Witam,
tematyka przystosowywania miejsce jest bardzo złożona i dla Nas osób, które się zajmują likwidacją barier też stanowi wyzwanie. Jednak w pierwszej kolejności zwrócę uwagę na zawarte informacje w treści. Kąt 15 stopni będzie zbyt stromy aby był dla niepełnosprawnych bezpieczny. 8% już stanowi wyzwanie w podjechaniu. I trzeba by zapytać się osób na forum co uważają, ale 5% jest optymalny i daje poczucie bezpieczeństwa. Na stronie
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11716?print_doc_id=9609 jest bardzo fajny opis jak powinny być robione podjazdy. I bazując na wiedzy fachowej to okaże się, że rampa będzie bardzo długa i w sposób znaczący oszpeci budynek i jego okolicę. Jeśli będzie Pan zainteresowany dalej tematem mogę w zrobić zdjęcie takiej rampy w Warszawie, która właśnie z wysokości około 1 stworzyła olbrzymią rampę!! Prawie porównywalną do rampy z dworca w Siedlcach.
Taka rampa będzie bardzo poważną inwestycją i aby korzystały z niej tez Panie z wózkami będzie musiała być znacznie szersza niż ta, która jest dla ON. Koszt takiej rampy będzie nawet wyższy niż w przypadku platformy schodowej lub podnośnika wraz 10 letnim okresem konserwacji.
Dzisiaj rynek proponuje bardzo wiele i fajnych rozwiązań. Najważniejsze urządzenia typu Schodowa winda, platforma schodowa czy podnośnik pionowy są dziś nawet o połowę tańsze niż to miało miejsce 10 lat temu.
Jeśli życzy Pan sobie więcej informacji jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam
Bartek 501 401 406