www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prośba o pomoc - stopa protezowa (8408 - wyświetleń)
- Autor studentkaaa88 Dodany 2014-10-15 16:42
witam Was :-)
Jestem studentka i piszę w tym roku pracę dyplomową na temat stop protezowych u dzieci. Moim celem jest ulepszenie obecnych produktów. Jednak bez Waszej opinii to się nie uda, a nie znam osobiście żadnej osoby zaprotezowanej.

Bardzo chciałabym Was prosić o pienie na temat istniejących stóp, które nosicie lub które noszą Wasze dzieci.
Chciałabym, abyście wymienili wady jakie napotykanie w codziennym życiu.

Czego brakuje obecnym stopom według Was Waszym pociechą? Co powinno się ulepszyć? Czy stopy bardzo szybko się niszczą?

Z góry bardzo Wam dziękuję za przeczytanie posta i z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek opinie.

Pozdrawiam serdecznie !
Nadrzędny - Autor Piotr01 Dodany 2015-03-03 18:44
Cześć może nie jestem dla ciebie dobrym obiektem badań bo mam 40 lat i mam protezę podudzia, górna część (lej) bardzo stara technologia lej z uszami do tego  Pończocha żelowa Derma Seal Forte i obecnie używam stopy Ottobock TRIAS 1C30 z tańszych bo około 3000PLN stopa rewelacyjna, ale jak dla mnie mało trwała potrafię ja wyeksploatować wciągu 18-24 miesięcy tak, że się nadaje do wymiany. Ogólnie powiem jak dla mnie stopa super miękka oddaje energię tylko jej trwałość. Fakt że dużo jej używam nie ma dla mnie problemu aby przejść 3-5 km za jednym razem 2 a nawet 5 razy w tygodniu. Mój rekord przebytej trasy na tej stopie to samotna wycieczka Szklarska Poręba i Szrenica  wyniosła około 30km udokumentowanych a było jeszcze troszkę więcej. Powiem jeszcze, że jeżdżę samochodem bez dodatkowego osprzętu, motocyklem, rowerem, a ostatnio wracam do nart.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-03 19:36
I to się nazywa facet z jajami ;-) bez obrazy :-) Gdzieś, coś mi tak dzwoni tylko nie wiem, w którym "kościele": ci wspaniali mężczyźni w swych wspaniałych maszynach" ;-)
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Piotr01 Dodany 2015-03-04 20:41
Szkoda, że nie można testować komponentów tylko najpierw trzeba się zadeklarować (zakupić) i dopiero wtedy wychodzi szydło z worka właśnie ostatnio testowałem zwykłe podciśnienie i stopa axion wszystko ottobock i wcale nie powala a będzie mnie to kosztować 18000zł. Taki żywot niepełnosprawnych. Bo nawet jak się kupuje auto to można pojeździć testowym i powiedzieć nie dziękuję a tu niestety deklaracja = zakup.
Nadrzędny - Autor Piotr01 Dodany 2015-03-04 22:04
Szkoda, że nie można testować komponentów tylko najpierw trzeba się zadeklarować (zakupić) i dopiero wtedy wychodzi szydło z worka właśnie ostatnio testowałem zwykłe podciśnienie (tylko zawór) plus Copolymer (TPE) is highly elastic i stopa Strong Performance – The 1E56 Axtion® cena samej stopy gdzieś 5000PLN wszystko ottobock i wcale nie powala a będzie mnie to kosztować 18000zł. Taki żywot niepełnosprawnych. Bo nawet jak się kupuje auto to można pojeździć testowym i powiedzieć nie dziękuję a tu niestety deklaracja = zakup A jeszcze jedno szkoda że w firmowych pracowniach nie można łączyć podzespołów super są leje Ossur ponieważ mają "pończochy" do których nie trzeba używać "KapY" co daje większy zakres ruchów kolana.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-05 19:57
Podziwiam Cię w zw. z tym co napisałeś wcześniej :-) Nie znam się na tym o czym piszesz absolutnie. Znam jednak kilka osób z protezami nóg i wiem jakie to wszystko trudne. Na tym forum jest trochę osób w podobnej sytuacji, ale chyba uważają, że trzeba się "ukrywać" ;-)
Z tym testowaniem masz rację, to spora kasa i ma działać w połączeniu z żywym człowiekiem, jego ciałem i unerwieniem.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Piotr01 Dodany 2015-03-05 21:04
E tam co tu podziwiać są lepsi odemnie, ale  to fajne bo ja mam ciągle ochotę dążenia do osiągnięcia tego do czego doszli najlepsi. Zawsze można w życiu znaleźć coś wesołego wię najbliższy weekend narty w Karkonoszach bo to już chyba końcówka śniegu HejoBaj życzę wam abyście mieli lepiej niż ja.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-05 21:17
Jesteś za skromny :-)  Może i można

>w życiu znaleźć coś wesołego<


ale mnie coraz trudniej :-(
Jesteś super i o.k. :-)
Życzę powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-06 08:59

> Na tym forum jest trochę osób w podobnej sytuacji, ale chyba uważają, że trzeba się "ukrywać" ;-) <


Nie chodzi o ukrywanie tylko temat wątku. Studentka prosiła o wypowiedzi w sprawach stopy protezowej dla młodych ludzi.

>Z tym testowaniem<


Miałam propozycję testowania.
Nadrzędny - Autor Piotr01 Dodany 2015-03-06 20:07 Zmieniony 2015-03-06 20:09
no i jakie są efekty testów? Czy te testy odbywały się przez kilka dni czy godzin? proszę o informację jakie stopy były testowane bo ja mogę ocenić stopę ossur i dwie ottobock. Oczywiście moje subiektywne oceny ale testy w terenie pod pełnym obciążeniem moja waga to około 75kg i wzrost 176 cm. Oczywiście ja testowałem stopy które cenowo są realne dla mojego portfela maksymalna cena to 5000zł.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-06 20:36
Nie będę zaśmiecała wątku swoimi sprawami. Powiem tylko , że propozycja dotyczyła testowania przez dwa tygodnie ( u siebie).

> Oczywiście moje subiektywne oceny <


Zawsze tak jest. Wiele czynników się na to składa.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-07 20:16
Ojjj Lidzia :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-07 20:36
Nie rozumiem, co Ci się nie spodobało w mojej wypowiedzi?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-07 20:47
Pomyśl:(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-07 21:07
Może ten do kogo kierowałam post zrozumiał, a to jest najważniejsze. :-)
Nadrzędny Autor Piotr01 Dodany 2015-10-24 21:51
Hejka a możecie zaproponować jakąś fajną stopę chodzi mi o dynamiczną i w przystępnej cenie ponieważ muszę za nią zapłacić sam proszę o model i firmę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prośba o pomoc - stopa protezowa (8408 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill