www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień znaczny na stałe... a komisja. (2353 - wyświetleń)
- Autor art23 Dodany 2014-12-10 11:09
Witam,

od bardzo wielu lat posiadam orzeczenie o st. niepełnosprawności w stopniu znacznym (O5R "choroby serca") na stałe.
W orzeczeniu nie mam zaznaczone, iz moge korzystac z karty parkingowej gdyz w czasach kiedy wydano mi to orzeczenie jeszcze nie istnial taki punkt...

W zwiazku z powyzszym zlozylem wniosek o ponowne ustalenie st. niepelnosprawnosci załączając oświadczenie, że wniosek ten składany jest WYŁĄCZNIE do uzyskania karty parkingowej...
Coz sie okazalo komisja mnie OZDROWILA i zmniejszono mi st. na UMIARKOWANY a z racji tego ze zmniejszono mi stopien ze ZNACZNEGO na UMIARKOWANY to nie spelniam takze wymogow do kart parkingowej bo przy stopniu umiarkowanym trzeba miec problemy w poruszaniu (ktore mam) ale z powodu narzadu ruchu lub wzroku a nie jak w moim przypadku serca.

Odwolalem sie od tego orzeczenia ale Wojewodzka komisja podtrzymala postanowienia powiatowej.

Mam dwa orzeczenia wydane na stale, ktore jest teraz wazne pytam retorycznie ?
Na jakiej podstawie odbiera sie stopien znaczny czyli uniewaznia orzeczenie w calosci w celu orzekania o prawie do karty parkingowej ?

Co moge zrobic dalej ?
Nadrzędny - Autor art23 Dodany 2014-12-10 12:16
Nie moge juz edytowac ale oznaczenie kodowe st. to 7) 07-S – choroby układu oddechowego i krążenia, a nie 05-R - za duzo o tym 05-R sie naczytalem w zwiazku z ta karta parkingowa:)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-12-10 17:13
No widzisz, jesteś wzorcowym przykładem obywatela, w przypadku którego nieznajomość przepisów oraz niewiedza szkodzą.

Taka praktyka jest (stety-niestety) dopuszczalna.
Zanim złożyłeś wniosek, powinieneś był trochę poczytać - zarówno same wytyczne dot. nowych kart parkingowych lub chociażby to forum. Może wtedy zapaliłaby się żółta lampka wątpliwości a teraz cóż... Pozostaje tylko wykorzystać do końca drogę prawną.

Stawanie na ponowne komisje nie zawsze powoduje spełnianie oczekiwań danej osoby - formalnie i obiektywnie, komisje mają prawo zrewidować wcześniejsze orzeczenie i wydać opinię zgodą z obecnym stanem prawnym oraz Twoim stenem zdrowia itd. . A obecny stan prawny jest totalnie inny od tego, jaki pewnie obowiązywać wówczas, kiedy otrzymywałeś wcześniejsze orzeczenie.

Obawiam się też, że nie masz racji twierdząc, że masz teraz dwa orzeczenia - jeżeli są równoważne, aktualne jest to, które zostało wydane później czyli to mniej dla Ciebie (wg Ciebie) korzystne.

Głupio znowu przygotowano tę rewolucję parkingową, ale decydując się na taki ruch sam ponosisz jego konsekwencje.
Aczkolwiek coś mi się zdaje, że za niedługo takie przypadki jak Twoje mogą doczekać się jednak zmiany przepisów i np. przywrócenia uprawnień - są już wykonywane pewne ruchy w tym kierunku. Bo to powtórne orzecznictwo średnio wychodzi urzędasom...
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-12-10 21:17

>Co moge zrobic dalej ?<


Moim zdaniem nic. Możesz jak pisze bluengel dochodzić swego dalej ale może to spowodować więcej szkody niż korzyści :-(
Proponuję zwrócić uwagę na kod schorzenia. Poza tym wiedziałeś, że masz stare orzeczenie na stałe i jak to w życiu: lepiej nie ruszać bo tak w pow. orzecznictwie jak i w ZUS są obostrzenia. Chciałeś i masz ;-) Mogło Ci się poprawić. Zwykle są "reguły", "standardy" jak w prawie. Nie wkurzaj się tylko pogadaj z innymi niepełnosprawnymi to Cię "oświecą" ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stopień znaczny na stałe... a komisja. (2353 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill