www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / komisja niepelnosprawnosci (2804 - wyświetleń)
- Autor monika123 Dodany 2013-09-03 11:02
serdecznie witam ,mam pytanie ,ide z dzieckiem za dwa dni na komisje od 2008 roku ma orzeczenie niepelnosprawnosci ,symbole02-p ,a datuje sie od 5-goroku zycia ,a teraz ma14 lat ,choruje na aspergera ,jezdzimy do lekarzy .Uczyl sie w szkole podstawowej indywidualnie a teraz poszedl do gimnazjum ,lekcje ma podstawowe indywidualne ,a niepodstawowe z klasa.,W poradni ma niepelnosprawnosc sprezona uposledzenie umyslowe w stopniu lekkim .Mam pytanie jako mama syna czy dalej dostanie niepelnosprawnosc ,bo sie bardzo denerwujem,kasia
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-09-04 09:25
Szanowna Pani,
Podstawą uznania osoby, która nie ukończyła 16 roku życia za niepełnosprawną jest ustalenie, że:
- ma naruszoną sprawność fizyczną lub psychiczną;
- przewidywany okres trwania upośledzenia stanu zdrowia przekracza 12 miesięcy;
- wymaga zapewnienia jej całkowitej opieki lub pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych w sposób przewyższający wsparcie potrzebne osobie w danym wieku z powodu wady wrodzonej, długotrwałej choroby lub uszkodzenia organizmu.
Wszystkie wymienione przesłanki muszą wystąpić łącznie.
Niepełnosprawność dziecka orzeka się na czas określony, jednak na okres nie dłuższy niż do ukończenia przez dziecko 16 roku życia.
Komisja indywidualnie ocenia stan dziecka w oparciu o przedstawioną dokumentację medyczną. Jeśli stan dziecka nie uległ poprawie od ostatniej komisji decyzja powinna być dla Pani pozytywna.
Warto także pamiętać , że w razie decyzji niekorzystnej przysługuje droga odwoławcza.
Nadrzędny Autor rybunia2103 Dodany 2013-09-17 22:36
witam. Mam pytanie moja corka urodzila sie z wado kciukow jestesmy po komisji dostalismy zasilek pielegnecyjny i swiadczenia rehabilitacyjne do 2015roku ale podczas leczenia okazalo sie ze musieli jej amputowac kcik i teraz zastanawiam sie czy mozemy zlozyc wniosek na komisje zemysmy mogli starac sie o swiadczenia pielegnayjne leczenie kosztuje wyjazdy do szpitala a tu kolejne wyjazdy przed nami i rekabilitacje bo miala palicyzacje. Moge prosic o odpowiedz czy moge zlozyc wniosek na kolejna operacje i czy sa jakies szanse. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / komisja niepelnosprawnosci (2804 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill