www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 8) (881210 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Lidia66 Dodany 2008-12-15 22:23
Witam wszystkich
Mam problem, mianowicie chodzi o to, że mam brata z upośledzeniem rozwoju umysłowego umiarkowanego z II grupa inwalidzką. Do tej pory, gdy stawał przed komisją lekarską ZUS, lekarz orzecznik od 2003 roku (po śmierci mamy) orzekał całkowita niezdolność do pracy i przyznawał rentę. W tym roku dowiedziałam się, że mój brat cudownie ozdrowiał i ten sam lekarz orzecznik ustalił, iż mój brat nie jest całkowicie niezdolny do pracy. Jestem w trakcie pisania sprzeciwu do komisji lekarskiej ZUS (ukłony w stronę Okularnicy za wzory odwołań) i mam pytanie, kto powinien podpisać ten sprzeciw, mój brat czy ja powinnam wystąpić jako jego pełnomocnik?
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc
Lidia
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-12-17 17:21
  >>kto powinien podpisać ten sprzeciw, mój brat czy ja powinnam wystąpić jako jego pełnomocnik?<<
Pytanie istotne ..??
Czy nasz pełnomocnictwo  sadowe.  do wykonywania czynności prawnych.. .????  Kto podpisywał wniosek  o  przedłożenie renty..????
Jak Ty   to   na sprzeciw również możesz..
Nadrzędny - Autor Lidia66 Dodany 2008-12-18 08:35
Dziękuję za odpowiedź, pełnomocnictwa sądowego nie posiadam a wniosek o przedłożenie renty podpisał mój brat. Jednak jest on taka osobą, że podpisze wszystko co mu się podsunie.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-12-22 21:44
To musi podpisać odwołanie dalej..
A Ty staraj sie pełnomocnictwa.. sądowe..
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-01-05 15:56
Ja nie wiem, jak dla mnie to większość osób proszących o te wzory odwołania to trolle chyba są... Umieszczają swoje prośby pod takim wzorem a nad postem uprzejmnie zwracającym uwagę, że warto najpierw przejrzeć wątek a dopiero później zawracać głowę... No i jak to o was samych świadczy...?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-03-23 13:30
Może to wszystko przez te atomy ,że ...czasu ni momy ;-)  czytać co ktoś już wcześniej napisał . Pewnie założenie nowego tematu np. Wzór odwołania się od decyzji Zus może ,piszę może ,bo do końca nie jestem pewien ustrzeże od pisania próśb o napisanie wzoru odwołania . A swoją drogą nie zwalniajcie się z myślenia drodzy petenci tego tematu . Pozdrawiam myślących :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-05 16:18
Też tak pomyślałam ale nie chciałam sie mieszać
Nadrzędny - Autor GRZEGORZ K. Dodany 2009-01-14 23:03 Zmieniony 2009-01-15 00:01
WITAM WSZYTKICH  ,  DZIS DOLACZYLEM DO PANSTWA. PRZYCZYNA ZNANA WSZYSTKIM --ZOSTALEM WYLECZONY --- SZKODA ZE TYLKO Z RENTY BO CHOROBA TRWA - CUKRZYCA OD 29LAT INSULINO ZALEZNA / 5-6 WKUC NA DOBE JEJ I DRUGIE TYLE BADAN NA POZIOM CUKRU DZIENIE .NA RENCIE BYLEM 10 LAT I DZIS JUZ JESTEM ZDROWY !!! DUZO TU SIE DOWIEDZIALEM PODZIEKOWANIA DLA PANI >OKULARNICY< DUZO WSKAZOWEK .NO COZ JA W UZASDNIENIU DOSTALEM TO SAM CO ROK TEMU W PRZYZNANIU RENTY.. NO COZ WIDOCZNIE TO SIE TYLKO KOPJUJE BEZ WYSILKU PONOC ZGODNIE Z PRZEPISAMI !!! WIDZE ZE SPRZECIW TRZEBA WYSLAC .... A MOZE KTOS WIE CZY PRZEPISY SIE ZMIENILY ????ZE DO ZESZLEGO ROKU MI SIE NALEZALA A TERAZ JUZ NIE....BO RECZE WSZYTKIM ZE CHOROBA NIEUSTAPILA
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-01-24 20:29
Witam
Jestem nowa na tym forum ale mam ten sam problem co wiekszosc z Was. Choruje od urodzenia  na miopatie czyli uszkodzenie miesni prowadzace do oslabienia ich sily. 10 lat bylam na rencie socjalnej az do 22 stycznia br. kiedy to lekarz orzecznik stwierdzil, ze nie jestem calkowicie niezdolna do pracy. W moim rozumieniu po 28 latach choroby zastalam cudownie uzdrowiona. Szczerze to jestem  zalamana psychicznie:( nigdy nie pracowalam i nie  wiem z czego mam teraz zyc - z zasilku pielegnacyjnego? A najlepsze jest to, ze znam osobe tez chora na miopatie, ktora ma stala rente socjalna a mi calkiem zabrali
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-01-25 07:41
<<<22 stycznia br. kiedy to lekarz orzecznik stwierdzil, ze nie jeste>>>

Gocha starczy dokładnie  przejrzeć ten wątek  (temat  do którego podpiełaś to pytanie)  Jest tam wszystko opisane.. Musisz złożyć sprzeciw od decyzji lekarza orzecznka masz czas 2 tygodnie od chwili doręczenia..
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-01-25 08:33
wiem, juz skorzystalam z wzorow tutaj umieszczonych i jutro ide skladac sprzeciw
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-02-02 11:57

>>>P.S. Sprawa dosyć pilna. <<


A to czytać tego tematu nie łaska..  ??
W tym temacie gdzie zadałaś to pytanie napisano wszystko  co potrzebujesz..
Pozdrawiam miłego czytania
Nadrzędny - Autor Lidia66 Dodany 2009-02-05 14:04
Proszę niech mi to ktoś wytłumaczy, brat stawał przed lekarzem orzecznikiem ZUS, ten wydał orzeczenie, że brat nie jest całkowicie niezdolny do pracy (chodziło o rentę rodzinną) . Napisałam sprzeciw, brat ponownie stanął przed komisją lekarska a ona podtrzymała orzeczenie orzecznika, jednocześnie dając drugą decyzję dot. renty socjalnej i tam ZUS stwierdził, że brat jest całkowicie niezdolny do pracy. Jak to jest możliwe, że raz mój brat jest całkowicie niezdolny do pracy a raz nie???
Nadrzędny Autor yielonooka Dodany 2009-02-10 19:07
Niestety i  mnie  tez dosięgła niesprawiedliwość ze strony ZUS-u po 9 miesiącach rehabilitacji lekarz wystawił  wniosek o przyznanie renty .Niestety orzecznik stwierdził ze jestem zdolna do pracy  ,mam prośbę czy ktoś mógłby mi przesłać wzór do odwołania mój mail yielonooka @wp.pl
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-02-18 09:35
w przypadku stwierdzenia calkowitej niezdolnosci do  pracy nalezy sie renta socjalna i rodzinna w zbiegu wiem bo sama tak mialam do momentu, az ZUS mi zabral rente socjalna
Nadrzędny - Autor jaitty Dodany 2009-02-23 18:27
Witam. Nie dawno stawałam na komisji starostwa powiatowego gdzie stwierdzono u mnie 2 stopień niepełnosprawności. Wcześniej na komisji w ZUS-ie stwierdzono wyższy stopień niepełnosprawności za co otrzymywałam pieniądze. Stając na tę komisję w starostwie żadne pieniądze nie zostały mi przyznane mimo mojej nie zdolności do pracy. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś podał mi wzór odwołania od decyzji w sprawie tej renty. Nie mam na czym się wzorować i nie jestem pewna jak to dokładnie napisać. Moje gg: 7400194 a mail: jaitty@interia.pl. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-02-23 18:29
a jakie chcesz miec jeszcze pieniadze skoro masz rente z zusu?
Nadrzędny - Autor jaitty Dodany 2009-02-23 18:36
Ale prawdopodobnie renta z ZUS-u w takim przypadku zostanie zatrzymana. A przecież ZUS stwierdził moją niezdolność do pracy. A starostwo co uważa że od niczego mi się pieniądze nie należą. Czy masz może wzór odwołania jest mi bardzo potrzebny.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-02-23 18:42
skoro zus orzekl calkowita niezdolnosc do pracy to starostwo nie ma nic do tego, i starostwo z tego co wiem nigdy nie  dawalo zadnych pieniedzy a jedynie orzekalo o stopniu niepelnosprawnosci, ktory jest potrzebny do zatrudnienia
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-02-24 09:03

>>>Ale prawdopodobnie renta z ZUS-u w takim przypadku zostanie zatrzymana.<<


Kto ci takich bzdur  naopowiadał..  ZUS  ni e jest zależne  od starostwa i odwrotnie decyzje jednych i drugich  nie mają żadnego wpływu.. i wzajemnie nie są honorowane..

A jakie to pieniądze chcesz ze starostwa ..????   Jest zasiłek socjalny . w przypadku  gdy dochód na członka rodziny jest niższy niż  00 parę  złotych..  (pisałem tu na form o tym ) a wzory są w tym temacie  jakie tyko zechcesz..
Pytanie  z czego ty sie chcesz odwoływać..???  Co prawda urząd durne odwołanie też musi przyjąć..
Nadrzędny - Autor GRZEGORZ K. Dodany 2009-02-24 22:14 Zmieniony 2009-02-24 22:25
WITAM ABY WSZYSCY WIEDZIELI NIEMAM CO DO TEGO WATPLIWOSCI BYLEM NA TZW KOMISJI ZUS ODWOLALWCZEJ ...POPATRZELI...SPRAWDZILI RUSZAM SIE TO FAKT...STAN CUKRZYCY NIEINTERESOWAL ICH NO BO PO CO.....RUSZA SIE TO MOZE PRACOWAC..I TAKA DZIS WLASNIE DOSTALEM DECYZJIE GRATULUJE TZW LEKARZĄ Z ZUSU I ZYCZE IM TEGO CO JA MAM I SZEROKIEJ DROGI W PRACY...JAKO ELEKTROMONTER TAK JAK JA POD NAPIECIEM  I NA WYSOKOSCI NO COZ...CHCCIALBYM TYLKO 1 ODPOWIEDZ  CZEMU PRZEZ PRAWIIE 11 LAT BYLEM NIEZDOLNY A  TERAZ JESTEM ZDOLNY....DO PRACY...PS NO TERAZ ZADEN LEKARZ MI NIEDA ZGODY NA PRACE W MOIM ZAWODZIE BO POWIE INSULINA I PRAD...NIE....ALE TO CHYBA NIE SA ORZECZNICY Z ZUSU...POZDROWIENIA DLA NICH....JESZCZE RAZ ZROBIE ODWOLANIE DO SĄDU...ALE CZUJE SIE OKROPNIE JAKBYM CHCIAL COS CO NIEJEST DLA MNIE ....NIEWIEM WYLUDZENIE ZE JESTEM CHORY....NIEWIEM ZRESZTA JESTEM ZDROWY OD JUTRA NIEBEDĘ BRAL INSULINY ZA  2 DNI BEDE W SZPITALU...ALE KOGO TO OBCHODZI....
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-02-25 10:18
Pytanie istotne na co miałeś rentę.. na co robiłeś odwołanie..???

Skarz ich do sądu i tyle  zarejestruj s ie jako bezrobotny..  dostaniesz  zasiłek.. i  się  odwołuj..
I głowa do góry.. ni daj się
Nadrzędny - Autor yielonooka Dodany 2009-03-07 07:11
Proszę o pomoc nie wiem co mam teraz robić  jak wcześniej pisałam byłam na komisji w ZUS-sie dnia 06.02.2009, renty na stan zdrowia nie otrzymałam,napisałam odwołanie  od decyzji ZUS  do komisji lekarskiej ,(tu na forum znalazłam jakiś  wzór którym sie posłużyłam,) .Zniosłam to do na dziennik podawczy 19.02.2009.Wczoraj tj 06.03.2009, dostałam decyzji z ZUS-u odmowie prawa do renty z  tytułu niezdolności do pracy z dnia 25.02 2009r .Dalej piszą mi ze wniosek rozpatrzył inspektorat właściwej ze względu na miejsce zamieszkania z dnia 16.12.2008 i odmawia pani prawo do renty (jest to termin składnia prze zemnie wniosku o rentę).poniżej jest na pisane ze orzeczenie lekarza orzecznika ZUS-u z dnia 06.02.2009 nie została uznana za nie zdolna do pracy,możne to trochę zagmatwane ale chce jak najwięcej danych napisać,i teraz mam pytanie czy to jest odpowiedz na moje odwołanie do komisji.W pouczeniu informują mnie ze mogę odwołać się od decyzji do Sadu Okręgowego.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-09 10:09
  Nie bardzo rozumiem cię z tymi datami..

Od decyzji lekarza Orzecznika ZUS   masz 15 dni na  odwodnianie sie do Komisji Lekarskiej ZUS.. Ta wydaje  werdykt prawomocny i ten werdykt możesz skarżyć do sądu.. Nie zachowani e tych procedur   skutkuje  nie rozpatrywaniem  sprawy w sądzie..
te 15 dni liczy nie od badania tylko od chwili dostarczenia powiadomienia o decyzji  lekarza orzecznika ZUS..

Czyli domniemane  z tego co piszesz dopiero staniesz przed komisją lekarską  ZUS..?? o ile  to dotarło do ZUS...

Co do inspektora..  Według tych dat co piszesz  nie odwołałaś się w terminie od decyzji lekarza orzecznika ZUS.. i ta decyzja sie uprawomocniła..   Czy masz kopię tego dokumentu  odwołania   kopię potwierdzoną w biurze podawczym..???
Bo inspektor to zinterpretował jako brak odwołania..     Na czas odwołania   .. nie masz co prawda renty ale  masz świadczenia zdrowotne..
Napisz dokładnie co kiedy zrobiłaś..  kiedy wniosłaś  o przedłużenie renty.. kiedy    otrzymałaś ( decyzję lekarza orzecznika  w jakim trybie list polecony zwykły) i data złożenia  odwołania  .. i  czy masz kopie.. tego odwołania  podbitą przez biuro podawcze ZUS..
Nadrzędny - Autor yielonooka Dodany 2009-03-09 20:54
Witam i dziękuje ze ktoś odpowiedział.Właśnie jest to trochę zagmatwane już  tłumacze.16.12.2008 roku wniosłam wniosek o rentę.Komisje miałam 06..02.2009r. Odwołanie złożyłam 19.02.2009r.I byłam pewna ze będę na komisje powtórnie wzywana, ale dostałam odpowiedz listem zwykłym,decyzja o odmowie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy z dnia 25.02.2009. A list dostałam 08.03.2009.Byłam bardzo zdziwiona bo tu na forum czytałam ze jest komisja ,ale ja jej nie miałam.Na samym dole poinformowano mnie ze przysługuje mi 1miesiac na odwołanie od daty doręczenia,ale jak ja im udowodnię ze list odebrałam 08.03 2009 jak list był zwykły,aco do dokumentów to mam wszystko podbite w kserokopii
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-10 09:32
Najpierw zadzwoń do ZUS ...   do działu orzecznictwa. i zapytaj co z Twoim  sprzeciwem do decyzji lekarza  ZUS... Czy dotarło..

Jeżeli nie dotarło   sprawa kwalifikuje sie do sądu  pracy ze względu na bezczynność  ZUS.. ( kpa i kc to sankcjonuje)
Bo może wezwanie idzie.. ..
Nadrzędny - Autor yielonooka Dodany 2009-03-10 13:10
Byłam wczoraj u lekarza rodzinnego pokazywałam  jej to orzeczenie i prawdopodobnie nie będę na komisji ponieważ komisja odbyła się beze mnie,nic mi nie szkodzi zadzwonić i zapytać.5 lat temu bardzo mocno walczyłam ze ZUS-em i tak nie wygrałam chociaż miałam kręgosłup już po operacji. niestety musiałam iść do pracy .Sadze ze teraz się mszczą ze moje pisma dochodzily aż do Sztrasburga i ministerstwa  zdrowia niestety teraz już jestem zmęczona i brak mi determinacji która w wtenczas miałam
Nadrzędny - Autor yielonooka Dodany 2009-03-10 13:22
Dzięki zadzwoniłam będę mieć jeszcze jedno pismo ewentualnie komisje
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-03-23 11:35

>>ten zasiłek rehabilitacyjny-bo jak mnie pani w zus poinformowała ,musi być wykorzystane 12 m-cy-a potem można ubiegać się o rentę.<<


Nie jest to prawdą żadna ustawa tego nie nakazuje pani w ZUS   błędnie Ciebie poinformowała..

Do 12 miesięcy może trwać rehabilitacja  ale nie musi  aby przyznać rentę
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-05 21:18
ile czasu zus ma na przekazanie calej dokumentacji do sadu pracy jak sie sklada odwolanie ?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-07 11:43
a czy sa jakies oplaty za sprawy sadowe ?
Nadrzędny Autor maria55 Dodany 2009-04-03 13:22
Witam w dniu 30.03.09 bylam na komisji lekarskiej ma ktorej dostalem odmowe przyznania renty. Prosze o pomoc jak ma wygladac odwolanie do komisji lekarskiej, albo jesli ktos posiada gotowy wzor wniosku prosze o wyslanie go na moj e-mail z gory serdecznie dziekuje za pomoc. weronika3131201@wp.pl
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-06 10:26
ZUS  ma 30 dni od daty doręczenia  na przekazanie sprawy do sądu.. Chyba że zmieni swoją decyzję ( ma takie prawo  wynikające z ustawy ) to dokumentów dalej nie wysyła..i powiadamia  Ciebie   o decyzji)
Opłat brak.. za sąd..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-06 10:28
Mario mniemam że byłaś wezwana  na  badanie orzecznika lekarza w ZUS.. masz 14  dni od daty dostarczenia powiadomienia   na złożenie  sprzeciwu..   Wzory znajdują sie tu na forum..
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-05-06 11:00
Witam jestem 1-szy raz na forum jestem po operacji kręgosłupa (2002r) na rencie byłam do 30 marca 2006 rok byłam na bezrobociu i walczę dolej z ZUS em o prawo do renty teraz zostało mi tylko odwołanie do sądu ale nie mam już siły ani zdrowia coraz częściej słyszę że kręgosłup to choroba cywilizacji.według lekarzy orzeczników jestem zdrowa mimo że dwa razy robiłam po operacji rezonans magnetyczny który obrazuje następną operację itd.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-05-08 11:00
CZyli jak walczysz.. ??
To już 3 lata   jesteś  poza  ZUS-em
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-08 12:04
Czy,ktoś oglądał wczoraj w TVP-2 o 17.15 program-,,Kontakt''-płakać się chce,jakie ludzie mają problemy z otrzymaniem renty,a opieka socjalna,praktycznie nie istnieje,bo nie ma kasy.Zembaty,znów na rację nie ma kasy nie ma nic.
Nadrzędny Autor Grażyna1 Dodany 2009-05-09 16:14
Oglądałam to co się dzieje w naszym kraju to kpiny.Ja z ZUS mam tyle problemów że jak oglądam jak oni się budują i bogacą to myślę że cały ten ZUS to jedna banda i ciągle im mało nienasycone .........:-(((
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-05-09 08:30
Fakt 3 lata ale  rok byłam na bezrobociu załapałam się jeszcze i złożyłam wniosek o rentę 1 sza komisja orzekła że mogę pracować zgodnie z kwalifikacjami zawodowymi(pracowałam jako salowa w szpitalu,praca bardzo ciężka dżwiganie ponad normę) poponownym odwołaniu napisali w orzeczeniu to samo odmowa teraz zostało mi tylko odwołanie do sądu.Bóle kręgosłupa się nasilają jestem cały czas na lekach bo bez nich nie wstała bym z łóżka nogi mi blokuje itd.Złożę wniosek do sądu chociaż nie mam nadziei.Godunow poradż coś Dzięki:)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-05-09 10:11
Aby trafić do sądu ..  musisz   najpierw zachować procedury..  wniosek  do lekarz  ZUS  po decyzji lekarza ZUS...  odmownej  sprzeciw  do do komisji ZUS...   termin 14 dni od  daty otrzymania   decyzji lekarza ZUS... ..
Po  odmownej komisji ZUS.. 30 dni masz czas ( znowu od daty otrzymania  decyzji)  na złożenie  sprawy do sądu.. Nie zachowanie  tych procedur    w konsekwencji grozi nierozpatrzeniem sprawy prze sąd..
Jak ostatnio byłaś na komisji ZUS   dawni ( kilka miesięcy temu ) musisz  zacząć cała  procedurę na nowo..
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-05-09 16:09
Ostatnią odmowę dostałam 28 04 br.i teraz mam się odwołać do sądu wszystkie terminy są OK.tylko się zastanawiam czy to warto bo ja już mam dość tego ZUS su
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-05-10 06:01
Ja bym n a Twoim miejscu ni rezygnował..  Walcz o swoje..
Nadrzędny - Autor sabi1976 Dodany 2009-05-10 10:10
Popieram !!! To forum nauczyło mnie walczyć o swoje!! Więc walcz o swoje, bo oni-czyli Zus liczą że wiele osób zrezygnuje, ze się podda...Jak mówi mi mąż: nie daj im satysfakcji, to nic nie kosztuje- tylko te łażenie i upominanie się o swoje sprawia że ludzie czują się PONIŻENI i często rezygnują!!
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-05-10 15:19
i tak niestety jest, ze ludzie rezygnuja a ZUS wtedy zaciera rece bo moze polozyc wiecej marmurow
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-05-10 16:02
Dzięki wam za słowa otuchy piszę odwołanie do sądu trzymajcie kciuki może się uda.Pozdrawiam was wszystkich:)
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-05-10 16:07
trzymajmy kciuki wzajemnie za siebie bo ja tez zlozylam do sadu odwolanie :-)
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-05-10 20:33
To trzymamy obie powodzenia!!!
Nadrzędny - Autor yielonooka Dodany 2009-05-18 15:41
Witam wszystkich ja pisałam w poprzednich postach,wiec po odwołaniu od orzecznika ZUS-u ,następna komisje miałam przez trzech lekarzy to było 19.03 2009.Po dwóch miesiącach oczekiwania  tj. 18.05 2009 dostałam decyzje odmowna,czyli mam składać do Sadu Pracy.Teraz mam pytanie czy sprzeciw mam pisać tak jak do orzecznika ZUS-u czy jest jakiś inny wzór,proszę o pomoc nie mogę długo siedzieć przed komputerem, mam problemy z kręgosłupem odcinka szyjnego.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-05-18 18:59
przecież nie wiemy, jak pisałaś sprzeciw do orzecznika :D
ja np. do orzecznika napisałam tylko i wyłącznie sprzeciw, a do sądu opisałam na kilka stron wszystko co i jak.
na pewno im więcej napiszesz, tym lepiej, o ile prawdę oczywiście.
bo nie masz pewności, czy orzecznik i komisja faktycznie zanotowali wszystko, na co się skarżyłaś, to teraz masz miejsce i czas na opisanie sama dokładnie na co cierpisz, na co się uskarżasz i motywować, dlaczego nie jesteś zdolna do pracy.
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-06-02 20:47
Witam Cię GOCHA napisz mi proszę jak tam twoja sprawa w sądzie czy już dostałaś jakieś pismo?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 8) (881210 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill