www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Akcja w wakacje? Wakacje w akcji? Obóz edukacyjny dla kobiet (2734 - wyświetleń)
- Autor ulicasiostrzana Dodany 2014-04-08 10:50
W imieniu Grupy Nieformalnej Ulica Siostrzana zapraszamy kobiety* i dziewczyny* do udziału w Feministycznej Akcji Letniej (FALa).

W programie zajęcia, wykłady, dyskusje i spotkania dotyczące: feminizmu,  praw kobiet, polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji), przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy m.in. ze względu na płeć, orientację seksualną i wiek.
Planujemy także  warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo, zajęcia na temat  ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty dragkingowe, plastyczno-twórcze, taneczno-ruchowe, samochodowe, rowerowe  oraz rozgrywki sportowe i ogniska.

O CO CHODZI w FALi?
Feministyczna Akcja Letnia (FAL) to 14 dni spędzonych pod namiotami i w prostych domkach letniskowych podczas których rozmawiamy, uczymy się od siebie nawzajem, poznajemy się, odpoczywamy, wzmacniamy się i wspólnie się bawimy.

DLA KOGO?
Na obóz zapraszamy kobiety* i dziewczyny*, które:
- chcą spędzić wakacje w towarzystwie innych kobiet;
- są feministkami lub chciałyby dowiedzieć się więcej o feminizmie i emancypacji;
- chcą dyskutować o ważnych dla siebie sprawach w bezpiecznej przestrzeni i doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami;

Szczególnie zachęcamy do udziału kobiety różnymi rodzajami niepełnosprawności lub ze szczególnymi potrzebami. Napiszcie czego potrzebujecie, by móc wziąć udział w obozie. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość udziału w  FALi.

Oferujemy tłumaczenie zajęć/warsztatów na polski język migowy (PJM).
Zobacz informację o obozie w PJM: https://www.youtube.com/watch?v=slko4PrOMf4

KIEDY I GDZIE?
19 lipca – 1 sierpnia 2014, baza ZHP  w Drogomyślu koło Skoczowa (powiat cieszyński, woj. śląskie).

NOCLEGI I JEDZENIE
Zapewniamy noclegi w wieloosobowych domkach kempingowych lub w namiotach (trzeba wówczas mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie składające się z produktów pochodzenia roślinnego przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą zatrudnionych kucharek (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).

DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku do 10 lat, dziewczynkę w wieku do 12 lat) – możecie przyjechać razem. Dziewczynki, które skończyły 12 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne) uczestniczki. UWAGA - liczba miejsc dla dzieci w wieku powyżej 3 lat jest ograniczona do 15, dla dzieci poniżej 3 roku życia do 4 miejsc.
Zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku 3-12 lat (przez zatrudnione opiekunki i wolontariuszki) tylko w czasie zajęć warsztatowych dla dorosłych kobiet. Poza tymi godzinami matki/opiekunki dzieci samodzielnie zapewniają im opiekę. Nie zapewniamy natomiast opieki dla dziećmi poniżej 3 roku życia. Jeśli chcesz przyjechać na obóz z dzieckiem poniżej 3 lat, zachęcamy Cię do przyjazdu w towarzystwie innej uczestniczki obozu, która zgodzi się pomagać w opiece nad dzieckiem tak, abyś miała możliwość udziału w zajęciach.

ILE KOSZTUJE UDZIAŁ W FALi?
Udział w obozie osoby dorosłej kosztuje 600 zł (w tym przez 14 dni: miejsce w domku kempingowym lub na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia).
Jeśli przyjeżdżasz z dzieckiem w wieku 3-12 lat, za jej/jego udział płacisz 150 zł, w przypadku dzieci do lat 3 opłata wynosi 50 zł.
W sytuacji dużej liczby zgłoszeń, o uczestnictwie w obozie decyduje kolejność wpłat; dotyczy to również miejsc przeznaczonych dla dzieci.
Jeśli z powodu sytuacji finansowej nie jesteś w stanie zapłacić za udział w obozie pełnej kwoty, napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym – mamy przewidzianą pulę środków na stypendia.

POTRZEBUJESZ DODATKOWYCH INFORMACJI?
Przeczytaj więcej o Feministycznej Akcji Letniej (zaproszenie, zasady uczestnictwa w obozie, formularz zgłoszeniowy) na stronie grupy nieformalnej Ulica Siostrzana: www.siostrzana.org, w zakładce FALA 2014.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2014.

Możesz też skontaktować się z nami mailowo: oboz@siostrzana.org i zadzwonić lub napisać sms: (48) 795 792 873.

FALa jest inicjatywą niekomercyjną, a praca związana z jej organizacją  wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.

Wsparcia formalno-prawnego Ulicy Siostrzanej udziela Fundacja Autonomia.

Matronaty: Zadra, Codziennik Feministyczny, Le Monde Diplomatique, ngo.pl, Feminoteka, Trans-Fuzja, Lambda Warszawa, Stowarzyszenie Otwarte Klatki

*Kobieta/dziewczyna - osoba mająca doświadczenie życia jako kobieta/dziewczyna (w tym także  trans- i interkobieta oraz trans- i interdziewczyna)
Nadrzędny Autor Karolcia23 Dodany 2014-11-26 09:36
Widzę, że idealny wyjazd dla mnie! Szkoda, ze wcześniej nie trafiłam na Wasze forum.. Czy w przyszłym (2015) roku, też będzie organizowany taki wyjazd?
Nadrzędny Autor karren45 Dodany 2015-01-12 11:39
Bardzo ciekawa inicjatywa, dziękuję za szczegółowy opis turnusu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Akcja w wakacje? Wakacje w akcji? Obóz edukacyjny dla kobiet (2734 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill