www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Piszcie o tym jakie macie doświadczenie w poszukiwaniu pracy (2756 - wyświetleń)
Autor bszwarc Dodany 2007-06-15 13:21
Piszcie o tym jakie macie doświadczenie w poszukiwaniu pracy jako NEPEŁNOSPRAWNI.

Ja poszukuję pracy ponad 8 lat.
Od czasu orzeczenia o niepełnosprawności od września 2006 r. tylko jeden raz udało mi się telefonicznie i jeden raz osobiście rozmawiać z pracodawcą, który na dodatek potrzebował towarzystwa pod nieobecność swojej szefowej, tak mu się bardzo nudziło. Na nic były moje rady, żeby korzystał z Agencji Towarzyskiej. Przez 3. godziny pozorowania rozmowy kwalifikacyjnej na towarzyską, zachowywał się jakby robił mi łaskę, że w ogóle zdecydował się na tę rozmowę, że to nie on potrzebuje pracownika, ale to ja potrzebuję pracy, że ew. mógłby się mną zaopiekować. PO CO?, nie było odpowiedzi. Ja nie potrzebuję opieki tylko pracy, godnej, solidnej pracy.
Nie dowiedziałam się też nic o jego wizji na temat mojego stanowiska.  Nie otrzymałam także odpowiedzi - obiecanej przez niego, po kilku dniach. 
Ów Pracodawca jest znany środowisku niepełnosprawnych, także z tej bardzo przykrej strony, ale nie przeszkadza to w wysyłaniu do niego kandydatów na rozmowy osobiste. Pomimo wiedzy na temat rzekomo spolegliwych niepełnosprawnym pracowawców, organizacje niepełnosprawnych nie mają wpływu na ich zachowanie. To dotyczy np. także POLICJI. Przez wiele tygodni zwodzą niepełnosprawnych kandydatów, by w końcu nie przyjąć ich do żadnej pracy. TO NIE MA ŻADNEGO SENSU. TO JEST OBRAŹLIWE ZACHOWANIE, PONIŻAJĄCE, traktowani w ten sposób WYTRACAMY ENERGIĘ, MOBILIZACJĘ DO PODJĘCIA PRACY.
Czy to oznacza, że pracodawcy nie mają w rodzinach ani jednej osoby niepełnosprawnej?, że nie rozumieją problemu, myślą jedynie o wyżyciu się, wyładowaniu swoich złości, agresji na słabszych od siebie? Dlaczego nie zaczną naprawdę pracować, dostają przecież niemałe dopłaty, dlaczego nie mogą zająć się wreszcie solidną pracą - tak potrzebną w Polsce, w której nie będzie miejsca na dopatrywanie się na siłę jakichkolwiek ułomności u INNYCH? Mogą przecież wyznaczyć osoby do kontaktu z Niepełnosprawnymi.
Czy ich KULTURA OSOBISTA jest na tak NISKIM POZIOMIE, bo obawiają się ujawnienia swoich wulgarnych skłonności?, ujawnienia swoich nazwisk, nazw firm, które w ten sposób zabawiają się kosztem słabszych?
Piszcie proszę, może wreszcie uda się NAM - NIEPEŁNOSPRAWNYM nagłośnić PRAWDZIWE PRZYCZYNY POLSKIEGO BEZŁADU i CHAMSTWA w ZATRUDNIANIU NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Może też wreszcie MEDIA TAK AGRESYWNE NA CODZIEŃ zechcą łaskawie opublikować NASZE PEŁNE SPOJRZENIE NA TEN PROBLEM.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Piszcie o tym jakie macie doświadczenie w poszukiwaniu pracy (2756 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill