www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / prawo lokalowe niepełnosprawnych (4880 - wyświetleń)
- Autor artur.arturo3 Dodany 2007-06-01 11:45
Jest może ktoś kto zna się na prawie lokalowym?Jestem w sytuacji której nie wiem co robić.Matka chce wymeldować mnie i moją rodzinę.Dowiadywała się w urzędzie i powiedzieli że dadzą nam mieszkanie socjalne.Problem w tym że razem z rodziną mieszkamy w Gdańsku żona ma stałą pracę ja pracuje w firmie ochroniarskiej na umowe,dzieci uczą się w tutejszych szkołach.Razem mieszkamy w hotelu zakładowym na 24 metrach2 pięć osób.Mieszkanie które proponuje mi Matka jest w Grudziądzu a tam nie ma pracy.Czy może mi ktoś pomuc. Chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość otrzymania takiego lokalu w Gdańsku i do kogo się udać.Proszę o pomoc.
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2007-06-01 19:50
Witam .
Niestety na prawie lokalowym się nieznam ale na logikę biorąc jeżeli jesteś zameldowany
na pobyt stały w Gdańsku ,to i mieszkanie socjalne powinno być w tym mieście.Może źle
zrozumiałem ,ale z tego co piszesz wynika, że to urząd obiecał dać wam mieszkanie
socjalne .Jednak zaznaczasz że Matka proponuje mieszkanie w Grudziądzu.
Jeżeli dobrze zrozumiałem ,Matka proponuje wam mieszkanie na własną rękę.
Wydaje mi się ze ważny jest wasz meldunek na pobyt stały.Jeżeli jest w Gdańsku
to mieszkanie socjalne powinno być na terenie miasta. Jeżeli w innym mieście to
niestety może być tak że mieszkanie należy się w innym mieście.
No i oczywiście jest pytanie czy składaliście podanie o uzyskanie takiego mieszkania.
Skoro poukładaliście sobie życie w Gdańsku to faktyczne musicie walczyć żeby tam
pozostać.POWODZENIA ,
może za chwile odezwie się ktoś kto udzieli bardziej ścisłych informacji.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-06-01 22:18
Przepraszam, ale nie rozumiem.
1/ mieszkacie w tym mieszkaniu, z którego Mama chce was wymeldować czy nie?
2/ oczywiście, że mieszkanie socjalne możecie otrzymać wyłącznie w mieście, z którego następuje wymeldowanie - przed wymeldowaniem się takie rzeczy załatwia. Natomiast nie jest to tak, że idziecie do urzędu i dostajecie lokal - a w każdym razie baaaaaardzo rzadko. Musicie mocno uzasadnić prośbę i pewnie czekać, aż w ogóle cokolwiek się znajdzie i nadejdzie wasza kolej. Na pewno są też inni potrzebujący.
3/ nie Mama ma się dowiadywać w urzędzie o takie sprawy tylko bezpośrednio wy sami - niestety. I nie dajcie się wymeldować donikąd - bo stamtąd ciężko się wraca.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-06-02 09:17
Witam
Z informacji jakich udzielasz bardzo mało wynika. Przedewszystkim mam pytanie:
1/ Czy w mieszkaniu w którym mieszkasz mieszkacie razem z Matką?

Wiążącą informacją jest że urząd stwierdził że może wam przydzielić mieszkanie socjalne, ale:
1/ to ty powinieneś pofatygować się do urzędu.
2/ to ty powinieneś dowiedzieć się co i jak załatwić aby owe mieszkanie otrzymać.

Co do chęci wymeldowania was przez Matkę.
Nie ma takiego prawa ( z całym szacunkiem dla twojej Matki), wymeldować was na własne widzi misie. Wogóle dziwi mnie ta sytuacja. Jeśli przacujecie w Gdańsku i tamtejszy urząd w Gdańsku stwierdził że może wam przydzielić likal socjalny, to nie wyobrażam sobie abyście dostali mieszkanie w innym mieście.
Pamiętaj że nie musisz się godzić od ręki na przydzielone mieszkanie socjalne. Ono ma pasować tobie a nie mamie czu komuś innemu. W piśmie o przydział mieszkania socjalnegoi musisz sciśle podać przyczyny dla kórych mieszkanie musi być w Gdańsku.
Ale nie zrozumiały jest dla mnie fakt że matka decyduje za ciebie. To śmieszne. Chyba że sam się na to godzisz, lecz nie musisz.
Moja rada.
Udaj się do urzędu.
Sm porozmawiaj z osoba kompetentną.
Dowiedz się co i jak?
I działaj.
Pozdrawiam i trzymam kciuki
Zygmunt
Nadrzędny Autor artur.arturo3 Dodany 2007-06-05 10:50
serdecznie dziękuje za radę.Zaczynam działać.Masz rację że to my musimy na własną rękę załatwiać takie sprawy.Jeszcze raz dziękuje.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / prawo lokalowe niepełnosprawnych (4880 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill