www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopien umiarkowany (5524 - wyświetleń)
- Autor anulciao Dodany 2014-07-03 18:20
Witam mam 28 lat jestem po ciezkiim wypadku komunikacyjnym w ktory doznalam wiele obrazen min polamane zebra, wycieta sledziona, przyszyta przepona, woda w plucach,zlamany odcinek ledzwiowy kregoslupa, zwichniete biodro, uraz glowy, krwawienie podpajeczynkowe, uszkodzenie pnia mozgu z czego wyniklo porazenie nerwu VI, anizokoria podwojne widzenie zez porazenny brak odwodzenia galek ocznych . Bylam na komisji i dostalam stopien umiarkow any. odwolalam sie i jeszcze raz badal mnie okulista ale on sie wahal czy to jego dzialka bo niby zez .. ale uszkodzenie pnia mozgu i sprawa neurologa .. czyli bede musiala stannac jeszcze raz? Czy mam szanse na stopien znaczny??
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-03 19:39
Moim skromnym zdaniem tak, znaczne :-)
Walcz:)
Nadrzędny - Autor anulciao Dodany 2014-07-04 09:08
Ciezko jest mi sie pozbierac bo 3 bliskie osoby zginely w tym wypadku tylko mnie uratowali wiec z psychika tez kiepsko ... ale sprobuje zawalczyc! dziekuje
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2014-07-04 09:56 Zmieniony 2014-07-04 10:01
To jest akurat ta sytuacja, w której nie może być mowy o koncentracji na własnych uczuciach... trzeba skupić się na działaniu... wnioski o badania przez innych specjalistów, odwołania, sprzeciwy itd.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-07-05 11:58
Z wymienionych obrażeń tylko te neurologiczne mają dużą wagę. W szczególności krwawienie podpajęczynówkowe i sprawa z pniem mózgu. Ważne też jest czy w badaniu tomograficznym bądź rezonansie widoczne są obszary niedokrwienne. Jeśli tak to każdy neurolog przyzna Ci stopień znaczny. Inaczej jest gdy to krwawienie miało postać krwiaka ( w wyniku stłuczenia) który się wchłonął bez otwierania czaszki.  Ale mimo wszystko uważam, że odwołanie się jest konieczne.
Nadrzędny - Autor anulciao Dodany 2014-07-05 20:49
Na pierwszej komisji byl lekarz ortopeda i on mnie odroczyl do okulisty . Natomiast okulista jedynie zapytal co mi sie dzieje .. wogole nie zajrzal do dokumentacji jaka im dostarczylam . Zapytal co mnie potrąciło.. Aktualnego rezonansu nie mam bo mam termin na sierpien ale po wypadku w szpitalu wielokrotnie byl robiony i tam pisze widoczne ślady krwi jak i krwawienie ale koniecznosci otwierania czaszki nie bylo .. tydzien byłam w śpiączce .. uderzenie bylo tak duze że mial rozwaloną glowe z tyłu tak jakby troche mi ciałka scieło .. ale teraz zagoiło sie . Odwolalam sie i stanełam na wojewódzką komisje . Ale tez byllam tylko u psychologa i u okulisty ... czy oni tu cos dadzą...?? zobaczymy w tym tyg ma przyjść decyzja .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-07-05 23:14
Jeśli robili Ci w szpitalu rezonans to powinni dać Ci jego opis. Tak by było najlepiej. Chyba, że w wypisie ze szpitala jest on zawarty. Oczywiście lepiej by było gdybyś na kolejną komisję miała ten wynik sierpniowy. W zasadzie i chyba tak jest to powinnaś się cieszyć, że to był tylko krwiak bez następstw deficytu neurologicznego. Oczywiście w sprawie orzeczenia jest to minus. Dużo też będzie zależeć od szczęścia a mianowicie na jakiego orzecznika trafisz. Sam wiem jak to jest bo sporo tych komisji ( i w ZUS-ie i PCPR) przeszedłem. W każdym razie życzę powodzenia i proszę napisz jak się sprawy potoczyły.
Nadrzędny - Autor anulciao Dodany 2014-07-07 20:50
Witam ;-)) tak wszystkie wyniki zawarte są w kartach wypisu . Byl i Tomograf i Rezonans .. ale czy oni to wogole czytają? Czekam dalej na decyzje jaką podjeli .. ma przyjść do dwoch tygodni a to mija we czwartek . Zobaczymy, czy mialam szczęście zresztą dla mnie szczęście to, to że żyje! Bo to cud! Dawali mi tylko 5% na to że przeżyje!
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-08 19:11
Bądź dobrej myśli :-) Nie ma co się zamartwiać. Teoretycznie powinni czytać :-)
Trzymaj się :-)
Nadrzędny - Autor anulciao Dodany 2014-07-09 12:44
I przyszedl dzis polecony .. z komisji wojewodzkiej .. myslalm ze to moja decyzja w sprawie przyznanej grupy w sprawie odwolania, ucieszylam sie? i lekkie rozczarowanie! Ani okulista ani psycholog nie wiedza co ze mna zrobic i za tydzien mam sie ponownie stawic na komisji tym razem orzecznikiem bedzie neurolog! bo moj problem z oczami to nie prpblem okulistyczny! Wiec pytam dlaczego?dlaczego z komisji na komisje daja mi okuliste??? psycholog zrozumiem bo przezylam ciezkie chwile ... maja papiery nawet karte o stanie zdrowiu pacjeta wypisywal mi neurolog!! ciekawe co tym razem wymysla ... przeciez nie zagladnie mi do mozgu .. a rezonans mam na 05.08 ale nie glowy a oczodolów ...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-07-09 18:56
Jeśli tym razem staniesz przed neurologiem to dla Ciebie najlepsze wyjście. Bo jak wcześniej pisałem schorzenia neurologiczne są największej wagi. Wiem, że dla Ciebie takie oczekiwanie to udręka ale myślę, że skończy się to radością, która Ci to wynagrodzi. Pozdrawiam .
Nadrzędny Autor anulciao Dodany 2014-07-09 19:51
Dziekuje za słowa otuchy!! Jak bede po komisji to napisze ;;-))
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-09 19:55
Myślę, że wreszcie zrozumieli o co chodzi i dobrze, że neurolog - będzie o.k. wierz mi i nie martw się
Trzym się - pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopien umiarkowany (5524 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill