www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy mogę podjąć pracę ??? (2190 - wyświetleń)
- Autor RAIN MAN Dodany 2013-12-13 00:27
Witam mam taki problem otóż od dłuższego czasu jestem na rencie z 2 grupą inwalidzką.Choruję na epilepsję lecz ataki mam rzadko bo dostaję je raczej tylko z bardzo dużego wysiłku lub niedospanie itd. ogółem pisząc z wyczerpania organizmu.
Do czego zmierzam na rentę staję przeważnie co 2 max 3 lata teraz renta kończyła mi się z okresu 3 lata 31 maja leczę się neurologicznie właśnie na tą epilepsję oraz psychiatrycznie na nadpobudliwość mam tu na myśli raczej zasady kultura za kulturę a chamstwo za chamstwo stąd to leczenie również u specjalisty lekarza psychiatry.Stając teraz na komisję ponowną w ZUS o tą rentę socjalną wyżej wymienieni specjaliści napisali w opisie że nie zgadzają się abym podjął jakąkolwiek pracę.Gdy stawałem teraz w MOPS o zasiłek pielęgnacyjny który też od jakiegoś czasu miałem niecałe 160 zł  pierwszy raz się tak stało że odmówili mi go w odpowiedzi która przyszła listem do domu po około tygodnia czasu po komisji i w piśmie zawierającym ją jest napisane że mogę się odwołać w ciągu 14 dni od odpowiedzi lub mam możliwość podjęcia pracy w warunkach specjalnych gdyż Ci lekarze zezwalają na to.Więc o co tu chodzi bo nie bardzo to rozumiem dlatego piszę tu na forum i proszę o pomoc.Mnie jest bardziej na rękę podjąć pracę i zarobić o wiele większą kwotę niż ten zasiłek pielęgnacyjny tylko to co mi się o uszy obiło to Ci którzy taki dokument podpisali to na siebie wyrok wydają.Więc jak to jest lekarze z ZUS zabraniają jakiejkolwiek pracy a MOPS pozwala czyli dobrze rozumiem że do tej renciny którą mam mogę dorobić daną kwotę hmmm...???
Po konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym psychiatrą stwierdził on że tak mogę lecz właśnie w warunkach specjalnych bo na tym orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym jest jakby symbol który to właśnie oznacza itd. a jest nim: 02-P 06-E i orzeczenie ważne jest do 2016 roku.
Chodzi mi oto przede wszystkim czy nie wstrzymają mi i nie zabiorą tej renty socjalnej wypłacanej przez ZUS gdy będę chciał podjąć pracę bo ją mogę w każdej chwili stracić przecież różnie w tych czasach bywa a tu mam na 4 lata zapewnione jakieś pieniądze.
Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc w tej sprawie abym wiedział na czym stoję , pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-12-13 14:17
Zgodnie z obowiązujacym stanem prawnym osoba otrzymująca rentę socjalną może podjąc zatrudnienie. Ważne by pamiętać o kwotach dochodu, który nie powoduje zawieszania świadczenia. Obecnie od 1 grudnia 2013 r. do 28 lutego 2014 r.  jest to kwota 2 556,20 zł.
Natomiast nie można zagwarantować ,że przy kolejnej komisji orzeczniczej orzeczenie zostanie ponownie wydane.
Zasiłek pielęgnacyjny przysluguje :
- niepełnosprawnemu dziecku;
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia;
- osobie, która ukończyła 75 lat.
Jeśli spełnia Pan ww kryteria zasiłek pielęgnacyjny przysługuje.
W razie dalszych pytń proszę o kontakt :
warszawa@integracja.org
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy mogę podjąć pracę ??? (2190 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill