www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta z Zus (5238 - wyświetleń)
- Autor Arleta Dodany 2007-05-23 10:08
mam pytanie do państwa. jestem osobą z  umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i nie zdolnością do pracy, orzeczonym przez powiatowy zespół do orzekania o niepełnosprawności. chciałabym uzyskać rentę socjalną z Zus, tylko nie wiem czy mam szansę. nie widzę na jedno oko, jestem po urazie. ponadto czeka mnie kolejna operacja we wrześniu, po której nie będę mogła nic nosić ani robić. Poprostu chciałabym wiedzieć czy mam szansę na uzyskanie renty socjalnej 
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-05-23 10:56
witam
Mnie samej jest trudno odpowiedziec na to pytanie bo zabierają rentę ludziom chorym lub każą tym ludziom którzy maja na stałe grupę wstawić sie na komisję ( mojej koleżanki mama dostała wezwanie na komisje ) ale moje zdanie jest takie ze zawsze warto jest próbować , należy nam się to. Bo przecież każdy z nas choruje nikt nie udaje .....
Nadrzędny Autor gruby Dodany 2007-06-02 20:40
Mam znaczny stopień niepełnosprawności, dodatek pielęgnacyjny. Po 9 latach renty i pogorszeniu sie stanu zdrowia odbieraja rentę i proponują  rehabilitację i szkolenie. Zasiłku rehabilitacyjnego i renty szkoleniowej nie przyznają. Stan zdrowia ulega dalszemu pogorszeniu. W dwóch śądach toczą sie równolegle 2 rozprawy o przedłużenie renty, o przyznanie zasiłku  rehabilitacyjnego lub renty szkoleniowej i komisje w ZuS o ponowne przyznanie renty. ZUS przysyła decyzje wzajemnie sie wykluczajace. ZUS lekceważy osoby chore.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-05-24 09:19
Na podstawie Ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej, Renta socjalna przysługuje osobie, która jest pełnoletnia oraz jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
- przed ukończeniem 18. roku życia albo
- w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
- w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
Renta socjalna przysługuje zatem wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy. Za osobę pełnoletnią uważa się osobę, która ukończyła 18 lat.
Ustalenia całkowitej niezdolności do pracy i przewidywanego okresu jej trwania dokonuje lekarz orzecznik ZUS na zasadach i w trybie określonym w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 z późn. zm.). W myśl tej ustawy, za całkowicie niezdolną do pracy uważa się osobę, która utraciła zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Przy ocenie prawa do tej renty nie jest istotne, kiedy powstała całkowita niezdolność do pracy, lecz to, aby niezdolność ta była skutkiem naruszenia sprawności organizmu, powstałego we wskazanych okresach.
Nadrzędny Autor artur.arturo3 Dodany 2007-05-24 19:08
Takze nie rozumiem podejscia ZUSu mam przyznana niepelnosprawnosc umiarkowana na stałe,a mimo to ze bylem na rencie przez 6 lat zabrano mi ją mimo ze odwolywałem się otrzymałem odmowę.To są zagrywki polityczne.Tak mi się wydaje???Jeżeli politycy nic nie zrobią i dalej każdy będzie brał dla siebie to będziemy na lodzie.Inni mogą strajkować ale co my możemy???Chciałbym normalnie funkcjonować.Ale nie mogę.Wyjechać też nie dam rady.Nie dziwie się młodym sam bym uciekł z tego burdelu.Bo tak jest w polsce.
Nadrzędny Autor renata13 Dodany 2007-06-19 12:45
JESTEM CHORA NA NERWICĘ LĘKOWĄ Z NAPADAMI LĘKU PANICZNEGO
DO PAŹDZIERNIKA ZESZŁEGO ROKU BYŁAM NA RĘCIE PRZEZ ROK PO TYM CZASIE ZUS STWIERDZIŁ ŻE JESTEM ZDOLNA DO PRACY MIMO TEGO IŻ W CHWILI KOMISJI NA KTÓRĄ MUSIAŁAM SIĘ STAWIĆ BYŁAM W TRAKCIE LECZENIA SZPITALNEGO
NIE CZYTA SIĘ ŻADNYCH DOKUMENTÓW A JEDYNIE OCENIA SIĘ LUDZI PO WYGLĄDZIE ZEWNĘTRZNYM
JA WYGLĄDAM NA OKAZ ZDROWIA ALE W ŚRODKU JESTEM RUINĄ
MOJEJ CHOROBY NIE WIDAĆ NA ZEWNĄTRZ
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta z Zus (5238 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill