www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Leki psychotropowe a ciąża (4530 - wyświetleń)
- Autor Aleksis1981 Dodany 2013-10-14 13:31
Witam!Mam pytanie,czy ktoś z Was bierze leki na depresję i mimo to przeszedł ciąze?ja biore Efectin 75 er i mój lekarz prowadzący twierdzi,że mogę starać się o dziecko bo ryzyko chorób dziecka nie zostało potwierdzone klinicznie.Ja jednak mam obawy i boję się.Dodam,że mam depresję lękową od 14 lat.Czy można starać sie o dziecko lecząc sie ?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-10-14 14:36
Czy naprawdę jest to właściwe miejsce, aby pytać o tak istotne sprawy i podejmować decyzje na podstawie "porad" czy opinii tak ulotnych jak internet...?
Miarodajna powinna być tu podpowiedź lekarza specjalisty, ale on działa na podstawie dostępnej mu wiedzy. Skoro jednak tej wiedzy (badań) brak, trudno oczekiwać wróżenia.
Niestety, ale sama musisz w sobie rozstrzygnąć, czy to dobry pomysł - zarówno ze względu na leki jak i w ogóle Twoje położenie/stan.
Starać się możesz zawsze - (nie)stety, nie jest to u nas zabronione w żadnej sytuacji. Lepiej przemyśl, czy sama będziesz w tym spełniona i szczęśliwa oraz czy jesteś w stanie zapewnić dziecku dobry świat. Nikt tego nie oceni lepiej od Ciebie.
Nadrzędny Autor ShouldDo Dodany 2014-01-30 00:52
Znam osobę, która brała psychotropy w czasie ciąży, historia ciąży prawidłowa, nic sie nie stało. Zdecydowala sie na to, bo bez leków jej stan pogorszyłby sie znacznie. Ale to mógł byc rownie dobrze przypadek. Nie stwierdzono też w badaniach, że jednorazowo wypita lampka wina jest w stanie zaszkodzic płodowi - badano, ale nie stwierdzono zaleznosci, a mimo to lekarze odradzają picie jakiegokolwiek alkoholu, mimo wlasnie wiedzy o tym, ze zaleznosci NIE MA. I tak wlasnie opdowiedzial ci na twoje pytanie lekarz - nie ma zaleznosci, co nie oznacza, że warto ryzykowac
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-01 18:11
Zależy, jeśli masz dobrą rodzinę -zaplecze to w porozumieniu z ginekologiem (dobrym) i psychiatrą może np. na czas ciąży odstaw leki. Może właśnie bycie matką, odpowiedzialną za życie kogoś innego pomoże i w Twojej chorobie.
Nadrzędny - Autor Flisak Dodany 2014-02-07 20:24
albo wpędzi w jeszcze większe problemy ze zdrowiem psychicznym niestety
Nadrzędny Autor moniak Dodany 2014-02-21 20:15
ja ni e brałaby, psychotropów w ciazy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Leki psychotropowe a ciąża (4530 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill