www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / 3 piętro bez windy (6101 - wyświetleń)
- Autor Ania Wroclaw Dodany 2007-05-21 09:39
Witam
Prośba o poradę w sprawie ułatwień dostępu na 3 piętro osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim: w styczniu tego roku moja mama uległa wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego jest spraliżowana od pasa w dół. W tej chwili mieszkamy na 3 piętrze bez windy! Sytuacja na wrocławskim rynku nieruchomości jest taka że zmiana mieszkania może nam zająć trochę czasu. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie w sprawie ułatwień dostępu? Co w takiej sytuacji (3 piętro!) w ogóle wchodzi w grę? Do kogo się zwrócić o pomoc, poradę? Co myślicie o schodołazach?
Będę wdzięczna za wszelki informacje
Nadrzędny Autor maka Dodany 2007-05-23 07:11
moi znajomi kupili schodołaz gąsienicowy (w 80% zakup sfinansował MOPS), są zadowoleni, jak na razie sprawuje się dobrze (ok 3 miesiące), a i lokalizacja firmy z której usług skorzystali jak dla Ciebie jest dość korzystna:

http://www.sprzetmedyczny.pl/index.php?id=oferta&id_kat=34

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-15 09:19
Aniu skontaktuj się z Działem Adaptacji Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu ul.Strzegomska. Tam złóż wniosek czy schodołaz, winda zewnętrzna - zasięgnij informacji. Nie każdy schodołaz poradzi sobie ze schodami, półpiętrami wszystko zależy od konstrukcji budynku.
Powodzenia
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2007-08-16 17:59
W styczniu będzie 3 lata od wypadku komunikacyjnego, na skótek niego w głowie pękł tętniak, nastąpił wylew, śpiączka i paraliż lewej strony. Mam 35 lat, jestem na wózku i też mieszkam na 3 p. w bloku bez wndy. Znam ból siedzenia w domu. Nie poradzę ci, bo sama nie wiem co robić.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-08-20 20:09
Proszę się zwrócić do organizacji działających na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych np. Fundacja Puls z Iławy, Fundacja św. Krzysztofa z Wrocławia, Fundacja Zielony Liść z Torunia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / 3 piętro bez windy (6101 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill