www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / prawidłowa decyzja mops-u? (2455 - wyświetleń)
- Autor krystyna1982 Dodany 2014-12-17 20:03
Witam,
zadałam już poniższe pytanie na innym forum lecz nie otrzymałam żadnej odpowiedzi; może tutaj ktoś mi jej udzieli:)

otóż...
dostałam dziś decyzję mops odnośnie przyznania świadczenia pielęgnacyjnego na niepełnosprawnego syna.
Może na początek trochę faktów:
- zasiłek pielęgnacyjny pobieram na dziecko od jego urodzenia, orzeczenie bez pkt. 7 - było ważne do 31 lipca 2014
- w kwietniu 2014 złożyłam wniosek na komisję ds. orzekania o niepełnosprawności
- w maju poprosiłam o zawieszenie postępowania w sprawie wydania orzeczenia (nie miałam kompletu dokumentów - nie mogłam ich złożyć w wyznaczonym terminie)
- w lipcu postępowanie odwieszono i we wrześniu trafiliśmy na komisję. Syn dostał orzeczenie bez pkt. 7
- w listopadzie komisja Wojewódzka po odwołaniu przyznała również pkt. 7

Czy w związku z powyższym świadczenie pielęgnacyjne należy się od kwietnia, lipca, czy od sierpnia (terminu nowego orzeczenia)??

Bardzo proszę bardziej wprawione i biegłe osoby o pomoc i wyjaśnienie odpowiedzi, pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Jolalala Dodany 2014-12-17 20:51
Świadczenie będzie wypłacone od momentu złożenia wniosku o przyznanie orzeczenia o niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor krystyna1982 Dodany 2014-12-17 21:49
Dziękuję za odpowiedź choć dalej mi to nie daje spokoju - bo w takim razie jakbym wniosek o przyznanie niepełnosprawności złożyła powiedzmy w lutym to świadczenie przysługiwałoby od lutego, mimo że "nowe" orzeczenie jest od sierpnia b.r.?
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2014-12-18 08:20
Nowe orzeczenie nie może być wydane w czasie "trwania" poprzedniego. I jest to przestrzegane.
Nadrzędny Autor krystyna1982 Dodany 2014-12-18 11:11
Dziękuję za wyjaśnienie. Bałam się, że będę musiała zwracać świadczenie za 4 wypłacone miesiące (IV-VII) przez to zawieszenie postępowania z mojej winy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / prawidłowa decyzja mops-u? (2455 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill