www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przekroczenie 182dni zwolnienia a renta ??? (6881 - wyświetleń)
- Autor pinkponk94 Dodany 2014-06-03 10:53
Witam.  prosze mi jeszcze gdyby Panstwo mogło odpowiedzieć jeśli jestem na zwolnieniu okres 182dni mija mi np 10czerwca a na komisje przyjdzie mi zawiadomienie na stawiennictwo się na dzień 20 czerwca to co wtedy mogę normalnie dostać rente z tyt częściowej niezdolności do pracy czy tylko tzw rechabilitacyjne ? I czy po rechabilitacyjnym normalnie pracując mogę również starać się o rente z tytułu niezdolności do pracy ?:-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2014-06-04 10:52
1. Proponuję dalej skorzystać ze zwolnienia, nawet jeśli Pani/Pan wykorzystał 182 dni do czasu wyznaczenia daty komisji. Za zwolnienie nie zapłacą, ale jest ciągłość. W przypadku przyznania renty ZUS kasuje to zwolnienie.
2.O tym, czy dostanie Pani/Pan rentę decyduje komisja i tu nikt nie odpowie. Może to być świadczenie rehabilitacyjne, tego też nikt nie wie, zależy od stanu zdrowia i decyzji komisji.
3. Pracując można starać się o rentę, czy zostanie przyznana to inna sprawa.
Nadrzędny - Autor Lord94 Dodany 2014-07-03 21:38
Tylko w jaki sposób skorzystać ze zwolnienia , ja pytałem lekarza i powiedział mi że powyżej 182 dni nie może mi wypisać więcej zwolnienia , czy to prawda?:-) i jeszcze jedno bo mam taki sam problem jak kolega :-)
czyli wracam normalnie do pracy jeśli czuje się na siłach , a postępowanie w ZUS-ie trwa dalej , czekam na wezwanie mnie na komisje do orzecznictwa celem przyznania mi renty z tyt.niezdolności do pracy, i tu jeszcze pytanie czy w papierologii ZUS-u nie będzie kolizji że końcvze zwolnienie i idę do pracy normalnie a staram się o rentę, że zobaczą w dokumentacji "o wrócił do pracy po zwolnieniu a chce dostać rente z tytułu niezdolności do pracy" , czy to nie ma kompletnie znaczenia i mogę normalnie wrócić do pracy bez złych konsekwencji dla uzyskania renty przeze mnie , że ZUS nie może nie przyznać mi tej renty ,dlatego że pracuje ?:-) czyli to że wrócę do pracy nie skreśla mnie z przyznania mi renty ?:-) Przepraszam ze tak to troszke tutaj pokręciłem ale kompletnie się nie znam :-)
Bo , ja to tak rozumowałem że neizdolnosc do pracy jest wtedy kiedy kończy mi sie zwolnienie i nie podejmuje żadnej innej pracy bo nie mogę zdrowie nie pozwala, a jeśli powracam do pracy to jestem zdolny i renta mi nie przysługuje :-)
Nadrzędny Autor Lord94 Dodany 2014-07-03 23:19
Tym bardziej że to jest moje pierwsze stawanie na rente i nie wiem czy inaczej nei patrzą na to jeśli ktoś ubiega sie o ta rente po raz pierwszy :-) bo chyba inaczej traktuja kogoś kto staje po raz kolejny o przedłużenei renty a inaczej kogoś kto po raz pierwszy i czy nie sprawdzajądogłębnie czy nie pracuję po upływie zwolnienia lekarskiego i czy nie bedzie to miało wpływu na ich decyzję jesli podejme prace , wszystko sie rozchodzi o ten pierwszy raz właśnie czy oni inaczej na to nei bedę patrzyć , nigdy nie miałęm do czynienia z ZUS-em :-)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-07-04 12:15
Niestety w tej sytuacji jest pewna luka prawna. Pracownik pozostający na długotrwałym zwolnieniu  nie powinien czekać, aż minie  182 dni , wskazane jest by sześć tygodni przed tym, kiedy ten okres dobiegnie końca,  zgłosił się do ZUS i złożył wniosek np. śwaidczenie rehabilitacyjne.  W opisanej sytuacji należy przedłożyć zaświadczenie lekarza o niezdolności do pracy. Wówczas będzie to usprawiedliwiona nieobecność. Jeśli klomisja przyzna świadczenie rehabilitacyjne wówczas będzie ciągłość. Praconik pozostający w zatrudnieniu może złożyć wniosek o rentę do ZUS.
W razie dlaszych pytań proszę o kontakt: tel.22 83185 82 lub warszawa@integracja.org
Nadrzędny Autor Lord94 Dodany 2014-07-04 12:40 Zmieniony 2014-07-04 12:46
czyli mam rozumieć że nic nei stoi na przeszkodzie bym normalnie po zwolnieniu powrocił do pracy i pracował oczekując na wezwanie mnie do orzecznictwa w celu przyznania renty z tyt niezdolnosci do pracy , i nie ma to żadnego znaczenia że jeśli pracuje to nei zostanei mi przyznana renta właśnei z tego powodu że pracuje to ZUS uzna to że jestem zdolny i renty mi dlatego nei przyzna ?:-) staję po raz pierwszy na komisje o przyznanie mi renty z tytulu niezdolnosci do pracy i czy tu nie bedę jakoś inaczej traktowany niż osoby który ubiegają sie jużo przedłużenie renty z tegoż tez tytułu ?:-)

I właśnei na czym polega ta luka ?:-) i czy tutaj nic nie ma do znaczenia jeśli minie okres 182dni do tego czy zostanie mi przyznana renta ?:-) i czy nei bedą patrzećw ten sposób że "o pracuje a stara się dostać rente z tytułu niezdolności" ?:-)

Ja złożyłem dokumenty dokładnie 1czerwca tego roku i nadal czekam na wezwanie do orzecznictwa ZUS-u , ponoć ustalają moje składki , ale dlaczego to tak długo trwa ;/ boje sie ze gdy skonczy sie zwolnienei , wrócę do pracy i przyjdzie mi wtedy zawiadomienie o stawiennictwie sie do ZUS-u na badanie i powiedzą pracujesz to czego tutaj szukasz ?;/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przekroczenie 182dni zwolnienia a renta ??? (6881 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill