić, jak bardzo jesteś aktywna itd. - mało danych.
W najgorszym wypadku: znajdź PRAWDZIWEGO i DOŚWIADCZONEGO wózkowicza w swojej okolicy, zaproś go na piwo o pogadaj o wózkach. Lepszej drogi nie ma.
Nadrzędny - Autor magi-1985 Dodany 2013-07-29 08:56
Z wyjazdem na obóz to się zobaczy może się zdecyduje na obecna chwilę jestem umowiona z dwom przedstawicielami dwóch różnych firm na prezentacje wózka w domu wię zobaczymy co najpierw z tego wyjdzie. Pozdrawiam wszystkich.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-07-29 17:09
To powodzenia.
Ale jeśli żaden z handlowców przedstawiających Ci wózek nie będzie sam na wózku się poruszał - proponuję grzecznie podziękować i wysłać pana do diabła.
Niestety, nowicjusz nie jest w stanie przewidzieć swoich realnych potrzeb i możliwości w tym zakresie, ale normalny handlowiec jest tylko sprzedawcą...
"Się zobaczy" tzn., że niepotrzebnie tracisz cenny czas, ale to Twój czas:)
Nadrzędny Autor tom129 Dodany 2013-07-30 11:07
Na stronie  http://www.balian.pl można kupić dobry wózek inwalidzki.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Potrzebna pomoc przy wyborze wózka. (5077 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill