www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Sad pracy w sprawie renty socjalnej (8427 - wyświetleń)
- Autor sutek50 Dodany 2014-07-29 16:43
Witam!
Dnia 18 czerwca zlozylem odwolanie do sadu pracy w sprawie odebrania mi renty socjalnej. Dnia 16 lipca otrzymalem pismo z sadu ze bed wezwany na badanie przez bieglych. Kiedy moge otrzymac to pismo na badanie i czy podczas badania bede znal decyzje przez bieglego czy bede musial czekac na pismo co postanowil?
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-29 17:06

>Kiedy moge otrzymac to pismo na badanie


Z terminami na badania bywa różnie, nie ma tu określonego terminu oczekiwania

>czy podczas badania bede znal decyzje


Nie, biegły nie informuje o swojej decyzji.

>czy bede musial czekac na pismo co postanowil?


Tak! Sąd prześle Ci opinię biegłego. Do tej opinii będziesz mógł wnieść swoje uwagi.
Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2014-07-29 17:17
Na pismie ktore otrzymalem z sadu napisano ze bede badany przez lekarza okuliste ale daty nie podano kiedy to nastapi. Czy to oznacza ze bede badany tylko przez tego lekarza czy moze on powolac innych bieglych. I gdzie to badanie bede mial w sadzie czy w szpitalu bo ten lekarz pracuje rowniez w szpitalu
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-29 17:53
Jeśli sąd w swoim piśmie poinformował o powołaniu biegłego lekarza okulisty to znaczy, że nie uznał za konieczne powołanie innych lekarzy.
Jeśli uważasz, że w Twoim przypadku wskazane jest badanie lekarza innej specjalności zawsze możesz zwrócić się do sądu z wnioskiem o poszerzenie listy lekarzy.
Termin badania będzie podany w odrębnym piśmie. Tam też będzie podana data i miejsce badania. Nie musi to być siedziba sądu. Znam przypadki wezwań na badania nawet do miejscowości oddalonych od siedziby sądu o 150 km i więcej. Oczywiście należy Ci się zwrot kosztów podróży. Możesz też wnioskować o zgodę na dojazd samochodem i zwrot kosztów wg stawek eksploatacji samochodu.
Jeśli masz jeszcze pytania - pytaj. Zaznaczam, nie jestem specjalistą ale trochę wiem z autopsji a trochę z doświadczeń i rad innych osób.
W "kontaktach" z sądem musisz być cierpliwy. Te młyny mielą bardzo wolno.
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2014-07-29 18:47
Ale to lekarz biegly okulista nie moze juz powolac innych bieglych? Jesli byl by to jeden biegly okulista to moze sprawa zakonczyc sie znacznie szybciej. Bo jak czytam jak niektorzy czekaja na sprawe kilka a nawet kilkanascie miesiecy to mnie cos bierze. A jak sprawa wyglada jesli wygram to zus ma prawo zlozyc apelacje tak?
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-29 20:46
Biegły okulista może zasugerować powołanie innego biegłego z tej samej lub pokrewnej dziedziny medycyny. Na przykład neurolog może zaproponować konsultację z psychiatrą lub psychologiem. Ale decyzję o powołaniu biegłego podejmuje wyłącznie sąd.
Jeśli wygrasz sprawę, czego Ci życzę, to ZUS ma prawo wnieść apelację. I prawdopodobnie tak zrobi. A już z pewnością złoży wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku.
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2014-07-29 22:36
Gdzies jakis czas temu wyczytalem ze jesli przegram i sie odwolam do sadu apelacyjnego to juz musze miec swojego adwokata? A jak sprawa wyglada ze jesli to zus sie odwola to czy tez bedzie potrzebny adwokat?
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-30 10:03
Nie znam odpowiedzi na to pytanie.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2014-07-30 13:40
Mam jeszcze pytanko. Co znaczy ze zus złoży wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku? I ile ma na to dni od ogloszenia wyroku oraz ile ma dni od wniesienia apelacji
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-07-30 14:21
Tutaj znajdziesz odpowiedź na większość Twoich pytań i wątpliwości.
Kodeks Postępowania Cywilnego
Pożytecznej lektury :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Sad pracy w sprawie renty socjalnej (8427 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill