www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 5) (879518 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-11-15 09:27
Ma już deczyje chcą mnie przeszkolić..
Nie tak prędko..
Nie dam się
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2007-11-15 13:20 Zmieniony 2007-11-15 13:38
No to życzę duużżoo sił do dalszej walki, ja taką prowadzę już kilka lat.
Mówią że każdy, kiedyś musi zachorować. Mnie choroba dopadła w 93r., ubiegłego wieku.
Zawroty głowy, utrata równowagi, wymioty, bladość i zimny pot. Z zakładu pracy, karetką pogotowia odwieziony zostałem do szpitala. Szybko te objawy ustąpiły, 3-miechy zwolnienia i do pracy.
Po 2-tgodniach, obiawy powróciły, karetka, pobyt na izbie przyjęć, po 12 godzinach do domu, misiąc zwolnienia i takie nawroty się powtarzały. Badania wychodziły dobre, poza jednym wyjątkiem, laryngolog
stwierdził ubytek słuchu i zostałem skierowany do przychodni chorób zawodowych na badanie. Badanie nie stwierdziło ubytku ponadnormatywnego. Dalszy ciąg w skrócie, pobyty w szpitalach, dalsze badania w przychodni chorób zawodowych, odwołania itp. W 99r renta, w 2001r., orzeczenie umiarkowanego stopnia niepełnosprawnosci z dopiskiem że mogę pracować w warunkach dostosowanych i że wymagam pomocy osób trzecich w związku z częściową lub okresową utratą do samodzielnej egzystencji.
No to pracę miałem z głowy, bo nikt nie przyjmie dwie osoby jako jednej. objawy ustąpiły po przestrzeganiu zaleceń lekarza. w 2002r., dostałem wezwanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego na rozprawę, że takie odwołanie kiedyś złżyłem, zapomniałem. Wyrokiem tegoż sądu wszystkie decyzie wydane w sprawie choroby zawodowej zostały uchylone i po ponownym przebadaniu w styczniu 2003r. dostałem decyzje o stwierdzeniu u mnie choroby zawodowej w postaci nedosłuchu obustronnego spowodowanego hałasem.
W lutym 2003r złożyłem wniosek do ZUS-u, o rente z tytułu choroby zawodowej, oczywiście decyzja odmowna. Owołałem się do sądu, w odwołaniu napisałem, że ZUS nawet nie wypłacił mi odszkodowania.
Dostałem z ZUS-u powidomienie że akta zostały odesłane do sądu. Mineło 2 miechy, sprawdzam w sądzie, moich akt niema. Awantura w ZUS-ie, po jakimś czsie dostaję wezwanie na ponowne stawienie się przed oblicze orzecznika. Bardzo szybko przychodzi mi decyzja o stwierdzeniu u mnie 30% uszczerbku na zdrowiu i wypłceniu mi należnego odszkodowania, a co do renty to akta sprawy przesyłają do sądu. Nastąpiła druga awantura bo akt nie przesłali. w 2004r., idąc na rozprawę, ufny w sprawiedliwość sądową, bo jeszcze pamiętałem że Sąd Pracy został powołany, aby bronić pracownika przed skomplikowanym prawem, na tejże rozprawie dowiedziałem się że moje odwołanie zostało oddalone w oparciu na opinii biegłej, w której twierdziła że mój niedosłuch nie jest spowodowany hałasem. Apelacja, oddalenie. Sąd Najwyszy kasuje oba wyroki. Teraz w listopadzie odbyła się na nowo rozprawa i wniosek  został oddalony w oparciu o opinie biegłego. Do tej opinii złożyłem zastrzeżnia na piśmie, ale sąd stwierdził że nie musi wzywac biegłego,  bo dla sądu opinia biegłego jest po linii i zramienia (klarowna). Czekam na uzasadnienie wyroku, a tym czsem szukam w necie, CZT BIEGŁY POWINIEN BYĆ WEZWANY  NA ROZPRAWE. Bo biegły stwierdził że jestem zdolny do pracy w związku z chorobą zawodową, a więc z jego oceną jestem dalej zdolny do pracy w środowisku dla mnie szkodliwm itp
Nie zawsze droga jest usłana różami, a jeśli jest, to bez płatków a z kolcami.
Pardon za błędy, ale już dawno tyle nie pisałem.
Wykaz moich chorób:
Dolna ściana lewej komory 50% pracuje (zawał)
dudnienie w głowie
nagłe utraty równowagi(jeśli znajdę się blisko hałasu)
cukrzyca typu II ( uszkodzona trzustka lekami)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-11-15 17:00
zapytam pracujesz ?? 
Cukrzyca ja zaawansowana..???
Jakie bierzesz lekarstwa..
możesz od nowa skradać wniosek na rente ( pogorszenie stanu zdrowia ) z ogólnego stanu zdrowia..
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2007-11-15 17:14
Przeszedłem z renty na emeryturę.
Cukrzycz 3X1-tabletka Glucobay 100
Teraz walczę o rente ztytułu choroby zawodowej
Nie radzę liczyć na sąd
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-11-16 11:38
Ja z ZUSem  juz dwa razy wygrałem w sadzie  Sady to nic strasznego
Trzeba walczyć..

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor andrea Dodany 2007-11-16 11:59
Wczoraj wygralam sprawe apelacyjna poniewaz dwie wczesniejsze wygralam zus sie odwolal ,moje pytanie brzmi czy sama musze wystapic o wyplacenie mi odsetek ?bylam na 2gr dali mi 3gr teraz znowu mam 2gr, sprawy sie ciagly 21mcy.ale waro bylo
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-11-16 14:15
O odsetki musisz się skarżyć!!!  z powództwa cywilnego..!!
wątpię by ci automatyczni wypłacili..
Mam  pytanie czy podczas trwania   odwołania  to jest sądzenia  wypłacano  ci rentę tą na III grupie.. ??
Czy dopiero ci wypłacono zaległości za te 21 miesięcy..???
Pytanie dla mnie na tyle istotne że mam przed sobą decyzje Komisji lekarskiej  o wysłaniu mnie na rentę szkoleniowa...Zastanawiam sie  czy zaskarżenie do sądu nie spowoduje zatrzymanie renty szkoleniowej..  przepisy w tej materii ( te co do nich dotarłem ) nie jasno to pracyzują
Nadrzędny Autor olka2602 Dodany 2008-02-17 17:43
Witam.Nurtuje mnie pytanie.Bo nie rozumiem jak przebiega odwołanie.Z tego co przeczytałam,jest tu wiele o odwołaniu do ZUS i SĄDU. Np.odwołuję sie od decyzji ZUS do ZUS.Decyzja będzie o przyznaniu całkowitej niezdolności do pracy(obecnie częściowa niezdolność do pracy).I właśnie nie rozumiem czy z tym orzeczeniem mam potem się odwoływać do sądu?
Nadrzędny - Autor robi1234 Dodany 2010-11-09 13:55
Witam,
Czy może wiesz jak napisać odwołanie od opinii orzecznika ZUS
Nadrzędny Autor mariusz66 Dodany 2010-11-10 08:04
Witam,
proszę o wzór zastrzeżenie do opinii biegłych sądowych w sprawie zasiłku rehabilitacyjnego.
Nadrzędny - Autor andrea Dodany 2007-11-16 15:56
juz odpowiadam , mialam wyplacana rente z 3 gr,natomiast dzis zadzwonilam do zus i pytalam o odsetki czy sami wyplacaja otoz pani poinformowala ze zus sam wyplaci wiec nie wiem czy zus nie robi mnie w balona,moze ktos jest bardziej na biezaco i mi podpowie,
Nadrzędny - Autor andrea Dodany 2007-11-16 16:08
co do kasy to jeszcze jej nie dostalam (zastanawiam sie jaka kwota)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2007-11-17 06:20
Wiesz andra będę drążył ten temat.. i będę wdzieczny jak mi odpowiesz
Piszesz starałaś sie o dwójkę ( rentę ) mając trójkę na  stałe..??
Drugie pytanie .
Tą dwóję sąd przyznał ci na ile lat..??
Bo według mojej widzy nie przyznaje się rent  na stałe
Pytam  bo mimo przyznani mi renty szkoleniowej mam zamiar zawalczyć o dwójke
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor andrea Dodany 2007-11-17 11:06
juz wyjasniam ,na rencie jestem od 1997 roku majac lat 24 i mialam gr 2 na 2lata potem znow komisja i na 3lata potem na 1 rok itd,gdy na ostatniej komisji bylam lekarz mnie uzdrowil i przyznal mi 3gr czulam ze jesli tego odwolania bym nie zrobila zus przy nastepnej komisji moglby calkowicie mi zabrac poza tym stan zdrowia nie zabardzo pozwolilby mi pracowac,wiec walcz i sie nie ogladaj na nic, odwolujac sie nie tracisz tego co masz a gdy wygrasz przechodzisz na to co wywalczyles ,a co najsmieszniejsze zus zabral mi grupe i automatycznie mniejsze pieniadze wiedzial ze nie bede miala z czego wykupic leki gdzie 8 tab kosztuje okolo 370zl i pani orzecznik otym wiedziala,no coz mi sie udalo w lutym czeka mnie nastepna komisja ciekawe co bedzie?pozdrawiam
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-03-13 17:47
W moim przypadku bylo tak że rownierz dostalem 3 gr odwolalem sie i zabrali mi rente calkiem teraz od pol roku sprawa jest w sądzie .Myślalem że komisja nie może mi odebrac calkiem rente skoro orzecznik przyznał mi 3 gr na 2 lata myliłem sie ,teraz musze grać do konca.Pozdrowienia
Nadrzędny - Autor moniq Dodany 2007-11-28 20:06
Witam
mam pytanie do Ciebie Okularnico i do innych uzytkowników forum
Otóż jestem po negatywnym odwołani do komisji zus i po złożeniu odwołąnia do sądu, byłam już badana przez biegłego sądowego w IV.2007r. i dziś otrzymałam z sądu opinię biegłego że jestem osobą całkowicie niezdolną do pracy na 2 lata. Czego sie mogę teraz spodziewać mam 14 dni na odwołanie od opinii biegłego ale nie ma potrzeby bo opinia jest dla mnie korzystna. Czy teraz mam czekać na rozprawę w sądzie ? jak długo trzeba czekać i jak wygląda rozprawa czy mogą być jeszcze zarządzone badania ?
I jeszcze pytanie dalsze czy w przypadku decyzji o przyznaniu renty należą sie odsetki i gdzie się o nie trzeba ubiegać do zus czy do sądu
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-11-29 00:13
A więc tak: Jezlei zgadzasz się z decyzją Sądu, nie wnosisz odwołania, czyli nie robisz nic. ZUS również dostał to pismo, więc on może złołyć sprzeciw. W moim przypadku nie złożył. ROzprawa odbyła się jakiś m-c po otrzymaniu decyzji lekatzy biegłych sądowych, pracownik ZUS nie stawił się, ja byłam. Pani Sędzia odczytałą wyrok i tak sprawa się zakończyła.
Nadrzędny - Autor andrea Dodany 2007-12-02 17:35
znajac zus moga sie odwolac jak tak mialam odwolywali sie do bolu ze skonczylo sie na sadzie apelacyjnym,co do odsetek to z tego co wiem to zus wyplaca odsetki od dnia sprawy ostatniej do momentu wyplaty swiadczenia za pozostaly czs nie.
Nadrzędny - Autor andrea Dodany 2007-12-02 17:40
Czy sa osoby ktorym zus wyplacil odsetki za caly czas trwania spraw ?,w moim przypadku z ich winy twalo to 21 mcy bo zakazdym razem sie odwolali nie wiem co mam zrobic i gdzie zlozyc pismo o odsetki za caly okres trwania sprawy.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-04 09:10
Okularnico, był bym bardzo wdzięczny za przysłanie wzoru odwołania od lekarza orzecznika zus do komisji...Jeśli mogła byś tez wysłać odwołanie do Sądu to również będe bardzo wdzięczny. Posłałem mój mail w prywatnej wiadomości do Ciebie. Z góry dziękuję! Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-01-17 18:02
Janku Tu w tym poście wyzej jest wzorów bez liku..  dokładniej poczytaj forum
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Kasia rek Dodany 2008-02-07 10:18
Moi Drodzy - wszyscy którzy walczycie z ZUS-em o niestety niewielkie pieniadze, które jednak nam pozwalają funkcjonować.
W tej chwili jestem na etapie sprawy w Sądzie, po pierwszym badaniu u specjalisty wyznaczonego własnie przez Sąd. Otrzymałam własnie jego opinię i co - załamanie nie dlatego że wydał opinię że jednak jestem zdolna do pracy, ale z powodu jedo niedopatrzeń i pobieżnego podejścia. W swojej opini popełnił mnóstwo błędów (mam dzięki temu uzasadnienie do złożenia zażalenia) ale jest to dla mnie przerażające, że właśnie lekarz wyznaczony przez Sąd, mający uprawnienia biegłego popełnia najprostrze błędy np. w datach, wpisał mi również stanowisko pracy które wykonywałam przed sześcioma laty- jeszcze przed pogorszeniem się mojego stanu zdrowia, nie wziął pod uwagę dokumentacji którą przyniosłam mu na badanie - to tylko kilka przykładów. A piszę to po to do Was wszystkich, żebyście wiedzieli, że trzeba walczyć, że niestety jak samemu się do tego nie przyłożyć to jednak nawet ktoś taki jak biegły sądowy może podejść do sprawy tak pobieżnie, a przecież czesto dla każdego z nas to jest byc albo nie być.
Chcę jeszcze powiedzieć o tym, że to prawda iż w naszym kraju osoby które mają wykształcenie i stracą zdrowie mają mówiąc nieładnie przerąbane. Dowiedziałam się, że gdybym miała wykształcenie np. zawodowe a nie wyższe, z cała pewnością miałabym prawo do renty, a to że chciałam się uczyć mnie dyskwalifikuje.
Usłyszłam od tego własnie lekarza sądowego, że stan zdrowia i problemy z nim, nikjak się mają do zdolności do pracy, bo np. jesli osoba która pracowała za biurkiem straci nogi to nie orzyma renty, gdyż nadal może wykonywac dotychczasową pracę (czyż to nie paranoja!!!) a ktoś kto np. grał na skrzypcach i straci palec lub jego fragment z całą pewnością rente dostanie bo został pozbawiony możliwości wykonywania pracy zgodnie z kwalifikacjami. Przeczytałam uważnie fragmenty z ustawy mówiące o orzekaniu o niezdolności do pracy i sądzę że interpretacja może być dość zróżnicowana, bo co to znaczy że ktoś w znacznym stopniu utracił zdolność do wykonywania pracy? Bo jak ktoś zostanie pozbawiony możliwości poruszania się i funkcjonowania jak tzw. zdrowa osoba to dla mnie w znacznym stopniu traci możiwość wykonywania pracy, niestyty wg naszego praw niekoniecznie.
Zaczynam zastanawiać się dlaczego w ogóle płacić składkę rentową skoro i tak jeśli straci się w duzy stopniu mozliwośc do pracy ze względu na stan zdrowia to i tak renta może pozostac czymś nieosiagalnym.
Słuchajcie, piszcie na tej stronie jak najwięcej o własnych doświadczeniach, jak sądzę każdemu z nas może być to bardzo pomocne. Ja dzięki pomocy okularnicy (JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI DLA NIEJ!!!) napisałam wyczerpujące odwołanie do sądu i nabrałam siły do tego by jednak walczyć, i nie popaść w całkowite załamanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
To forum jest naprawde potrzebne
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-07 10:54

>>>>>>>>nikjak się mają do zdolności do pracy, bo np. jesli osoba która pracowała za biurkiem straci nogi to nie orzyma renty, gdyż nadal może wykonywać dotychczasową pracę (czyż to nie paranoja!!!)<<<<<<<<


Interpretacja interpretacją.. ale.. według założeń ZUS można by zawsze pracować.. nawet ten całkowicie sparaliżowany  może w buzi trzymać długopis i pisac i tworzyć  czyli zarabiać..  ZUS. orzeka.. o niemożliwości pracy a nie o niepełnosprawności..
Powinnaś wnieś o ponowne badanie biegłych..
Pytam tak z ciekawości do jakiej pracy ZUS uznał Ciebie zdolnym.. ( stanowisko)
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Kasia rek Dodany 2008-02-12 15:36
godunow/ ZUS uznał ż jestem zdolna do pracy zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami (nie bardzo wiem czy chodzi o to jakie wykształcenie posiadam- bo mam papierki na kilka zawodów, czy na jakim stanowisku pracowałam, to tak na marginesie) a pan biegły sądowy uznał że mogę pracować jako pracownik biurowy czyli pracę jaką "poniekąd" kiedyś wykonywałam i wykonuję dzisiaj.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-02-07 20:57
Kasiu rek.
W tej fazie sprawy, istotna dla sądu jest opinia biegłego, Twoje zastzeżenia co do opinii biegłego, sąd potraktuje jako polemikę z biegłym lub napisze w uzasadnieniu wyroku, że opinia biegłego jest logiczna, klarowna i nie wymaga dodatkowej opinii biegłego.
1- wnieś pismem procesowym zastrzeżenia do opinii.
2-na rozprawie,  zażądaj wezwanie biegłego w celu zadania mu pytań i staraj się  uzyskać odpowiedzi, które mają istotny wpływ na wynik sprawy,  wnioskuj o opinie innego biegłego (biegły z medycyny pracy, oni mają uprawnienia do orzekania o zdolności do pracy zgodnie z k.p).
Jestem pewny że sąd oddali Twoje żądania, oddali też odwołanie od ZUS-u.
Ale będziesz  miała podstawę do wniesienia apelacji, naruszenie prawa materianego, art 233 paragraf 1 kpc, art 286 kpc i art 227 kpc. Obecnie nie wystarczy oprzeć apelację na uskarzaniu się, że stan zdrowia się pogorszył itp. Należy wskazać jakie art. sąd naruszył wydając wyrok i należy je należcie uzasadnić. Sąd o tym wie ale liczy że Ty tego nie wiesz i odrzuci Twoją apelację. Dlatego nastaw się że przegrasz sprawę w pierszej instancji. Ja już 5 lat prowadzę sprawę o rente przed  Sądem Pracy. 2 wyroki skasowane przez SN,
od ponownego wyroku złożyłem apelację, bo sąd wydając wyrok, całkowicie oparł sie na opinii biegłego, który stwierdził, że orzekając o mojej zdolności do pracy, oparł się na wróżbie: czarny kot, biały kot, jakiego rano zobaczy?
Życzę Ci wygrania sprawy w pierwszej instancji, ale wto wątpie.
Nadrzędny - Autor Kasia rek Dodany 2008-02-11 15:31
Wielkie dzięki za odpowiedź, podpowiedziałeś mi troszkę co ewentualnie zrobić w przyszłości. Na razie składam zażalenie do opinii biegłego. Na szczęście dla mnie biegły popełnił bardzo ewidentne błędy- np złe daty zabiegów, wpisał mi operację innego odcinka kręgosłupa niż było to faktycznie, inne stanoswisko pracy na którym niby pracuje itp. Więc sądzę, ze tutaj moje zastrzeżenie jest całkowicie uzasadnione.
Mam jeszcze pytanko czy powinnam juz teraz wystapić o opinię innego biegłego, czy lepiej to zrobic dopiero na rozprawie? Czekam jeszcze na spotknie jeszcze z jednym biegłym  w dziedzinie ortopedii.
Ja też bardzo wątpiem, że mam szansę w pierwszej instancji, po tym jak przeczytałam trochę wyroków sądu najwyzszego w sprawach o stwierdzeniu niezdolności do pracy, ale jednak będę próbowała. Walczę o częściową niezdolność do pracy a tutaj interpertacja bywa bardzo "śliska". Niestety nie wiem na jakich szkoleniach można się dowiedzieć co to znaczy "znaczny stopień utraty zdolności do pracy". No i paranoja, że gdybym na ostatnim stanowisku pracy miała wpisane że wykonywałam pracę np sprzątaczki to jak mi wytłumaczył biegły sądowy - rentę bym dostała, bo mam spore ograniczenia by wykonywać pracę fizyczną -to taka dygresja, bo naprawdę cholery dostaję im więcej czytam wiadomości na temat przyznawania prawa do renty.
Jestem pełna podziwu skoro walczysz już 5 lat.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-02-12 08:18
Kasiu rek.
Po wniesieniu twoich zastrzeżeń do opinii biegłego, sąd powinien zwrócić się do biegłego o uzupełnienie opinii, jeśli biegły uzupełni opinie, otrzymasz to uzupełnienie, jeśli nie zwróci się, to nie otrzymasz uzupełnienia. Masz orzeczoną niepełnosprawność, sąd nie może pomijać decyzji o niepełnosprawności, przy orzekaniu o zdolności do pracy. Jesli sąd nie wezwie biecłego na rozprawe i nie uzupełni opinii, to naruszy art k.p.c. Wniosek o opinie innego biegłego składa się na rozprawie, odpowiednio go motywując.
Życzę dużo sił, a sprawa jest do wygrania.
Nadrzędny - Autor Kasia rek Dodany 2008-02-12 15:31
vbnm/ Dziękuję za kolejną podpowiedź, jutro zanoszę zastrzeżenia, no i czekam na to co będzie się działo. Zaczynam tez szukać jakiegoś prawnika znającego się właśnie na prawie pracy- zawsze to lepiej gdy wypowie się na ten temat osoba znająca prawo, bo chwilami czuję  się bezradna.
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-12 18:21

>>>>>>>Zaczynam tez szukać jakiegoś prawnika znającego się właśnie na prawie<<<<<<T


TY bardziej jak  prawnika musisz   się zastanowić nad linią obrony. Ty w sądzie musisz udowodnić  tak  samo i i Zusowi , ze ni potrafisz pracować w wyuczonym zawodzie zgodnie z kwalifikacjami.. ZUS czy sąd nie orzeka o tym czy TY jesteś zdrowa czy chora oni orzekają czy jesteś zdolna pracować ze  swoimi kwalifikacjami zgodnie z zajmowanym stanowiskiem przed zachorowaniem/
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-13 12:45
Proponuję skontaktować się z jednym z Centr Integracja działającymi w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Gdyni aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji  z prawnikiem z jednego z Centr.
Adresy Centr Integracja dostępne są pod linkiem: www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17141  
Nadrzędny - Autor olka2602 Dodany 2008-02-14 09:42
Do okularnica.Witam.Mam do ciebie prośbę,prześlij mi wzory odwołania sie od decyzji zus.Miałam przyznaną dwa lata temu 2 grupę-całkowita niezdolność do pracy.A w tej chwili przyznano mi częściową niezdolność do pracy.Chciałabym też sie dowiedzieć co mniej więcej trzeba w nim wypisać,a mianowicie jakich użyć argumentów.Jestem po operacji na nowotwór tarczycy,cukrzyca,niewydolność żył,nerwica,nie mogę chodzić na nogi po wypadku.A również proszę o odpowiedz mniej więcej ile takie odwołanie trwa i jak przebiega.Z góry bardzo dziękuję i proszę o szybką odpowiedź.Decyzję otrzymałam tydzień temu to już mi niewiele czasu pozostalo do odwołania.Także proszę o szybką odpowiedź.Z poważaniem.olka2602.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor olka2602 Dodany 2008-02-14 09:43
To jeszcze raz ja do Okularnica.Mój e-meil  olka2602@interia.pl
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-14 11:07
Ludkowie kochanie trochę się rozejrzyjcie . w tym temacie na stronie  pierwszej i drugiej są wzory odwołań i te o które prosicie..  .. starczy zaznaczyć wkleić do worda i po sprawie...
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-02-14 17:21
ok olka już mam, wzór wysyłam.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-02-14 17:20
podaj proszę olka dokładnego e-maila!
Nadrzędny - Autor olka2602 Dodany 2008-02-16 21:04
Ok,doszedł.Dziękuję bardzo.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor ekos Dodany 2008-02-18 12:35
Witam Państwa,
Mam takie pytanie...
Otóż moja mama miała komisje lekarska w ZUS po której lekarz orzecznik wydał decyzję, że stan neurologiczny mamy nie powoduje częściowej ani też całkowitej niezdolności do pracy. Napisała więc odwołąnie do sądu. Biegli- endokrynolog i neurolog wydali decyzje identyczną jak ZUS. Dziś właśnie przyszła opinia w tej sprawie. Posiedzenie sądu odbędzie się za 9 dni.
Mam w związku z tym pytanie. W jaki sposób można się odwołać od decyzji sądu i w jakim terminie? Czy czas na odwolanie/ apelacje(?) liczy się od daty doręczenia decyzji czy od wyroku sądu ogłoszonego za 9 dni?
Dodam, ze mama już kiedyś odwołała sie od decyzji ZUS i wygrała w sądzie. Choroba się pogłebia, ale widocznie im dłużej ktoś jest chory tym lepiej nadaje sie do pracy ;/.
Z góry dziękuje za odpowiedż.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-18 14:45
Jeżeli sprawa o jakiej Pani pisze jest w sądzie i sąd wystąpił o opinię biegłego (to znaczy, że sprawa jest w toku) opinię otrzymuje sąd oraz osoba zainteresowana, czyli w tym przypadku Pani mama. Sąd przesyłając opinię podaje termin rozprawy. Właśnie w tym czasie kiedy Pani nie zgadza się z opinią lekarza trzeba wnieść do niej zastrzeżenie, najdalej na sprawie sądowej, ponieważ potem trudno jest ją zaskarżyć jeśli nie wniesie się do niej zastrzeżeń.
Od dnia ogłoszenia wyroku w terminie 7 dni należy wnieść wniosek o jego uzasadnienie.
Po otrzymaniu uzasadnienia w terminie 14 dni należy wnieść apelację za pośrednictwem sądu, w którym zapadł wyrok do sądu wyższej instancji.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości proszę skontaktować się z jednym z Centr Integracja działającymi w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Gdyni gdzie możliwe jest   bezpłatne skorzystanie z konsultacji prawnika.
Adresy Centr Integracja dostępne są pod linkiem: www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17141  
Nadrzędny - Autor olka2602 Dodany 2008-02-18 15:48
Witam.Nurtuje mnie pytanie czy moja teściowa może sie jeszcze odwołać od decyzji ZUS.Orzeczenie przyszło 15 stycznia o częściowej niezdolności do pracy.Na dole pisze,że może się odwołać od tego w ciągu 14 dni.Nie uczyniła tego,bo niedokładnie przeczytała a raczej myślała,że to miesiąc a nie 14 dni.A natomiast 01.lutego otrzymała od ZUS decyzje i,że od tej decyzji może odwołać się w ciągu 1 miesiąca do Sądu w Kaliszu,tak pisze.Także proszę o szybką odpowiedź czy może się teściowa odwołać i gdzie.Ona chce sie starać o całkowitą niezdolność do pracy.Wniosek mamy już wypisany.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-18 22:34

>>>>>>>>>>Witam.Nurtuje mnie pytanie czy moja teściowa może sie jeszcze odwołać od decyzji ZUS.Orzeczenie przyszło 15 stycznia o częściowej<<<<<<<<<<<<<


Istotnie  14 dni od dnia doręczenia..czyli dawno minęło.
Piszesz dalej>>>>>>>>>A natomiast 01.lutego otrzymała od ZUS decyzje i,że od tej decyzji może odwołać się w ciągu 1 miesiąca do Sądu w Kaliszu,<<<<<<<<<   na podstawie  decyzji lekarza  orzecznika ZUS . ZUS jako instytucja  wydaje decyzję ( nie wiemy czego konkretnie ta decyzja dotyczy) , Skarżyć jedynie możemy podmiotu decyzji.. Zus na podstawie  orzeczenia lekarza orzecznika wydaje decyzję o wypłacie renty bądź zawieszeniu.. i to podlegać może zaskrzeniu. (czyli wysokość renty bądź zatrzymanie ) Pytanie istotne co było na  tej decyzji i czy warto w tym momencie skarżyć..
W tym przypadku lepiej  chyba złożyć papiery od nowa.. o ponowne rozpatrzenie ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia..
Skarżenie decyzji lekarza orzecznika  po niezgłoszeniu sprzeciwu w ciągu 14 dni nie ma sensu..  Sąd  odrzuci taki pozew.. ze względu na niezachowanie procedur. odwołania
Nadrzędny - Autor olka2602 Dodany 2008-02-19 08:31
Dziękuję bardzo za odpowiedź.Zrozumiałam.Także w najbliższym czasie złożymy wszystkie dokumenty od nowa.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor iva Dodany 2008-02-24 00:38
witam..czy ja tez moglabym prosic o wzor odwołania!!własnie zus odrzucil mi prawo do zasiłku rehabitacyjnego...według lekarza jestem zdolna do powrotu do pracy... moj e-mail .. yeee@vp.pl ...z gory dziekuje.
Nadrzędny - Autor seba766 Dodany 2008-02-27 21:45
Witam mialem rente prawie juz 20 lat i nagle okazalo sie ze jestem zdolny do pracy(w drodze rehabilitacj). Wystapilem juz do wojewodzkiego ZUS-u ale oni takze odrzucili, wiec prosilbym o wyslanie mi wzoru podania do sadu moj e-mail seba766@gmai.com . Z gory dziekuje. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-28 09:51 Zmieniony 2008-02-28 09:54

>>>>>>>>>>wystapilem juz do wojewodzkiego ZUS-u ale oni takze odrzucili,<<<<<<


Nie ma najmniejszego sensu odwoływać sie do wojewódzkiego ZUS-u ile taki istnieje.. ( deczko inna struktura)  prawo nie przewiduje odwołań do wyższych instancji..
Co do tego sądu..
Muszą być spełnione następujące warunki.
1. Składasz papiery na przedłużenie renty  do jednostki zgodnie z Twoim zamieszkaniem zatrudnieniem  etc.
2. Lekarz orzecznik ZUS  wyda werdykt..
3. Od tego werdyktu złożysz sprzeciw do Komisji lekarskiej ZUS ( która ma siedzibę tam gdzie lekarz orzecznik ZUS.. Masz na to dwa tygodnie   od chwili doręczenia  orzeczenia lekarza lekarza orzecznika ZUS..
4. Zostajesz wezwany  przed komisję lekarską ZUS  ( trzech lekarzy) .
5. Po doręczeniu decyzji komisji lekarskiej . Pozostaje ci miesiąc do zaskarżenia decyzji Komisji ZUS. Skargę składasz po przez ZUS (tam gdzie składałeś) papiery . Jeszce Zus może mieć ostatnie słowo. Główny lekarz orzecznik ( oddziału ZUS)  może zmienić decyzję  ale tylko na Twoją korzyść w przeciwnym razem  podanie Twoje wysyła do sądu pracy..
W razie zmiany decyzji przez Głównego orzecznika ZUS . zostaniesz powiadomiony..
Jeżeli  nie zostaną zachowane te procedury jakie przedstawiłem sąd twój pozew odrzuci.. Jakobrak podstaw prawnych do rozpatrywania takiego wniosku.
Jedynie można z pominięciem tych procedur skarżyć ZUS na tak zwana bezczynność.. Ale tu raczej nie mamy z tym do czynienia..
A w twoim  wypadku po  sanatorium  rehabilitacyjnym ZUS. lekarz orzecznik  dopiero wydał  decyzje i następuje punkt 3 . powyższego tekstu.
jeżeli terminy zostały przekroczone pozostaje ci od nowa rozpocząć procedurę ( ponownie składać wniosek o  przywrócenie renty) masz na to 18 miesięcy czasu..)
Nadrzędny - Autor anais Dodany 2009-12-02 16:37
witam serdecznie . PROSZE O POMOC . Przedstawie problem . Mama stara sie o 1 gr. renty(jest na2) ma cukrzyce 2 stopnia, duze zwyrodnienia kregoslupa(na to dostala w 94 2 grupe stala)stawow biodrowych ,jest po nowotworze drog rodnych, ma problemy z zachowaniem rownowagi , nadcisnienie otylosc itp. Napisalysmy wniosek o przyznanie 1 grupy ARGUMENTUJAC ZE NIE MOZE FUNKCJONOWAC SAMA. Lekarz orzecznik stwierdzil ze NIE JEST NIEZDOLNA DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI. Uzasadniajac ze po analizie dokumentow , kart informacyjnych ze szpitali, zaswiadczenia lekarskiego itp. oraz po przeprowadzeniu badania , w tym oceniono sprawnosc fizyczna do zaspokojenia potrzeb zyciowych I TU ....OCENIONO STALA LUB KONIECZNA POMOC INNEJ OSOBY W ZASPOKAJANIU PODSTAWOWYCH POTRZEB ZYCIOWYCH. Z ORZECZENIA WNIOSKUJE ZE MAMA JEST ZDROWA  ZE NIE MUSZE JEJ POMAGAC UBIERAC SIE ISC DO LAZIENKI , POMAGAC W MYCIU, ZE MOZE UMRZEC Z GLODU I NIE CHODZIC DO LEKARZA - BO NIE DA RADY. Mam tez pytanie czy orzecznikiem w takiej kwesti moze byc zwykly lekarz medycyny a nie ortopeda??? i czy komisja ktora przyjechala do mamy moze sie skladac tylko z jednej osoby? Najwazniejsze jak napisac odwolanie . Z GORY DZIEKUJE i przepraszam za elabotat (ale mna trzesie) . Anais
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-02 18:27
anais piszesz w środku wątku. Trudno Cie tu znaleźć. Natomiast jak przejrzysz ten wątek znajdziesz sama odwołanie jakie potrzebujesz.
Życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor basia72 Dodany 2009-11-06 21:52
bardzo prosze o formulasz o odwołanie do orzecznika zusu  wstrzymał mi dzis chorobowe czekam na operacje pozdrawiam ..mój e-mail..berbla19722@o2.pl
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-03-11 10:29
Droga Okularnico moja droga przez pieklo rentowe trwa już prawie poltora roku ,zaczeło sie od tego że orzecznik zus przyznal mi na 2 lata i częściową niezdolnośc do pracy ,moi lekarze to znaczy neurolog ,ortopeda,rehabilitantka-neurochirurg poradzili mi abym sie odwolał od tej decyzji i staral sie o calkowitą niezdolnośc do pracy ponieważ mam problemy z chodzeniem a wstanie rano z lóżka to już nie mówie kręgoslup w rozsypce i nogi odmawiają posluszenstwa lekarze powiedzieli przecierz panu renty nie odbiorą najwyżej utrzymają decyzje orzecznika czyli częściowa niezdolnośc i ja tak postąpilem i na swoje nieszczęscie bo komisja zusowska rente calkowicie wstrzymala ,sprawa poszła do sądu pracy  w międzyczasie zrobiono mi mr kręgosłupa gdzie wyszło że jeszcze bardziej mi sie pogorszylo w sądzie powołano najpierw 2 biegłych neurologa i ortopede ktorzy przyznali mi częsciową niezdolność ale zus od tego sie odwolał i sąd skierowal mnie do 2 neurochirurguw ktorzy stwierdzili że jestem zdolny do pracy pomimo tego że nawet aulin i tramal przeciwbolowy nie pomaga ani rechabilitacja od tych opini ja sie odwolałem i obecnie czekam na nastepną wizyte u kolejnych 2 bieglyhch jestem już u granic załamania nerwowego ponieważ wszystko bedzie zależalo od ich opinii ale cieszę sie że Tobie sie udało ponieważ teraz mam troszke nadzieji .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-03-13 20:35
Zawsze trzeba mieć nadzieję .
Nadrzędny - Autor empe Dodany 2008-03-17 12:48
Wiaj!!

Prosze wyslij mi takze wzor odwolania, e-mail  empe19@op.pl

Z gory dziekuje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 5) (879518 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill