www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dodatek pielegnacyjny (6301 - wyświetleń)
- Autor sutek50 Dodany 2014-04-20 09:17
Witam!
Posiadam stopien znaczny czy moge starac sie o dodatek pielegnacyjny. ZasilKU Z MOPSU  nie pobieram
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-04-20 12:58
Jeżeli nie pobierasz dodatku pielęgnacyjnego z ZUSu, to możesz starać się o zasiłek pielęgnacyjny z Mopsu.
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2014-04-20 14:31
Sprawa wyglada tak. Przez 3 lata mialem stopien umiarkowany i pobieralem zasilek pielegnacyjny z mopsu. Dnia 10 kwietnia mialem komisje na ktorej otrzymalem stopien znaczny i jesli nie zaniose tego orzeczenia do mopsu to mops mi nie wyplaci zasilku bo to jest zrozumiale. Wiec czy mam mozliwosc skoro mam stopien znaczny to czy moge ubiegac sie o ten dodatek z zusu. Przypomne ze posiadam rente socjalna
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-04-20 15:50
Do renty socjalnej dodatek nie przysługuje, tylko zasiłek.Bez względu na stopień niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor naduszka2 Dodany 2014-08-07 22:19
Witam! Mam podobny problem. Z tego co to wyczytalam wynika, ze jesi dostaje rente socjalna i zasilek pieegnacyjny to zadne swiadczenie poza tymi juz mi nie przysluguje? Prosze o jakies pomocne informacje. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-08-21 13:22
Dodatek pielęgnacyjny przysługuje osobie uprawnionej do emerytury lub renty, która została uznana za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo ukończyła 75 lat życia.
Natomiast osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znaczym może otrzymywać zasiłek pielęgnacyjny.
Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:
- niepełnosprawnemu dziecku;
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia;
- osobie, która ukończyła 75 lat.( nie ma prawa do dodatku pielęgnacyjnego).
Zatem jeśli osoba posiada orzeczenie wydane przez ZUS- całkowita niezdolnośc do pracy i samodzielnej egzystencji może ubiegac się o dodatek pielęgnacyjny, natomiast na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności może byc wypłacany jedynie zasiłek pielęgnacyjny.
W razie dalszych pytań proponujemy kontakt z CI warszawa@intergracja.org lub 22 831 85 82
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dodatek pielegnacyjny (6301 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill