www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / wymiana dowodu osobistego (4389 - wyświetleń)
- Autor pallad Dodany 2007-06-25 16:53
Witam !! W tym roku mija termin w którym muszę wymienić dowód osobisty.
Czytałem że muszę zrobić to osobiście , a jako że jestem niepełnosprawny ruchowo osobiste stawienie się w urzędzie nie wchodzi w grę.Chciałbym się dowiedzieć jakie są sposoby załatwienia tej sprawy(Najlepsze było by dostarczenie dokumentu do domu przez urzędnika , ale liczyć na to było by szaleństwem : - p ) Pozdrawiam !!
Nadrzędny - Autor Beata121 Dodany 2007-06-25 18:22
Witaj!! Jako osoba niepełnosprawna ruchowo  miałam ten sam problem. Mój Urząd Miejski w dodatku nie ma podjazdu. Urzędnik poinformował mnie, że wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego. Lekarz wystawił mi zaświadczenie o treści, że " w/w osoba jest niepełnosprawna i konieczna jest wizyta urzędnika U.M. ".Urzędnik jest zobowiązany przyjść do domu po odbiór wniosku, a potem dostarczyć nowy dowód. Pozdrawiam !!
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2007-09-30 13:29
Witam serdecznie -Beato121 masz niewątpliwą rację,rozumiem jednak Pallada i jego niepokój o to czy i kiedy  w końcu uda mu się sprawę załatwić.Wyobraźcie sobie że tym razem piszę nie z naganą(jak często muszę) a z pochwałą dla pracowników pewnego urzędu.Zachowanie z którym się spotkałem jest tak nietypowe,że moim zdaniem zasługuje na zaprezentowanie przynajmniej tu na naszym forum -dając tym samym(mam nadzieję)przykład innym urzędnikom wzorcowego wręcz podejścia do sprawy niepełnosprawnego petenta.Mieszkam co prawda w dużym mieście ale to akurat nie powinno miec nic wspólnego.
 
O konieczności wymiany dowodu powiadomiłem urząd telefonicznie.Już po dwóch dniach odwiedziły mnie panie z urzędu,wypełniliśmy wniosek,dałem zdjęcia i poszły
trochę trwało nim odwiedziły mnie znowu już z nowym dowodem.Z duzą satysfakcją informuję,że mieszkam w Łodzi i wszystkim forumowiczom życzę żeby załatwiając swoje sprawy natrafiali tylko na urzędnikow z takim podejsciem do ON jak mnie się udało w opisanym wyzej przykładzie.
zyczę miłego dnia i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Pawel2500 Dodany 2007-09-26 20:11
Witam,

To skandal. Jak urząd państwowy może być niedostosowany dla osób niepełnosprawnych? Świadczy to o stosunku państwa do tej grupy społecznej. Widać to nie tylko w kwestii obsługi interesantów lecz także w tym, iż jedynie 17% pracujących osób niepełnosprawnych zatrudnionych jest w sektorze publicznym. Wskaźnik ten jest dowodem polskiego prymitywizmu oraz żenującego poziomu kultury społecznej. Przyczyną owej sytuacji jest także to, iż pracodawcy publiczni tak naprawdę nie ponoszą konsekwencji swej polityki zatrudnienia pomijającej osoby niepełnosprawne. Polskie państwo demoralizuje własne organy, gdyż z jednej strony nakłada nań kary wnoszone na rzecz PFRON, z drugiej zaś - pomaga finansowo tymże instytucjom w razie potrzeby i nie tylko. Jaki więc jest sens owych kar?
Ową sprawą należy zainteresować Rzecznika Praw Obywatelskich, a nawet Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / wymiana dowodu osobistego (4389 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill