www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 17) (421102 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-02 15:47 Zmieniony 2019-10-02 15:51

> W ogóle nie zamierzam iść na wybory, bo każdy obiecuje, a potem dostaje amnezji.<


Kryształku,- nie tędy droga...... Nie idąc dajesz dalsze przyzwolenie na upodlanie ludzi, a wiem, że jesteś temu przeciwna.
Po za tym nie obawiasz się "gryzienia sumienia" ? Wszak potem sama sobie będziesz mogła stawiać zarzut, że mogłaś a nie zadziałałaś....
Wiem, że w zasadzie wszystko już przesądzone, (abstrahując od tego, że kandydaci PiS-u wydrukowali swoje plakaty z numerem listy jeszcze przed ich rozlosowaniem). Widać jakaś "niewidzialna ręka" już ustaliła wynik wyborów. A ukryte szuflady pełne już są wydrukowanych list posłów zwycięzców.
I wcale nie chodzi mi o to aby :
"„Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,

Z Bogiem i choćby mimo Boga!”
* "Dziady" cz. III A Mickiewicz.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-02 16:31
Może mnie przekonacie do wyborów... ale zamówcie pogodę :-)))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-02 16:30
Co do kryształu - to może być z "kancerą'" :-)) Jesli chodzi o moje poglądy, to nie pisałam, że obligatoryjnie :-))  To jest pole dla .... psychologów, socjologów.. i ... nas wszystkich.. 
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-02 18:35
Kryształku z pogodą już załatwiłem,- obiecała dobre oblicze :-))))))))
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-02 19:15
Dzięki, jak dobrze, że możne na kogoś liczyć... :-))) W takim razie będę wyborcą :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-06 19:59
Sylwek gratulacje bo z Twojego miasta biegaczka w składzie  naszej czwórce 4x400 metrów. Dziewczyny wywalczyły srebrny medal na Mistrzostwach Świata
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2019-10-07 09:36
Dziękuje w swoim i biegaczki.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-07 10:34
O dziwo też oglądałam :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-07 11:32
Są ludzie którzy wierzą , choć sami wielokrotnie przekonują się że to nieprawda, wierzą w kłamstwa. Wierzą ,że wszystko co obiecują to dają. Rogal pisze że nie ma nic za darmo tylko katar :-) .
I to jest oczywista oczywistość.
Gdzieś muszą "załatwić" żeby nie napisać zabrać czy "ukraść" legalnie zgodnie z prawem które sami sobie wymyślają aby "dać".
I załatwiają, załatwiają Nas na cacy. Na swoich warunkach, nie na Naszych czyli społeczeństwa potrzebach i uczciwych zasadach.
Wykorzystują otoczkę dawania i ludzie im wierzą, nawet tu na forum, że to od nich taki dar serca.
Dajcie Nam władzę a My wszystko załatwimy :-) Załatwiają w negatywnym znaczeniu. Nie to co głoszą.
Rogal  pisze że gdyby nie znajomości to by nie załatwił badań i to jest załatwianie w "pozytywnym znaczeniu "choć niezgodnym z zasadami i prawem.
Wszystko można załatwić to znaczy dopasować do własnego "dobrego" wizerunku ale to manipulacja. Można załatwić aby było zgodne nawet z Konstytucją tylko wcześniej trzeba ją lekko "nagiąć do potrzeb" czyli zmienić aby było zgodnie z literą prawa.
Mam znajomego który biega od fundacji do fundacji po dary, bo ze swojej renty by nie przeżył, ale nikt i nic go nie przekona , że ta "mała rentka" to zasługa ustawionych przeliczników i praw.
Ma już siedemdziesiąt lat i nadal wierzy, rządzącej partii a to co złe to poprzednicy.Bo dostał możliwość załatwiania sobie w caritasach czy też tym podobnym miejscach coś za darmo. Gdzieś kupuje po znajomości tańsze żarcie. Załatwia tańszy alkohol na zdrowotne nalewki. Mój ojciec też kiedyś wierzył jedynej słusznej partii. I mimo że musiał ustawiać się o czwartej rano w kolejkach aby kupić kawałek mięsa czy kaszanki, wierzył w słuszność i dobre intencje.
Do czasu.
Nie można "jednej bandzie" dawać całej władzy do ręki. Należy kontrolować i patrzeć na ręce.
Bo nagle może się okazać, że już nic nie można zmienić bez walki.
I nie chciałbym aby moje dzieci czy wnukowie musieli o to ponownie walczyć. I mogą kiedyś powiedzieć, dziadku to Twoja wina bo na to pozwoliłeś.
Tego bym nie chciał. Może jednak mogę coś zrobić aby tak nie było?
Tak mogę to zrobić teraz i zagłosować. Powiedzieć tym sposobem nie, coś tu nie pasuje, już nie wierzę bez zastrzeżeń.
Nie chcę hasła prawo i sprawiedliwość. Chcę sprawiedliwości zgodnie z prawem.

A gdzie Nasza godność. Gdzie poczucie sprawiedliwości? Zabita jakimś "rozdawaniem" ?
Gdzie czujność? Gdzie trzeźwe spojrzenie ? Dają to muszą być uczciwi bo mogli by nie dać?
Udacie się do sądu po sprawiedliwość? Odwołacie do Konstytucji? Nie, bo one też , za naszą zgodą zostały załatwione na cacy !!!
Gdy wszystko zostawimy w jednych rękach to sprawiedliwość zginie zostanie tylko bat.
Trzeba powiedzieć sprawdzam i sprawdzić oraz rzetelnie rozliczyć.
A patrząc na uchwały ustalane nocą trzeba to zrobić teraz !!!
Nie chcę aby wszystko trzeba było załatwiać!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-07 12:10
Co do sprawy Rogala, to nie jest nowość. Służba zdrowia kuleje od lat.

>Dajcie Nam władzę a My wszystko załatwimy :-) Załatwiają w negatywnym znaczeniu. Nie to co głoszą.<


Tak już było.

>Nie można "jednej bandzie" dawać całej władzy do ręki. Należy kontrolować i patrzeć na ręce. <


To też już było, a teraz potrzeba mądrej opozycji. Niestety jak jest to widać.

>Tak mogę to zrobić teraz i zagłosować. Powiedzieć tym sposobem nie, coś tu nie pasuje, już nie wierzę bez zastrzeżeń.<


I kto Ciebie przekonał jeśli uważasz , że partia rządząca nie powinna zostać? Kto ma lepszy program? I kto się wywiązuje z tego co obiecał?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-07 14:37

> Służba zdrowia kuleje od lat.      ....Tak już było. ......        To też już było, a teraz potrzeba mądrej opozycji. Niestety jak jest to widać. ...       I kto Ciebie przekonał jeśli uważasz , że partia rządząca nie powinna zostać? Kto ma lepszy program? I kto się wywiązuje z tego co obiecał?


I co, ma być tak nadal i wystarczy że wmawiają Ci że jest lepiej a nawet super?
Sama zauważasz , że jest potrzeba mądrej opozycji. Ale dalej dajesz się manipulować bez zastrzeżeń stawiając mimo tego krzyżyk?
Kto mnie przekonał?
Sama partia rządząca ich działania, manipulacje i skreślenia z urzędu innych propozycji które się pojawiały w sejmie. Z góry skazywane na przegłosowanie na nie, bo to nie pis.
Chciałabyś więcej rozdawnictwa  i obiecanek?
Gdy wywiązywanie się jest ukrywanym kosztem innych to nie jest to uczciwe i już to powinno zaświecić Ci czerwoną lampkę.
Każdy stara się poprawić swój byt, ciężką pracą nie kombinacjami.
A Ty uważasz że to zasługa tego rządu nie Twoja?   
Ich działania wymagają dużo większej kontroli  a nie stwierdzenia że nie ma kogoś innego w ich miejsce. Znajdą się i ich też trzeba będzie kontrolować.
Gdy zaczniemy to sprawdzać.
Lekceważenie protestów w sprawach, konstytucji, sądów służby zdrowia i nauczycieli a także ludzi ON  były bez powodu? 
Masz zamiar je lekceważyć? I powtarzać ich opinie chociaż czujesz , że coś jest na rzeczy?                                                 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-07 15:39

>wmawiają Ci że jest lepiej a nawet super<


Nikt mi nic nie wmawia. Mam własny rozum i swoje poglądy. Widzę co się dzieje. Na jakiej podstawie mówisz, że daję się manipulować? Bo mam inne poglądy niż Ty? A może to Ty chłopie dajesz się zmanipulować? Już zapomniałeś co się działo za czasów innych rządów? Nie podoba Ci się to co jest teraz to zagłosuj zgodnie ze swoim sumieniem. Ja tak zrobię. :-)

>Każdy stara się poprawić swój byt, ciężką pracą nie kombinacjami<


Co wg Ciebie jest kombinacją?

>Ich działania wymagają dużo większej kontroli  <


No popatrz, a jak ten rząd zaczął kontrole  i wykrył afery , to się wielki krzyk podniósł czyli kontrole mają być tylko jednej strony?

Nie chcę więcej na ten temat rozmawiać, bo to jest bez sensu. Każdy z nas ma swoje zdanie i idźmy do wyborów . Tam się wszystko rozstrzygnie, a później patrzmy na ręce tych , którzy wygrają, ale mądrze.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-07 17:56

> Widzę co się dzieje. Na jakiej podstawie mówisz, że daję się manipulować?


Na podstawie Twoich wpisów :-)  I wygląda , że jednak nie widzisz co się dzieje.
Kontrole i afery zawsze były. Jeśli piszesz , że rozmowa jest bez sensu to zapewne prawda bo nic do Ciebie nie dotrze ;-) Zawsze czarne będzie  dla Ciebie białe bo tak Ci powiedzieli.
Chcesz patrzyć na ręce a nie przyjmujesz wiadomości które mówią co innego niż Twoje poglądy i fakty.
Zawsze krytykowałem posunięcia innych rządów jak sobie poczytasz we wcześniejszych komentarzach.
Ale nigdy nie obawiałem się imperatorskich rządów jak teraz.
Do tej pory nie musiałem chodzić na wybory i nie chodziłem. Tym razem to zagrożenie Naszej demokracji i pójdę aby zostawić swój sprzeciw takiemu rządzeniu.

Nie chcesz rozmawiać, nie rozmawiaj.
Ale nie widzieć różnych "manewrów" tej władzy to jakieś ograniczenie.
Choćby przykład z dzisiaj

> Kilkadziesiąt tysięcy kobiet z rocznika 1953 wygrało proces o wysokość emerytur przed Trybunałem Konstytucyjnym. Władza obiecała im wyrównanie, ale Morawiecki wstrzymał prace. Projekt ustawy pójdzie do kosza.


To nic innego jak kpina z wyroków sądowych. To jak można im ufać, skoro oni manipulują sądami? To nie jest afera według Ciebie. To nie podważa ich wiarygodności i dobrych intencji. Fakt to tylko kilka tysięcy kobiet które przez cały czas nie ze swojej winy otrzymywały niższe świadczenia.
A takich jak Ty są setki tysięcy i poprą ich mimo wszystko ;-) gratuluje.
Zapewne nigdy nie brałaś udziału w żadnym proteście nawet nie wsparłaś ON gdy protestowali?.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-07 18:21
Wielu On nie wsparło On - mam nawet takich znajomych, którzy krytykowali protest, ale po wynegocjowane "fanty" pierwsi w kolejce.

To będą emocjonujące wybory - oby świeczki zapaliły sie we wszystkich głowach, w których jakaś komórka ma dyżur :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-07 19:54
Szczerze to nie ma dla mnie znaczenia kto będzie rządził :-)
Ważne aby prawo było prawem w Naszym kraju a nie tylko hasłem w nazwie.
A ich poczynania wyraźnie mijały się z nim.

Nie chciał bym doczekać ponownie czasów gdy słowa krytyki czy żarty były wypowiadane szeptem. Bo ściany miały kiedyś uszy i można było trafić do kryminału nawet za słuchanie radia nie tylko za kawały.
Każdy rząd powinien dbać o społeczeństwo nie tylko o swoich członków rządu i ich rodziny.
Zawsze tak było , ze kto był bliżej korytka to korzystał z tego ile się dało. Ale są granice przyzwoitości. Których rząd nie powinien przekraczać. Pamiętam jak wielką awanturą był kiedyś fakt, że jakiś z kacyków poleciał rządowym helikopterem na polowanie :-)
Rządzenie to odpowiedzialność.
Każdy z Nas dba o swoją rodzinę i podejmuje wielki wysiłek aby było rodzinie lepiej. Ale pewnych ryzykownych decyzji nie powinno się podejmować które mogły by w przyszłości przynieść wielkie straty. A ten rząd zachowuje się jak pijany rodzic któremu wszystko wolno, bo on decyduje. A potem skończy się to licytacją?.
A Ci którzy ich popierają zachowują się jak w powiedzeniu " Na złość babci odmrożę sobie uszy" ;-)
Trzeba zadbać o "czapkę" by nie było kiedyś katastrofy ekonomicznej.

Aby dyżurne światełka nigdy nam nie zgasły ;-)))
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-07 21:04
Kropek... a jednak Tobie też trochę zawdzięczamy, że jest jak jest... - nie chodziłeś na wybory... popraw się chłopie ,, ")))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-07 20:11
Kropek jeśli tak krytykujesz moje poglądy to znaczy, że własne uważasz za jedynie słuszne. Mylisz się mówiąc, że z moich wpisów tak dobrze mnie poznałeś. Nie umiesz dyskutować jeśli się Tobie nie przytakuje, dlatego uważam, że nie ma sensu rozmawiać.

>Ale nie widzieć różnych "manewrów" tej władzy to jakieś ograniczenie.<


Takie samo jak nie widzieć "manewrów" polityków innych opcji. :-)

Na tym kończę rozmowę. Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-07 20:54
Dopiszę się tu, choć odniosę do tego, co w wątku przeczytałam.
Złośliwi ludzie mówią, że na podsumowanie kadencji można pytać słowami piosenki "co by tu jeszcze spieprzyć panowie'.
Wg mnie kadry były słabe merytorycznie, ustawy co chwilę poprawiane, przepychane doraźnie w nocy, niektóre jak oświatowe takie, że ręce opadają.
Nagle przestał być potrzebny wrak, a psy wieszano za to za opozycji i sama uważałam, że powinien być sprowadzony. Komisja opozycji odsądzana od czci i wiary, że kosztowała kilkaset tysięcy, teraz poszło na nową w miliony i bez wniosków.
Na stanowiskach byli młodzi i sympatyczni dla rządu, a także tacy, którzy się zasłużyli hejtem po opozycji. Wykazywanie przez media ich braku kompetencji odbijało się w tvnpis zmasowanym nalotem medialnym, ironią i agresja pseudo dziennikarek o labilnych poglądach przed i po ostatnich wyborach. Telewizja ta tak zręcznie manewrowała kilkoma informacjami, że wgrała je na 'dyski twarde' swoich słuchaczy.
Teraz nie ma tam już odpowiedniej pojemności, by zapytać, dlaczego winni tych wielkich niby afer z opozycji nie siedzą? Dlaczego za taśmy przy wódce nikt nie siedzi? Nie było jednak tam nic podpadającego pod paragrafy poza grubymi żartami na różne tematy, też polityczne? Widocznie nie. A dzisiejsze afery oraz wmawianie co jest jedynie i jedynie słuszne, odgrzebywanie taśm sprzed dwóch lat?
PO sobie nagrabiło, wypiło już to piwo i....niewiele się nauczyło. Czy Pis będzie miało z kim przegrać, zobaczymy. Coś mi się wydaje, że  jednak będzie zaskoczenie. Zobaczymy, na ile propaganda zagłuszyła wszystkie ogłoszone przez opozycję 100 afer pisu. Nie pamiętam teraz, która to opozycja otwarła taką stronę, ale jest tam sporo spraw do przemyślenia, a sprostowań jakoś nie widziałam. Nie były potrzebne, bo słuchacze jedynie słusznych rozgłośni i stacji o tej stronie pewnie nie dostali info. I bym się zdziwiła, gdyby dostali.
Kropek, wiele goryczy się w twoich postach wylało. Oby w wielu innych, którzy na wybory nie chodzili również.
Czasami "pińcet-plusy",  plusiki finansowe to już nie wszystko. Jednak byt określa świadomość, może kiedyś wyborcy postawią na intelekt następujących po sobie ekip a nie tylko na PR (pijar) raz jednej, raz z drugiej strony i kolegów partyjnych wszystkich partii na listach. Zadam pytanie takie. Kurcze, a jeśli to Kukiz ma rację, mimo, że mam mu za złe kilka rzeczy i głosowań?
I powiem, że na razie wiem tylko, na jakie partie na pewno nie zagłosuję. I jeszcze to, że nie lubię ciszy przedwyborczej, a Wy? Teatr polityczny ma swój temperament i niepowtarzalny klimat  mimo wszystko. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-07 21:15
Od wielu lat mam nieodparte wrażenie, że nic ode mnie nie zależy. Pójdę na wybory, czy nie - nie ma znaczenia, wygrywają ci co "powinni" na dany czas. Kiedyś w nocy może nie było posiedzeń sejmu, za to w TV były ciekawe programy, jak to sie robi, by odpowiedni ludzie doszli do władzy. "Ukryta prawda" :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-07 22:16
A jednak zależało, bo wystarczyło bodaj tylko 5 600 000 zdeterminowanych i wyszło na ich prawdę "jedynie słuszną". :-))))))))
Ile tych, którzy nie poszło się do tego przyczyniło?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-07 23:51
Ja na wszystkie chodziłam, oprócz 2 ostatnich - no i popatrz co się porobiło? :-)) tylko chwila jak nie dopilnowałam.... :-))) Pamiętam dyskusję przedwyborczą TU w tym miejscu - raczej byłaś po stronie PIS - chyba, że mam demencję :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-08 10:15
Nigdy nie głosowałam na Pis. Krytykowałam PO, a niektóre 'obiecanki' Pis wydawały się wtedy bardzo obiecujące może stąd to skojarzenie. Niestety złudzenia opadły po wyborach, kiedy się okazało, że TK mają w nosie.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-08 13:49
Zawsze nowe kojarzy sie z lepszym, a niekoniecznie musi tak być... Szkoda, że PIS zawiódł. Pewne obiecanki wykonał, ale czy przyniosły spodziewany wynik??? Nie śledzę statystyk, bo średnio mnie to ochodzi, ale 500+ miał przynieść zwiększenie dzietności, a nie widzę więcej wózeczków - może to tylko moje złudzenie? Młodzi mieli powracać, a z mojego osiedla prawie wszyscy wyjechali.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-08 15:01
To ja „ukradnę” wątek i swoim zwyczajem zrobię mała agitację o tym, jak przed wyborami pozyskać informacje o kandydatach.  Wprawdzie przy wyborze posła na Sejm głos liczy się, w pierwszej kolejności jako oddany na komitet/partię, ale skoro wybory obejmują również wskazanie którego z kandydatów wolimy mieć „na stołku”, to może warto dokonać wyboru innego niż tylko „z automatu na jedynkę”. :-)

1. Za pomocą strony Państwowej Komisji Wyborczej sprawdzamy numer swoich okręgów wyborczych do Sejmu oraz do Senatu (to dwa różne numery): https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/

2. Podstrona dla danego okręgu zawiera informacje o wszystkich komitetach wyborczych, które wystawiły kandydatów w danym okręgu.

3. Kandydatów można sobie następnie wygooglować – wszyscy sensowni powinni mieć jakąś wizytówkę internetową i jakieś informacje o sobie podawać (np. zawód, działalność społeczna itd.)

4. Warto oszacować, którzy kandydaci mają szanse wejść do Sejmu z punktu widzenia zajmowanych miejsc na listach. Wprawdzie zdarza się, że kandydaci „przeskakują” z niskiego miejsca na liście i zdobywają mandat, ale w większości jednak tak nie jest. Do oszacowania ile miejsc „bierze” mandaty można użyć wyników z poprzednich wyborów – dostępne są tutaj: https://parlament2015.pkw.gov.pl/

Oczywiście poprzednie wyniki nie będą odpowiadały dokładnie obecnym, ale jeśli z danych wynika np., że partia zwyciężająca w danym okręgu bierze zwykle powiedzmy 4 mandaty, to prawdopodobnie sens ma tylko ocena miejsc powiedzmy od 1 do 6 (może 7). Wszystkie kolejne to zwykle długi ogon, służący do zwiększenia poparcia dla partii ogółem ale bez istotnych szans na mandat.

5. Jeśli rozważamy oddanie głosu na kandydata, który był posłem tej kadencji, można sprawdzić, co właściwie w Sejmie robił i jakie oświadczenie majątkowe złożył: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie.xsp?type=A

Nieco wygodniejsza prezentacja ale nie zawsze całkiem aktualna (np. bez ostatnich posiedzeń Sejmu): https://www.sejmometr.pl/poslowie

6. Jeśli ktoś jest ciekaw, jak jego odpowiedzi pokrywają się z odpowiedziami programowymi różnych komitetów wyborczych, może wypełnić krótki quiz Latarnika Wyborczego: http://www.latarnikwyborczy.pl/

7. Wybory do Senatu są jednomandatowe – głosujemy więc na jednego konkretnego kandydata i głos na niego nie będzie wspierał nikogo innego.

8. A jeśli nasi kandydaci zdobędą mandaty, ich pracę będziemy mogli śledzić m.in. poprzez informacje udostępnianie na stronach poselskich i senatorskich

Dziękuję za uwagę. :-)

Bonus - dla ciekawskich objaśnienie metody podziału mandatów do Sejmu w formie filmu przygotowanego przez Państwową Komisję Wyborczą: https://www.youtube.com/watch?v=G-2aWY_Kuok
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-08 19:56
Bonus się przydał, na prostej grafice wytłumaczenie złożonych zależności wyborczych
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-09 01:19 Zmieniony 2019-10-09 01:33
Lidian napisałaś

> Nie umiesz dyskutować jeśli się Tobie nie przytakuje, dlatego uważam, że nie ma sensu rozmawiać.


Coś mi się wydaje że mylisz dyskusje z jakimś wiecem wyborczym gdzie się wszyscy ze sobą zgadzają i sobie przytakują?

Może Iota potrafi to jakoś fachowo wyjaśnić, bo może się mylę?

Przypomina mi się , że w dysputach Polacy (studenci?) są mistrzami. Były kiedyś takie międzynarodowe dysputy i nasi pokonali innych.
Nie wiem jak to się określa ale polegało na obronie postawionej tezy , Coś jak zadanie do wykonania aby jedni drugim coś udowodnili czy obronili np że kot jest lepszym przyjacielem człowieka niż pies. Lub odwrotnie :-) Też to ma jakąś mądrą nazwę.
Nie byłbym w tym dobry bo nie potrafiłbym obronić psa bo mam kota ;-)

Może dobry kandydat na posła potrafi obronić nawet niesłuszne i nieprawdziwe dowody?

Z latarnika wyborczego najbliżej mi do  Lewicy 80%  KO 77% a najdalej do Pisu 37%.
Czas zapoznać się z kandydatami tych dwóch ugrupowań.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-09 09:17

>Coś mi się wydaje że mylisz dyskusje z jakimś wiecem wyborczym gdzie się wszyscy ze sobą zgadzają i sobie przytakują?<


Właśnie sam sobie odpowiedziałeś. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-09 12:15
Weżcie sobie na wstrzymanie emocji, nie warto personalnie odnosić się do zdarzeń. I tak od nas nic nie zależy. Poza tym na pewne zdarzenia ma wpływ sytuacja miedzynarodowa. Gospodarka niemiecka też zwalnia. Czas prosperity mija, trzeba patrzeć z optymizmem, ale z tyłu głowy pamiętać, że nic nie trwa wiecznie.

Dobrego dnia :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-09 13:11
Pięknego dnia Kryształku. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-09 14:34
Dziękuję Lidian, ale w cale nie jest piękny, bo choć na zewnątrz śłońce, to mnie zaatakowały stawy i dlatego wyrosły mi kolce dłuższe niż zwykle :-)))
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-09 15:26
To może trzeba wołać do Ciebie kaktusiku nie kryształku? ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-09 15:54
Rozumiem Cię i życzę zdrowia Kryształku. :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-09 13:15
Mam nadzieje ,że Lidian się nie obraża za byle uszczypliwość. Zresztą jej uśmiech chyba to potwierdza. Nic osobistego. Nie mam do nikogo pretensji a drobiazgi(drobnedrzazgi) pozwalają utrzymać rozmowę. Nie obchodzi mnie kto na kogo będzie głosował. Pisząc tu mam na myśli sytuację w kraju, bez osobistych wycieczek ;-)
Tylko co mam pisać odezwy do Narodu?
Wolę się podroczyć z Lidian która nie ukrywa swoich "sympatii" a może pisze tylko tak dla draki na przekór ?
Ja się nie odnoszę do poglądów osobistych i nie zmuszam nikogo do osobistych wyznań. To tylko dyskusja o życiu ;-)))
Zawsze przecież można sprostować?.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-10-09 14:36
Wiem , wiem, ale dziś jestem na NIE do wszystkich i wszystkiego, dlatego spadam, powrócę jak pogoda się zmieni.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-10 10:11

>> Coś mi się wydaje że mylisz dyskusje z jakimś wiecem wyborczym gdzie się wszyscy ze sobą zgadzają i sobie przytakują?<
> Właśnie sam sobie odpowiedziałeś. :-))))))))))


Przysięgam że tego nie chciałem :-)
Jak tak na spokojnie człowiek się zastanowi to nie można żyć polityką (to chore) jeśli nic z tej polityki się nie ma. Ja nie mam, ja jestem zwykły kowalski ;-)
Ale MY jako ON jesteśmy chorzy tylko że my musimy cały czas do tego dokładać. Jak nie na leki to na zabiegi, rehabilitację. A tu jeszcze wiele innych normalnych życiowych kłopotów.
Na szczęście możemy o tym pogadać i sobie zmartwień nie dokładać ;-) Lepiej sobie pomagać !
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-23 09:34
Buduje się drogi szybkiego ruchu ale na nich stawia się znaki ograniczające prędkość i ustawia się patrole z radarami by karać mandatami za przekraczanie ograniczeń. Tak można dorobić się majątku :-))
I to jest sposób na biznes. A wszystko pod przykrywką ochrony zdrowia ludzi ?.

Najlepszą ochroną było by nie budowanie dróg . Nie będzie wtedy wypadków na drogach :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-23 10:02
Wypadków będzie mniej jak kierowcy przestaną szaleć za kierownicą.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-10-23 11:55
a może budować drogi(autostrady) z dziurami;).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-10-23 12:03
oszczędzanie po naszemu ;-) . Kupiłem pralkę z wszystkimi plusami i największym jej minusem jest waga wkładu- jak przesadzisz z wkładem wsadu to franca się nie wyłączy . Może tak 'prać' dwa miesiące i nic . Uważajcie więc na plusy, potrafią narazić nas na dodatkowe koszta.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-23 23:59
;-) to może nie dawaj proszku. w tak długim czasie czysta woda da radę a zaoszczędzisz  na proszku :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-10-24 11:30

>;-) to może nie dawaj proszku<


Pewnie i zanim ubiorę tak upraną koszulę pół godziny wizualizacji wystarczy ;-);-).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-24 20:21
Aż tak bardzo się na tym nie znam :-) właściwie to nawet nie wiem co to może oznaczać.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-13 15:01
Niedługo się skończy cisza wyborcza i będzie można pisać na forum :-) Już oczami wyobraźni widzę tu ok.100 wpisów jak kiedyś na codzień. A zostało tylko 5 godzin i piętnaście minut :-) ciszy.

Mój kolega nie wiedział gdzie jest jego lokal wyborczy to mu podpowiedziałem że znajdzie to tu:
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/organy_wyborcze/obwodowe/pl

dowie się gdzie i kto jest na listach w jego kręgu. Obiecał mi piwo za pomoc.
Tylko nie wiem czy nie złamałem ciszy wyborczej bo to może agitacja była?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-20 01:44
Wszystkim seniorom serdeczne życzenia spełnienia najzwyklejszych marzeń z okazji Dnia Seniora :-)
A szczególnie dla forumowych seniorów od seniorów z bliźniaczego forum :-)
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2019-10-20 11:17
Serdeczne dzięki za życzenia.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-26 16:21
Nie zapomnijcie że dzisiejszej nocy cofamy czas (z 3 na 2 )o godzinę , co oznacza że śpimy godzinę dłużej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-26 16:34
Chyba lubisz spać. :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-26 19:07
Chodzę późno spać i godzina rano dłużej się przydaje ale to tylko jutro, po potem to się wyrównuje. ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 20:28
Mnie odpowiada zmiena czasu, mój zegar biologiczny takich zmian wymaga :-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-26 21:18
Teraz musisz poczekać do 30 marca na kolejną zmianę czasu.
A jaki czas byś wolała gdyby już miałoby zmian nie być, letni czy zimowy?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 17) (421102 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill