www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / świadczenie pielęgnacyjne- pytanie dotyczące formalności (1789 - wyświetleń)
- Autor panna_marianna Dodany 2013-10-25 08:28
Witam,

jakiś czas temu pojawił się wątek, w którym How high pytał, czy jeśli podejmie pracę, jego mama nie straci prawa do świadczenia pielęgnacyjnego http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=7196.  Centrum INTEGRACJA odpowiedziała, ze w świetle obowiązujących przepisów po podjęciu zatrudnienia wypłata świadczeń nie powinna zostać wstrzymana.
Idąc za tą opinią moja mama złożyła wniosek o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego (jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym, niepełnosprawność istnieje od dzieciństwa, mieszkam z mamą, która rzeczywiście się mną opiekuję).
Niestety uzyskała informację, że świadczenie jej nie przysługuje, ponieważ ja pracuję.
Pani z MOPSU poinformowała ją o tym tylko drogą telefoniczną (nie dostałyśmy jeszcze decyzji z podaną podstawą prawną), na naszą prośbę o wydanie decyzji zostałyśmy poinformowane, ze najpierw musimy uzupełnić wniosek o moje zaświadczenie o zatrudnieniu, a wtedy zostanie wydana decyzja odmowna.
W związku z tym mam pytanie- czy takie działanie MOPSU jest zgodne z prawem?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-10-25 17:13
Zgodnie z ustawą o opiece społecznej instytucje typu MOPS czy GOPS muszą być poinformowane w terminie natychmiastowym od momentu zaistnienia zmian powodujących zmianę sytuacji.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / świadczenie pielęgnacyjne- pytanie dotyczące formalności (1789 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill