www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / badania PENTOR (2912 - wyświetleń)
Autor Ostra111 Dodany 2007-06-15 11:38
Witam
Chciałabym odnieść się ogolnie do artykułu, traktującego o wynikach badań przeprowadzonych przez PENTOR w ubieglym roku. A raczej potwierdzić z autopsji prawdziwość tego raportu i uzupełnić o kilka szczegółów. Otóż w moim mieście, zadania PFRON wykonuje uznaniowo Wydział do spraw społecznych. Nie znam statystyk, jednak po lekturze odpowiednich stron internetowych nasunął mi sie wniosek, że urzędy chętnie realizują projekty uwzględniające:-) osoby niepelnosprawne, jeżeli są korzystne dla danej jednostki samorządowej - np: remonty i poprawienie warunków pracy samych urzędników, czy imprezy integracyjne, z ktorych korzystają głównie wybrani. Jednak jako, że posiadam dostęp do informacji, wielokrotnie zwracałam się o pomoc w miarę potrzeb. I co się okazało. Wielokrotnie spotkalam się z arogancją, agresją i łamaniem podstawowych praw człowieka, a to dlatego, że łamię stereotyp bezradnej osoby niepełnosprawnej. W moim mieście bezkarnie łamane są przepisy Ustawy o ochronie danych osobowych w stosunku do osób prywatnych przez urzędników. Faktem jest, że uzyskałam pomoc kosztem upublicznienia moich danych w rozumieniu ustawy, kosztem szykan. Potwierdzam rownież fakt, że polskie prawo i stereotypy, nie ułatwiają zycia przecietnej osobie niepełnosprawnej, zwłaszcza aktywnej i wykazującej inicjatywę.Osoby takie spychane są na margines zycia, albo skazane na nierówną walkę. faktem rowniez jest, że osoba niepelnosprawna na prowincji posiada niższy status społeczny, jak osoby z uzaleznieniami, czyli dewaluujace sie na wlasne zyczenie. Najistotniejszy jest jednak paradoks: moja aktywność i inicjatywa jako osoby niepełnosprawnej, często wzbudzały powszechne oburzenie, bezprawną dewaluację, szykana itd.i w konsekwencji wymusily ubieganie się o pomoc de minimus. Osoba niepełnosprawna powinna mieć równe szanse w korzystaniu ze środków i instrumentów rynku pracy.To tylko ogolniki, gdyż esencja artykulu zawiera istotę problematyki.Na prowincjach i wioskach nie ma perspektyw, ani godnego zycia dla większości niepełnosprawnych. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / badania PENTOR (2912 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill