www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy zasługujes na emeryturę? Czy ona Ci się należy? (14904 - wyświetleń)
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-08 17:22
Bez względu na to, co obiecuje i robi rząd, emerytury obecnie pracujących Polaków będą i tak głodowe!
Powód? Będziemy coraz dłużej żyli. I dłużej będziemy na garnuszku ZUS. Przez to nasze emerytury mogą spaść nawet o jedną trzecią.
 Pryska mit o dostatniej i spokojnej emeryturze dzisiejszych 30 i 40-latków. Najpierw wmawiano im, że dzięki dwóm tzw. emerytalnym filarom (ZUS i OFE) będą mieć bajońskie wypłaty na starość.
Potem zapada decyzja o wydłużeniu wieku emerytalnego, po to, by Polacy - jak twierdzą rządzący - zdążyli zapracować na godziwą emeryturę. Teraz rząd praktycznie likwiduje otwarte fundusze emerytalne. Po to, by - jak tłumaczy premier - zapewnić Polakom bezpieczne wypłaty na starość.
          Rząd jednak ciągle nie mówi Polakom całej prawdy: owszem, ZUS wypłaci nam pieniądze, ale będą one głodowe.
Emerytury będą w rzeczywistości dużo niższe niż wskazują szacunki. A to dlatego, że coraz dłużej żyjemy.ZUS będzie mieć problem
Najpierw wyjaśnijmy, skąd się biorą emerytury. Z pensji każdego pracującego na etacie potrącana jest składka emerytalna (jest to 19,52 proc.). Właśnie z tych pieniędzy ma być w przyszłości finansowana nasza emerytura. A gdy już odejdziemy z pracy, pieniądze odłożone przez nas w formie emerytalnych składek, zostaną podzielone przez dalszą prognozowaną długość naszego życia.
Dziś osoba odchodząca na emeryturę (mowa o 65-latkach) żyje przeciętnie jeszcze 17 lat - do 82 roku życia. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Ale z roku na rok żyjemy coraz dłużej. - Co pięć lat nasze życie wydłuża się aż o rok - mówi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Pracodawców Lewiatan. Czyli może się okazać, że dzisiejszy 30-latek, przechodząc na emeryturę za 37 lat, będzie miał przed sobą nie 17, lecz 24 lata życia. - To będzie poważny problem dla ZUS - przyznaje Mordasewicz. I można się spodziewać, że im dłużej będziemy żyć, tym niższe emerytury wypłaci nam państwo.Bieda z nędzą
A teraz konkrety.
Rząd przewiduje, że dzisiejsi 30-latkowie, pracując do 67. roku życia, będą dostawać emeryturę w wysokości połowy ostatniej pensji. Sprawdzamy. Dzisiejszy 30-latek, zarabiający średnią pensje, czyli 3760,45 zł, gdy przejdzie na emeryturę w wieku 67 lat, uzbiera ok. 352 tys. zł.
Zgodnie z obecnymi prognozami, będzie żyć jeszcze 16 lat (tyle wynosi według GUS prognoza życia dla obecnych 67-latków), czyli ZUS wypłaci mu co miesiąc równowartość dzisiejszych 1835 zł.
Rządowe szacunki niby się zgadzają: dostanie na starość niemal połowę pensji.Szkopuł w tym, że do tego czasu długość życia wydłuży się nawet o 7 lat
. To będzie oznaczać, że to, co uzbieramy, w chwili przejścia na emeryturę będzie dzielona prawdopodobnie już nie na 16, lecz na 23 lata. To oznacza, że emerytura obecnego 30-latka skurczy się – uwaga! - do 1174 zł.
Czyli aż o jedną trzecią! Czeka nas więc bieda z nędzą.
Albo… politycy każą nam pracować jeszcze dłużej, np. do 70-tki. - Czyli Polacy będą dłużej czekać na emeryturę, jak już jej doczekają, będą dostawać wyższe emerytury, a państwo nic nie będzie musiało do tego dokładać - mówi ekspert OPZZ Andrzej Strębski. 
Czy to nasza przyszłość?
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-10-08 23:54
to jest głodowa? głodowa to ta co wynosi mniej niż 800zł :-)

Zresztą co sie dziwić że nie będzie z czego, jeżeli obecnie masa zdrowych osób dożywotnio pobiera renty, nie skalając się pracą, tam trzeba zacząć szukać, ale nikt nie ma odwagi politycznej :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-09 07:18
Pięknie przeklejone. A Pana Strębskiego znam i pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-09 09:32
Ładnie i przejrzyście roztoczona wizja przyszłości pracujących 30-40 latkówków. Brakuje mi wyliczeń dla 50-60 latków(ale tego można sie domyślić).
Rogal może potrafisz podać procentowo tę obliczoną średnią krajową. Tzn.
Ile procent pracujących ją zarabia ile procent poniżej i ile procent powyżej, a najczytelnie by było przedziały do 1800, do3600, do 5000 i powyżej?
Dla Ciebie nie pownien to być problem ;-)
A może powinno się dokładniej  podać ile osób zarabia dzisiaj do wysokości minimum socjanego a ile do 2000  itd?
Ps.
Autora umieściłem na końcu żeby nie było. Dla mnie to nowość.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-09 11:50
60% zarabia poniżej średniej. Wizja przejrzysta. Od dawna jest jasne, że jak się samemu nie odłoży na starość to ZUS nic nie da. Trzeba kombinować, tzn pracować, dywersyfikować źródła przychodu i tyle.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-10-09 12:02
Lata dobrobytu i równości społecznej mieliśmy za Gierka .Wszyscy zo9staliśmy milionerami i było 'po równo' sobie wszystko a wam ...proszę dopisać wlasnymi słowami - może się rymować . to właśnie te lata były źródłem do napisania światowego przeboju, gdzie Połomski śpiewa "Tych lat nie odda nikt "  . Pozdrawia, :-).
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-20 12:32
Rogal tylko pomyśl ? Pozostałe 40% to kto?. Ja ci podpowiem 20% to posłowie i dyrekcja urzędów a drugie 20% to biznesmeni którzy potrafili się ustawić jak rogal :-)  biznesmeni i doradcy :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-10-09 12:45
No to już nie kumam. Czy w takim razie:
- jest dobrze, kiedy podejmuje się próby weryfikacji rencistów i orzeczonych
- czy jest niedobrze, kiedy osoby dotychczas posiadające takie lub inne orzeczenie i prawa do świadczeń poddaje się weryfikacji, zmienia stopień na niższy itd.?

Obawiam się, że to pisanie o "masach" coraz mocniej się jednak ostatnio dezaktualizuje - ZUS beztrosko próbuje sobie dostępnymi metodami zmniejszać rzesze tychże rencistów. Pamiętaj jednak, że sama też możesz się stać ofiarą takiej weryfikacji - o czym, zdaje się, już trochę wspominałaś...:-)

Jasne, chodzi o SPRAWIEDLIWĄ weryfikację - tyle że każde z Was mierzy tę sprawiedliwość własną miarą. Czyli: nie jest to możliwe w obecnym stanie finansów państwa. Kropka.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-09 13:26
Mądrze i twardo:)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-10-09 13:55
sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie . Tak było i tak jest przypominając sobie Samych swoich czy prawych i sprawiedliwych . wg. tych ostatnich mosty w Warszawie będą zwodzone a to prezesa ktoś zwodzi ;-) .
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-10-09 14:03
wreyfikacja jest konieczna, tam gdzie nastąpiła poprawa tam odebrać, gdzie nie to nie doebrać, proste :-)
i właśnie dlatego że ZUS nie może za bardzo weryfikować beztreminowych decyzji (poza wyjątkami) odbiera świadczenia osobom które mają decyzje terminowe motywując jak im wygodnie, ok czasy się zmieniły, zatem tym bardziej powinno się tamtych weryfikować :-). Bo to są niesamowite pieniądze które uciekają... Taniej jest przeprowadzić weryfikację niż dożywtonio wypłacać masę świadczeń.

dlaczego np ty masz ciężko pracować i odprowadzać składki aby moja koleżanka otrzymywała dożywotnio rentę z powodu depresji, rentę którą miała przyznaną 16 lat temu, nie skalała się ani jednym dniem pracy i nie zamierza bo po co? Dlaczego masz pracować na ojca mojej koleżanki który po pijaku sobie celowo odciął trzy palce u nogi w latach 80-tych i dożywotnio pobiera rentę? Przykładów osobistych znam masę, także w mojej rodzinie którzy po znajomości u lekarzy na nie swoich chorobach dorabiali się rent. W głowie się nie mieści to co kiedyś wyrabiano.
Wielu zna także masę takich cwaniaków, więc to nie są jednostki.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-10-09 14:14
Również jestem za weryfikacją wszystkich niepełnosprawnych - bezterminowych również . Dla niejednego z nich(bezterminowego) jest to jedyna możliwość zmiany otoczenia . "Zatroskani" członkowie rodziny tylko są o niską rentę bezterminowego ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-10-09 14:40
Wszystko prawda. Brawo.
Tylko że chyba jeszcze jedna "drobna sprawa": ZUS, pomimo że robią to LEKARZE, nie ocenia stanu zdrowia lecz możliwość podjęcia i wykonywania pracy. A to to to już zupełnie inna inszość:)
Czyli...?
Czyli to w ogóle nie ZUS może powinien się tym zajmować, żeby nie być posądzanym o stronniczość...? Powinien co najwyżej wykonywać decyzje (o stopniu niesprawności) nadane przez inny, mniej zależny od ZUS organ.
Czyli...?
Czyli wszystko prowadzi do uproszczenie, uszczelnienia i urealnienia systemu orzeczeń.
Ale w to to już nawet ja nie uwierzę...

PS. "Starym" orzeczonym to ja już bym dała spokój. Stosowanie casusów w rodzaju "prawdo działające wstecz" to naprawdę porażka mądrości cywilizacji. Po prostu: użyjmy nowych zasad dla nowych przypadków ludzkich, od teraz orzekanych - wystraczająco poprawiłoby to sytuację rynkową oraz zasobność publicznego portfela.
Mnie tam, jako obywatelowi, wisi czy ktoś ze "starych" rencistów ma to czy tamto - oni dostawali orzeczenia i świadczenia w innej rzeczywistości. Nie zawsze będzie moralne odbieranie im czegoś, co wówczas było legalne. To ludzki problem.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przestać sankcjonować głupie, durne, nieetyczne prawo w obecnej rzeczywistości - o, i tu można ciągle poszaleć:)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-10-09 15:05
Blue, priva nie czytasz:)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-10 01:34
Blu weryfikacja ! Tak! Tylko kto ma to zrobić? Jeśli w ogólnej opini komisje są nieuczciwe (komisja jednosobowa może być uczciwa?) Uczciwe społecznie wedługmnie byłoby np: odebranie ale jednocześnie wskazanie (danie) pracy osobie której odbiera się prawo do stałej renty? Tyle i kropka.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-10 07:43
A kto ma dać tę pracę i za nią płacić? Ja ze swoich podatków? Czy prywatny przedsiębiorca ze swojej kieszeni?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-10 18:48
To proste jak sznurek w kieszeni PEFRON !  Czy to sztuka wielka? Zabierasz rente ale nie da się zabrać niepełnosprawności. Czyli dać pracę w Zakładzie Pracy Chronionej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-10 21:17
Ok. Dac. Rozumiem ze place finansuje Pfron. A te zaklady to co maja produkowac? Stawiamy nowe? Jak to ma dzialac?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-10-11 11:00
Widzę, że Rogal godnie mnie zastępuje:)

Walduś, już widzę, jak Ty pierwszy podjąłbyś pierwszą lepszą zaproponowaną przez jakikolwiek urząd pracę - a to by było za daleko, a to niezgodne z wykształceniem, umiejętnościami, mozliwościami; nie do pogodzenia z życiem rodzinnym tudzież przekonaniami religijnymi.
No daj spokój: jeśli ktoś MOŻE (w sensie: stan zdrowia mu pozwala) i CHCE (znaczy: lubi coś robić i nie ogląda się na innych) to robotę znajdzie. Skończ już z tymi tęsknotami za komunistycznym narzucaniem komukolwiek czegokolwiek.
To że jak? Nie mielibyśmy mieć prawa wyboru czy i gdzie chcemy pracować??? To po kiego mi taka wolność? I wówczas, naturalnie, Ty pierwszy być pisał o uciemiężeniu i pozbawieniu wolności wyboru, dyskryminacjach i innych pierdołach. Owszem, i dyskryminacja przez nierozumienie i manipulacja kulawymi na rynku pracy są obecne i teraz, ale Ty dążysz do jakiegoś getta czy co?

Uwierz mi: wielu niepełnosprawnych nie jest w stanie pracować na normalnym rynku pracy. Więc znowu wracamy do weryfikacji: należałoby wyraźnie wskazać tych, którzy są w stanie na siebie zarabiać i wyraźnie dać do zrozumienia, że czas kombinowania na rencinach się skończył. Nie widzę potrzeby, aby im załatwiać robotę - od własnej inwencji, zaangażowania i myślenia jeszcze nikt nie umarł. Dotyczy to szczególnie lewych tudzież zdolnych do pracy niepełnosprawnych.

I dobre pytanie Rogala: co ci ludzie w tych zakłacha mieliby produkować, tworzyć, sprzedawać? Dobre wrażenie???
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-10-11 11:27
Blue jesteś moją idolką, tylko priva nie czytasz:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-11 12:13 Zmieniony 2013-10-11 12:19

>I dobre pytanie Rogala: co ci ludzie w tych zakłacha mieliby produkować, tworzyć, sprzedawać?<


Jak to co ???Pewnie to retoryczne pytanie zmierzające do dyskusji, więc odpowiadam stawiając pytanie : Czy jest już tak dobrze, że nie ma co produkować ? Pewnie z tego założenia wychodzą niektórzy decydenci i nieprodukują nic, prócz bezrobotnych .
A taki zderzacz Hadronów ??????? posadzić w nim (wszystkich, których nie lubimy) i wybić im z głów cząstki Higgsa, które przeszkadzają w myśleniu; Jeden z drugim zaczyna myśleć że bogiem jest . I niech se siednie do tego wehikułu czasu i niech się zderzy  ...

>Dobre wrażenie??? <


Też w cenie, bo jest jak dobre perfumy:Osoby, która jej użyła już nie ma a zapach pozostaje .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-11 12:48
Pewnie, niech Państwo jeszcze decyduje co trzeba produkować i o tym co masz czytać i jeść.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-11 13:37

>Pewnie, niech Państwo jeszcze decyduje co trzeba produkować i o tym co masz czytać i jeść. <


A tak nie jest ???Przecież wybieramy po to rząd by nami kierował i m.in. miał wpływ na nasze życie . I tak do końca nie wiemy czym rynek a czym państwo jest? I czym to się różni i czy się różni ? Staramy się wybierać rozsądnie, ale różnimy się i dobrze, bo było by za nudno . Proste jak rogal ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-11 13:42
Nie.
Wybierasz rząd by stwarzał ramy do dokonywania przez Ciebie autonomicznych wyborów. To jest zasadnicza różnica.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-10-11 19:00 Zmieniony 2013-10-11 19:03
Rogal, to nie te ramy ;-) ... Rząd wybieram bo: mu wierzę i liczę że będę miał szczęście, że wiarę moją rząd zamieni w rzeczywistość . Autonomia jest gdzieś obok np. żona pyta mnie : z czym ci dać chlebuś ? Obojętnie, ale może z jakąś wędliną-odpowiadam . Dam ci z serem, bo dawno już sera nie jadłeś- odpowiada żona. Taka nasza autonomia i dobrze bo mogła by zmienić się w anarchię  ;-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-11 14:17
Blu -
Nie potrzebna byłaby weryfikacja, gdybyśmy mieli pewność że wydane orzeczenia czy przyznane renty były zgodnie z przepisami bez furtek. Ale jest odwrotnie mamy pewność że tak nie było i nie jest. Dla "wybranych " wskazuje sie furtki i boczne obejścia .
Przykładem może być sławna możlliwość odliczania darowizm. Oszustwo panstwowe w białych rękawiczkach " w takzwanym imieniu prawa !" To tylko jeden z przkładów , których jest wiele, tylko są ukryta dla większości!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-10-11 15:14
Wal - problem w Polaku (jako człowieku) polega na tym, że Polak nie ma w nawyku STOSOWANIA prawa. Ma natomiast cudowną (ja osobiście naprawdę podziwiam) zdolność i żądzę SZUKANIA oraz STOSOWANIA FURTEK.
Nie przyjdzie to do głowy ani Skandynawowi, ani Niemcowi, ani Austriakowi - ale przyjdzie Polakowi.
To nie prawo jest winne, że Polak je obchodzi i kombinuje - Polak kombinuje, bo jest sprytny, ale i z natury obarczony myśleniem skażonym historią: "E tam! Wszyscy stosują nieuczciwe praktyki, to i ja przecież mogę." Albo "Co w tym złego? Nikomu dużo nie ubędzie."

Jeżeli Ty nie widzisz większych problemów niż darowizny to trochę słabo nam się będzie dyskutowało.

Dla mnie np. wkurzające jest to, że połowa moich znajomych na wózkach, po URK lata co parę lat, bierze skierowania na parapodium, dostaje na to po parę tysięcy złotych - następnie załatwia lewe operacje kupna i ma pieniądze do ręki. BO NIKT Z NICH TEGO PARAPODIUM NIE UŻYWA ANI NIE POTRZEBUJE. I nie widzą nic złego w tym, że inni, naprawdę potrzebujący ON przez takie "gospodarowanie" np. nie dostaną w danym roku ani złotówki do nowego wózka, protezy, aparatu itd. .
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-10-11 15:48

> To nie prawo jest winne, że Polak je obchodzi i kombinuje


Gdyby prawo było bez luk i z głową ustanawiane, żaden kombinator by nie miał pola do popisu.
Szufladkowanie Polaków i porównywanie ich do innych nacji, by nie powiedzieć wręcz deprecjonowanie wobec innych nacji  w tym zakresie, jest niestosowne. Popłynęłaś Blue na fali stereotypu.:-)
Ludzie wszędzie mają podobne cechy, tylko nie wszystkie państwa im na to pozwalają. Maja mądrzejszych prawników i ekonomistów?
Ustanawiają prawo szczelne i umieją egzekwować wszystko tak, że się nie opłaca kantować. U nas zbyt często  za symboliczne kary 500 ,- można mieć prawo w nosie i robić swoje dalej.
Tyle na marginesie. A tak w ogóle, to czytam Cię często, często rację przyznaję, choć nie zawsze, ale tym razem.....sorki, przeginasz pewnie w ferworze dyskusji.
Dotknęłaś tym mojej patriotycznej struny i zagrało....;-).
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-11 15:54
No widzsz . Kolejna Twoja bardzo mądra i rozsądna wypowiedź -serio- której nic nie można(teoretycznie) zarzucić , tylko przyklasnąć :-)
Tylko niezwiązana z tematem tej dyskusji. :-)
A przykład z darowizną był tyko jednym z wielu jakie się zdarzają.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-11 14:04
Rogal, ja nie mam zamiaru wywarzać otwartych drzwi. Jak wszyscy wiemy przedsiębiorstwa i przedsiębiorcy płacą podatek na Pefron, jeśli nie zatrudniają ON. Po to chyba został taki "sztuczny twór" wymyślony aby pomagać ludziom których nie można zaliczyć do grupy pełno-sprawnych.
Do nigo powinno należeć zorganizowanie pomocy dla ON.
Na postawione pytanie odpowiem tak.
Te zakłady nie muszą nic produkować , one mają zapewniać poczucie sprawiedliwości społecznej.
Blu jest takie określenie - nieznajomość prawa nie zwalnia Cię od od odpowiedzialności.
A sytuacja ludzi ON w Polsce wyraźnie pokazuje że w ich przypadku najczęściej działa niepisana zasada - nie znajomość przywilejów i przysługujących ulg skazuje Cię na nieskorzystanie z nich -w tym przypadku zwalnia Cię z korzyści jakie się należą ,!!! 
Nie wiesz nie dopominasz się - sam sobie jesteś ON winny że tego nie dostałeś .
I to jest ta niesprawiedliwość społeczna bez względu na ustrój kraju.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-10-11 14:17
Waldek, sam sobie - jak zwykle też zresztą - zaprzeczasz.

Ty byś był najbardziej zadowolony, gdyby niepełnosprawnych w Polsce zwolnić jeszcze ustawowo z myślenia - bo przecież państwo ma też zapewnić. Chłopie, przeczytaj, o czym piszesz....

Nie widzę (prawie) nic złego w tym, że właśnie tak jest: nieznajomość czegoś tam powoduje niekorzystanie z czegoś tam. NO A JAK MA BYĆ INACZEJ, ISTOTO POSIADAJĄCA MÓZG???? Chyba.

W ogóle przywileje i ulgi to też słaby wymysł, ale dla ubogich i upośledzonych społeczeństw jeszcze nie wymyślono skuteczniejszej formy na niektóre zjawiska, to niech na razie będą.

Nie wiesz nie dopominasz się - sam sobie jesteś ON winny że tego nie dostałeś - DOKŁADNIE I WŁAŚNIE TAK. Gdyby tak nie było, ktoś by uznał, że mnie jest np. niezbędna do życia proteza z ruchomymi stopami. A mnie ona do niczego nie jest potrzebna - ja chcę mieć wybór!

Nic nigdzie nikomu SIĘ NIE NALEŻY. Albo na to zasluguje albo nie.

Nie ma tu niesprawiedliwości społecznej tylko rozleniwienie i roszczeniowość niepełnosprawnych - co ciekawe: roszczenia głośniejsze i tym bardziej nieadekwatne, im mniej ktoś jest poszkodowany.

Skoro tak zgrabnie i ładnie - powaga - idzie Ci stawianie takich przeróżnistych tez, wykorzystaj może ten talent: startuj na radnego chociażby, dogadaj się z jakąś lokalną organizacją obywatelską, ba - nawet partią. I tam krzycz, pisz, pohukuj - jest ogromna szansa, że będziesz miał realny wpływ na sprawy, o których tu tylko teoretyzujesz.
Zakład o czapkę śliwek, że masz milion wymówek, aby tego nie zrobić - bo łatwiej hejtować niż działać...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-10-11 14:22
Waldi,
Powiedz żebym dobrze zrozumiał. Czyli PFRON ma dać pieniądze tym ludziom, którym zabierze się renty? W takim razie po co im zabierać? Przecież jak sam napisałeś ta ich praca to w sumie taka trochę ściema ma być.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-11 14:44
Blu

>Waldek, sam sobie - jak zwykle też zresztą - zaprzeczasz.


Jak zwykle wydaje Ci się że masz rację  a w wielu przypadkach nie masz.

> przeczytaj, o czym piszesz....


Ty przeczytaj najpierw ze zrozumiem o czym ktoś pisze - bo jak zwykle odpowiadasz nie na temat chociaż czasami mądrze.

>Nic nigdzie nikomu SIĘ NIE NALEŻY. Albo na to zasluguje albo nie.


A to jest przykład gdy Ty zaprzeczasz sobie!  Przeczytaj to co napisałaś kilka razy może zauważysz bezsens tego co napisałaś.:-):-)

A co do hejtowania.
Nie czuję się społecznikiem i dlatego tam się nie pcham. Dziwić może tylko ilość ludzi którzy tam się pchają mimo że nie potrafią myśleć globalnie.
Tak samo jest z ludzmi którzy  rozpychając się łokciami dążą do rządzenia. Gdy z góry wiadomo że mają na uwadze tylko swój interes.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-10-11 15:05
Jasne:)
Społecznikiem się nie czujesz - no, to jak realnie masz zamiar wpływać na własne losy?
A za kasę społecznikiem byś się poczuł?
Gdzie jest powiedziane, że wszystkie takie działanie SPOŁECZNIE UŻYTECZNE należy wykonywać "społecznie" czyli za darmo? To może być praca jak każda inna. Zreszą, radny też pobiera diety - niektórzy tylko po to tam też się pchają.

Ale skoro już ustaliliśmy, że jednak SPOŁECZNIKIEM NIE JESTEŚ - to po co, w jakim celu i dlaczego tak tu się produkujesz...?
Pomagać - nie chcesz. Edukować - nie chcesz. Działać - nie chcesz. Pracować - nie masz gdzie. Kandydować - nie chcesz. Zmienić się - nie chcesz. Narzekać chcesz.

Mnie tam, na ten przykład, przyświeca misja: i tak z natury lubię pouczać to chociaż łudzę się, że i współbratymców da się czegoś pouczyć:)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-11 15:37
Widzisz ponownie piszesz nieprawdę . Twoja nauk innych nie powinna się opierać na Twoich kłamstwach. I w wielu przpadkach "twoja pomoc" jest niczym innym jak dołowanie rozmówcòw. Jesteś też tak uważasz "jakąś wyrocznią"" i tu Twoje nauczanie idzie w złym kierunku. W wiekszości swoich nauk dla innych to czego nie wiesz wymyślasz sobie na swój użytek - bycia nauczycielem innych. Nic bardziej błeędnego nie mogłaś wymyślić.
Ale to przy okazji kiedy indziej , bo wbrew temu co piszesz muszę się zająć swoimi obowiązkami które umożliwiają mi byt na tym świecie. Bo nie jest to ZUS jak sobie zmyśliłaś . :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-16 15:12

> powiedz żebym dobrze zrozumiał. Czyli PFRON ma dać pieniądze tym ludziom, którym zabierze się renty? W takim razie po co im zabierać? Przecież jak sam
> napisałeś ta ich praca to w sumie taka trochę ściema ma być.


Rogal
powiem Ci tak na ucho, danie niektórym ON darowizny z obowiązkiem pracy , to najlepsza rehabilitacja i powrót do życia  jaki może być. Poczucie , że się jest jeszcze potrzebnym innym ma lepsze właściwości antydepresyjne niż najlepszy psycholog czy lek . Nie trzeba wtedy patrzeć im na ręce ile czego wykonali i jak dużo czasu na to im potrzeba.
Godnie żyć to najlepsza " zapomoga" ale nie może to być zrobione w formie niewolnictwa !
A zabieranie rent ludziom którzy mają ograniczenia zdrowotne ( tylko dlatego że mogą wykonywać coś innego niż przed schorzeniem)
to jest zwykłe sku...stwo ze strony rządzących i decydujących o losie innych.
Jeśli zabierasz komuś rente to daj mu pracę jaką według Ciebie on może wykonywać i nie licz wtedy na wielkie zyski tylko na zwrot zainwestowanej zapomogi.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-16 21:53
Rogal księgi wertuje - mądrze odpowie, trochę niezrozumiałych, ale jak ciekawie brzmiących słów użyje tyle, że nic nie znaczących :-(
Podobnych blu.. i rogalowi w poglądach należy zamienić miejscami z innymi on na rok, dwa, trzy...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-17 08:44
Ale ja naprawdę chętnie bym przywrócił wszystkim, którzy tego potrzebują godne warunki życia. Natomiast nie widzę powodu dla którego mam za to płacić ze swoich podatków. Ja od nikogo nic za darmo nie mam, moje dziecko też nie. Ciężko pracuję, żeby niczego jej nie pracowało. Ok, jasne, nie wszystkim stan zdrowia na prace pozwala. I tu jest proste rozwiązanie. Pozabierać renty, tym którzy pracować mogą. Zaoszczędzone środki dać na podwyższenie świadczeń pozostałych. To tańsze i bardziej efektywne rozwiązanie niż tworzenie jakichś sztucznych miejsc pracy, które (o zgrozo) miałyby nic nie wytwarzać!!!
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-17 15:28
A ja bym nie przywróciła. Ogólnie wszystkim tu piszącym chodzi o to samo. Zacząć jednak chyba należy od zmiany durnych, nieżyciowych ustaw produkowanych przez .....
Uczciwych, fachowych lekarzy-orzeczników, którzy nie będą na garnuszku ZUS.
Tak na marginesie to twoje podatki idą na koniak jednego polityka :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-20 12:25
To co? Wszyscy inni mają płacić podatki , tylko nie rogal.? Bo on ciężko pracuje na swoją rodzinę. A Ci co nie pracują nie mogą liczyć na podatki od rogala , bo on tylko dla siebie , i każdy powinien pracować na swój "podatek" nawet Ci bez pracy?
I TO JEST TWOJE NIEZROZUMIENIE POTRZEB INNYCH.
Rogal wystarczy nie dawać rent tym ktrórym się ona nie należy . Wtedy nikomu nic nie trzeba odbierać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy zasługujes na emeryturę? Czy ona Ci się należy? (14904 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill