www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / dofinansowanie do komputera (3330 - wyświetleń)
- Autor Justa7 Dodany 2013-11-13 18:37
Witam.Ponieważ mój obecny laptop staruszek"kończy się"chciałabym dowiedzieć się czy istnieje możliwość otrzymania jakiegokolwiek dofinansowania na zakup nowego i poproszę o ewntualne szczegóły.Bardzo dziękuję.Dodam, że mieszkam w Łodzi i mam umiarkowany stopień niepełnosprawności,pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-11-14 12:43
W zależności od stopnia niepełnosprawnosci i dysfunkcji można ubiegać się o środki  na tzw likwidację barier w kominikowaniu się .Przez bariery w komunikowaniu się należy rozumieć ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji. Likwidacja tej bariery powinna powodować umożliwienie osobom niepełnosprawnym sprawniejsze i bardziej swobodne porozumiewanie się oraz przekazywanie informacji. Wysokość dofinansowania do likwidacji barier w komunikowaniu się  wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Dofinansowanie na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznych może być udzielone wnioskodawcy raz na trzy lata.
Należy zgłosić się do Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie wlaściwego ze względu na miejsce zamieszkania w celu uzyskania kompletu informacji. W niektorych miastach były programy skierowane do osób niepełnosprawnych , w ramach których osoby niepełnosprawne mogły otrzymać sprzęt komputerowy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / dofinansowanie do komputera (3330 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill