www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskryminacja Poetki Don Kichotki w Domu Opieki Społecznej (19846 - wyświetleń)
- Autor natmar Dodany 2013-08-23 07:03
W 2011 podczas mojego pobytu w DPS " Kombatant " w Legionowie zwróciła się do mnie Pani Ewa z

działu socjalnego jako najmłodszego mieszkańca tego domu , a już wcześniej bardzo aktywnie działałem jako znany Malarz w świecie sztuki ART BRUT o PS " Warszawski Nikifor " na terenie Legionowa będąc Wolontariuszem , żebym zaopiekował się z Natalią Pietrzak pochodzącą miejscowości Janówek Pierwszy koło Nowego Dworu Mazowieckiego znalazła się w tym domu pomocy społecznej z tego powodu że choruje na porażenie cztero kończynowe od dziecka , a rodzice oboje nie żyją podczas mojej nad nią opieki zauważyłem że nie tylko potrafi obsługiwać komputer ale amatorsko pisze wiersze , więc zaproponowałem żeby pisała wiersze do komputera a później na kartkach formatu A4 tak zrobiła pisząc o różnych tematach , z opieki i początkowej przyjaźni zrodziła się między nami wielka miłość tak że w krótkim terminie wzięliśmy ślub , było to największe wydarzenie na terenie Legionowa wszystkie Media lokalne pisały o tym ślubie , nawet jednoosobowy zespół - młoda dziewczyna grała na Skrzypcach miłosną melodię a kierowniczka USC czytała poezje kiedy składaliśmy ,przysięgę jednak zanim nasza miłość zwyciężyła Personel DPS Kombatant Próbował cały czas mojej narzeczonej odradzić to Małżeństwo stawiając mnie w złym świetle w jej oczach mówili żeby się nie wiązała ze mną bo skoro mam Mózgowe Porażenie Dziecięce to na sto procent jestem wariatem A były już kapelan DPS jasno w w przedślubnej rozmowie dał Natalii dość jasno do zrozumienia że jest tylko roślinką i największym grzesznikiem i nie ma prawa do miłości do kogokolwiek i w wieku 38 lat Ma pokutować za grzechy całej ludzkości leżeć na łóżku gapiąc się w sufit dwadzieścia cztery godziny na dobę i czekać na śmierć ponieważ bierze tylko ślub cywilny gdyż ja byłem od dwu lat po rozwodzie z pierwszą żoną chorą psychicznie alkoholiczką i mieliśmy ślub kościelny gdyż w chwili zawierania Małżeństwa rodzina Marii Ukryła przede mną jej chorobę wyszła na jaw dopiero po kilku latach więc Natalka bardzo pragnąc ślubu kościelnego chciała tego bezdusznego kapłana prosić o pomoc w załatwieniu Unieważnienia pierwszego mego małżeństwa w sądzie kościelnym powiedział wyraźnie że szatan nią rządzi i na nic nie zasługuje i to kara boska skoro jeździ na wózku inwalidzkim miała wypadek w szóstym miesiącu życia poznawszy jej talent do tworzenia poezji postanowiłem że w miarę moich możliwości będę moją przyszłą żonę wspierał w działalności Artystycznej jako Natalia Pietrzak Krauss przyjęła Poetycki PS " Don Kichotka " starała się walczyć z dyskryminacją własnej osoby przez Personel DPS pisała też wiersze w obronie innych niesprawiedliwie traktowanych pensjonariuszy rymowała wszystko co ją otaczało dookoła , wiersze o życiu w domu opieki były umieszczone na mojej stronie internetowej wywołały agresje Pracowników w stosunku do mnie i do Natalki , nawet dział socjalny zagroził mi eksmisją na bruk oraz straszyli mnie Prokuratorem a pracownik Recepcji groził mi wprost obiciem mordy za ujawnienie niewygodnych faktów chodziło o Obraz Pt Głodująca Pensjonariuszka o mieszkańce naszego domu która z głodu szukała chleba w śmietniku obok naszej posesji Bo Natalia napisała o tym do tego obrazka wiersz więc kierownictwo nakazało jej wszystkie wiersze chować bardzo głęboko do szuflady żeby nie wyszło na światło dziennie to co naprawdę się dzieje w DPS , a ponieważ to im nie wyszło Natalka dalej opisywała prawdę na mojej stronie oraz w artykułach internetowych , to jedna z Pielęgniarek tego DPS celowo zalała jej komputer wprawdzie przy dwu świadkach słownie deklarowała pokryć wszelkie koszty naprawy zalanego sprzętu i kazała nam znaleźć serwis naprawczy i podać jej jego adres ale to był tylko pic na wodę bo zwodziła nas a po naprawie komputera powiedziała że ona nie ma pieniędzy i nie zapłaci a dyrekcja DPS Kombatant Ulica Jagiellońska 71 Legionowo według ustnych fikcyjnych opinii najlepszego Domu Opieki w Europie odmówiła zapłacenia 450 złotych pomimo że był wystawiony rachunek za naprawiony komputer na DPS po odmowie niesłownej Pielęgniarki Dyrektor stwierdził że On nie da grosza za naprawę bo jego szkody wyrządzanie Pensjonariuszom przez Personel nie obchodzą A do tego dodał że ta Pielęgniarka nie jest Pracownikiem DPS chociaż od chwili otwarcia tego Domu Opieki to znaczy w tamtym czasie od ponad 8 lat co drugi dzień miała dyżury tak jest zresztą po dziś dzień i do pracy przyjeżdża drogim zagranicznym samochodem kpina w żywe oczy po prostu usłyszała jeszcze ironiczną radę szanownej Pani Kierowniczki DPS cytuje// skoro nadal chcesz mieć ten głupi komputer a uważam że jest ci niepotrzebny to sama sobie zapłać za jego naprawę// a w związku z tym że Natalia nie miała wolnych środków finansowych comiesięczny koszt pobytu tutaj to kwota ponad trzy i pół tysiąca złotych od jednej osoby to została zmuszona złomować dobry komputer czyli oddać go za darmo firmie naprawiającej i podpisać umowę z firmą Telekomunikacyjną żeby tylko mieć jakikolwiek komputer przez 36 miesięcy musi wpłacać po 100 zł ,miesięcznie kiedy zobaczyli pracownicy u niej Nowy mini komputer natychmiast dyrekcja kombinowała jak bez jej zgody rozwiązać umowę z firmą Orange dzwonili tam i próbowali przekonać rozmówców że nie spłaci żadnej raty bo nie ma pieniędzy podstęp się nie udał a a raty za komputer Natalka płaci co miesiąc terminowo w ustalonej wysokości już minęło od zawarcia umowy dwa i pół roku , potem Dyrektor kombinował żeby wbrew jej woli przenieść mą żonę siłą do gorszego pokoju użył słów " Ja jestem Dyrektorem i ja mam tutaj władzę i ja decyduje Pani nie ma tu nic do gadania bo jest tylko pensjonariuszką to nie jest Pani pokój ani Pani dom ani Pani mieszkanie więc proszę się pakować, a jeśli Pani nie wyrazi zgody na przeniesienie dobrowolne do proponowanego pokoju nr 112 to my Pani pomożemy nawet wbrew Pani woli " ale dzięki interwencji Prezydenta Komorowskiego działanie Dyrektora zakończyło się na klapą, więc wpadli na inny pomysł , że zaproponują mi inny pokój , gdy pokazali ten inny pokój to chętnie wziąłem go ponieważ jeden pokój przedzielili ścianą działową i miałem miejsce do malowania i wnękę z łóżkiem do spania przeważyło jednak to że były w nowym pokoju nie uszkodzone drzwi w poprzednim miałem drzwi zapadnięte i był hałas przy zamykaniu nie mogłem ich otwierać bez użycia ogromnej siły a żonę umieścili w pokoju naprzeciwko moich drzwi dzielił nas tylko korytarz i wspólna na troje łazienka cieszyłem się że będę miał blisko ukochaną kobietę by móc ją pielęgnować wcześniej dzieliło nas całe piętro nie możemy mieć wspólnego pokoju ponieważ ja używam farb do malowania które u żony wywołują silną alergię i kłopoty z oddychaniem oprócz naszej dwójki obok mieszka sąsiad dyrekcja ukryła celowo przed nami że jest to człowiek konfliktowy tzw odludek który miał wcześniej liczne konflikty z sąsiadami jakiś czas siedział cicho ale ku naszej udręce na pomysł żeby uderzać drzwiami łazienkowymi w drzwi mojego pokoju otwierając je non stop na całą szerokość z dziką furią mają szklaną szybę mógł ja zbić i kogoś jeśli nie mnie pokaleczyć odłamkami szkła ja wychodzić ani wchodzić do pokoju nie mogłem , Rumor był przez te jego trzaskanie niesamowity Teraz codziennie lata na skargę na moją żonę do dyżurki wieczorami i w nocy że w jej pokoju jest za głośno a przecież żona nie używa radia ani nie posiada telewizora tylko mini komputer który jest podłączony słuchawki a ja też używam słuchawek wieczorem a w 12 lipca 2013 gdy ja pojechałem na specjalne zaproszenie Muzeum Sztuki Współczesnej " MOCAK " w Krakowie nakręcić wywiad Filmowy na potrzeby Muzeum , a tym czasie Muzeum zakupiło kilkanaście Obrazów , w tym serię Pt " Ofiara Systemu DPS " która została oparta na faktach , ponieważ wszelkie interwencję były bez skutecznie składane przez mieszkańców poza teren DPS , to w dniu mojego wyjazdu moja żona leżała bez żadnej personel wyjeżdżając uprzedziłem iż wrócę późnym wieczorem albo dopiero następnego dnia rano prosiłem o opiekę nad Natalką i co figa żadnej reakcji personelu żona również dzwoniła do dyżurki i zgłaszała prośbę o pomoc w zjedzeniu przez nią siadania sama nie siedzi i ma tyko częściowo sprawną jedną rękę czekała półtorej godziny na podanie jej łyżki do zjedzenia zupy mlecznej , gdyby nie pomoc innej pensjonariuszki to tak pewnie by dalej leżąc opuszczona i zapomniana głodna i spragniona czekała by do sądnego dnia na przyjście personelu pojawili się u Natalki z łaski dopiero po mojej telefonicznej awanturze , a niedawno jedna z Pielęgniarek podczas dziennego dyżuru specjalnie opóźniała udzielenie jej pomocy medycznej gdy ja osobiście zgłaszałem że Natalię bardzo boli brzuch kał zalegał jej w jelitach 9 dni nie było jakiegokolwiek wypróżnienia , wiedząc o tym twierdziła że skoro boli to niech ją dalej boli nic się nie stanie , dopiero udzieliła pomocy prawie 5 godzin później kiedy powiedziałem że żona z bólu nie jadła śniadania ani obiadu,a Pielęgniarka była bardzo zajęta siedzeniem oraz paleniem papierosów na terenie budynku DPS kiedy podczas jej kolejnego dyżuru sąsiad znów na nas poleciał na nas na skargę ja poszedłem do dyżurki chcąc wyjaśnić tą skargę Pielęgniarka
Don+Kichotka.jpg
Grubasy+-Ksi%C4%85dz.JPG

powiedziała że nękanie czyli nachodzenie i kontrolowanie mnie oraz mojej żony Personel wykonuje na polecenie Dyrekcji DPS , a opiekunka oskarżyła moją żonę o hałasowanie i trzaskanie drzwiami , mam pytanie od kiedy żona leżąca od urodzenia może trzaskać drzwiami skoro do drzwi ma 4 metry , z kolei sąsiad oskarżył ją że ona tak głośno rozmawia że aż ściany się walą opiekunka zaalarmowana jego pretensjami przyszła to sprawdzić było cicho i spokojne on próbował wedrzeć się na siłę do pokoju żony i dalej przy stojącej i widzącej kompletny spokój opiekunce twierdził \hałas ściany się walą, pomimo że kilka dni temu złożyłem pisemną skargę do dyrektora DPS na tego sąsiada oprócz kablowania na nas blokuje mi stale dostęp do wspólnej łazienki siedzi w niej godzinami i zamyka na klucz jeszcze rozsiewa pomówienia że brudzę podłogę i sedes kałem i moczem kłamię bo załatwiam się przymusowo w zupełnie innej i oddalonej od mego pokoju łazience już od dłuższego czasu  i podsłuchuje dzień i noc nasze prywatne rozmowy  wczoraj go na ty osobiście przyłapałem  Pielęgniarki mówią Pan M chodzący anioł i ma prawo się na was skarżyć bo dba o łazienkę ale biedulki zapomniały o dwu rzeczach że to my obydwoje we wszystkich działaniach artystycznych promujemy na rozmaite sposoby miasto Legionowo a poza tym kiedy pewnego dnia pękła uszczelka w łazience i woda z umywalki lała się wodospadem groziło to zalaniem całego budynku obu pięter i parteru o godzinie 5 30 rano to Wychwalany pod niebiosa Pan M widząc lejącą,się wodę uciekł z łazienki i powiedział guzik mnie to obchodzi po czym schował się w pokoju ja biegiem poleciałem na parter zaalarmowałem Recepcje oraz Dyżurkę i próbowałem zapobiec powodzi dopóki nie przyjechali ludzie którzy usunęli Awarię na złożoną 8 sierpnia 2013 r skargę od Szanownego Pana Dyrektora nie dostałem żadnej odpowiedzi , informuje że pomimo że moja ukochana żona jest sparaliżowania do końca życia , oraz pomimo bardzo silnego bólu kręgosłupa to jest bardzo aktywna działa mając o PS " Don Kichotka " wydała 2 Tomiki książki serii Pt " Biografia Fryderyka Chopina " oraz Pt " Zamach 11 Września 2001 " oryginalne wiersze napisane na namalowanych przez Warszawskiego Nikifora czyli mnie Obrazach" są w posiadaniu Muzeum Sztuki Współczesnej " Mocak " w Krakowie , również jej wiersze napisane własnoręcznie na obrazkach namalowanych przez młodzież niepełnosprawną TPD " Helenów z Warszawy" pojechały do Muzeum Miasta Nowego Jorku , nie tylko pisze wiersze ale bardzo aktywna jako Wolontariusz, wydała płytę Audiobook z wierszami których fragment można posłuchać na YouTube " pod Hasłem " Natalia Pietrzak Krauss " na jej temat można się dowiedzieć w Wikipedii pod hasłem " Marek Krauss "do chwili obecnej napisała ponad 300 wierszy O różnej tematyce najsławniejsze to seria 33 wierszy z Obrazkami Pt " Biografia i Muzyka Fryderyka Chopina " 32 32 wierszowa seria, Zamach 11 Września 2001 " oraz " Gmina Czosnów ' te dotyczące Czosnowa zostały zakupione przez Muzeum Sztuki Współczesnej " MOCAK " w Krakowie , jej wiersze już powędrowały prawie przez całą Polskę oraz prywatnie do Austrii oraz do Norwegii w, chwili obecnej jest Organizatorem Pleneru Poetycko - Malarskiego Pt " Sadako Oczami Don KichotkI " powstałe Obrazy z wierszami po jego zakończeniu wyjadą do Muzeum Pokoju w Japonii jako darowizna dochód z ze sprzedaży tych Obrazów będzie przekazany Fundacji wspierającej ofiary choroby popromiennej spowodowanej rzuceniem i wybuchem Bomb Atomowych W Hiroszimie i Nagasaki jeszcze planuje różnego typu akcje , a wszystko to leżąc pisze własnoręcznie lewą ręką a drugą ma bezwładną a codziennie pisze 4 wiersze na kartonach które zostaną pomalowanie przeze mnie lub przez młodzież niepełnosprawną , niedawno napisała bardzo dużo wierszy na podstawie Książki Dziennikarza telewizji TVN Marcina Wrony Pt " Wrony w Ameryce " a ten dom tego nie docenia a dnia 19 sierpnia 2013 Wieczorem doszło do szantażu włączył się w konflikt Pana M z nami Pracownik firmy Ochroniarskiej który niby ochrania DPS A tak naprawdę to albo plotkuje z pielęgniarkami albo od 22 z minutami do 6 rano chrapie jak niedźwiedź nie pilnuje monitoringu w ogóle wyłudził moje dane osobowe i rozpuszczał krzywdzące mnie informacje rozmawiał o mnie z policją która powiedziała że po mnie przyjadą jak tylko zadzwoni nie wiem co im dokładnie mówił ale że tak powiedzieli sam mi się przyznał a ponieważ nie udało mu się wyłudzić ode mnie sprzętu RTV zaczął mnie się czepiać twierdził że od dwu tygodni zakłócam porządek publiczny i codziennie o pierwszej w nocy zaczepiam na korytarzu wszystkich Pensjonariuszy i chodzę po ich pokojach co jest bujdą bo monitoring działa i są włączone Kamery więc można łatwo sprawdzić że nigdy tak nie było a on bezczelnie zmyśla zagroził mi Policją oraz Zakładem Psychiatrycznym i powiedział również że się postara wyrzucić mnie z tego DPS szukał zaczepki bez żadnego powodu wtedy to właśnie 19 sierpnia 2013 r o godzinie 20 53 moja żona wyczerpana ciągłym nękaniem sąsiada wspomnianego Pana M zadzwoniła na Policje pod nr 997 odebrał dyżurny z Komendy legionowskiej chciała złożyć oficjalną skargę w sprawie tego nękania przedstawiła się powiedziała skąd i w jakiej sprawie dzwoni dyżurny jak usłyszał że nie jest pracownikiem DPS a a tylko Pensjonariuszką leżącą odmówił jej przyjęcia tej skargi i kazał aby obsługa nocna z dyżurki zadzwoniła pod 112 twierdził że z nią nie będzie rozmawiał i z nimi to załatwią i rozłączył się natychmiast żona powiedziała o tym personelowi ale nikt z nocnej zmiany nie zadzwonił na Policje olali to została wzięta za wariatkę i pozbawiona pomocy, więc proszę ludzi dobrej woli o pomoc w znalezieniu dla nas pracowni z z mieszkaniem na stałe , ponieważ życie w tym DPS staje się koszmarem i pomoc w wyrwaniu się z tego piekła  podaje mail: marek.krauss@gmail.com

Oraz Telefon  kontaktowy  668 848 971  bardzo   prosimy o pomoc

http://pl.wikipedia....ki/Marek_Krauss

więcej informacji o nas  na  http://www.n.mkrauss.com/  proszę wejść na  stronie na  zakładkę linki

lub  na  http://www.mkrauss.com/?numer=7   wejść na  zakładkę  linki   wybrać link pierwszy na samej górze

albo ten    http://donkichotka.w...QdXwy45bo/afera
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-23 14:43
Czy ktoś z forumowiczów i CI czytał to co napisał natmar?
To jest przerażające. Nie mam powodów, żeby nie wierzyć panu Markowi i zastanawia mnie wpis Jak zostać mieszkańcem naszego Domu ?

>6. Odpłatność za pobyt w naszym Domu wynosi 3 508,69 zł, co odpowiada średniemu miesięcznemu kosztowi pobytu ustalonemu na rok 2008 przez Starostę Powiatu Legionowskiego.


Prywatne, dobre Pensjonaty w Warszawie przyjmują osoby starsze, samotne za około 2000 zł miesięcznie a tu Starosta ustala koszt na ponad 3500 zł w 2008 roku (a ile teraz?) - kto i ile na tym zarabia? Ile osób niezwiązanych z działalnością  jest utrzymywanych z tych pieniędzy? Jeśli prywatny pensjonat zapewnia podobny poziom obsługi za 60% w/w kwoty i jeszcze na tym zarabia to o co tu chodzi.
Ale zostawmy pieniądze, one są ważne ale nie najważniejsze. Przeczytajcie zamieszczone linki o tej Parze Ludzi i zastanówmy się jak możemy im pomóc.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-23 22:49
Tadzio, mnie aż siarki przechodzą na myśl o takich sprawach w DPS... To zgroza, to trza sprawdzić...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-24 09:35

>Ale zostawmy pieniądze, one są ważne ale nie najważniejsze. Przeczytajcie zamieszczone linki o tej Parze Ludzi i zastanówmy się jak możemy im pomóc.


Jestem tym faktem zbulwersowany. Z drugiej strony tak właśnie wygląda w naszym kraju "miłość bliźniego", o której tyle mówią "moralne autorytety".
Jak możemy pomóc? Na odległość pozostaje nam tylko jedna możliwość - opracować jednolity tekst apelu, w którym wyrazimy nasze oburzenie, załączyć kopię wypowiedzi Natmara i niech każdy z nas wyśle to mailem na adresy starosty i wojewody. 
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-24 12:30

>pozostaje nam tylko jedna możliwość - opracować jednolity tekst apelu, w którym wyrazimy nasze oburzenie, załączyć kopię wypowiedzi Natmara i niech każdy z nas wyśle to mailem na adresy starosty i wojewody. 


Nachbar, pomimo różnicy zdań w innym wątku, zgadzamy się w tej kwestii i jestem przekonany, że nie tylko my dwaj.
Twój pomysł opracowania jednolitego tekstu jest bardzo dobry - masz talent i predyspozycje do takich tekstów więc jeśli możesz to napisz i opublikuj na Forum.
Mnie teraz trochę trudno skoncentrować się na dłuższych tekstach ale, jak wszystko pójdzie dobrze to za 2-3 tygodnie będę bardziej dyspozycyjny :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-24 13:31
Tadeuszu, wprawdzie nie lubię tzw. spychotechniki, ale wśród nas jest jedna osoba świetnie władająca piórem (w tym przypadku klawiszami). Mam na myśli W-zetkę. Jako kobiecie będzie łatwiej skomponować teks skierowany do mężczyzn. Zakładam, że zarówno starosta jak i wojewoda są rodzaju męskiego.
To moja propozycja. Ciekawe jak przyjmie ją W-zetka.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-24 15:58
Muszę w spokoju przeczytać całość, bo na teraz tylko wzrokiem przeleciałam, a juz widzę, że sprawa naprawdę poważna. Raczej nie do załatwienia wśród wakacyjnych rozrywek, mówię o sensownym piśmie, ale jak wrócę około środy to w czwartek pewnie tak. Wiem, że za tym stoją ludzie (pozdrawiam), ale naprawdę...to trzeba w skupieniu. Tak naprawdę, to nie wiem, czy sprostam, ale zrobimy tak. Napiszę, a wspólnie skorygujemy. A właściwie tacy narratorzy jak Wy i wymiękacie? :-) To tylko starosta i wojewoda, panowie.:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-24 15:03
Tadzio, ja zrobię tak, jak ja to widzę, przekopiuję ten tekst z autorski tego wątku, dodam moje zdanie na ten temat, na mojej stronie,i Facebooku na stronach przeze mnie administrowanych a linki z odpowiednim opisem wyślę do owego starosty i wojewody...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-24 15:59 Zmieniony 2013-08-24 16:15
Widzę że norbi zabrał się do dzieła. Czytałem ten tekst na stronie IPON
Ps.
Doczytałem się że dyrektor tego domu jest byłym księdzem (ale to nie potwierdzona informacja)
http://donkichotka.wrzuta.pl/film/7wQdXwy45bo/afera
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-24 20:04
Norbert, tylko "nie wylej dziecka z kąpielą" :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-26 00:36
Tadzio, co masz na myśli, z tym dzieckiem? Jeśli można zapytać....
Nadrzędny Autor natmar Dodany 2014-02-01 22:09
do wszystkich Forumowiczów  tę wiadomość chcę nadmienic   że  jestem  bardzo wdzięczna  za ich  dotychczasową  próbę  pomocy  mi  oraz  mojemu  mężowi    niestety  od  września  2013  roku  od dnia zamieszczenia  mojego posta   nie z mojej  winy   nie byłam  w stanie  nawet  wejść  na nasze  forum  by  przeczytać  odpowiedzi i  odpisać   wszystkim  nie dlatego  że olewałam  pomocne dłonie ale dlatego że przez kilka miesięcy walczyłam z moim rodzeństwem którzy kombinowali jak  ukraść cały spadek który ja dostałam po mojej ukochanej zmarłej mamie mieli go  mieć w  zamian za dożywotnią opiekę nade mną  a pozbyli się  mnie jak przedmiotu    po 3  i pół rocznym  znęcaniu psychicznym   i  fizycznym  biciu szarpaniu  wyzwiskach izolowaniu  od ludzi  podsłuchiwaniu   rozmów  telefonicznych w końcu  przywieźli  mnie  do tego potwornego DPS , nie tylko oddali ale kilkakrotnie próbowali szantażować mnie przyjeżdżając  nawet  tu   że mnie zabiją równocześnie  powodowali że musiałam angażować policję , prokuraturę itp dali mi  chwilowo święty spokój ale tylko wyłącznie  dzięki interwencjom   zaprzyjaźnionej kancelarii  prawnej dwa dni   jest maleńka  cisza  dopóki te rodzinne hieny znów  czegoś nowego nowego nie wymyślą  odchorowałam to wszystko  bardzo  poważnie kłopoty z oddychaniem   arytmia  serca  częstoskurcze   drżenie  rąk   mam  sprawą i to tylko częściowo w skutek  ciężkiego  wylewu w dzieciństwie jedną i to lewą rękę   i nią pisze  na leżąco  bo samodzielnie nie jestem  w  stanie  usiąść  za duże  skrzywienie kręgosłupa  i  całkowicie wyrwane stawy biodrowe   będą zamieszczane nadal  na bieżąco  informacje  o tym  koszmarnym  DPS  Kombatant   w Legionowie  jeden post  już jest pt  Depresja  w DPS    Czytajcie kochani  posty  nowe  będę  podpisywała  loginem  Donkichotka  który  jest  jednocześnie moim  PS  Poetyckim  dzięki za  życzliwość  nie opuszczajcie nas nadal     a oto kilka słów o nas  http://www.n.mkrauss.com/   http://www.mkrauss.com/  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Krauss  serdecznie  pozdrawiam czekam na wiadomość  od  ciebie przyjacielu     i komentarze  od drogich forumowiczów  nigdy  o was nie  zapomniałam  po prostu nie na wszystko  czasami ma się wpływ
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-24 14:53
Witaj natmar. Jestem zszokowany po przeczytaniu Twojego wpisu. Podobnie jak Tadeusz i Nachbar mam nadzieje , że też choć troszkę postaramy się pomóc. Widzę że Twój nick powstał z połączenia Waszych imion. Pozdrawiam i popiszcie trochę z nami.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-24 17:10

>Napiszę, a wspólnie skorygujemy. A właściwie tacy narratorzy jak Wy i wymiękacie? :-) To tylko starosta i wojewoda, panowie.:-)


W-zetko, nie wymiękamy, ale kobieca intuicja bardzo może być pomocna w tej sprawie. Jak dawno już stwierdziłem, masz "dobre pióro" i ciekawie piszesz. Propozycja o wspólnym redagowaniu jak najbardziej do przyjęcia.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2013-08-24 17:32

>masz "dobre pióro" <


Podpisuję się pod tymi słowami Nachbra, pod Jego pomysłem i Waszymi radami...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-08-24 20:02

>Propozycja o wspólnym redagowaniu jak najbardziej do przyjęcia.


Obawiam się, że w drugiej połowie tygodnia nie będę mógł włączyć się w pracę "kolegium redakcyjnego" i dlatego nie chciałem zaczynać czegoś - czego mógłbym nie skończyć. Żeby nie zacytować klasyka po czym poznaje się prawdziwego mężczyznę :-)
Ale będę Wam "kibicował". Ważne, żeby było Was słychać :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-08-25 12:14
Tak sobie głośno myślę, że być może warto, żeby p. Kraussowie spróbowali się zorientować  czy uda się dogadać i przenieść do innego domu opiekuńczego (gdzieś poza Legionowem - w Legionowie jest chyba tylko Kombatant).

Bo to jest trochę tak, że - chyba zwłaszcza pani Natalia, jako osoba niesamodzielna - jest "na łasce" personelu. Jeżeli dyrektor ośrodka nie traktuje pensjonariuszy godziwie tak po prostu (a z opisu wynika że nie) to istnieje ryzyko że po skargach wcale nie zacznie.

Załączam, na wypadek gdyby uznał Pan że watro posprawdzać alternatywy: wykaz Domów Pomocy Społecznej
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-26 19:38

>Bo to jest trochę tak, że - chyba zwłaszcza pani Natalia, jako osoba niesamodzielna - jest "na łasce" personelu. Jeżeli dyrektor ośrodka nie traktuje pensjonariuszy godziwie tak po prostu (a z opisu wynika że nie) to istnieje ryzyko że po skargach wcale nie zacznie.


Iota, nie widzę powodów, dla których to pensjonariusze muszą ustępować. To nie jest rozwiązanie sprawy, bo jak nie ci państwo,to będą następni, którym może zbraknąć odwagi opisać swój los i wołać o pomoc. W końcu skoro w tym "interesie" pana dyrektora mają udział pieniądze podatników, to pan dyrektor musi postępować zgodnie z tym, do czego się zobowiązał i za co pobiera pensje. Dzisiaj wszelkiego rodzaju dyrektorzy, prezesi, menedżerowie przyzwyczaili się do brania pieniędzy, premii i nagród, bo uważają, że tylko oni są najważniejsi. Natomiast zwykły szary obywatel pozostawiony jest sam sobie ze swoimi problemami.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-08-27 15:27 Zmieniony 2013-08-27 15:37
Nachbar,

To nie jest kwestia albo/albo. Tylko, że dobrze by było również zadbać o własne bezpieczeństwo. Bo inaczej może się skończyć również tak, że będą protesty i listy (z których nie wiadomo co dokładnie wyniknie) a pani Natalii znów nikt nie nakarmi, tak po prostu.

Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby p. Kraussowie mogli otrzymać pomoc od kogoś na miejscu (i potem, z bezpiecznej pozycji, rozliczać się z DPSem ze złego traktowania). Ale ja się niestety do Legionowa nie wybiorę, więc najlepszym ersatzem jaki mogę proponować są informacje kontaktowe żeby sami mogli spróbować zapewnić sobie bezpieczeństwo. Lepszego pomysłu nie mam, bo ja im opieki osobiście zapewnić nie mogę.

Oczywiście jeżeli p. Kraussowie popierają ideę skarżenia się na DPS w momencie kiedy jeszcze tam mieszkają, to nie ma sprawy. To oni ostatecznie decydują.
(mam nadzieję, że p. Marek jeszcze tutaj zajrzy)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-08-27 18:41
Istnieją też placówki nieujęte w wykazie DPS, nie będące domami pomocy społecznej. Na szybko udało mi się znaleźć:

Dom Wspólnoty Chleb Życia (im. Przemienienia Pańskiego)
Jankowice k. Ożarowa (kontakt), przeznaczony dla osób niepełnosprawnych

Ewangelicki Dom Opieki Arka w Mikołajkach
(kontakt) – dla osób starszych, bez wskazania na niepełnosprawność

Jak w rejestrze ogranizacji pozarządowych jeszcze coś znajdę, dopiszę.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-28 10:14
Sprawa jest bardzo trudna. Jesteśmy w kontakcie z zaintersowanymi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-31 19:41
Nie rozumiem pojęcia "trudna sprawa". Niby na czym ma polegać ta "trudność"? Czy na tym, że dyrektor nie zapewnia pensjonariuszom europejskich standardów, bo łatwiej brać pieniądze i nic nie robić, czy może na tym, że pensjonariusze domagają się tego od niego ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-01 21:06
Zgodnie z zapowiedzią usiadłam i napisałam obszerny tekst, potem zatrzymałam się tuż przed umieszczeniem go tutaj,  a na koniec zmieniłam kierunek i napisałam do miejscowej redakcji, do gazety 'Mazowieckie To i owo'.
Dlaczego?
Ponad tydzień minął od postu pana Marka i cisza. Nie zareagował na przyjazne wpisy, na podane przez Iotę linki. Chyba, że coś było w drugim obiegu na privie.
Jeśli reaguję w sprawie konfliktu, chciałabym też znać stanowisko obu stron, choć  sercem jestem oczywiście zawsze za pokrzywdzonymi.
Dlatego zwróciłam się do lokalnej gazety:

"Na portalu niepełnosprawni.pl pojawił się apel, który poruszył piszących na forum. Niestety nie mamy możliwości działania na miejscu, nie znamy też w pełni sprawy. Choć ładunek emocjonalny zawarty w opisie przekonuje o faktach opisywanych, nie mamy możliwości wysłuchania obu stron i realnej pomocy. W związku z tym przesyłam link do zapoznania się z tematem.
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=7173
Jeśli Redakcja uzna, że jest to temat dla reportera, bylibyśmy zainteresowani epilogiem sprawy."
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-02 12:15
Norbi, gazeta dostała link do tego wątku i jak znam dociekliwość reporterów gazet, na pewno  wszystko przeczytali. Tymczasem odebrałam na maila wiadomość, że słyszeli już o tej historii i spróbują podjąć temat na łamach.
Czekajmy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-02 15:24
A więc, poczekamy, na obrót sprawy, też jestem ciekawy finału...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-10 00:12
no i  co tam w tej sprawie....????
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-09-10 11:41
SIE NORBUS PUKNIJ!A CZY TY TU WIDZISZ ZEBY CHOCIAZ TEN ZAŁOZYCIEL NAPISAL DZIEKUJE ZA ZAINTERESOWANIE?WALNAŁ ELABORAT I JUZ.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-10 12:53
Nie sądzę aby sprawa została pozytywnie załatwiona, więc pytam o jej dalsze losy... Nie widzę żadnego powodu do dziękowania nikomu w tej sprawie.
Jakby był finał w tej sprawie, to wtedy byłby powód na wdzięczność... 
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-09-11 15:30
Dla mnie ten post p. Krause jest co najmniej niejasny. Zwróciłam uwagę na to, że ów artysta jest dosyć sprawny ruchowo i może nakarmić własną małżonkę, a nie oglądać się na personel dps. Zwróciłam też uwagę, że tutaj jest prośba o 
  ---więc proszę ludzi dobrej woli o pomoc w znalezieniu dla nas pracowni z z mieszkaniem na stałe , ponieważ życie w tym DPS staje się koszmarem i pomoc w wyrwaniu się z tego piekła--
Czyli co? Jak państwo Krause zamieszkają razem, to kto się będzie zajmował tą kobietą? A rachunki? Zwróćcie uwagę na to, że dpsy są dotowane przez państwo, a tutaj Pan chce pracowni z osobnym zamieszkanie, więc musiałoby to być mieszkanie co najmniej dwupokojowe. Można ubiegać się o mieszkanie socjalne, ale mimo wszystko to też wiąże się z kosztami utrzymania.Pokochali się, wzięli ślub, super, a pomyśleli co dalej? Ten sam post pojawił się na innym forum i tam wogóle nie ma żadnego komentarza. Myślę, że szukanie pomocy na portalach ON donikąd nie prowadzi. Z niewielkimi wyjątkami nie jesteśmy osobami majętnymi, a jednak wiemy co to niemoc działania.Może jakaś fundacja tym by się zajęła? DPSy w Polsce są jakie są, od lat nic się nie zmienia i długo jeszcze tak będzie. Brak personelu, pieniędzy na zatrudnianie ludzi do dodatkowych zajęć, fajnie jak pensjonariusz jest samodzielny, gorzej jak nie. Państwo Krause nie chcą kolejnego DPSu, oni chcą się usamodzielnić, a to już inna para kaloszy.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-09-11 15:39
DOKŁADNIE ULENO W TYM RZECZ,BRAWA ZA ROZSADNE PODEJSCIE.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-11-14 18:05
NO I CO W TYM TEMACIE?
Nadrzędny Autor mkrauss Dodany 2014-01-30 16:30
odpowiedz jest prosta pomino ze to jest jeden najlepszy domu opieki w polsce tydzien temu ukazał się artykuł w gazecie powiatowej pt " Jak Umiera się w DPS " ja od urodzenia choruje na porazenie mózgowie to ja 24 godz opiekuję a nie personiel zajmuje A sprawa rachunki za mieszkalniej socjalniej tym nie ma zadniego problemy poniewaz ja jako artysta mam bardzo duzo zamówien a po za tym zona ma duzą rentę nie chcemy ich do innego domu opieki to bo jako gosc specjalny widzałem o wiele gorsze domy opieki niz ten , ten dom ma juz złą opinię czego dowodem ze są pustej pokoje a nie jest drogi personiel najlepiej pracuje w Wenked / sobota - niedziela / więc jak zastękny za smiercia to zapraszamy tylko zrób operacją plastyczną na starego człowieka a przy okazji połam sobie konczymy a reszta oni czy pomogą tak ze przy smierci będzie wazył 30 kg , pomino ze jest zniana dyrektora to nic się nie znienilo tylko sprawy kosmetyczniej , dzisiaj przekonałem się na własnie oczy informację na mój temat jako artysta moze się dowiedzec w Wikipedii pod Hasłem " Marek Krauss " związku ze znianą dyrektora która miało byc   lepiej okazuje się ze ma byc gorzej , więc mieszkancy DPS mnie poproszyli mnie o interwencje tak ze obawiają się o twój zbyt i w wolnej chwili napiszę artykuł oraz na blogu pt " Depresja w DPS " pozdrawiam a przy okazji po ile są kalosze do kupienia tylko para ?
Nadrzędny Autor Donkichotka Dodany 2014-02-02 08:42
dzięki  kochana forumowiczko  za troskę    pragnę odpowiedzieć  na twoje  pytanie   kto będzie zajmował się tą kobietą  czyli  mną  wcześniej  natmar    obecny  login  donkichotka   otóż mój mąż od  2 i pól roku  sam mnie  pielęgnuje  24  godziny na dobę   i wcale się nie ogląda na pomoc personelu    bo na nią trzeba  by czekać  dość długo  a  przed  trafieniem  do tego  DPS  Mieszkałam  w normalnym  domu  rodzinnym  34  lata  pod opieką ukochanej  mamy  która  mimo  choroby  zwyrodnieniowej  stawów  żylaków  nowotworu  piersi   opiekowała się mną sama najtroskliwiej   mając  prawie 70  lat   i dawała  sobie radę    nie wyobrażając  sobie że  mogła bym być w  domu  opieki  społecznej  byłam  dla niej  sensem życia   zmarła w  2007  roku  Na skutek  pęknięcia tętniaka  mózgu   więc myślę że gdybyśmy  oboje z mężem  mieszkali  samodzielnie  poza  DPS   On też by dał radę się mną zająć  ma również kontakty  z młodzieżą   więc  załatwił by pomoc  dla mnie  np  Wolontariuszy umie również płacić rachunki  mamy  swoje renty  on maluje  potrafi  prać gotować  robić samodzielnie  zakupy    pozdrawiam ciebie i wszystkich  forumowiczów  najserdeczniej   nie opuszczajcie nas  przyjaciele
Nadrzędny Autor Donkichotka Dodany 2014-02-02 08:53
ta odpowiedz  miała być dla ciebie  kochana uleno  źle wkleiłam pomyłkowo  nie pod twoim  pytaniem sorry 

dzięki  kochana forumowiczko  za troskę    pragnę odpowiedzieć  na twoje  pytanie   kto będzie zajmował się tą kobietą  czyli  mną  wcześniej  natmar    obecny  login  donkichotka   otóż mój mąż od  2 i pól roku  sam mnie  pielęgnuje  24  godziny na dobę   i wcale się nie ogląda na pomoc personelu    bo na nią trzeba  by czekać  dość długo  a  przed  trafieniem  do tego  DPS  Mieszkałam  w normalnym  domu  rodzinnym  34  lata  pod opieką ukochanej  mamy  która  mimo  choroby  zwyrodnieniowej  stawów  żylaków  nowotworu  piersi   opiekowała się mną sama najtroskliwiej   mając  prawie 70  lat   i dawała  sobie radę    nie wyobrażając  sobie że  mogła bym być w  domu  opieki  społecznej  byłam  dla niej  sensem życia   zmarła w  2007  roku  Na skutek  pęknięcia tętniaka  mózgu   więc myślę że gdybyśmy  oboje z mężem  mieszkali  samodzielnie  poza  DPS   On też by dał radę się mną zająć  ma również kontakty  z młodzieżą   więc  załatwił by pomoc  dla mnie  np  Wolontariuszy umie również płacić rachunki  mamy  swoje renty  on maluje  potrafi  prać gotować  robić samodzielnie  zakupy    pozdrawiam ciebie i wszystkich  forumowiczów  najserdeczniej   nie opuszczajcie nas  przyjaciele
Nadrzędny Autor natmar Dodany 2014-02-01 22:07
do wszystkich Forumowiczów kieruje   tę wiadomość chcąc nadmienić  że  jestem im  bardzo wdzięczna  za ich  dotychczasową  próbę  pomocy  mi  oraz  mojemu  mężowi    niestety  od  września  2013  roku  od dnia zamieszczenia  mojego posta   nie z mojej  winy   nie byłam  w stanie  nawet  wejść  na nasze  forum  by  przeczytać  odpowiedzi i  odpisać   wszystkim  nie dlatego  że olewałam  pomocne dłonie ale dlatego że przez kilka miesięcy walczyłam z moim rodzeństwem którzy kombinowali jak  ukraść cały spadek który ja dostałam po mojej ukochanej zmarłej mamie mieli go  mieć w  zamian za dożywotnią opiekę nade mną  a pozbyli się  mnie jak przedmiotu    po 3  i pół rocznym  znęcaniu psychicznym   i  fizycznym  biciu szarpaniu  wyzwiskach izolowaniu  od ludzi  podsłuchiwaniu   rozmów  telefonicznych w końcu  przywieźli  mnie  do tego potwornego DPS , nie tylko oddali ale kilkakrotnie próbowali szantażować mnie przyjeżdżając  nawet  tu   że mnie zabiją równocześnie  powodowali że musiałam angażować policję , prokuraturę itp dali mi  chwilowo święty spokój ale tylko wyłącznie  dzięki interwencjom   zaprzyjaźnionej kancelarii  prawnej dwa dni   jest maleńka  cisza  dopóki te rodzinne hieny znów  czegoś nowego nowego nie wymyślą  odchorowałam to wszystko  bardzo  poważnie kłopoty z oddychaniem   arytmia  serca  częstoskurcze   drżenie  rąk   mam  sprawą i to tylko częściowo w skutek  ciężkiego  wylewu w dzieciństwie jedną i to lewą rękę   i nią pisze  na leżąco  bo samodzielnie nie jestem  w  stanie  usiąść  za duże  skrzywienie kręgosłupa  i  całkowicie wyrwane stawy biodrowe   będą zamieszczane nadal  na bieżąco  informacje  o tym  koszmarnym  DPS  Kombatant   w Legionowie  jeden post  już jest pt  Depresja  w DPS    Czytajcie kochani  posty  nowe  będę  podpisywała  loginem  Donkichotka  który  jest  jednocześnie moim  PS  Poetyckim  dzięki za  życzliwość  nie opuszczajcie nas nadal     a oto kilka słów o nas  http://www.n.mkrauss.com/   http://www.mkrauss.com/  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Krauss  serdecznie  pozdrawiam czekam na wiadomość  od  ciebie przyjacielu     i komentarze  od drogich forumowiczów  nigdy  o was nie  zapomniałam  po prostu nie na wszystko  czasami ma się wpływ
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2014-11-09 09:02
Dot.tematu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskryminacja Poetki Don Kichotki w Domu Opieki Społecznej (19846 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill