www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poranne przywitania (Strona 5) (135302 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-24 08:49
A można rozumieć w sposób nierozsądny?
Dziękuję za powitanie.

Dzień dobry wsyztkim tym, którzy lubią się uśmiechać, tym którzy są dla siebie mili.

...ale pojechałem :D
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-24 10:33 Zmieniony 2014-09-24 11:24
Gollumie proszę bardzo. A odpowiadając na Twoje pytanie, tak! Można rozumieć nierozsądnie. Dlatego, iż tak dzieje się tu na tym forum. Tu pisało wiele Osób chcących miło i przyjemnie spędzić czas. Niestety musiały zrezygnować. A co pozostali... mają ubaw.

>Dzień dobry wsyztkim tym, którzy lubią się uśmiechać, tym którzy są dla siebie mili.
>...ale pojechałem :D


Wszyscy mili odeszli, właśnie przez nierozsądek tych, co pozostali. Myślę, że szybko to zrozumiesz. Ci mili, i rozsądnie rozumiejący znaleźli sobie inne miejsce, gdzie nie ma obłudy i fałszu. A wyprzedzając (być może), Twoje pytanie - Ja jestem tu co jakiś czas. Zaglądam, czy w ogóle coś się zmieniło.
Reasumując można się uśmiechać, lecz i trzeba pamiętać o poszanowaniu uśmiechniętego. Jest wiele rodzajów uśmiechu. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-24 12:02
Głównym winnym odpływu użytkowników jesteś ty niestety. Ludzie mają dość twojej nieuprawnionej mentorskiej postawy i próby ustalania zasad. Ja obrażałem ludzi nie raz i nie dwa. Zgoda. Jednak ty robisz to nadal, tyle, że subtelniej.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-24 12:36 Zmieniony 2014-09-24 12:39
Pewnie mówisz o sobie. „Uderz w stół a nożyce się odezwą”. No i widzisz chłopcze. Za każdym razem to przysłowie działa. „Tylko winny się tłumaczy” Ja nie zamierzam. Drugie przysłowie dla Ciebie to: „Na złodzieju czapka gore”. Za każdym razem reagujesz tak samo. Własnego wizerunku nie ukryjesz. Trzecie brzmi: "Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi". Lejesz wodę aż mokro.

>Ludzie mają dość twojej nieuprawnionej mentorskiej postawy i próby ustalania zasad. Ja >obrażałem ludzi nie raz i nie dwa. Zgoda. Jednak ty robisz to nadal, tyle, że subtelniej.


Następny przykład Twojej niewinności. Ty mówisz o zasadach? Ty nie wiesz chłopcze, czym są zasady nie wspominając o mentorstwie. W przeciwieństwie do Ciebie, Ja mam własne zasady i ich nie przekroczę nawet na takie wywody, jak Twój.
Baw się dobrze, bo wizerunek Twój na kilometr Ciebie zdradza.
Mnie nie zdołasz obrazić, a już obwinianie Mnie tym, co Ty i inni zrobiliście z tego forum pokazuje tylko Twoje zakłamanie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-24 13:38
Jeszcze. Nie przestawaj.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-24 15:17
Nic nie zmądrzałeś Człowieku. Żal Mi Ciebie. :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-24 16:37
A mi siebie nie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 19:00
To jest postawa rogal160 :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-26 10:50
Pasujecie do siebie. Macie tę samą postawę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-26 11:05
Tylko Zygmunt, jedyny sprawiedliwy, walczy z mrokiem, przeciw wszystkim i wszystkiemu. Bohaterski i szlachetny. Wszak tylko On zna zasady i głosi je wszem i wobec z wykorzystaniem zaimka osobowego pisanego z wielkiej litery co jest oznaką szacunku do samego siebie, w żadnym wypadku megalomanii.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-26 11:32
Są ludzie, którzy mają własne zdanie i umieją je głośno zaprezentować, i są ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia. Ci pierwsi nie są zbyt wygodni dla tych drugich, a ci drudzy potrzebują poklasku i szpanu, gdyż bez tego nic nie znaczą.
Dla wyjaśnienia. Mało Mnie obchodzi, komu się podoba, czy piszę: Ja, Mi, Mnie, Moje, Moim itd. z dużej litery. Mi to odpowiada i mam do tego prawo.  Nie podoba się, proszę nie czytać. Tyle. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-26 11:54
Oczywiście, tylko Zygmunt prezentuje tu własne zdanie. Przez to jest szykanowany, ponieważ wybija się ponad przeciętność. Wszyscy inni pisząc na forum przedstawiają przecież cudze opinie a nie własne "mniemania":-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-26 12:16
Chłopcze. Tobie nie warto niczego tłumaczyć. Reszta bez komentarza. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-26 12:29
Jeszcze Panu nie podpadlem, ale wygląda na to, ze długo to nie potrwa.
Z całym szacunkiem (nie znam Pana na tyle), ale nie zastanawiał się Pan nigdy skąd takie, a nie inne zdanie o Panu?
Jak tak czytam posty to jest garsteczka osób do których zwraca się Pan uprzejmie. Są to osoby, które się nie sprzeciwiają i zawsze mają takie samo zdanie, każdy kto ma inne niż Pan jest wrogiem - to nie jest normalne - Pan sam ma własne zdanie - niekoniecznie słuszne.
Żyjemy w kraju gdzie jest wolność słowa, każdy ma prawo do własnych przemyśleń i zachowań.
Pierwszy raz się spotykam, aby ktoś "własny" zaimek osobowy pisał dużą literą - o czym to świadczy - nie musze pisać, zostało to już napisane.
Co do pisowni zaimków osobowych można przeczytać tutaj:
http://www.pwsz.chelm.pl/poradnia_jezykowa/index_2.php?id_k=2&id_p=152
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-09-26 13:02
Bardzo ciekawy i trafny link.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-26 14:10
Odpowiem Panu w ten sposób, gdyż nie znam Pana. Jest Pan w ogromnym błędzie. Pańskie wnioski świadczą jedynie o tym, iż atakuje Mnie Pan tylko dla tego, że mam odmienne zdanie.
To, co Pan podał w linku o pisowni jest dla uczniów szkoły podstawowej drogi Panie. Ja jestem Osobą decyzyjną sam dla siebie. Sam podejmuję decyzje i nie kieruję się szablonami, nakazami, i innymi bzdurami, które ograniczają wolność słowa. Dla Mnie to żadna wolność słowa, gdy mam stosować się do zasad obcych ludzi. Pan się chce stosować – proszę bardzo – Ja nie muszę.
Czy fakt, iż Pan ma własne zdanie a Ja mam własne świadczy o tym, czy jest Pan Moim wrogiem? Bzdura. Skąd ten pomysł? Pan wie swoje, Ja wiem swoje. Tyle. Wolność słowa.
Co do „garstki” Osób, jak to Pan raczył określić. Drogi Panie. Tu pisało wiele Osób bardzo wartościowych, i zostały zmuszone do opuszczenia tegoż forum, przez złośliwość, chamstwo i wycieczki personalne – nie, nie, nie Moje. (gdyż pewnie Pan tak by pomyślał), ale tych Osób, które tu pozostały.
Nie mam wiedzy, czy Pan tu pojawił się, jako nowy forumowicz, czy też to kolejna akcja ze zdublowaną nazwą. Mało Mnie to obchodzi.  Dla Pana informacji. Od wielu lat piszę z Osobami, które tu istniały na tym forum a już ich nie ma. Są to Osoby bardzo wartościowe, bardzo elokwentne, i nad wyraz kulturalne. Mające własne zdania i poglądy. Korespondować z Nimi, to wielka przyjemność dla Mnie i gradka, bo przynosi wiele przyjemności. Tu zaprezentować własne zdanie, to niewykonalne. To właśnie tu trzeba przytakiwać, poklepywać, potwierdzać.
Innymi słowy. Ja nie oceniam Pana, gdyż Pana nie znam. Zatem proszę Mnie nie oceniać. Nie ma Pan pojęcia, jacy są ludzie tu piszący. Wiele Osób, które stąd odeszło, mogłoby wiele o tym powiedzieć.
Ale proszę Mi wierzyć. Nie warto. Szkoda czasu na tłumaczenie. Pan niby nowy forumowicz (choć coś Mi się wydaje, iż nie bardzo), a już Pan wygłasza osądy, oceny, wnioski. Zdumiewające.
Tyle chciałem Panu powiedzieć kwoli wyjaśnienia. Dziękuję.:-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-26 15:55 Zmieniony 2014-09-26 16:15
Pisze Pan o zrozumieni, a najwyraźniej Pan nie rozumie zbyt wiele.
Jest Pan decyzyjny i jest panem samego siebie i nie ma zamiaru dostosowywac sie do zasad panujących na forum (tym czy innym) w takim razie co Pan tu robi?
Jest regulamin forum, który Pan zatwierdził rejestrując się tutaj, a teraz próbuje wprowadzić własny lad bo ten Panu nie pasuje.
Link, który podałem nie jest dla uczniów tylko określa on sposób kultury pisowni - sposób wyrażania szacunku dla innych.

Przykro mi to pisac, ale najwyraźniej potwierdza Pan to co myślę o osobach z Pańskim schorzeniem - niestety też się do nich zaliczam, ale w przeciwieństwie do Pana nie staram się wymuszać na innych swojego zdania - słucham, oceniam i dyskutuję ceniąc wypowiedzi innych nawet jeśli są mocno różne od mojego zdania, cenię równiez krytyke pod moim adresem i staram się wyciągać z tego wnioski.
Jest to grupa inwalidów, która jako jedyna między sobą rywalizuje. Osoby z tym schorzeniem uważają, że dotknęło ich njgorsze z najgorszych, a tak nie jest. Są gorsze "kalectwa" niż "to" i ludzie cierpią na te "inne upośledzenia ciała", a mimo to sa otwarci na świat, na ludzi i są mile usposobieni.
Nie wiem czym to jest spowodowane - może zazdrością - kto to wie....
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-09-26 19:56
Gollum napisał:

>Jest Pan decyzyjny i jest panem samego siebie i nie ma zamiaru dostosowywac sie do zasad panujących na forum (tym czy innym) w takim razie co Pan tu robi?
>Jest regulamin forum, który Pan zatwierdził rejestrując się tutaj, a teraz próbuje wprowadzić własny lad bo ten Panu nie pasuj


Oto, co regulamin zabrania.

>4. Zabrania się zamieszczania w Serwisie treści:
>a) sprzecznych z prawem,
>b) wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej,
>c) propagujących przemoc,
>d) zawierających wulgaryzmy oraz w inny sposób naruszające zasady współżycia społecznego,
>e) obrażających jakiekolwiek osoby trzecie,
>f) naruszających prawa autorskie,
>g) reklamowych i promocyjnych.


Proszę wskazać, w którym miejscu Zygmunt naruszył regulamin.
W związku z powyższym mam jedno pytanie: Czy forum jest po to, aby zamiast dyskutować na temat, krytykować uczestnikach, obrażać, pomawiać, dociekać kim są, jacy są, jakie mają wady itp, itd.?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-26 20:17

>d) zawierających wulgaryzmy oraz [u]w inny sposób naruszające zasady współżycia społecznego[/u],
>e) obrażających jakiekolwiek osoby trzecie,


a co do ostatniej części pytania - proszę poczytać posty wskazanego usera i nie zadawać więcej takich pytań.
Wspomniany user nie przejawia żadnych chęci do dyskusji jeśli ta nie idzie po Jego mysli, jeśli ktoś ma inne niż On sam zdanie. Nie obraża wprost - robi to "na około", wystarczy poczytac kilka ostatnich wypocin.

Przeciez to forum osób niepełnosprawnych - powinniśmy się trzymać razem bez względu na "wadę" - społeczeństwo polskie nie jest jeszcze gotowe na nasze "upośledzenie" i długo nie będzie. Państwo też robi wszystko, aby jak najbardziej NAM utrudnić współuczestnictwo w tym społeczeństwie, a do tego sami niepełnosprawni przejawiają między sobą wrogość, niezrozumienie - to jakaś totalna masakra.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-27 07:26 Zmieniony 2014-09-27 07:29
Dużo Pan pisze o zgodzie, o regulaminie a sam pała agresją. Pańskie stwierdzenia w stsunku do Mnie wiele mówią właśnie o Panu. Są, typowe z tekstów starego bywalca tegoż forum. W brew temu, co Pan tu wypisuje, Ja szanuję regulamin, i nie miałem zamiaru nikogo przekonywać do swego zdania. Lecz nigdy nie będę "większością", nie będę tańczył, jak Mi zagrają. Pan mówi o zachowaniach niepełnosprawnych, a sam wciąż Bóg wie co Mi zarzuca. Skoro Moje wypowiedzi są "wypocinami", to, jak nazwać Pańskie wpisy pełne agresji i szyderstwa. I co znaczy "user". Macie ubaw - to się bawcie. Udaje Pan "nowego" urzytkownika, a jakby "stary". Dwór się ożywił, tylko czemu nie własnym kosztem. Szyderstwo, szpan, wycieczki personalne są stałym elementem wypowiedzi tych samych ludzi. Nic się nie zmieniło. A tak nawiasem proponuję wrócić do starego nicu, lub zacząć samodzielnie myśleć. Gdyż po tym, co Pan napisał do tej pory o Mnie, jest przykładem na Pańskie intencje. Gratuluję.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-09-27 12:51
Rozpracował mnie Pan - jestem starym bywalcem z nowym nick'iem, a mój stary nick - niech sobie przypomnę, mmmm...
Zygmunt?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-09-27 11:32

>Jeszcze Panu nie podpadlem, ale wygląda na to, ze długo to nie potrwa.
>Z całym szacunkiem (nie znam Pana na tyle), ale nie zastanawiał się Pan nigdy skąd takie, a nie inne zdanie o Panu?
>Jak tak czytam posty to jest garsteczka osób do których zwraca się Pan uprzejmie. Są to osoby, które się nie sprzeciwiają i zawsze mają takie samo zdanie, >każdy kto ma inne niż Pan jest wrogiem - to nie jest normalne - Pan sam ma własne zdanie - niekoniecznie słuszne.
>Żyjemy w kraju gdzie jest wolność słowa, każdy ma prawo do własnych przemyśleń i zachowań.
>Pierwszy raz się spotykam, aby ktoś "własny" zaimek osobowy pisał dużą literą - o czym to świadczy - nie musze pisać, zostało to już napisane.


To cytat Twojej wypowiedzi. Czy czyjeś zdanie i niekonieczne słuszne jest obrazą interlokutora? NIE! Bo - jak sam napisałeś żyjemy w wolnym kraju.
Natomiast uwagi co do pisowni taką  obrażają osobę tak piszącą. W towarzystwie nie wytyka się błędy innych, bo to świadczy o niskiej kulturze wytykającego. Internet jest miejscem publicznym, więc tym bardziej nie powinno się czegoś takiego robić.

>Wspomniany user nie przejawia żadnych chęci do dyskusji jeśli ta nie idzie po Jego mysli, jeśli ktoś ma inne niż On sam zdanie. Nie obraża wprost - robi to "na około", wystarczy poczytac kilka ostatnich wypocin.


A czy widzisz tu jakąś dyskusję i na jaki temat? Bo ja nie. Widzę raczej, że jako "nowy" wszedłeś w rolę tych, co nie dyskutowali, a tylko atakowali i obrażali.

>Przeciez to forum osób niepełnosprawnych - powinniśmy się trzymać razem bez względu na "wadę" - społeczeństwo polskie nie jest jeszcze gotowe na nasze "upośledzenie" i długo nie będzie. Państwo też robi wszystko, aby jak najbardziej NAM utrudnić współuczestnictwo w tym społeczeństwie, a do tego sami niepełnosprawni przejawiają między sobą wrogość, niezrozumienie - to jakaś totalna masakra


Czy aby nie przesadzasz. Zgodnie z mądrością ludową "jak Cię widzą, tak Cię piszą", to sami uczestnicy tego Forum stworzyli niemiłą atmosferę, więc do kogo masz pretensje?
Ja nie jestem osobą niepełnosprawną. Zostałem tu zaproszony kilka lat temu i dotrwałem do teraz mając na uwadze, że pojęcie "integracja" nie może odbywać się wewnątrz, ale na zewnątrz, aby społeczeństwo przekonało się, że osoby niepełnosprawne mają takie same prawa i nie potrzebują specjalnego traktowania, ale zrównania szans. Dzisiaj zdrowy w ułamku sekundy może stać się osobą niepełnosprawną. Młody też się zestarzeje. Dlatego nasze społeczeństwo musi zrozumieć, że zrównanie szans to zapewnienie sobie przyszłości na wypadek, gdyby los okazał się niełaskawy.
Zakładam, że czasem zajrzy tu ktoś z ciekawości. Czy pomyślałeś, co może sobie pomyśleć o osobach niepełnosprawnych, widząc panującą tu atmosferę?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-09-27 12:50
Panie Robin Hood - to są moje własne wypowiedzi i są one poprzedzone obserwacją.
Pracuję wśród ludzi o których zachowaniu pisałem.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-27 15:00 Zmieniony 2014-09-27 15:04
A wetnę się Wam na marginesie tej Waszej dyskusji:

> Czy pomyślałeś, co może sobie pomyśleć o osobach niepełnosprawnych, widząc panującą tu atmosferę?


Argumenty "z niepełnosprawności" zawsze mnie trochę bawią. I argument, że niepełnosprawni muszą czy powinni ze sobą trzymać (nie, nie muszą i niepełnosprawność może być tak samo powodem do rozróżniania, bo są różne potrzeby, różne charaktery, bo można grać w "ja jestem NAPRAWDĘ niepełnosprawny, nie to co Ty"), i argument że ludzie mają myśleć o tym, co sobie sprawni pomyślą. Jeżeli założymy, że niepełnosprawni mają się niczym w teorii nie różnić w zakresie traktowania, to mają dokładnie takie samo prawo i do bycia uprzejmymi, i do bycia nieuprzejmymi. I do przytulania się i do huczenia na siebie. Ogólnie rzecz biorąc, do bycia sobą i ponoszenia konsekwencji swojego zachowania. Czasem konsekwencją jest to, że Cię wyrzucą. Czasem np. "tylko" to, że ktoś Cię nie lubi, czy po prostu się z Tobą nie zgadza. Ponosi się stosownie konsekwencje swoich decyzji i tyle.

Jeżeli gdzieś jest pięć osób niepełnosprawnych, dajmy na to, to jest po prostu pięć różnych osób z jakimś defektem nazywanym przez społeczeństwo niepełnosprawnością (a nie tylko chorobą). I tyle. A nie grupa o ustalonej polityce, sposobie zachowania, solidarności itd. Jeżeli tu się ludzie kłócą, to świadczy to o nich (np. o tym, że się nie lubią, że to forum pod względem zachowania nie różni się od wielu innych itd.) nie o pięciu milionach niespokrewnionych z nimi "osób niepełnosprawnych"
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-27 15:35
Oczywiście, że tak.
Pisząc o grupie osób niepełnosprawnych, która jako jedyna (jaka znam) walczy ze sobą nie miałem na myśli tego o czym Pan/Pani @Iota pisze.
Chodzi o to, że osoby niewidome uważają się bardzo często za najbardziej pokrzywdzone przez los bo straciły wzrok, że jest to najgorsze co moze spotkac człowieka - ja uważem zgoła inaczej, nie jest to największe nieszczęście jakie może dotknąć człowieka, z tym da się żyć i to całkiem po ludzku.
Osoby te - i nie codzi tu o charakter, lubie kogoś czy nie - jak ja to mówię gdyby mogły to wykopałyby dół na drodze drugiego niewidomego.
Oczywiście nie generalizuję tutaj, nie chcialbym, aby Ktoś tu zaraz mnie zaatakował.
Piszę to z obserwacji, pracuję w firmie gdzie jest sporo osób niewidomych, są ruchowcy i głusi - ostatnie dwie trzymają się zawsze razem, jeden drugiemu pomaga, a wśród niewidomych jeden na drugiego donosi, jeden drugiemu zazdrości i jak moe to jeden na drugim zarabia choć sam nie ponosi kosztów, po prostu wykorzystuje potrzebę drugiej osoby.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-27 16:14 Zmieniony 2014-09-27 16:20
@ Gollum

Hmm, spotkałam w swoim niezbyt długim życiu ludzi, którzy bardzo głęboko wierzyli, że ich nieszczęście jest najgorszym z najgorszych, po prostu dlatego, że przydarzyło się im (chociaż oczywiście tak by tego nie powiedzieli). Albo dlatego, że naprawdę meili porządnie przerąbane (jak ktoś nie ma władzy w żadnej kończynie to ma niewesoło). Nie jestem pewna, czy naprawdę to się tak "ładnie" przekłada na typy niepełnosprawności. Mam wrażenie, że ludzie po prostu mają różne charaktery, różne wychowanie (jeżeli niepełnosprawność pojawiła się w dzieciństwie), są na różnych etapach akceptowania swoich problemów i w ogóle różne możliwości (inna jest sytuacja kogoś, kto nie wstaje z łóżka, z definicji inna jeżeli człowiek może wyjść na zewnątrz)

Nie znam zbyt wielu osób, których zasadniczą wadą byłaby utrata wzorku, więc może jest jakaś zależność, ale nie jestem przekonana, czy to naprawdę akurat tak działa. Pomijając już nawet kwestię tego, że gdyby istniała jakaś zależność, to nie musi mieć związku np. z charakterem p. Zygmunta dokładnie tak, jak gdyby istniała zależność w moim schorzeniu, to nie musi ona być powodem mojego zachowania czy charakteru.

PS. (nie zgub Pierścienia :-)) W kwestii adresowania - "Pani" (ale wolę per ty).
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-09-27 16:22
Super - ja też wole "per Ty"
Spoko - pierścień jest dobrze schowany. To jest mój sssskaarb ;-)

Miło było poznać.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-09-28 22:13
Gollum napisał/a:

>a co do ostatniej części pytania - proszę poczytać posty wskazanego usera i nie zadawać więcej takich pytań.


Wspomniany user nie przejawia żadnych chęci do dyskusji jeśli ta nie idzie po Jego mysli, jeśli ktoś ma inne niż On sam zdanie.
Odp:
Ja w odpowiedzi, zapytam:
Co Ty robisz, czyżby to nie było wciskanie "na chama" swojego zdania, a skąd wiesz,  że masz rację, a Zygmunt i Nachbar ją mają???
I jeszcze jedno:
Skąd taka pewność, jak napisałeś???

>Nie obraża wprost - robi to "na około", wystarczy poczytac kilka ostatnich wypocin.


A może, to Ty nie masz racji, że Zygmunt i Nachbar jej nie posiadają???
Z tym, co napisałeś, ja się zgodzę:
Przeciez to forum osób niepełnosprawnych - powinniśmy się trzymać razem bez względu na "wadę" - społeczeństwo polskie nie jest jeszcze gotowe na nasze "upośledzenie" i długo nie będzie.
W tym wypadku, niepełnosprawni powinny trzymać sztama i walczyć o swoje, jakże słuszne prawa... Tylko dlaczego mało kto większość z niepełnosprawnych walczy o godne, lepsze, pozbawione barier życie????
Może czekają na "Mesjasza" który będzie ukrzyżowany, by odkupić nas z chorób, niesprawności, jak Pan Jezus za wszystkich grzeszników?
Jako osoba z wieloma niesprawnościami, z zaawansowanym SM, z niewyraźną bełkotliwą na przemian zacinającą się mową, mam siłę kandydować jeszcze do rady gminy i zajmować się także problemami osób niepełnosprawnych, ponieważ znam je z własnej autopsji... Pomimo iż sam mam bardzo mizerną rentę i coraz większe problemy finansowe, to mam zamiar oddawać dietę radnego na cele charytatywne... Mam zamiar wywalczyć coś dla niepełnosprawnych, i pokazać drogę, tym, którzy tylko biernie czekają na ochłapy, lub na tzw. Figa z makiem...
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-09-29 08:15
NORBUŚ ,GOLLUM WIE WSZYSTKO.:-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-28 17:31

>w którym miejscu Zygmunt naruszył regulamin.<


W tym, w którym sugeruje, a wręcz wyraźnie pisze o zaburzeniach psychicznych np. moich :-( Odsyła do lekarza itp.
Tłumaczy wszystkim jak nie wiem komu, gdzie i jak ludzie się witają :-(
Ponad to "chłopcy" są u szewca jak mawiał mój dziadek :-)

Zwykle sąsiedzi i rodzina mówią: to był spokojny i miły człowiek, a tu afera na całą Polskę bo wydarzyła się tragedia. Symptomy były ale nikt nie zareagował :-(

Weszłam do złego wątku :-( przepraszam - to nie jest moja bajka. Tak jakoś wychodzi, że pan, Zygmunt i jeszcze ze dwie osoby koniecznie chcecie aby wszyscy odeszli? :-(
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-28 17:43
Proszę czytać Moje posty ze zrozumieniem. Kłamie Pani w żywe oczy.

POST ZGŁOSIŁEM DO USUNIĘCIA DO ADMINISTRACJI. JEST NICZYM INNYM, JAK SZKALOWANIEM MOJEGO WIZERUNKU OSOBISTEGO.

ADMINISTRACJĘ PROSZĘ O USUNIĘCIE POWYŻSZEGO POSTU!
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-28 17:58
Pan chce mnie zdenerwować tak jak ostatnio? Nie obchodzi mnie co pan zgłasza i komu.
O czym tak

>Kłamie Pani w żywe oczy.<


Chce pan przytoczenia pana "listów"?

>Moje posty ze zrozumieniem.<


Tu nie ma nic do rozumienia. Pan pisze wyraźnie i jednoznacznie. Później próbuje się p. ratować atakując innych. Nie tędy droga - proszę skorzystać z własnych rad.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-28 18:00
Jola daj spokój. Szkoda czasu.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-28 18:04
Nie powiem, że już nie wejdę na to forum, ale powiem: nie wejdę jeśli  będzie ten... wejdę jak mnie zmusi wkleić jego listy opluwające innych ludzi. Mam dość :-(
Masz rację, szkoda czasu :-)
Pozdrawiam rogal160 :-)
Nadrzędny Autor asia025 Dodany 2014-09-28 18:41
hehehehe:)))))))))))wejdziesz pod innym nickiem;)))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-28 19:54
Szkoda szarpać nerwy.
Wystarczy olać to co pisze, jak nie będzie reakcji z Pani strony nie będzie miał czym się karmic.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-28 20:01
I o to chodzi. Właśnie o tym mówiłam w innych wątkach. :-)
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-09-29 18:44
lidzia nigdy nie zganilas chamstwa golluma i Jolusi? Znów  tego nie widzisz? jestes świętusia naiwniusia czy udajesz? HEHEHE:)))))))
Idę do kina baj baj
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-03 17:31

>lidzia nigdy nie zganilas chamstwa golluma i Jolusi?


Może dowiem się gdzie wystąpiło to chamstwo?

>Idę do kina baj baj<


A to już kiedyś czytałam tylko nick był inny :-(

Co Ci zrobiła ta Lidia? Co Ci zrobili ludzie?
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-09-26 12:31 Zmieniony 2014-09-26 12:34

>Chłopcze. Tobie nie warto niczego tłumaczyć :-)


"Chłopcze-rogalu! Tobie nie warto niczego tłumaczyć ponieważ Ty jesteś oporny na argumentację "JEDYNIE SŁUSZNĄ"
Tłumaczyć można tylko tym, którzy zgadzają się bez zastrzeżeń z Zygmuntem wszystko i najlepiej wiedzącym, idealnym, oczytanym, najmądrzejszym, najinteligentniejszym ....... tu pozostawiam wielokropek - bo lista jest nieskończona a wielkość Zygmunta nieograniczona.
Właściwie to należałoby założyć nowy wątek:
Słowa uwielbienia dla Zygmunta :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-26 12:37
Ależ ja wiem o tym, że jestem niegodny dostąpić zaszczytu zrozumienia przekazu Pana Zygmunta. Po prostu mój ograniczony intelekt tego nie ogarnia. I to jest tylko moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Mam tylko cichą nadzieję na to, że w końcu uda mi się dostąpić łaski oświecenia i będę mógł z czystym sumieniem zacząć wypowiedź od zwrotu "w Moim mniemaniu" i pisownia zaimka jest tu nieprzypadkowa.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-09-26 13:00

>Mam tylko cichą nadzieję na to, że w końcu uda mi się dostąpić łaski oświecenia :-)


Droga przed Tobą ciężka i trudna ale próbuj a może kieeeeedyś dostąpisz tej łaski (nie mylić z laską :-))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-26 13:06
Tak, wiem. Stoję w obliczu trudnego wyzwania. Jednak podejmę ten wysiłek, bowiem wiem, iż na końcu drogi jest doskonałość, pełnia wiedzy, kultury i taktu, po prostu Ja, przez wielkie J.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-09-26 13:35

>Jednak podejmę ten wysiłek, bowiem wiem, iż na końcu drogi jest doskonałość .....


Och! Jak Ci zazdroszczę!!
Mnie już nie stać na takie poświęcenie :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-26 16:30
Nie poddawaj się, myśl o nagrodzie. Gdy już osiągniesz zygmuntowatość to nawet zasady pisowni nie będą Cię obowiązywać, a co dopiero zasady ruchu drogowego, ustalisz własne, gdyż będziesz miał własne mniemanie.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-09-26 19:34

>Gdy już osiągniesz zygmuntowatość ...


Toż to niemożliwe, nasz zygmunt przerósł nawet swojego imiennika na kolumnie Placu Zamkowego :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-26 19:38
Ten się przynajmniej dostosował - stoi i nikomu nie narzuca własnego Ja :D
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-09-26 20:03 Zmieniony 2014-09-26 20:05

>Ten się przynajmniej dostosował - stoi i nikomu nie narzuca własnego Ja :-)


To racja ale ten na Placu ma inny problem - nie może brać łapówek  no i nie ma swojego adwokata :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-09-26 20:19
Zastanawiałem się co ma kolega na myśli pisząc o adwokacie, ale już wiem :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-09-26 20:58
Daje rade tyle lat to jeszcze postoi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poranne przywitania (Strona 5) (135302 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill